آموزش کاهش پینگ بدون هزینه اضافه

Helegast

کاربر سایت
Jan 21, 2014
101
سلام

دوستان عزیز اگه از اون دسته افرادی هستین که پینگ بالا و در نتیجه تاخیر زیاد رو اعصابتون هست بد نیست این روش رو امتحان کنید

قبل از هر چیز بگم که 100 درصد این روش برای همه جواب نمیده ولی برای من تست شده و جواب داده
بستگی به ISP و کیفیت نت شما داره و البته نوع کریو استفاده شده

من تو بازیسنتر آموزش مشابه ندیدم اگر دوستان قبلا آموزش رو گذاشتن متاسفانه من بی خبرم

بیشتر دوستانی که پینگ بالا دارن از سرویس های کاهش دهنده پینگ استفاده میکنن که هزینه فوقالعاده زیادی داره به همین خاطر من توصیه میکنم که این روش رو امتحان کنید چون میتونین پولتون رو بیشتر ذخیره کنید و تو جیب هر شیادی نریزید

کاری که شما میکنید اینه که اول یه تست از نتتون میگیرید تا کیفیتش مشخص بشه
دو راه وجود داره

استفاده از Command Prompt ویندوز (cmd)
یا سایت های speedtest.net و pingtest.net

توصیه من همون اولی هست چون با استفاده از cmd داشتن یا نداشتن timed out هم مشخص میشه که خیلی مهم هست
کافیه کلمه cmd رو در استارت ویندوز سرچ کنید
وقتی اجرا شد این رو تایپ کنید و اصطلاحا این IP رو پینگ کنید. ping 8.8.8.8 -t یا ping bbc.com -t

اگر پینگش زیر 200 بود که هیچ مشکلی نیست البته مشکل بزرگتر تایم اوت هست که اگر داشته باشین هیچ کاریش نمیشه کرد حتی اگر پینگ زیر 100 هم باشه مشکل timed out رو نمیشه حل کرد چون ارتباط همش قطع و وصل میشه مگر اینکه رنج IP عوض بشه. ISP که من ازش سرویس میگیرم 3-4 رنج مختلف IP میده یعنی 3-4 سرور متفاوت که ممکنه یکیش مشکل پینگ داشته باشه یکی دیگش مشکل timed out ولی بعید هست هر 4 رنج مشکل timed out داشته باشه

شاید برای شما پیش اومده که یه بار با پینگ پایین راحت انلاین میزنید ولی 3 ساعت بعد یهو پینگ میشه 350. این بخاطر اینه که ارتباط مودم شما قطع شده و وقتی دوباره وصل شده رنج ip شما تغییر کرده و از بدشانسیتون سرور مزخرفه نصیبتون شده

چاره کار اینه که وقتی راحت و بدون مشکل دارین انلاین میزنید کافیه وارد تنظیمات مودم بشید (192.168.1.1) (یوزر و پسورد به صورت دیفالت admin هست) و برید به قسمت status اونجا میتونید رنج ip server رو ببینید حالا بار بعد که پینگت رفت بالا برو تو همون قسمت اینقدر disconnect و کانکت کن تا به همون سرور خوبه وصل شه.

خب این از پیشگیری
حالا واسه درمان

اگر شما جز اون دسته خوش شانسایی نیستید که نتشون به چند سرور متفاوت قابلیت وصل شدن داره و پینگ پایین براشون خاطرست نه ارزو باید طبق اموزش زیر عمل کنید بلکه شاید هوپفولی جواب بگیرید.

گام اول: شما اول باید یه کریو مناسب پیدا کنید که سرور اروپا باشه. قبل از اینکه کریو رو کانکت کنید cmd رو اجرا کنید و همون دستور رو تایپ کنید(ping bbc.com -t) و در همون حال که داره پینگ میکنه کریو رو اجرا کنید و به سرور وصل بشید ببینید ایا تغیر کرد یا نه کمتر شد یا زیادتر. اگر جواب گرفتید که چه بهتر اگر نه رنج ip server رو عوض کنید شاید رو اونا جواب بده این خیلی مهم هست روی تمام رنج ها تست کنید اگر نشد یه کریو دیگه از یه سایت دیگه بخرید دوباره تست کنید

اگر از این روش جواب گرفتید که امیدوارم بگیرید ادامه اموزش برای شما مفید هست و میتونید از طریق ps4 یا ps3 به کانکشن کریویی که در کامپیوتر شیر کردید وصل شید و راحت انلاین بزنید وگرنه که باید کلا از یه ISP دیگه سرویس بگیرید.

خب بریم سراغ آموزش

وسایل مورد نیاز
1. نت بدون timed out (یعنی قطعی وصلی نداشته باشه مدام وصل باشه)
2. یک v-p*n یا کریو که سرورش تو اروپا باشه( هرچی نزدیکتر باشه بهتره) ولی انگلیس و المان هلند خوب جواب میده.
3. مودم وایرلس( البته مودمی که 2 پورت لن داشته باشه هم جواب میده و فرقی نداره فقط تو تنظیمات ps4 باید لن انتخاب کنید)
4. یه لپ تاپ یا کامپیوتر

کریو رو کانکت کنید
حالا باید کانکشن کریو رو شیر کنید، برید به Control Panel ویندوز قسمت Network and Sharing Center از کانکشن کریو properties بگیرید و به تب sharing برید و گزینه اول رو تیک بزنید و کریو رو شیر کنید

مهم:
توجه کنید که فقط کریو رو شیر کنید و کاری به Local Area Connection نداشته باشید اون نباید شیر بشه.

حالا Ip address کامپیوتر یا لپ تاپ رو پیدا کنید چون ps4 باید بهش وصل شه. به صورت دیفالت تقریبا همه مودم ها این رنج ip رو به دستگاه ها اختصاص میدن 192.168.1.100 ولی برای اینکه مطمئن بشید یه دابل کلیک رو Local Area Connection بزنید و بعد گزینه details رو بزنید

دیگه کار با کامپیوتر تموم شد بریم سراغ PS4

خب حالا باید از طریق مودم ps4 رو به لپ تاپ وصل کنید تا از طریق کریو شیر شده که سرورش در مثلا انگلیس هست بتونیم اکانت رو لاگین کنیم و انلاین بشیم. درواقع سونی ما و پلی 4 ما رو تو انگلیس میبینه و ما از انگلیس به اکانت وصل میشیم

ps4-network.jpg

Settings >>> Network >>> Set Up Internet Connection >>> Wi-Fi >>> Custom

مودم رو انتخاب می کنید اگر پسوورد خواست بزنید

Manual رو انتخاب کنید و به ترتیب این شماره ها رو وارد کنید

192.168.1.106 (مهم نیست به جای 106 چه عددی میزارین بین 102 تا 110 باشه فقط نباید اون ip به دستگاه دیگه ای مثل موبایل یا تبلت از طریق مودم اختصاص داده شده باشه چون وقتی مودم روشن میشه اتوماتیک از 100 شروع میکنه و به دستگاه ها ip میده و دونه دونه میره بالا)
255.255.255.0 ( Subnet mask رو هم در قسمت Local Area Connection زیر Ip address میتونید پیدا کنید احتمالا عدد همین هست)
192.168.1.100 ( همون ip کامپیوتر یا لپ تاپ که گفتم تو Local Area Connection میتونید پیدا کنید ممکنه اون عددی که من نوشتم نباشه و مال شما متفاوت باشه همون رو بزنید)
8.8.8.8 (میتونید از dns نت خودتون استفاده کنید دقت کنید بعضی dns server ها کیفیت مطلوبی ندارند میتونید از اینا استفاده کنید. 4.2.2.4 یا 4.2.2.3 یا 8.8.4.4)

گزینه اخر رو پر نکنید

به ترتیب

Automatic >>> Do Not Use

خب دقت کنین کانکشن کریو وصل باشه و کامپوتر هم روشن باشه

حالا اگه تست گرفتین و همه گزینه ها Successful داد که تمام مراحل رو درست رفتین

ps4-test-successful.jpg

اگر نه که از اول شروع کنین ببینین کجا رو درست نرفتین. اگر جواب نگرفتین مودم رو خاموش روشن کنین درست میشه. مودم من اکسس پوینت هست به شکل وایرلس امکان وصل شدن رو میده اگر برای شما امکان نداشت باید از طریق کابل شبکه، اینکارو انجام بدید و بجای Wi-Fi گزینه Use a Lan Cable رو انتخاب کنید

امیدوارم بدردتون خورده باشه

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: imanasgharpour

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria
این time out کشته منو :/ تا حالا 3 تا ای پی مختلف رو تست کردم همشون time out داره حالا تو هر 10 15 تا یه time out اوکی هست ولی این همش تام اوته :/

پینگم از 8.8.8.8 175ms هست میانگینش هیچ راهی واسه تایم اوت که نیست نه ؟

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria
یه چیز باحال من از 8.8.8.8 پینگ مگیرم روی 175 میانگین هست ولی با کلی تایم اوت ولی از 4.2.2.4 که میگیرم اصلا تایم اوت نداره ولی سرعت 295 ms هست !!! نظر کارشناسی دوستان رو میخوام جویا بشم

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
یه چیز باحال من از 8.8.8.8 پینگ مگیرم روی 175 میانگین هست ولی با کلی تایم اوت ولی از 4.2.2.4 که میگیرم اصلا تایم اوت نداره ولی سرعت 295 ms هست !!! نظر کارشناسی دوستان رو میخوام جویا بشم

کلا رو اکثر سروریسهای اینترنتی پینگ 8.8.8.8 پایین تر از 4.2.2.4 هست...شما باید از سرویس کاهش پینگ استفاده کنی ببینی بازم تایم اوت داری یا نه...اکانت های تست دارن همجا رو همشون تست بزن ببین رو سرورهای اونام تایم اوت داری یا نه.
سروهای با کیفیت خوب خارجی هست که کیفیت بسیار بالایی دارن ولی هزینش وحشتناک سنگین هست..مثلا برای یک ماه 20 دلار میگیرن به صورت ip dedicated و به صورت شیرینگ 10$ در ماه ولی تضمین برگشت پول رو هم میدن...این کاهش پینگ های ایرانی هم خیلی نوسان داره...این همه تست کردم یدونه به درد بخور هنوز نتونستم پیدا کنم.

----

این کریو هم بعید به نظر میرسه پایداری خوبی داشته باشه...باید تست بکنن خیلی ها نتیجرو اعلام کنن.

Helegast

کاربر سایت
Jan 21, 2014
101
سلام بدجوری کلافت کرده بود مث اینکه رها شدی :bighug:

سلام رفیق قدیمی، چی کار کردی ؟
اره والا نیما جان بدجوری رو اعصاب بود ما هم که معتاد

شما این دو سایت رو پینگ کن نتیجه رو ببین
ping google.com -t و ping bbc.com -t
میتونی از سایت pingtest.net
هم استفاده کنی و انگلستان رو پینگ کن ببین پینگ و جیترش چه عددیه

اگر همچنان تایم اوت داشت گفتم تنها راه عوض کردن رنج ip هست. توجه کن رنج ip
مثلا نت من که گفتم 3 رنج ip میده به این صورت هست

83.147.210.1
2.185.70.1
2.183.75.1

دقت کن اگر عدد چهارم یا سوم فقط تغییر کنه رنج ip تغییر نکرده. به این سه سرور میگن رنج متفاوت

Pourya_h

کاربر سایت
Nov 1, 2014
34
نام
pouria
سلام رفیق قدیمی، چی کار کردی ؟
اره والا نیما جان بدجوری رو اعصاب بود ما هم که معتاد

شما این دو سایت رو پینگ کن نتیجه رو ببین
ping google.com -t و ping bbc.com -t
میتونی از سایت pingtest.net
هم استفاده کنی و انگلستان رو پینگ کن ببین پینگ و جیترش چه عددیه

اگر همچنان تایم اوت داشت گفتم تنها راه عوض کردن رنج ip هست. توجه کن رنج ip
مثلا نت من که گفتم 3 رنج ip میده به این صورت هست

83.147.210.1
2.185.70.1
2.183.75.1

دقت کن اگر عدد چهارم یا سوم فقط تغییر کنه رنج ip تغییر نکرده. به این سه سرور میگن رنج متفاوت

از گوگل پینگ گرفتم میانگین 172 از بی بی سی میانگین 180 بدون تایم اوت البته فکر کنم تو ساعت ولی یه ساعت هایی نتم بد داغون میشه :D

در مورد اون ایتم رنج ای پی هم فقط 2 تا عدد اخر عوض شد نه فقط یکی پس رنج عوض شده درسته ؟

46.225.196.157
46.225.192.124
سومی رو هم نگرفتم

Helegast

کاربر سایت
Jan 21, 2014
101
از گوگل پینگ گرفتم میانگین 172 از بی بی سی میانگین 180 بدون تایم اوت البته فکر کنم تو ساعت ولی یه ساعت هایی نتم بد داغون میشه :D

در مورد اون ایتم رنج ای پی هم فقط 2 تا عدد اخر عوض شد نه فقط یکی پس رنج عوض شده درسته ؟

نتت کیفیت خوبی داره لازم نیست از کریو استفاده کنی
ولی میگم احتمالا مشکل از رنج ip هست یبار به سرور خوبه وصله وقتی قطع شد به سرور داغونه وصل میشه البته به زمان و ساعت هم بستگی داره مثلا مال من ساعت 1 شب به بعد کیفیتش بهتر میشه

نه مال شما یک رنج هست. وقتی عدد اول یا دوم تغییر کرد رنج IP Server هم تغییر میکنه. عدد اخر که همیشه 1 هست
شما ip خودتون رو نوشتید. عدد سوم هم زیاد تاثیر نداره میدونی اون بیشتر درباره شلوغی سرور هست ممکنه مثلا کمی سرور 196 شلوغتر و در نتیجه کیفیتش یکم کمتر باشه ولی محسوس نیست البته مگر اینکه زیاد پشت سر هم و به هم نزدیک نباشن مثلا یه سرور 46.225.196.1 باشه سرور دیگه مثلا 46.225.20.1
چرا اینطوری فرق میکنه من تجربشو داشتم.
عدد اولی و دومی باید تغییر کنه تا داستان متفاوت بشه. مودم رو خاموش روشن کن ببین بازم همون رنج رو میده

من با کریو تست کردم کلا پینگ نمیده هیچ سایتیرو...شایذ نوع اکانت کریوم مناسب نیست.

اره قطعا مشکل از اکانت و سرور کریو هست. چون قاعدتا نباید هیچ سایتی هم باز کنه درسته؟
یکی دو هفته ای هست که من با کریو ها مشکل دارم تو این هفته من 3 تا کریو خریدم تا سومیش کار داد
نمیدونم چقدر این مشکل عمومی هست ولی به نظر من فعلا دست نگهدار. صبر کن ببین اوضاع کریو درست میشه یا نه

آخرین ویرایش:

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
نتت کیفیت خوبی داره لازم نیست از کریو استفاده کنی
ولی میگم احتمالا مشکل از رنج ip هست یبار به سرور خوبه وصله وقتی قطع شد به سرور داغونه وصل میشه البته به زمان و ساعت هم بستگی داره مثلا مال من ساعت 1 شب به بعد کیفیتش بهتر میشه

نه مال شما یک رنج هست. وقتی عدد اول یا دوم تغییر کرد رنج IP Server هم تغییر میکنه. عدد اخر که همیشه 1 هست
شما ip خودتون رو نوشتید. عدد سوم هم زیاد تاثیر نداره میدونی اون بیشتر درباره شلوغی سرور هست ممکنه مثلا کمی سرور 196 شلوغتر و در نتیجه کیفیتش یکم کمتر باشه ولی محسوس نیست البته مگر اینکه زیاد پشت سر هم و به هم نزدیک نباشن مثلا یه سرور 46.225.196.1 باشه سرور دیگه مثلا 46.225.20.1
چرا اینطوری فرق میکنه من تجربشو داشتم.
عدد اولی و دومی باید تغییر کنه تا داستان متفاوت بشه. مودم رو خاموش روشن کن ببین بازم همون رنج رو میده

اره قطعا مشکل از اکانت و سرور کریو هست. چون قاعدتا نباید هیچ سایتی هم باز کنه درسته؟
یکی دو هفته ای هست که من با کریو ها مشکل دارم تو این هفته من 3 تا کریو خریدم تا سومیش کار داد
نمیدونم چقدر این مشکل عمومی هست ولی به نظر من فعلا دست نگهدار. صبر کن ببین اوضاع کریو درست میشه یا نه

نه..اتفاقا سایت ها خیلی خوب باز میشد ولی به محض این که کریو کانکت میشه هیچ سایتی پینگ نمیده و تماما request time out میشه...رو دو ISP شاتل و مخابرات تست کردم دوتاشم به همین شکل بود.

Shayanrko

کاربر سایت
Sep 19, 2013
76
من این کارو کردم فقط یکم متفاوت ، کریو نزدم ، از همون خود کنسول کانکشن ساختم یه ایپی بالاتر از ایپی مودم دادم که هیچ دستگاه دیگه ای نره رو اون ایپی ، بقیه چیزا هم همونی که خودت گفتی ، بعد پرایمری dns رو 8.8.8.8 گذاشتم و سکندری dns رو 8.8.4.4 . از وقتی اینکار کردم یه چندتایی فرانسوی و اسپانیایی تو پرو کلابز فیفا دیدم ، سیزن رو امتحان نکردم ، قطعی هم بهتر شده ولی نمیدونم واسه این کاره یا کلا اوضاع بهتر از چند روز قبل شده. بعد از تو خود مودم ، چندتا پورت tcp/udp رو پورت فوروارد کردم واسه همون ایدی که به کنسول داده بودم

Helegast

کاربر سایت
Jan 21, 2014
101
من این کارو کردم فقط یکم متفاوت ، کریو نزدم ، از همون خود کنسول کانکشن ساختم یه ایپی بالاتر از ایپی مودم دادم که هیچ دستگاه دیگه ای نره رو اون ایپی ، بقیه چیزا هم همونی که خودت گفتی ، بعد پرایمری dns رو 8.8.8.8 گذاشتم و سکندری dns رو 8.8.4.4 . از وقتی اینکار کردم یه چندتایی فرانسوی و اسپانیایی تو پرو کلابز فیفا دیدم ، سیزن رو امتحان نکردم ، قطعی هم بهتر شده ولی نمیدونم واسه این کاره یا کلا اوضاع بهتر از چند روز قبل شده. بعد از تو خود مودم ، چندتا پورت tcp/udp رو پورت فوروارد کردم واسه همون ایدی که به کنسول داده بودم
اره عوض کردن dns تاثیر داره ولی پینگ رو پایین نمیاره بیشتر مربوط به کیفیت وصل شدن به سرور بازی هست
درمورد اینکه تو فیفا چنتا اروپایی پیدا کردی هم فکر نکنم، باز کردن یا پورت فورواردینگ تاثیری رو اون داشته باشه راستش مطمئن نیستم ولی اگر شما پورت اون بازی رو باز کنی فک کنم بیشتر به صحبت کردن پلیرها تو بازی مربوط باشه اینطوری صداها واضحتر شنیده میشن. البته میگم مطمئن نیستم شاید مزیت دیگه ای هم داشته باشه
برای پیدا کردن اروپایی تو فیفا بهترین راهش همینه که از کریو استفاده کنی چون فیفا برای اینکه بازی لگ نداشته باشه بیشتر از اطراف منطقه ای که شما از اونجا به psn وصل شدین براتون بازیکن پیدا میکنه اگر کریو شما مثلا سرورش تو انگلیس باشه اون اطراف براتون پیدا میکنه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر