Persona Game Community

Waifu مورد علاقتون؟:D

• Yukari Takeba از P3

رای‌ها: 0 0.0%
  • Mitsuru Kirijo از P3

رای‌ها: 6 37.5%
  • Fuuka Yamagishi از P3

• Aigis از P3

رای‌ها: 1 6.3%
  • Chie Satonaka از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Yukiko Amagi از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Rise Kujikawa از P4

• Naoto Shirogane از P4

• Labrys از P4 Arena

• Rei از PQ

• مجموع رای دهنده‌ها
    16
  • نظرسنجی بسته شده است .

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
این اسکنا مال شماره ی جدید Dengeki PlayStation هست! آرسن خیلی خفنه! در ضمن همونطور که معلومه اون یارو بالداره تو تریلر همین آرسن بود!
یادتونه توی تریلر همه ی اتفاقات بازی تو یه روز میافتاد؟ در واقع اون تاریخ ها درست نبود، اینا روزای و حتی ماه های مختلف اتفاق میافته!
در ضمن اون تریلر ماله نسخه ی PS3 بود!
در برای چندمین بار هم اعلام کردند که بازی با یه موتور جدید درست میشه نه همون موتور کاترین (gamebryo که انجین فال اوت و اسکایریم هم بوده)
P5_DPS-Scan_02-11-15_001.jpg
P5_DPS-Scan_02-11-15_002.jpg
P5_DPS-Scan_02-11-15_003.jpg
P5_DPS-Scan_02-11-15_004.jpg
دقت کنید که تو این عکس بالایی خود شخصیت اصلی پرسونا نشده! این قضیه رو باید روشن کنن! چون تریلر به نظر میرسید خودشون پرسونا میشن!
در ضمن توی توکیو همچین قلعه ی وجود نداره پس احتمال داره این اتفاقا تو یه جور dark hour/ midnight night channel پرسونا 5 اتفاق بیافته!
پ.ن: بازدید تریلر پرسونا 5 تو یوت*وب 2 میلیون رو رد کرد....

آخرین ویرایش:

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
خیلی ممنون از ایجاد کننده این تاپیک و دیگر دوستان که بحث میکردن.:x
من تازه با این سری آشنا شدم (البته به واسطه P4arena و "کاترین" یه ذره آشنا بودم) به واسطه تریلر جدید نسخه5 (عجب آهنگ باحالی داره) و میخواستم تا ایجاد کننده این تاپیک یا هر کس دیگه، داستان رو بازتر کنه و بیشتر توضیح بده. (کلا داستانو اسپویل کنه) یه چیزی رو نفهمیدم:
الان شخصیت های بازی یه جور حالت ابرقهرمانی دارن؟ دشمناشون دقیقا کین؟ کسایی که نیمه تاریک خودشون رو قبول نمیکنن؟ خب اینجوری که اکثر آدما باید shadow self بشن! (همه که حاضر نیستن خود واقعیشون رو قبول کنن)
آیا در این سری شخصیت منفی اصلی وجود داره که کلا هدف اصلی نابودی اون باشه و از اینجور چیزا؟
در آخر هم:
این گربه هه چقد باحاله! خییییییییییییلی باحاله!:d

آخرین ویرایش:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
من تازه با این سری آشنا شدم (البته به واسطه P4arena و "کاترین" یه ذره آشنا بودم) به واسطه تریلر جدید نسخه5 (عجب آهنگ باحالی داره) و میخواستم تا ایجاد کننده این تاپیک یا هر کس دیگه، داستان رو بازتر کنه و بیشتر توضیح بده. (کلا داستانو اسپویل کنه) یه چیزی رو نفهمیدم:
الان شخصیت های بازی یه جور حالت ابرقهرمانی دارن؟ دشمناشون دقیقا کین؟ کسایی که نیمه تاریک خودشون رو قبول نمیکنن؟ خب اینجوری که اکثر آدما باید shadow self بشن! (همه که حاضر نیستن خود واقعیشون رو قبول کنن)
آیا در این سری شخصیت منفی اصلی وجود داره که کلا هدف اصلی نابودی اون باشه و از اینجور چیزا؟
در آخر هم:
اره يك جورايي حالب إبر قهرماني دارند ولي همه ي شخصيت هاي اصلي اين سري كارهاشون رو به صورت مخفيانه انجام مي دند تا كسي متوجه نشه كه اون ها قدرت Persona دارند
نه دشمن هاي اين سري معمولا يا سايه و شياطين و خدايان باستاني هستند يا كساني كه قدرت Persona دارند.اون ضد قهرمان هايي كه قدرت Persona دارند هدف شون با هدف هاي شخصيت هاي اصلي فرق داره
ببين هدف ضد قهرمان هاي بازي بسته به موقعيت داستان بازي داره
مثلا تو P3 ساعتي به اسم Dark Hour هست كه اگر در هر حلال ماه كامل،١٢ سايه خاصي رو از ببري،اواتار مرگ(Nyx) أزاد ميشه.ولي شخصيت هاي اصلي بازي فكر مي كردند كه با شكست دادن اين ١٢ تا سايه برج Tartarus(برجي كه در Dark Hour به وجود مياد) از بين ميره چون ضد قهرمان هاي بازي بهشون دروغ گفتن.
ضد قهرمان هاي بازي بهشون دروغ گفتند چون مي دونستند كه با اين كار اواتار مرگ أزاد ميشه و اخر دنيا نزديك ميشه.اون ها اعتقاد دارند كه زندگي يك چيز بي معينه به خاطر همين ميخواستند كه اواتار مرگ رو زنده كنند.
منظورتون رو از جمله يك مونده به اخر تون رو متوجه نشدم.مي تونيد بيشتر توضيح بديد؟

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
در آخر هم:
پارسا کامل جوابت رو داد اما در مورد جمله آخرت... یه جورایی هم آره هم نه! در واقع بازی به نوعی هستش که:
شما به هیچ عنوان تا انتهای بازی نمیتونی متوجه بشی که دشمن اصلیت کیه... در واقع بازی چندتا Ending داره که امکانش هست شما بازی رو با یه Ending اشتباه تموم کنی و هرگز هم متوجه نشی که مقصر اصلی تمام جریانات چه کسی بوده! برای همون میگم هم آره هم نه!
یه مثال میزنم... توی P4 GE تا لحظات آخر بازی به هیچ وجه نمیتونی متوجه بشی که Adachi قاتله و نویسنده های داستان هم به خوبی بازیت میدن...

کسی بخواهد به دنیای این بازی وارد بشود کار سختی در پیش داره ؟
به هیچ وجه، در واقع آسون ترین کار ممکنه رو درپیش رو داری... چون وقتی که یه شمارش رو بازی کنی عاشقش میشی! فقط Game Play بازی یه کم طولانیه مخصوصاً اگه بخوای کامل از داستان سر در بیاری و همه Quest ها رو انجام بدی. اما اونقدر این بازی برات جذابه که خدا خدا میکنی اصلاً تموم نشه!

- - -ویرایش - - -

اره يك جورايي حالب إبر قهرماني دارند
پارسا با این جملت مخالفم! در واقع از نظر من شخصیت های بازی فقط یه عده دانش آموز دبیرستانی و Teenagerـهای معمولی هستن که درگیر یه جریان خاصی میشن! در واقع آدم های عادی هستن... فقط تنها تفاوتشون با دیگران اینه که جرات مقابله با روی تاریک خودشون رو دارن... برای دوستی ارزش قائل هستن و قلب پاکی دارن! به همین خاطر میتونن Personaـی درونشون رو فعال کنن.

در واقع از نظر من هر انسانی یه Persona توی وجودش داره، مهم اینه که بتونه به اون حد از شخصیت و پاکی و جرات برسه که بتونه ازش استفاده کنه!

یه ابر قهرمان یا همون Super Hero تفاوتش با مردم عادی اینه که یه قدرت ماورایی داره که مردم عادی ندارن و به همین خاطر تبدیل به ابر قهرمان میشه... مثل:

Superman که قدرت های مافوق بشری داره... (پرواز کردن و لیزر و قدرت مافوق بشری)
Flash (سرعت غیر عادیش)
Fantastic 4... Dare Devil... Electra... Wonder Woman و ... و ... و ...

حتی از نظر من Batman هم یه جورایی یه Super Hero نیست! فقط زیادی باهوشه و از Gadgetـهای مختلفی استفاده میکنه. در واقع قدرت مافوق بشری نداره ولی با استفاده از هوش و توانایی های بدنی و ابزار، در حد یه Super Hero ظاهر میشه (وبه همین خاطره که عاشقشم :-" )

آخرین ویرایش:

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
اره يك جورايي حالب إبر قهرماني دارند ولي همه ي شخصيت هاي اصلي اين سري كارهاشون رو به صورت مخفيانه انجام مي دند تا كسي متوجه نشه كه اون ها قدرت Persona دارندنه دشمن هاي اين سري معمولا يا سايه و شياطين و خدايان باستاني هستند يا كساني كه قدرت Persona دارند.اون ضد قهرمان هايي كه قدرت Persona دارند هدف شون با هدف هاي شخصيت هاي اصلي فرق دارهببين هدف ضد قهرمان هاي بازي بسته به موقعيت داستان بازي داره
مثلا تو P3 ساعتي به اسم Dark Hour هست كه اگر در هر حلال ماه كامل،١٢ سايه خاصي رو از ببري،اواتار مرگ(Nyx) أزاد ميشه.ولي شخصيت هاي اصلي بازي فكر مي كردند كه با شكست دادن اين ١٢ تا سايه برج Tartarus(برجي كه در Dark Hour به وجود مياد) از بين ميره چون ضد قهرمان هاي بازي بهشون دروغ گفتن.ضد قهرمان هاي بازي بهشون دروغ گفتند چون مي دونستند كه با اين كار اواتار مرگ أزاد ميشه و اخر دنيا نزديك ميشه.اون ها اعتقاد دارند كه زندگي يك چيز بي معينه به خاطر همين ميخواستند كه اواتار مرگ رو زنده كنند.
منظورتون رو از جمله يك مونده به اخر تون رو متوجه نشدم.مي تونيد بيشتر توضيح بديد؟
یکی مونده به آخر؟ اونی که گفتم شخصیت منفی اصلی که هدف نابودی اون باشه، داره یا نه؟منظورم یه بدمن اصلی مثل جوکر که همیشه دشمن اصلی بتمن تو چهار نسخه آرکهام هست یا مثلا یکی مثل وولدرمورت که دشمن اصلی سری هری پاتره و از اول تا آخر هفت قسمت هدف اصلی کشتن اونه یا مثلا بیگ باس و لیکویید که همیشه دشمن اصلی سالید اسنیک هستند. یه همچین شخصیتی تو کل سری persona هست؟

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
دقت کنید که تو این عکس بالایی خود شخصیت اصلی پرسونا نشده!
طراحی Personaـش یه کم شبیه Izanagiـه :d

- - -ویرایش - - -

یکی مونده به آخر؟ اونی که گفتم شخصیت منفی اصلی که هدف نابودی اون باشه، داره یا نه؟منظورم یه بدمن اصلی مثل جوکر که همیشه دشمن اصلی بتمن تو چهار نسخه آرکهام هست یا مثلا یکی مثل وولدرمورت که دشمن اصلی سری هری پاتره و از اول تا آخر هفت قسمت هدف اصلی کشتن اونه یا مثلا بیگ باس و لیکویید که همیشه دشمن اصلی سالید اسنیک هستند. یه همچین شخصیتی تو کل سری persona هست؟
آره هست... ولی فهمیدنش خیلی سخته! و یه جورایی داستان بازی همش گمراهت میکنه! برای همون ممکنه که فکر کنی Badmanـه بازی یکی دیگست! اصلاً اساس P4 تقریباً کارآگاه بازی بود! بر خلاف P3 یه کم Realتر بود...

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
به هیچ وجه، در واقع آسون ترین کار ممکنه رو درپیش رو داری... چون وقتی که یه شمارش رو بازی کنی عاشقش میشی! فقط Game Play بازی یه کم طولانیه مخصوصاً اگه بخوای کامل از داستان سر در بیاری و همه Quest ها رو انجام بدی. اما اونقدر این بازی برات جذابه که خدا خدا میکنی اصلاً تموم نشه!

از همون بازی ها چند ماهه دیگه :d

نکته کنکوری : هرگز نشه فراموش زبان انگلیسی قوی :d

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
از همون بازی ها چند ماهه دیگه :d

نکته کنکوری : هرگز نشه فراموش زبان انگلیسی قوی :d
:)) البته کاملاً بستگی به نوع بازی هم داره. یکی هست که بیشتر وقتش رو توی دانجن ها میگذرونه و کارکترهاش رو Level Up میکنه، تمام Quest ها رو انجام میده و قدم به قدم بازی رو میجوه... آره اونجوری یکی دو ماهی ممکنه طول بکشه! مخصوصاً New Game+ ـش که Boss Fight جدید هم داره :d
زبان انگلیسی هم که به شدت پیشنهاد میشه چون عملاً نصف بازی دیالوگ خوندن و Cut Scene دیدنه :-" زبان ژاپنی چه بهتر :d

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
یه نکته ای:اینطور که فهمیدم هر نسخه یه تم داستانی خاص داره که جریان حول اون تم و او مسئله میچرحه و اونطور که فهمیدم تم نسخه 2 درباره گناهه! تم اون 4 تا نسخه ی دیگه چیه و چطوری داستان، اون مسئله رو دربر میگیره؟مثلا تو نسخه 2 چطوری شخصیت ها درگیر مسئله گناه و مجازات میشن؟ هدف اصلی بازی چیه؟ الان اینا پرسونا میگیرن که چی بشه؟ داستان چه حرفی برای گفتن به ما (مخاطب ) داره؟امیدوارم سوالام گیجتون نکرده باشه. سعی کردم درست توضیح بدم منظورمو ولی اگه گیج شدین بگین تا بهتر توضیح بدم.

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
یه نکته ای:اینطور که فهمیدم هر نسخه یه تم داستانی خاص داره که جریان حول اون تم و او مسئله میچرحه و اونطور که فهمیدم تم نسخه 2 درباره گناهه! تم اون 4 تا نسخه ی دیگه چیه و چطوری داستان، اون مسئله رو دربر میگیره؟مثلا تو نسخه 2 چطوری شخصیت ها درگیر مسئله گناه و مجازات میشن؟ هدف اصلی بازی چیه؟ الان اینا پرسونا میگیرن که چی بشه؟ داستان چه حرفی برای گفتن به ما (مخاطب ) داره؟امیدوارم سوالام گیجتون نکرده باشه. سعی کردم درست توضیح بدم منظورمو ولی اگه گیج شدین بگین تا بهتر توضیح بدم.

خوب اولا یه نکته ی مهم اینکه پرسونا بعد 2 یه جورایی ریبوت شد، در واقع خیلی از lore بازی مثل نوع بدست آوردن پرسونا این کاملا عوض شد بخاطر همین 1 و 2 رو با 3 و 4 نمیشه یه جا بررسی کرد!
از پرسونا 1 زیاد اطلاعات ندارم، 2 درباره گناه و مجازاته و برمیگرده به
1_ یه سری کار وحشتناک که شخصیت های اصلی دوران بچگیشون انجام دادن
2_ گناه و درواقع طرف سیاه همه آدما! که درواقع اکثریت مردم تو P2 نقش نسبتا منفی داشتن چون تو پی 2 هر شایعه ای پیش مردم محبوب میشد اتفاق میافتاد و درواقع اون بحران هایی که بوجود اومد یه جورایی تقصیر مردم ( اکثریت سطحی نگر و ساده طلب) بود!
3 درباره ی مرگ و رودرویی با گذشته و 4 درباره حقیقت هست و البته درون مایه های روان شناسی همیشه بخش بزرگی از سری پرسونا بوده!
پرسونا 5 هم که درباره ی آزادی ( فکر کنم بیشترش آزادی معنوی/ درونی اسنانه نه دولت و حکومت، کتاب شمیر ناشناخته ی یونگ رو بخون تا بهتر متوجه بشی منظورمو)

- - -ویرایش - - -

Frozen Flame
آخه من نوب ام و گفتم شاید ازون بازی هایی باشه که من نتونم :)
نه داداش من خودم 11 سالگی با پرسونا 4 آشنا شدم اصلا گیمر نبودم! البته 2 راهنمایی بودم که پرسونا 3 رو بازی کردم ( یعنی اولین پرسونام) ولی خودمم تازه داشتم JRPG باز میشدم! اصلا نگران نباش فقط اگه تاحالا اصلا jrpg بازی نکردی یا انیمه ندیدی شاید یکم طول بکشه عادت کنی با اون حالت کلی ظاهر بازی و شخصیت ها چون مدل بازی های ژاپنی کلا متفاوته با بازی های غربی! ولی باز کن! همه یه روز نوب بودن دیگه :D

안정환

کاربر سایت
Jun 7, 2014
765
نام
Im_AhN
خوب اولا یه نکته ی مهم اینکه پرسونا بعد 2 یه جورایی ریبوت شد، در واقع خیلی از lore بازی مثل نوع بدست آوردن پرسونا این کاملا عوض شد بخاطر همین 1 و 2 رو با 3 و 4 نمیشه یه جا بررسی کرد!
از پرسونا 1 زیاد اطلاعات ندارم، 2 درباره گناه و مجازاته و برمیگرده به
1_ یه سری کار وحشتناک که شخصیت های اصلی دوران بچگیشون انجام دادن
2_ گناه و درواقع طرف سیاه همه آدما! که درواقع اکثریت مردم تو P2 نقش نسبتا منفی داشتن چون تو پی 2 هر شایعه ای پیش مردم محبوب میشد اتفاق میافتاد و درواقع اون بحران هایی که بوجود اومد یه جورایی تقصیر مردم ( اکثریت سطحی نگر و ساده طلب) بود!
3 درباره ی مرگ و رودرویی با گذشته و 4 درباره حقیقت هست و البته درون مایه های روان شناسی همیشه بخش بزرگی از سری پرسونا بوده!
پرسونا 5 هم که درباره ی آزادی ( فکر کنم بیشترش آزادی معنوی/ درونی اسنانه نه دولت و حکومت، کتاب شمیر ناشناخته ی یونگ رو بخون تا بهتر متوجه بشی منظورمو)

- - -ویرایش - - -

نه داداش من خودم 11 سالگی با پرسونا 4 آشنا شدم اصلا گیمر نبودم! البته 2 راهنمایی بودم که پرسونا 3 رو بازی کردم ( یعنی اولین پرسونام) ولی خودمم تازه داشتم JRPG باز میشدم! اصلا نگران نباش فقط اگه تاحالا اصلا jrpg بازی نکردی یا انیمه ندیدی شاید یکم طول بکشه عادت کنی با اون حالت کلی ظاهر بازی و شخصیت ها چون مدل بازی های ژاپنی کلا متفاوته با بازی های غربی! ولی باز کن! همه یه روز نوب بودن دیگه :D
ممنون
علاقه شدید به ژاپن و فیلم هاش خصوصا اوشین :D دارم و دوست دارم وارد دنیاش خصوصا فاینال فانتزی بشم
اما کسی نبود بگه چطور شروع کنم

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
ممنون
علاقه شدید به ژاپن و فیلم هاش خصوصا اوشین :D دارم و دوست دارم وارد دنیاش خصوصا فاینال فانتزی بشم
اما کسی نبود بگه چطور شروع کنم
هه هه :D فاینال فانتزی رو هم به نظرم من FFVII و Crisis core رو بازی کن ( این دومی هم ماله دنیای FFVII هست)
پرسونا هم اول 3 بعد 4 که با فضای کلی آشنا بشی بعد قدیمی تر ها که متفاوت و یکم سخت ترن!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر