Super Smash Bros. Brawl

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

cover_large.jpg

نینتندو قدیمی ترین کمپانی سرگرمی ساز در دنیاست که بیش از 130 سال قدمت دارد و این کمپانی فوق محبوب اعتبار و محبوبیت جهانی دارد.

نینتندو یکی از بزرگ ترین کمپانی ها کنسول ساز و منتشر کننده هست. نینتندو از ابتدا صنعت گیم با تکیه بر نوآوری و خلاقیت و خوش ساختی محصولات تاثیر بسیار زیاد و غیر قابل انکاری را در صنعت بازیسازی داشته و نقش اساسی در رساندن این صنعت به جایگاه امروزی خود ایفا کرده است.

این کمپانی تعداد زیادی از عناوین بسیار بزرگ و با ارزش را منتشر کرده که بارزترین آن ها ماریو است که پرفروش ترین سری بازی کل تاریخ بازی های ویدیویی می باشد.

یکی از عناوین دیگر این کمپانی که شاید در ابتدا تصور نمی شد به جایگاه خیلی مهمی دست پیدا کند، Super Smash Bros بود که از سیستمی جدید در سبک Fighting استفاده می کرد که علیرغم عرضه بازی هایی دیگر در این سبک، هیچ کدام تا به حال نتوانسته اند موفقیت Super Smash Bros را تکرار کنند.

اما واقعا Super Smash Bros چیست؟ که توانسته چنین موفقیتی کسب کند

تاریخچه سری

اولین نسخه از سری با نام Super Smash Bros ( در ژاپن با نام Nintendo All Star! Dairantō Smash Brothers ) در ژانویه سال ۱۹۹۹ برای Nintendo 64 منتشر شد. بعد از موفقیت های چشم گیر این عنوان علیرغم بودجه بسیار اندک آن، تصمیم به انتشار این عنوان برای آمریکای شمالی و اروپا هم گرفته شد و در همان سال برای مناطق ذکر شده نیز منتشر شد. بعد از انتشار این بازی و موفقیت های آن، در سال های ۲۰۰۱ و ۲۰۰۲ نسخه بعدی این بازی با نام Super Smash Bros. Melee برای کنسول گیم کیوب منتشر شد و به پرفروش ترین بازی این کنسول تبدیل شد و نمرات منتقدان نیز گواه کیفیت عالی بازی بود.

در کنفرانس E3 2005 ساتورو ایواتا، مدیر عامل اجرایی شرکت نینتندو از ساخته شدن نسخه بعدی این سری خبر داد و در E3 2006 هم رسما از این عنوان با نام Super Smash Bros. Brawl رونمایی شد. همچنان و مانند دو نسخه قبلی، کارگردانی بازی را ماساهیرو ساکورای بر عهده داشت. بازی در سال 2008برای کنسول Wii منتشر شد و همچنان موفقیت های عنوان های گذشته را حفظ کرده بود. بازی میانگین نمره ۹۳ درصد را در سایت Metacritic بدست آورد و طبق آماری که در ۳۱ مارچ ۲۰۱۴ منتشر شد، در جایگاه نُهم پرفروش ترین عناوین کنسول Wii با ۱۲٫۱۴ میلیون نسخه فروش قرار دارد.

large.jpg

برخلاف عناوین این سبک که در آن شما باید نوار سلامتی (Life Bar) حریف را خالی کنید تا در بازی پیروز شوید، در این عنوان شما باید حریف را از زمین مبارزه به بیرون پرتاب کنید.

مبارزه به سبک نینتندو

حال که تاریخچه این عنوان را گفتیم، به خود بازی می پردازیم. کلیات گیم پلی بازی متفاوت با دیگر بازی های سبک مبارزه ای است.

برخلاف عناوین این سبک که در آن شما باید نوار سلامتی (Life Bar) حریف را خالی کنید تا در بازی پیروز شوید، در این عنوان شما باید حریف را از زمین مبارزه به بیرون پرتاب کنید. شما با ضربه زدن به حریف خود میزان Damage او را که با درصد نشان داده می شود، افزایش می دهید. هر چه قدر این میزان بیش تر باشد، امکان پرتاب حریف به فاصله بیش تری وجود دارد و اگر بتوانید حریف خود را از زمین مبارزه بیرون بیندازید، پیروز بازی خواهید شد. کسی که از زمین مبارزه بیرون انداخته شود نیز با اجرای حرکات پرش یا حرکات ویژه که در پایین در مورد آن ها توضیح داده خواهد شد، شانس بازگشت به میدان را خواهد داشت. در ضمن انجام این کار ها برای هر کرکتر متفاوت است، مثلا اگر مبارزی که شما انتخاب کرده اید، مبارز سنگین وزنی باشد، دیرتر به حدی خواهد رسید که از زمین مبارزه به بیرون پرتاب شود ولی در عوض سخت تر توانایی بازگشت به زمین مبارزه را خواهد داشت.

اما از ویژگی های گیم پلی بازی که بگذریم، به یکی از مهم ترین ارکان بازی های این سبک می رسیم؛ کرکتر ها و مبارزان آن. تا به حال 23 مبارز که 11 نفر از این مبارزان نیز جدید هستند و تا به حال در این سری حضور نداشته اند و مطمئنا باعث افزایش تنوع بازی خواهند شد. از جمله کرکتر های قدیمی سری می توان به ماریو، دانکی کونگ، دیدی کونگ، زلدا، لینک کوچک (Toon Link)، لینک و بسیاری دیگر اشاره کرد.

اما شخصیت های جدید سری، بسیار جالب و بعضا هیجان انگیز هستند. در میان این شخصیت ها، شخصیت های مهمان هم از بازی های سایر ناشرین و بخصوص کپکام هم در اینن عنوان وجود دارند که مهم ترین آن ها، Snake (از کمپانی Konami ) و Sonic (از کمپانی Sega) هستند.​

وجود کاراکترهای زیاد و نام آشنا، یکی از عوامل تنوع در گیم پلی محسوب می شود

large.jpg

با این حال که این بازی بنهایت مفرح شاخص حضور همه هست، ولی جا داره یه مقدار راجبه ش توضیح بدم. این بازی رو میشه به عنوان بهترین و تنها بازی 3D fighting شرکت Nintendo نامید که عنوا و اقسام المانهای پلتفرمر و مقدار زیادی مینی گیم همراه داره.

در این سری شما قادرید شخصیتهای دوست داشتنی Nintendo رو به عنوان مبارز انتخاب کنید. این بازی حالتی گول زننده دارد. Stage های بزرگ با پشت صحنه ای متحرک و حالت 2 بعدی بازی شما رو دچار نوعی توهم میکند.

هر شخصیت داری حرکت ویژه ( قدرتی ) ست که با جلوه های تصویری بینهایت زیبا وخوش رنگی همراه است.

ترکهای موسیقی بسیار شاد با ریتمی تند به هیجان بازی کمک زیادی میکند.

SSBB داری 23 شخصیت ست که اکثرا به Nintendo تعلق دارن که 11 نفر آنها تازه به جمع مبارزین ما پیوستن.

امیدوارم کسانی که Wii دارن این بازی رو تهیه کنن و لذت ببرن.

large.jpg

منبع : با بهره گیری از گیمفا

آخرین ویرایش:

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

gharebaghi

کاربر سایت
Dec 18, 2010
145
نام
میلاد
سلام
من این بازی رو به تازگی اورژینالش رو پیدا کردم و گرفتم حالا یه سوال بازی رو بذارم تو کنسول آپدیتی چیزی که نداره؟ کپی خورم که نمياره؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام
من این بازی رو به تازگی اورژینالش رو پیدا کردم و گرفتم حالا یه سوال بازی رو بذارم تو کنسول آپدیتی چیزی که نداره؟ کپی خورم که نمياره؟

سلام

بزار ببین دیسک چنل اجراش میکنه یا نه

با برنامه نئوگاما تاحالا بازی اوریج اجرا نکردم نمیدونم اجرا میکنه یا نه

آیدیتو تو تاپیک ها قدیمی دیدم بخصوص قسمت gamecube و بعد wii

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
احسان جان برای ریجن پال چیکار کنم

کلا ریجن پال تو ایران کمه بخصوص بخصوص نسل هشتی ها

این آیدی gharebaghi میبینی از آیدی ها قدیمیه بخصوص تو بخش gamecube فعال بود که مدت ها دیگه نیومده بود بازی سنتر که من دیشب پستشو دیدم هم تعجب کردم هم خوشحال شدم

http://forum.bazicenter.com/thread28738/page2/#post1243355

froka

کاربر سایت
Sep 20, 2014
253

gharebaghi

کاربر سایت
Dec 18, 2010
145
نام
میلاد
کلا ریجن پال تو ایران کمه بخصوص بخصوص نسل هشتی ها

این آیدی gharebaghi میبینی از آیدی ها قدیمیه بخصوص تو بخش gamecube فعال بود که مدت ها دیگه نیومده بود بازی سنتر که من دیشب پستشو دیدم هم تعجب کردم هم خوشحال شدم

http://forum.bazicenter.com/thread28738/page2/#post1243355
من همیشه سر میزنم ولی کمتر پست میذارم و وارد گفتگو میشم ممنون از دوستان که لطف دارن

- - -ویرایش - - -

ولی هر جا حرف نینتندو و Smash Bros باشه من هم جلو میام الان که سه تا نسخه بازی رو همزمان دارم بازی میکنم مال WiiU و 3DS و Wii حسابی هم جو گیرم

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
من همیشه سر میزنم ولی کمتر پست میذارم و وارد گفتگو میشم ممنون از دوستان که لطف دارن

ولی هر جا حرف نینتندو و Smash Bros باشه من هم جلو میام الان که سه تا نسخه بازی رو همزمان دارم بازی میکنم مال WiiU و 3DS و Wii حسابی هم جو گیرم

من بارها ازت سوال داشتم اما میدیدم انلاین نشدی تو پروفایلتم نوشته بود از 2013 آنلاین نشدی

دیگه مجبور شدم با هزار بدبختب جواب سوال هام درباره گیم کیوب و .... از تاپیک ها خارجی در بیارم چون تو تاپیک ها ایرانی به ندرت درباره کنسول ها نینتند چیزی پیدا میشه

الانم که روشی اومده بدون نیاز به دسته گیم کیوب و مموری گیم کیوب بتونی بازیا گیم کیوب روی WII اجرا کنی

اینم آموزشش که یکی از فن ها عزیز نینتندو زحمت کشیدن

http://forum.bazicenter.com/thread94553/

تازه میتونی دسته USB کامپیوتر به WII وصل کنی با اون بازی کنی

چه عالی پس هر 3 تتا نسخه داری ایول :x

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر