شکارچی کابوس - داستان Bloodborne

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
اون یوسفکای فیک به نظرم دیگه تایید شده ست :D یه جا خوندم با توجه به لباسش، ممکنه یوسفکای فیک عضو The Choirباشه. اینکه وقتی افراد رو به کلینیک میفرستی، یوسفکای فیک اونا رو تبدیل به موجودات Celestial (همون آدم فضایی مانند) میکنه هم میتونه دلیل محکمی برای درستی این فرضیه باشه (این کار رو تو بازی فقط اعضای The Choir انجام میدن.)
درمورد عروسک هم نمیدونم میدونید (:D) یا نه اینکه دو سه تا دیالوگ راندوم داره بس خفن و شنیدنی که برای من پیش نیومده.

من به یه دیالوگ بر خوردم. نمی دونم دیالوگ های بیشتری هم داره یا نه (من که چیزی نشنیدم :D) این دیالوگ رو وقتی داشت کنار یکی از قبر ها دعا می کرد گفت:

"O flora of the moon, of the dream. O little ones, O fleeting will of the ancients...
Let the hunter be safe, let him find comfort. And let this dream, his captor... foretell a pleasant awakening...
Be, one day, a fond, distant memory..."

اینم ویدیوش که خودم رکورد کردم :D

watch?v=HbZSoNnImkc

• Like
Reactions: stewie griffin

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
"O flora of the moon, of the dream. O little ones, O fleeting will of the ancients...
Let the hunter be safe, let him find comfort. And let this dream, his captor... foretell a pleasant awakening...
Be, one day, a fond, distant memory..."

اینم ویدیوش که خودم رکورد کردم :D

watch?v=HbZSoNnImkc
خدایی اینو نشنیده بودم :D

اونی که من میگم (یعنی من شنیدم که میگن اینو شنیدن :D !!) درمورد دختر کاسموس هست. بعد از اینه دوسه بار کشته میشی توسط اون وقتی بریم هانتر دریم ممکنه اون دیالوگ گفته بشه.

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
چند تا مساله ...

اول اینکه یه چند روزه راجع به The Doll ملت دارن بحث می کنن ... اینکه کلا خیلی مشکوکه ...
این ویدئو نشون میده که انگشت عروسکی که تو Abandoned Old Workshop تکون می خوره ...
https://www.youtube.com/watch?v=pkMBci7QE2s

تئوری جالبی که مطرح شده اینه که The Doll خودش Great One هست ...
جالب ترین دلیلی که براش هست این هست که وقتی گرمن و Bloodmoon's Presence رو از بین میبریم دریم و جریانات هانترز دریم تموم نمیشه که شاید هاست هانترز دریم عروسک باشه و طبق این لور نت که می گه :
Every Great One loses its child, and then yearns for a surrogate
شاید گرمن و مون پرزنس فرزندان عروسک باشن و در آخر هم که شخصیت اصلی تبدیل به یه فرزند Great One میشه عروسک میاد و مثل یه مادر بقلش می کنه ...

دوم اینکه جریان چشم درون برای من حل نشده که چی هست یا استعاره از چی هست ؟ چیزی که بشتر توی ذهن آدم میاد و با توجه به جمله کلیدی بازی، بند ناف پیش ماده بوجود اومدن بچه جایگزین یه Great One هست و چشم درون شاید دیدی هست که با جایگزین شدن درون یک جایگزین به آدم داده میشه ...
این ویلم ـی که درون بازی و به صورت یه جنازه زنده بود رو توجیه می کنه که چیزی که ما دیدیم فقط بدن ویلم بود که باقی مونده از جسم انسانیش بوده ... یا همینطور رم که به vacuous معروف بود تو بازی ... یعنی ویلم منظورش از چشم درون استفاده از بند ناف برای رسیدن به تکامل Great One ها بوده ...
چیزی که این رو توی بازی به شدت توجیه می کرد جمله ای بود که حالا یا یوسفکا یا یوسفکای تقلبی وقتی از توی جنگل ممنوعه میرفتیم توی کلینیک و روی تخت پیداش می کردیم می گفت :
God I'm nauseous... Have you ever felt this? It's progressing. I can see things... I knew it, I'm different. I'm no beast... I... Oh... God, it feels awful... but, it proves that I'm chosen. Don't you see? How they writhe, writhe inside my head... It's... rather... rapturous...

• Like

opxpp

کاربر سایت
Aug 8, 2012
650
نام
omid
سلام اول از همه ممنون از این کارتون
در مورد آیتم های بازی هم توضیح قراره بدین اینجا ؟ چون بعضی آیتم هارو نمیدونم چیه اون موزیک باک که اول بازی میده یا این پیدا کردن ملکه سه تا بندگراف یا اون vt وarcane کلی در مورده اینا قراره توضیح بدین

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
چند تا مساله ...

اول اینکه یه چند روزه راجع به The Doll ملت دارن بحث می کنن ... اینکه کلا خیلی مشکوکه ...
این ویدئو نشون میده که انگشت عروسکی که تو Abandoned Old Workshop تکون می خوره ...
به نظر من که نمیتونه باگ باشه. این حالتی هم که داره دقیقاً مثل زمانی که شخص داره خواب میبینه !!.
تئوری جالبی که مطرح شده اینه که The Doll خودش Great One هست ...
جالب ترین دلیلی که براش هست این هست که وقتی گرمن و Bloodmoon's Presence رو از بین میبریم دریم و جریانات هانترز دریم تموم نمیشه که شاید هاست هانترز دریم عروسک باشه و طبق این لور نت که می گه :
این داستان همش به خون ربط داره چطور میشه یه "عروسک" تبدیل به Great one بشه؟ :D

دوم اینکه جریان چشم درون برای من حل نشده که چی هست یا استعاره از چی هست ؟ چیزی که بشتر توی ذهن آدم میاد و با توجه به جمله کلیدی بازی، بند ناف پیش ماده بوجود اومدن بچه جایگزین یه Great One هست و چشم درون شاید دیدی هست که با جایگزین شدن درون یک جایگزین به آدم داده میشه ...
چشم درون قضیه ش حل شده ست توضیحات چند صفحه قبل درورد ویلم رو بخونی حله همه چیز.
شما تو بازی ایتمی پیدا میکنی به اسم madman's knowledge. کیا تو داستان دیوانه شدن؟ اونهای که چشم مادی رو از بین بردن یا استفاده نکردن و به چشم درون رو اوردن :D. اطلاعات و دانش اونها درمورد همه چیز رفت بالا و این مواردی که با چشم درون میشد دید اینقدر شوکه کننده س که طرف مجنون میشده.

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
داستان Bloodborne
آقا بسیار عالی بود...
فقط یه مطلبی، اونطور که پیداست شما و دوستانتون درک خیلی بالایی از داستان دارید ولی والا من تا اینجای بازی که پیش رفتم حدود 80% چیزایی رو که شما گفتید رو متوجه نشدم. میخواستم ببینم که من خنگم :| یا اینکه به واقع بازی، داستان خودش رو دیر افشا میکنه :d آخه من از لحاظ داستانی فقط تا بعد از کشتن Rom پیش رفتم...

اینو پرسیدم توی تاپیکش کسی جواب نداد. دختر کوچولویی توی بازی ندیدم من حتی جنازه ش رو :biggrin1: صدای خنده هم نشنیدم که این بار سعی میکنم ببینم اتفاق میافته یا نه!
این دختر بچه یکی از NPCـهاست که اگه باهاش صحبت کنی Quest Lineـش شروع میشه. اگر باهاش صحبت کنی:
ازت میخواد که دنبال مادرش بگردی و نشونه های یه گل سر رو بهت میده که میتونی بعد از مبارزه با Father Gascoigne پیداش کنی. حتی قبلش بهت یه Music Box میده که میتونی توی مبارزه ازش استفاده کنی، البته باعث میشده Father Gascoigne زودتر تغییر حالت بده. حالا نمیدونم ارتباط این Father Gascoigne با این دختره و مادرش چیه. در کل اگه گل سری رو که پیدا کردی رو بدی به دختره و در واقع بهش بفهمونی که مادرش مرده، بعد از مدتی، فکر کنم بعد از مبارزه با Rom و توی Blood Moon Phase، دختره میمیره و بجاش میتونی با خواهرش صحبت کنی و ادامه ماجرا... :d فکر کنم که راهی هم باشه که از مرگ دختر بچه جلوگیری کنی. جنازه ـش رو هم میتونی دقیقاً زیر نردبون پنجره ـش پیدا کنی، همونجایی که اون دشمنه که شبیه گوژپشت نتردامه :d ایستاده.

• Like
Reactions: Mahdi_MM

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
چند تا مساله ...

یعنی هولی شت! :D بدون شک creepy ترین چیزی که تو بازی دیدم همین بود! :D مثل اینکه سر عروسک توی Abandoned Workshop هم می چرخه! :

watch?v=gfv4k7LBj4E

سلام اول از همه ممنون از این کارتون
در مورد آیتم های بازی هم توضیح قراره بدین اینجا ؟ چون بعضی آیتم هارو نمیدونم چیه اون موزیک باک که اول بازی میده یا این پیدا کردن ملکه سه تا بندگراف یا اون vt وarcane کلی در مورده اینا قراره توضیح بدین

والا اینجا برای توضیح و بحث در مورد داستان بازیه. توی نت کلی راهنما وجود داره که قدم به قدم توضیح میده چیکار باید بکنید برای پیدا کردن بند ناف ها و چیزای دیگه توی بازی. یه سر به اونا بزنید بهتره :D

به نظر من که نمیتونه باگ باشه. این حالتی هم که داره دقیقاً مثل زمانی که شخص داره خواب میبینه !!.

این داستان همش به خون ربط داره چطور میشه یه "عروسک" تبدیل به Great one بشه؟ :D

چشم درون قضیه ش حل شده ست توضیحات چند صفحه قبل درورد ویلم رو بخونی حله همه چیز.
شما تو بازی ایتمی پیدا میکنی به اسم madman's knowledge. کیا تو داستان دیوانه شدن؟ اونهای که چشم مادی رو از بین بردن یا استفاده نکردن و به چشم درون رو اوردن :D. اطلاعات و دانش اونها درمورد همه چیز رفت بالا و این مواردی که با چشم درون میشد دید اینقدر شوکه کننده س که طرف مجنون میشده.

خب مثل اینکه اگه به عروسک ضربه بزنی، خونش سفیده! Paleblood؟ :D تو بازی فکر کنم فقط خون عروسک، Willem و چند تا از Great One ها سفید بود. به نظرم احتمال Great One بودن عروسک زیاده. اگر هم Great One نباشه، حداقل رابطه نزدیکی با اونا داره. شاید مثل Rom تبدیل به Kin شده باشه؟

اون Madman's Knowledge که یکی از فوق العده ترین آیتم های بازی از نظر lore هست! :D یعنی وقتی به یه جای خفن تو بازی می رسی و می بینی چند نفر زانو زدن و مردن و آیتم Madman's Knowledge رو بهت میدن، یعنی اون مکان به حدی خفن بوده که طرف از خفن بودن و میزان بالای Insightـی که دریافت کرده مرده! :D یعنی در این حد! یادمه قبل از مبارزه به The One Reborn، سه نفر از این Madman ها رو دیدم که سجده کردن رو به روی در قبل از رسیدن به باس، همچین مخلوطی از ترس و هیجان وجودم رو در بر گرفت :D

آقا بسیار عالی بود...
فقط یه مطلبی، اونطور که پیداست شما و دوستانتون درک خیلی بالایی از داستان دارید ولی والا من تا اینجای بازی که پیش رفتم حدود 80% چیزایی رو که شما گفتید رو متوجه نشدم. میخواستم ببینم که من خنگم :| یا اینکه به واقع بازی، داستان خودش رو دیر افشا میکنه :d آخه من از لحاظ داستانی فقط تا بعد از کشتن Rom پیش رفتم...

این داستان بیشتر از روی توضیحات آیتم و نوشته های مربوط به داستان از توی خود بازی نوشته شده :D قسمت عمده ی داستان توی توضیحات آیتم ها روایت میشه :D

opxpp

کاربر سایت
Aug 8, 2012
650
نام
omid
ازت میخواد که دنبال مادرش بگردی و نشونه های یه گل سر رو بهت میده که میتونی بعد از مبارزه با Father Gascoigne پیداش کنی. حتی قبلش بهت یه Music Box میده که میتونی توی مبارزه ازش استفاده کنی، البته باعث میشده Father Gascoigne زودتر تغییر حالت بده. حالا نمیدونم ارتباط این Father Gascoigne با این دختره و مادرش چیه. در کل اگه گل سری رو که پیدا کردی رو بدی به دختره و در واقع بهش بفهمونی که مادرش مرده، بعد از مدتی، فکر کنم بعد از مبارزه با Rom و توی Blood Moon Phase، دختره میمیره و بجاش میتونی با خواهرش صحبت کنی و ادامه ماجرا... :d فکر کنم که راهی هم باشه که از مرگ دختر بچه جلوگیری کنی. جنازه ـش رو هم میتونی دقیقاً زیر نردبون پنجره ـش پیدا کنی، همونجایی که اون دشمنه که شبیه گوژپشت نتردامه :d ایستاده.
[/QUOTE]
من این کارارو کردم پس همون هانتره که میکشی اون خواهر این دختره هست ؟ میشه عکس جنازه دخترورو برام بفرستی تو پی اس ان

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
این داستان بیشتر از روی توضیحات آیتم و نوشته های مربوط به داستان از توی خود بازی نوشته شده :D قسمت عمده ی داستان توی توضیحات آیتم ها روایت میشه :D
EXCELLENT HINT
:d

من این کارارو کردم پس همون هانتره که میکشی اون خواهر این دختره هست ؟ میشه عکس جنازه دخترورو برام بفرستی تو پی اس ان
کدوم هانتر؟ البته اگه خواهرش بخواد شکارچی باشه بیشتر هانترس هست تا هانتر :d برای من فعلاً خواهرش هنوز توی خونست و وقتی باهاش صحبت میکنی خیلی مرموز میخنده :d
اینم عکس Viola که مرده!
n5f5_11098523_996344210390659_825397606_n.jpg

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
EXCELLENT HINT
کدوم هانتر؟ البته اگه خواهرش بخواد شکارچی باشه بیشتر هانترس هست تا هانتر :d برای من فعلاً خواهرش هنوز توی خونست و وقتی باهاش صحبت میکنی خیلی مرموز میخنده :d
اینم عکس Viola که مرده!
n5f5_11098523_996344210390659_825397606_n.jpg
غم و اندوه تا این حد اخه؟ :(. یک اتفاق خوب; محض رضای خدا فقط یک اتفاق خوب توی این داستان وجود نداره.

- - -ویرایش - - -

خب مثل اینکه اگه به عروسک ضربه بزنی، خونش سفیده! Paleblood؟ :D تو بازی فکر کنم فقط خون عروسک، Willem و چند تا از Great One ها سفید بود. به نظرم احتمال Great One بودن عروسک زیاده. اگر هم Great One نباشه، حداقل رابطه نزدیکی با اونا داره. شاید مثل Rom تبدیل به Kin شده باشه؟
این عروسکه برای من حکم آرتوریوس (artorias :D) رو داره. این همه پرسش بی پاسخ رو باید توی DLC جواب بدن.

- - -ویرایش - - -

اون Madman's Knowledge که یکی از فوق العده ترین آیتم های بازی از نظر lore هست! :D یعنی وقتی به یه جای خفن تو بازی می رسی و می بینی چند نفر زانو زدن و مردن و آیتم Madman's Knowledge رو بهت میدن، یعنی اون مکان به حدی خفن بوده که طرف از خفن بودن و میزان بالای Insightـی که دریافت کرده مرده! :D یعنی در این حد! یادمه قبل از مبارزه به The One Reborn، سه نفر از این Madman ها رو دیدم که سجده کردن رو به روی در قبل از رسیدن به باس، همچین مخلوطی از ترس و هیجان وجودم رو در بر گرفت :D
اون قسمتهای که ملت در حال فرار با محیط یکی شده بودن (:D) واقعا تاثیر گزاره. گیم نداریم این همه نماد و نشانه های مفهموی داشته باشه.

• Like

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
بچه ها یه چیز جالبناک یافت کردم :d شاید به داستان ربط داشته باشه...
وقتی که یه V. Attack به کسی میزنید، اگه خوب نگاه کنید دستتون یه جورایی تبدیل به دست گرگینه میشه!

• Like
Reactions: B20EAST

Silent Siren

کاربر سایت
Aug 31, 2014
207
نام
مهدی
بعد از سه Paythrough ـی که با نهایت بی پروایی و یگانگی طی کردم و شاهد ته نشین شدن خودم در یکایک عناصر و سلول های بازی بودم و با اینکه به طور کاملا سعی کردم که بیشتر در دو Paythrough بعدی دنباله رو لورـه بازی باشم و نقطه ی عطفی از درک اون پیدا کنم تا بتونم اونو به مرحله ی هضم برسونم اما یه چیزی همیشه همزمان گوشه ی ذهنم ازارم میداد و به این اشاره داشت که "این یه بازی میازاکیـه"و رویایی رو هم که چکیده ی دلنوشته های میازاکی باشه رو با این Cost ها نمیشه به معرض درک و فهم رسوند،همونطور که در تجربه های قبلی به این نتیجه رسیده بودم:D!

ممنون...!
استقبال میشه...!

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
بچه ها، بازی رو دیشب تموم کردم. راستش رو بخواهید از همه چیزش راضی بودم به شدت، شکی نیست که بازی فوق العاده ایه... اما حیف، حیف که بازی به این فوق العاده ای توی "نحوه روایت داستان" خیلی ضعیفه. نمیگم خود داستان. خود داستان خیلی خوبه. ولی خیلی بد روایت میشه. اینا که این همه وقت برای این بازی گذاشتن میتونستن یه کم روی خوب روایت کردن داستان هم کار کنن. به نظر من اون محیط و اتمسفر سنگین و بی نظیرش، با صامت بودن کاراکتر اصلی، خیلی از تاثیرگذاریش کم میشه. برای من که به شخصه اینجوری بود :| میتونستن این همه توضیحات کاملی رو که توی آیتم ها قرار داده بودن، دست کم 40% ـش رو از طریق کاراکترا روایت کنند...
این بازی بی نظیر، میتونست خیلی خیلی بی نظیرتر بشه... نمیدونم نظر شما چیه؟
ویرایش:
بچه ها یه موضوع دیگه :d
یه چیز خیلی جالب در مورد داستان کشف کردم
yahoo_15.gif
البته بچه های Observation Deck فهمیدن
yahoo_4.gif
داشتم در مورد داستانش میخوندم که یکی از بچه های اونجا تئوری جالبی داد بود:
در واقع همون ابتدای بازی از ما میخواد که بریم دنبال PaleBlood باشیم دیگه درسته؟ اگه توی Hunter's Dream اون عروسکه رو بکشیم، خونش سفیده. میگم نکنه خود این عروسکه Pale Blood عستش! Pale به معنی کم رنگ و رنگ پریده هستش، Blood هم که خونه دیگه
yahoo_4.gif
البته یه عده معتقدن که عروسکه یه Great One هستش، ولی با این تئوری بیشتر بهش میخوره که Pale Blood باشه
yahoo_4.gif
:arrowu::arrowu::arrowu:
آقا الان دیدم که Nevan توی یکی از پُست هاش به همین موضوع اشاره کرده بود :d شرمنده!

آخرین ویرایش:

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
بچه ها یه چیز جالبناک یافت کردم :d شاید به داستان ربط داشته باشه...
وقتی که یه V. Attack به کسی میزنید، اگه خوب نگاه کنید دستتون یه جورایی تبدیل به دست گرگینه میشه!
این به این خاطره که V. Attack ها جزو فنون ممنوعه ی شکار هستن. توی توضیحات یکی از Rune ها به این موضوع اشاره میشه. V. Attack ها به نوعی استفاده شکارچی ها از خوی هیولایی شون هست.

بچه ها، بازی رو دیشب تموم کردم. راستش رو بخواهید از همه چیزش راضی بودم به شدت، شکی نیست که بازی فوق العاده ایه... اما حیف، حیف که بازی به این فوق العاده ای توی "نحوه روایت داستان" خیلی ضعیفه. نمیگم خود داستان. خود داستان خیلی خوبه. ولی خیلی بد روایت میشه. اینا که این همه وقت برای این بازی گذاشتن میتونستن یه کم روی خوب روایت کردن داستان هم کار کنن. به نظر من اون محیط و اتمسفر سنگین و بی نظیرش، با صامت بودن کاراکتر اصلی، خیلی از تاثیرگذاریش کم میشه. برای من که به شخصه اینجوری بود :| میتونستن این همه توضیحات کاملی رو که توی آیتم ها قرار داده بودن، دست کم 40% ـش رو از طریق کاراکترا روایت کنند...
این بازی بی نظیر، میتونست خیلی خیلی بی نظیرتر بشه... نمیدونم نظر شما چیه؟

به نظرم همین روایت ـه که بازی و داستانش رو خاص میکنه. لذت داستان به ذره ذره فهمیدنش توی توضیحات آیتم ها، گشتن توی لوکیشن ها و صحبت های NPC هاست.

آخرین ویرایش:
  • Like

T@ntaL 73

کاربر سایت
Apr 10, 2008
952
نام
امید
این به این خاطره که V. Attack ها جزو فنون ممنوعه ی شکار هستن. توی توضیحات یکی از Rune ها به این موضوع اشاره میشه. V. Attack ها به نوعی استفاده شکارچی ها از خوی هیولایی شون هست.

به نظرم همین روایت ـه که بازی و داستانش رو خاص میکنه. لذت داستان به ذره ذره فهمیدنش توی توضیحات آیتم ها، گشتن توی لوکیشن ها و صحبت های NPC هاست.
دقیقا، اینکه چرا این همه تئوری جالب و متفاوت در مورد بازی هست به همین خاطر هست ...
اینکه با بعضی توضیخاتی که می تونی ببینی و تعاملی که می تونی با یه شخصیت داشته باشی به یه درک متفاوت از داستان برسی ...
اینکه مثلا کلا به Upper و یتیم خونه Choir نری آیتم هاش رو نگیری لورهاش رو دنبال نکنی و خیلی چیزای دیگه که این فقط یه مثال بود، با یه داستان سرایی و روایت خطی و متادول نمیشه به همچین چیزی رسید ...

• Like

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر