PlayStation The Order: 1886 - *** تاپیک اسپویل داستانی ***

اگر بازی رو به اتمام نرسوندید همین الان تاپیک رو ببندید و ادامه ندید. عواقب خواندن پست ها بر عهده خود شخص خواهد بود.

تقریبا تو هر فرومی که این اواخر رفتم یه همچین تاپیکی دیده بودم که توش بحث های جالبی در مورد داستان بازی صورت میگرفت. گفتم ما هم یه همچین تاپیکی بزنیم تا هم راحت و بدون اسپویلر حرف بزنیم هم بحث های داستانی تو خود تاپیک بازی نره که سهون موجب اسپویل شدن دیگران بشه.

میتونیم با صحبت در مورد مرد نقاب دار که به شکل Assassin ها میپوشید صحبت کنیم.
یا با تغییر ناگهانی اخلاقی لیدی ایگرین، که با اینکه عاشق گالاهاد بود، اینطور با جدیت به دنبال کشتنش میره.

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
بدون اسمایلی توانایی پست دادن ندارم :-" مگر اینکه از اون پستایی باشه که از سر بی اعصابی باشه و اخطار بگیرم:D

نه جدی میگم خیلی حال بهم زن شده الان پستت :D خیلی شکلک های بی مورد و بی مفهومی استفاده میکنی که اصلا نیاز نیست. :D

Akiba

king of the majestic oceans of the world
کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
نه جدی میگم خیلی حال بهم زن شده الان پستت :D خیلی شکلک های بی مورد و بی مفهومی استفاده میکنی که اصلا نیاز نیست. :D
از نظر نویسنده لازم بودن! :-"
پیشنهاد : بزن روی نقل قول ، بعد برو توی ویرایشگر پیشرفته و نشان ندادن شکلک ها و پیش نمایش متن :-"

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
نمی دونم کسی بهش اشاره کرده یا نه، اما فکر می کنم اون مرد Assassin نما (:D) از اعضای قبلی اوردر بوده. درست بعد از اینکه حال گالاهاد خوب میشه، لاکشمی از یه شوالیه صحبت میکنه (Sir Bors de Ganis) که گالاهاد تعجب میکنه و میگه: "مگه Sir Bors de Ganis بعد از پیدا کردن The Grail ناپدید نشده؟ یعنی اون زنده ست؟" که البته بعد لاکشمی میگه "من نگفتم اون زنده ست." یا یه همچین چیزی. فکر کنم اون شخص یا همون شوالیه ست یا بهش مربوطه.

در کل داستان و Lore بازی واقعا عالیه.امیدوارم توی شماره بعدی بیشتر در مورد خون آشام ها، گرگ نما ها و عمر طولانی اعضای اوردر بفهمیم. یه نکته جالب اینه که با توجه به عمر چند صد ساله شوالیه ها، میشه راحت یه فلش بک به گذشته دور زد و با همین کاراکتر ها ریشه خون آشام ها و گرگ نما ها رو توضیح داد :D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان

دیدینش ؟ :D
قضیه جالبتر شد :D خود این موضوع چند تا چیز رو روشن و جالب تر میکنه :D اول اینکه آساسینی (حالا هر چی :D) که داره با پرسیوال حرف میزنه نمی تونه خود پرسیوال باشه :D پس کرکتر مشکوک ما یه کرکتر جدیده :D ولی موردی که هست اینه که پرسیوال قطعاً خودش با همینا همکاری داشته و از همه چیز با خبر بوده پس معنی امتناع کردنش از شلیک به اون بنده خدا توی کشتی هوایی معلوم شد :D و گرنه خیلی راحت عین گالاهاد اسلحه رو می کشید و تق :D اینکه طرف کی هست و از کِی با پرسیوال در ارتباط بوده ، حتی اینکه پرسیوال چرا با فهمیدن جریان هنوز توی اوردر باقی مونده و هزارتا نکته ی دیگه این وسط درست میشه :D
به نظر داستان خیلی بزرگ تر از چیزیه که فکرش رو می کنیم :D حالا یا نویسنده نتونسته اونطور که باید اون چیزی که توی ذهنش هست رو به ما منتقل کنه یا خیلی چیزا رو برای آینده نگه داشتن :D اگه به لحظه لحظه ی بازی توجه بشه چیزای جالبی از توش در میاد و نشون میده هر چیزی همینجوری نیست :D

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
اقایون من تموم ککردم بازی رو. فقط تنها مشکلی که داشتم این بود که اصلا متوجه حضور vampire ها نشدم :))
یعنی اون فردی که رفتن تو خونش خیلی طبیعی بعد خوردن دوست زن هندیه ادم شد (+کاملا طبیعی برهنه بود :0) ومپایر بوده و اون جعبه هایی که اتش زدیم ومپایر بودن؟ من همشونو گرگینه فرض کردم :))
کلا یکی بیاد لطفا کل داستان رو بنویسه. ما که بخاطر لحجه و کلماتشون زیر نویس استفاده کنیم، باز هم خیلی از حرفهاشون رو نفهمیدیم!

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
احسان اتفاقا دیشب همین بخشا رو داشتم میرفتم و این چیزایی که گفتی رو دیدم و دلیل کارهای پرسیوال مشخص شد ! و همینطور که گفتی دیگه الان 1% هم شک ندارم پرسیوال باشه و مطمنم همون Sir Boهه! :D

راستی مرتضی در مورد Lore بازی و خیلی چیزای دیگه یکی دوتا سایت جالب زدن! همون سایتی کد تم رو میداد :-" حتی به یه سری چیزای فرعی مثل علامت های روی لباس شوالیه ها ( متفاوتن:-" ) و ... هم پرداخته بود و میگفت منظور از اینا چیه :D پیشنهاد میکنم حتما برو سراغش :-"
حوصله داشتی ترجمشون هم بکن >:) :-" ( یا گروه ترجمه جور کنیم براش:p )

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا

دیدینش ؟ :D
قضیه جالبتر شد :D خود این موضوع چند تا چیز رو روشن و جالب تر میکنه :D اول اینکه آساسینی (حالا هر چی :D) که داره با پرسیوال حرف میزنه نمی تونه خود پرسیوال باشه :D پس کرکتر مشکوک ما یه کرکتر جدیده :D ولی موردی که هست اینه که پرسیوال قطعاً خودش با همینا همکاری داشته و از همه چیز با خبر بوده پس معنی امتناع کردنش از شلیک به اون بنده خدا توی کشتی هوایی معلوم شد :D و گرنه خیلی راحت عین گالاهاد اسلحه رو می کشید و تق :D اینکه طرف کی هست و از کِی با پرسیوال در ارتباط بوده ، حتی اینکه پرسیوال چرا با فهمیدن جریان هنوز توی اوردر باقی مونده و هزارتا نکته ی دیگه این وسط درست میشه :D
به نظر داستان خیلی بزرگ تر از چیزیه که فکرش رو می کنیم :D حالا یا نویسنده نتونسته اونطور که باید اون چیزی که توی ذهنش هست رو به ما منتقل کنه یا خیلی چیزا رو برای آینده نگه داشتن :D اگه به لحظه لحظه ی بازی توجه بشه چیزای جالبی از توش در میاد و نشون میده هر چیزی همینجوری نیست :D
به نظرم Percival میخواسته در بلندمدت اوضاع رو درست کنه. :D یعنی برعکس Galahad که سریع جوش آورد و میخواست خودش یه تنه همه چیز رو حل و فصل کنه و باعث شد حتی Isabeau بعد از اون همه سال بهش شک کنه و علیهش بشه، Percival منتظر فرصت خوبی بوده که مدارک کافی بدست بیاره و بتونه افراد زیادی رو با خودش همراه کنه. احتمالاً اون تیکه داخل کشتی هم برای همین بوده که توی یه محیط کوچیک و جایی که خبری از بقیه نیست، اول به Galahad نشون بده که اوضاع چطور هست و اون رو سمت خودش بیاره.

اقایون من تموم ککردم بازی رو. فقط تنها مشکلی که داشتم این بود که اصلا متوجه حضور vampire ها نشدم :))
یعنی اون فردی که رفتن تو خونش خیلی طبیعی بعد خوردن دوست زن هندیه ادم شد (+کاملا طبیعی برهنه بود :0) ومپایر بوده و اون جعبه هایی که اتش زدیم ومپایر بودن؟ من همشونو گرگینه فرض کردم :))
کلا یکی بیاد لطفا کل داستان رو بنویسه. ما که بخاطر لحجه و کلماتشون زیر نویس استفاده کنیم، باز هم خیلی از حرفهاشون رو نفهمیدیم!
دقیقاً چطوری متوجه حضور ومپایرها نشدی؟! :D حالا Lord Hastings که داشت خون می مکید به کنار، این تیکه که دیگه مشخص بود! :D

حتی خیلی قبل از اون هم به این جسد می رسیدیم که فکر کنم این هم ومپایر باشه. هم یه حالت لاغر و ومپایر مانند داره، هم چوب کردن وسطش! :D

من عاشق حالت پای راست این بنده خدا شدم!

توی 99% بازی ها اگه با همچین چیزی مواجه بشیم، خیلی عادی دو تا پاش به حالت صاف و شبیه به هم خوابیده. ولی پای راست این یارو خیلی قشنگ و جالب خم شده بود. همچین جزییاتی توی تک تک بخش های بازی دیده میشد و واقعاً دست بچه هایی که مسئول این بخش های بصری بودن درد نکنه.

HIGH DEVS

Blanc
Loyal Member
Jul 18, 2011
4,113
نام
عارف
احتمالا نسخه بعد در آمریکا یا هند اتفاق می افته. همون طور که گفتن یک کشتی از ومپایر ها به امریکا و یک عده به هند رفتن. حالا اگه نسخه بعد تو آمریکا باشه و بتونیم (قائدتا باید بشه) با لورد هیرسینگ رویایرویی داشته باشیم خیلی جالب میشه. البته مشکل اینجاست که اگه مکان عوض کنیم دیگه گرگینه ها نیستند احتمالا.

ولی اینکه دیگه شوالیه نیستیم یکم نگران می کنه. قرن 19-لندن-شوالیه خیلیییی فوق العادست. اصن اتمسفری که میشد ساخت و تو بازی به بهترین نحو ساخته شد واقعا عالی بود ولی اگه بریم آمریکا و تو اون دوران حس می کنم شاید به اندازه لندن حال نده. حالا باید ببینیم r@d چیکار می کنه.

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
تنها مشکل گرافیکی بازی(البته مشکل که نمیشه گفت! :-" چندتا بازی این مورد رو رعایت کردن تا حالا آخه؟ :-" ) ، گویا باعث یه سری حدس و گمان ها زده شده! :-" :d
توی بازی هم اتفاقا من زیاد با این مورد ور رفتم که ببینم این مشکل هست،یا من درست نمیبینم:-" اما خوب به این نکته توجه نکردم که شاید...

اگر دقت کنید، بازتاب سر گالاهاد توی آینه یا شیشه ها نمیفته :-" نمونش همون اوایل بازی که مارکی بهتون اون چراغ رو میده، بازتاب نور توی شیشه معلومه(و L2 هم بزنید،نور هم توی شیشه بالاتر نشون داده میشه:-" ) ولی خود سرگالاهاد نیست :-" ، یا توی کشتی هوایی یه جاییش یه سری اتاق هست،توی اتاق ها هم آینه میباشد! ولی خبری از سر گالاهاد توی آینه ها نیست:-"

از قدیم میگویند، ومپایر جماعت توی آینه انعکاسی نداره:-" گرچه من فکر میکنم همون قضیه ی گرافیکی باشه،تا ومپایر بودن سر گالاهاد! :-" یعنی توی این چند قرن زندگی،نفهمیده باشه ومپایره بس عجیبه دیگه :d

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
راستی اگه نسخه بعدی در کار باشه که امیدوارم باشه، احتمالش خیلی زیاده که جناب دراکولا رو هم ببینیم! :biggrin1: دراکولای اصل و اوریجینال که برای برام استوکر هست و داستانش هم مربوط میشه به دهه 1890 که همون نزدیک های زمان بازی هست. :biggrin1:

تنها مشکل گرافیکی بازی(البته مشکل که نمیشه گفت! :-" چندتا بازی این مورد رو رعایت کردن تا حالا آخه؟ :-" ) ، گویا باعث یه سری حدس و گمان ها زده شده! :-" :d
توی بازی هم اتفاقا من زیاد با این مورد ور رفتم که ببینم این مشکل هست،یا من درست نمیبینم:-" اما خوب به این نکته توجه نکردم که شاید...

اگر دقت کنید، بازتاب سر گالاهاد توی آینه یا شیشه ها نمیفته :-" نمونش همون اوایل بازی که مارکی بهتون اون چراغ رو میده، بازتاب نور توی شیشه معلومه(و L2 هم بزنید،نور هم توی شیشه بالاتر نشون داده میشه:-" ) ولی خود سرگالاهاد نیست :-" ، یا توی کشتی هوایی یه جاییش یه سری اتاق هست،توی اتاق ها هم آینه میباشد! ولی خبری از سر گالاهاد توی آینه ها نیست:-"

از قدیم میگویند، ومپایر جماعت توی آینه انعکاسی نداره:-" گرچه من فکر میکنم همون قضیه ی گرافیکی باشه،تا ومپایر بودن سر گالاهاد! :-" یعنی توی این چند قرن زندگی،نفهمیده باشه ومپایره بس عجیبه دیگه :d
دقیقاً میخواستم توی تاپیک بازی بگم ولی یادم رفت! :biggrin1: گرافیک بازی از هر نظر در بهترین حالت ممکن هست، ولی این نداشتن بازتاب Galahad توی آینه ها خیلی ضایع هست! مطمئناً ربطی به قضیه ومپایر بودنش نداره. قبل از عرضه بازی ملت به شوخی و جدی میگفتن شاید این باشه، ولی وقتی بازی تموم میشه و می بینیم خبری نیست، یعنی قضیه این نبوده. شاید هم خود Galahad میدونه ومپایر هست ولی به روی خودش نمیاره! :-" (شوخی!)
بدبختی اینجاست که بازتاب تصویر توی آینه چیز خیلی عجیبی هم نیست و بازی های اوایل دهه 2000 (شاید حتی قبلش) هم همچین چیزی داشتن. از بازی های FPS بگیر تا TPS. بعد نکته عجیب تر اینه که بازتاب تصویر Galahad توی بعضی از اشیا دیده میشه و خیلی هم جالب و طبیعی کار شده.
مثلاً یه تیکه توی ماهیتابه بازتابش رو دیدم یا توی اون مرحله داخل زپلین، یه قطعات براقی بودن که بازتاب توش دیده میشد. یا بازتاب توی بساط چای! :D البته توی عکس شاید زیاد معلوم نباشه ولی توی خود بازی دقت کنین، میشه بازتابش رو راحت دید:

بازتاب چیزهای مختلف محیط توی سطوح صیقلی و آینه ها هم فوق العاده هست! مثلاً یه چراغ روی سقف هست (یه چراغ کاملاً معمولی که شاید خیلی ها اصلاً بهش توجه نکنن!) و بازتاب تصویرش توی شیشه های در و حتی سینی روی میز دیده میشه:

چقدر خوبه این قابلیت عکاسی توی کنسول های این نسل! :x

Akiba

کاربر فعال
Jan 18, 2009
22,250
نام
امیر حسین
[MENTION=101]Dinosaur[/MENTION]
دراکولای اعظم اهل کجاست؟ :-" انگلیس که فکر کنم نبود، لهستان اینا نبود؟ :-"
یا برای دفاع از نوچه هاش سفر میکنه،یا ما میریم تو دل دشمن >:) :-"

---
در مورد آینه... :d
دقت نکردم تو سطح سیقلی خود گلاهاد میفته،ولی بقیه ی چیزا رو میدیدم! مثلا روی آبی که روی زمین ریخته بود،خیلی خوب ساختمون پنجره و در و دیوار و همه چی میفتاد! :d
ولی این آینه ها،آینه های بزرگی هم نبودن:-" یعنی کل سطح آینه ـش ، از این سطح سیقلی بند و بساط چای کمتره :-" ولی خوب الان که توی اینا اشاره کردی،واقعا عجیبه توی همون آینه ها نبودن :|

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
@Dinosaur
دراکولای اعظم اهل کجاست؟ :-" انگلیس که فکر کنم نبود، لهستان اینا نبود؟ :-"
یا برای دفاع از نوچه هاش سفر میکنه،یا ما میریم تو دل دشمن >:) :-"

---
در مورد آینه... :d
دقت نکردم تو سطح سیقلی خود گلاهاد میفته،ولی بقیه ی چیزا رو میدیدم! مثلا روی آبی که روی زمین ریخته بود،خیلی خوب ساختمون پنجره و در و دیوار و همه چی میفتاد! :d
ولی این آینه ها،آینه های بزرگی هم نبودن:-" یعنی کل سطح آینه ـش ، از این سطح سیقلی بند و بساط چای کمتره :-" ولی خوب الان که توی اینا اشاره کردی،واقعا عجیبه توی همون آینه ها نبودن :|
دراکولا از بروبچ رومانی هست، ولی توی همون کتاب برام استوکر توی یه تابوت میخوابه و با کشتی میره انگلیس. :D
فقط اگه توی نسخه بعدی خبری از جک جونورها باشه که قاعدتاً باید باشه، امیدوارم خیلی با نبردهای این نسخه متفاوت باشن. مبارزه با لایکن ها واقعاً افتضاح بود و یه حالت کمدی داشت! میرفتیم یه گوشه می ایستادیم و این بندگان خدا از دور حمله میکردن و یه کم تیراندازی میکردیم و قِل میخوردیم و بعدش هم چاقوشون میکردیم! :| خیلی آسون و درپیت بود.

Nevan

کاربر سایت
Feb 25, 2011
3,027
نام
morteza
اون قضیه ومپایر بودن گالاهاد رد شده توسط R@D :D

80268758048754426972.jpg

حیف :D

===

نحوه مبارزه با لایکن ها منو یاد Stalker های Dead Space انداخت. اما خب اصلا در حد و اندازه های مبارزه با Stalker ها نبود. تو شماره بعد من منتظر مبارزه با ومپایر ها هستم :D خیلی پتانسیلشون بیشتر از لایکن هاست :D

Grey Warden

Dragon Age Scholar
Loyal Member
Sep 13, 2006
6,427
نام
مجتبی
این همه گفتین یه نکته مهم رو نگفتین!!:d
این رد جراحت و پنجه های روی گردن ایزی واسه چی بود، میتونست کار الستور باشه??

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر