Persona Game Community

Waifu مورد علاقتون؟:D

• Yukari Takeba از P3

رای‌ها: 0 0.0%
  • Mitsuru Kirijo از P3

رای‌ها: 6 37.5%
  • Fuuka Yamagishi از P3

• Aigis از P3

رای‌ها: 1 6.3%
  • Chie Satonaka از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Yukiko Amagi از P4

رای‌ها: 3 18.8%
  • Rise Kujikawa از P4

• Naoto Shirogane از P4

• Labrys از P4 Arena

• Rei از PQ

• مجموع رای دهنده‌ها
    16
  • نظرسنجی بسته شده است .

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
خوب اطلاعات Persona 2 هم به پست اول اضافه شد!:d
دوستان اگه ایرادی می بینند لطفا بگند که ایراد بر طرف بشه:d

خیلی هم عالی! به نظرم در حق پرسونا 2 به شدت جفا شده، درسته پرسونا 1 اصلا در حد 3 و 4 نیست ولی پرسونا 2 واقعا از لحاظ داستان شخصیت پردازی پیش P3/4 نه تنها کم نمیاره بلکه به نظرم داشتان و شخصیتاش از 4 بهترن! گیم پلیش رو هم بگذریم که با اختلاف فاحش بهترینه توی سری!
درسته سوشال لینک نداره ولی دانجن کرالینگش عالی و سیستم مبارش واقعا خداست، مخصوصا تو نسخه PSP که او interface مزخرف نسخه ی ps1 رو حذف کردن کلا از اول درست کردن که واقعا بی نظیر شده!
شخصیت های P2 کمتر از 1 و 3 و 4 هست ( البته هردو پرسونا 2 رو با هم حساب کنیم همون حد میشه ولی بعضی از شخصیت های مهم IS مثل lisa و eikichi نقش خاصی تو EP ندارن و برعکس، مثلا baofu کلا تو IS نیست)
بخاطر همین شخصیت پردازی واقعا تو اوجشه، در ضمن اینکه همین 5 تا شخصیت با هم کاملا در تعاملند، برعکس 99 بازیایی که پارتی هاشون بزرگه که باعث میشه مثلا دوتا شخصیت باهم دیالگو خاصی نداشته باشن! چندتا از شخصیت های 1 تو هردو P2 نقش خیلی پررنگی دارن، مخصوصا یوکینو و نانجو و الی که اصلا party member هستن!
در ضمن این یارو آواتارم هم همون Eikichi هست که واقعا ته شخصیته....بینظیره!

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,454
نام
امین
پرسونا 4 واسه من همه چی بود.
کامل و بی نقص.
امیدوارم 5 بتونه اون احساس رو دوباره برام زنده کنه.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من هم قبلا از Chie خوشم ميومد ولي نمي دونم چرا يك دفعه اي به Riseعلاقه مند شدم:-/
شايد به خاطر علاقه مندي من به دوبلرش و از همه مهم تر سايه اش باشه:-"
اینا هرکدومشون یه حالت سمبله اجتماعی دارن به نظرم D:
Rise که خب همون Dream Girls هر پسریه دیگه ×_× حداقل تو بازی میشه با یه Celeb دوست شد. تو واقعیت که رویاپردازیشم بیهودس :))

بحث کاز پلی شد:D صداگذار گینتوکی ( گینتاما) و راگنا ( بلیزبلو) و یه عالمه شخصیت دیگه Tomokazu Sugita تو یکی از قسمتای Persona stalker club با لباس یوکیکو اومد :D با یه عموی ماسک دار که بهش میگفتن masker man پرسونا آرینا بازی کرد!
video-tomokazu-sugita-makes-a-very-special-appearance-on-persona-stalker-club-show-10.jpg

پ.ن از همین تریبون اعلام میکنم یوکاری وایفوی خودمه اصن عشق در اولین نگاه بود:D
خیلی باحاله لول
گونه هاشم قرمز کرده D:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
دوستان همگی با Catherine اشنایی دارید.:d
این بازی توسط همین تیم سازنده درست شده.حتی کاگردان،اهنگ ساز و طراح P3,4,5 با Catherine یکیه
تئوری هایی هست که میگه Catherine در جهان Persona رخ میده!!!
تو زیر چند تا شون رو میگم
1-فکر کنم این رو دیگه همه تون میدونید:d

در اواخر Persona 3 Portable زمانی که Tartarus از دنیای انسان ها ناپدید شده شما یک مقدار وقت دارید که در شهر ازادانه بچرخید.اگه به کلاب مراجعه کنید با یک NPC به اسم Man drinking alone اشنا میشید.اگه با این NPC صحبت کنید او در مورد دو تا دوست دختراش و کابوساش صحبت می کنه
این NPC همون Vincent Brookه!!:d
1437.jpg

2-در Catherine عده ای که گرفتار کابوس ها می شدند فکر می کردند با صبر کردن در استراحت گاه های این کابوس، بدون این که جون خودشون رو در خطر بندازند، می تونند از این کابوس ها بیدار بشند.ولی هر چه قدر اون های صبر می کردند از این کابوس ها بیدار نمیشدند!چون این کابوس ها در دنیایی بین واقعیت و خواب اتفاق می افته.جایی که گذشت زمان در اون جا بی معنیه.
حالا جالبه که بدونید اتاق Velvet Room از سری Persona هم در این دنیا قرار داره!هر چه قدر که شخصیت های Persona در این اتاق وقت بگذرونند،در دنیای واقعی حتی یک میلی ثانیه هم جلو نرفته!

3-تا به حال متوجه شدید که برجی که در کابوس های Catherine وجود داره،شباهت زیادی به Tartarus از Persona 3 داره؟بله منظور من اینه که این دو تا در واقع یکیند.خودتون شباهتشون رو ببینید:d(سمت راست Tartarus و سمت چب برج کابوس)

همون جور که تو نکته اول گفتم شما موقعی در P3P میتونید Vincent رو ملاقات کنید که برج Tartarus از دنیای انسان ها ناپدید شده.
موقعی که Tartarus از دنیای انسان ها ناپدید شده یک شخصی(به دلیل این که ممکنه داستان P3 رو اسپویل کنم نمی گم اسم این شخص چیه!:d) به شخصیت های اصلی P3 میگه که Tartarus از دنیای انسان ها ناپدید شده.ولی اون نگفت که به طور کل از بین رفته!!:d
از نظر من زمانی که Tartarus از دنیای انسان ها ناپدید شده به جایی برگشته که در اون تعلق داشته.یعنی همون دنیای بین واقعیت و خواب.
با بازگشت Tartarus به این دنیا باعث شد که این کابوس ها دوباره شروع بشند.به خاطر همین Vincent رو فقط موقعی میشه دید که Tartarus از دنیای انسان ها رفته و در مورد کابوساش صحبت می کنه

4-در شب هفتم،اخرین غول این شب Shadow Selfه Vincent هست!!
این Shadow Self همون خصوصیاتی داره که Shadow Self سری پرسونا داره
چشم زرد زنگ،ورژن هیولایی بر اساس احساسات پلید میزبان،دیالوگ های مربوط به احساسات پلیدی میزبان

این یکی یک نکته ی جالبه که در مورد داستان بازی هست!
داستان این بازی بر اساس افسانه ارکانای (که دوستان تو صحفه های پیش در موردش صحبت کردند) Lovers هست.
ارکانا Lovers سمبل عشق و روابط عشقولانه هست:d

داستان این افسانه در مورد مردی هست که باید از بین دو زن یکی رو انتخاب کنه.یکی زن جوان و زیبا(هم از نظر قیافه و هم از نظر بدنی!:d) هست که به ازدواج علاقه ای نداره و اون یکی هم یک مقدار کوچکی پیر تره و دنبال ازدواجه.
تو این بازی اون مرد Vincent و زن جوان Catherine و اون یکی زن Katherineه
حالا جالبه بدونید که دوبلر های انگیلیسی Catherine و Katherine خانم Laura Bailey و خانم Michelle Ruff هست که تو سری پرسونا،خانم Laura Bailey نقش Rise و خانم Michelle Ruff نقش Yukari رو بازی کردند
ارکانای Rise و Yukari هم Lovers هست!:d

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
[MENTION=72427]PDAVARZANI[/MENTION]

پارسا علاوه بر اینایی که گفتی اون برنامه تلویزیونی بودن بازی هم یه اشاره دیگه به Persona بود :D Kuma/Teddie رو هم میتونستی توی بار ببینی :D

در کل کترین یکی از بهترین و یونیکترین تجربه های نسل قبل بود برام. خیلی خیلی باهاش حال کردم، کاشکی بعدا یه دنباله ای براش بسازن :bighug:

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
احسنت پارسا تئوریت خیلی خفن بود :D پسندیدم :D
فکر کنم من تنها پرسونا بازی باشم که کلا مغز تئوری پردازی نداشته باشه :| خیل یخنگم :| الان احساس حقارت میکنم :D
آقا کسی Q رو بازی کرده یکم توضیح بده؟

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
احسنت پارسا تئوریت خیلی خفن بود :D پسندیدم :D
فکر کنم من تنها پرسونا بازی باشم که کلا مغز تئوری پردازی نداشته باشه :| خیل یخنگم :| الان احساس حقارت میکنم :D
آقا کسی Q رو بازی کرده یکم توضیح بده؟
نگران نباش ارمین!:d
تو الان چیزایی میدونی که بعضی از فن ها(که خیلی ادعاشون میشه خیلی چیز ها رو در مورد این سری می دونند) نمی دونند!:d
نه من که Q رو بازی نکردم ولی ویدیو هایی از یوتیوب دیدم که فهمیدم داستانش چی به چیه:d

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
کونیچیوا....
:bighug:

اومدم بگم منم هستم....
:-"

امضام که کاملا مشهوده برای بعضی ها که چیه !؟...
:d

ولی برید بالا - بیایید پایین هیچوقت هیچ بازی جای پرسونا 4 رو نمیگیره....
با اینکه 3 رو روی پی اس پی بعد از 4 رو تموم کردم ولی بازم نچسبید در حد 4 ولی باید بگم که اون قسمتی که شخصیت اصلی شماره ی 3 توی پایانش خوابش میبره یکی از به یاد موندنی ترین صحنه های بازی ها بود برام ولی دلیل این که 4 رو بالاتر از 3 قرار میدم بخاطر موزیک دانجن ماری هست....

اگر یادتون باشه یکی از مو سیخ کننده ترین موزیک های عمر من و خیلی ها بوده...
کلا دانجن ماری فوق العاده بوده ولی با اون موزیکش خداتر هم شده بود....
:x

دست بچه ها برای تاپیک درد نکنه ...
فوق العادست....

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
کونیچیوا....

اومدم بگم منم هستم....

ولی برید بالا - بیایید پایین هیچوقت هیچ بازی جای پرسونا 4 رو نمیگیره....
با اینکه 3 رو روی پی اس پی بعد از 4 رو تموم کردم ولی بازم نچسبید در حد 4 ولی باید بگم که اون قسمتی که شخصیت اصلی شماره ی 3 توی پایانش خوابش میبره یکی از به یاد موندنی ترین صحنه های بازی ها بود برام ولی دلیل این که 4 رو بالاتر از 3 قرار میدم بخاطر موزیک دانجن ماری هست....

اگر یادتون باشه یکی از مو سیخ کننده ترین موزیک های عمر من و خیلی ها بوده...
کلا دانجن ماری فوق العاده بوده ولی با اون موزیکش خداتر هم شده بود....
:x

دست بچه ها برای تاپیک درد نکنه ...
فوق العادست....

امضایت نکوست!
دانجن ناناکو هم که تمش heaven بود شاهکار بود من قبل اینکه به اونجا برسم هزار بار بهش گوش داده بودم ماله ماری اسمش چیه؟
من که خودت بهتر میدونی 3 رو بیشتر دوس دارم خخخ :D ولی برای حفض وحدت اسلامی دیگه حرفی نمیزنم :D بگذریم فقط 8 روز مونده روز موعود :D

BARDI YA

Herrscher of Flamescion
Gold User
Jul 23, 2011
3,825
نام
بردیا دلوشی
امضایت نکوست!
دانجن ناناکو هم که تمش heaven بود شاهکار بود من قبل اینکه به اونجا برسم هزار بار بهش گوش داده بودم ماله ماری اسمش چیه؟
من که خودت بهتر میدونی 3 رو بیشتر دوس دارم خخخ :D ولی برای حفض وحدت اسلامی دیگه حرفی نمیزنم :D بگذریم فقط 8 روز مونده روز موعود :D

مرسی آری-من که دانجن ناناکو رو هم یادم انداختی...

اونم موزیکش خدا بود...
ولی بازم مال ماری چیز دیگری بود...

اینم اسمش :

記憶 (lit. "Memories")

منم برای اینکه وحدت پرسونایی-مون حفظ بشه دیگه بحث بهتر بودن رو کش نمیدم...
البته مشهوده که 4 بهتره...

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
Teddy توی Catherine بود . البته بیشتر حالت Reference اما قبلا هم توی reddit میخوندم خیلی معتقد بودن که کلا Catherine همون توی دنیای Persona اتفاق میفته ... که خب شکی درش نیست با این همه الهام و reference هایی که توش هست

اینم عکس از حضور teddy توی catherine

اینجا که دیواره سمته راست هست

اینجا هم که دایره کشیده دوره عروسکش که خب توی بار هست. bartender هم که مطلع هست .

آخرین ویرایش:

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
در کل کترین یکی از بهترین و یونیکترین تجربه های نسل قبل بود برام. خیلی خیلی باهاش حال کردم، کاشکی بعدا یه دنباله ای براش بسازن :bighug:
Agreed به شدت :d به نظرم یکی از ملموس ترین مسائلی رو بررسی کرده بود که خیلیا جرات به اعتراف کردنش ندارن... متاسفانه موضوعی که بهش پرداخته بود مخصوصاً تو ایران برای خیلیا مسئله ـست :d در کل حرف نداشت!

امضایت نکوست!
اونوقت آرمین میاد میگه خنگه :| الان من معنی این امضاء رو نمیدونم اصلاً :d یکی بیاد افشاگری کنه :d

یه موضوع جالب... اگه دوست داشتید بخونید :p

یکی از جملاتی که توی Persona 3 به شدت منو تحت تاثیر قرار داد و هیشه به یادشم و اصلاً یکی از دلایل گرفتار شدنم نسبت به این Super Ultra Game :d

MEMENTO MORI
Remember that you are mortal
به یاد داشته باش که فناپذیر هستی...

0r5zgahfqf8z0175k1o9.jpg

خب حالا ربط این جمله به بازی...
(برداشت شخصی :d )
جمله یا بهتره بگیم عبارت Memento Mori با اینکه معنیش کاملاً مشخصه اما در ادیان مختلف تعابیر مختلفی ازش شده. ملموس ترینش همین دین اسلام ـه که این عبارت به این صورت تفسیر شده:

مرگ را به یاد آور

همونطور هم که تقریباً همتون میدونید توی دین ما، خیلی حدیث در این مورد داریم.

در ژاپن که بودا هستن و تحت تاثیر Zen، این عبارت بارها و بارها استفاده شده و مخصوصاً در بین سامورایی ها خیلی رواج داره، تا جاییکه یکی از باورهای سامورایی ها بر این هستش که صبح به صبح تمرین مرگ میکنن تا آمادگی مقابله با هر غیرممکنی رو داشته باشن و ترس رو توی وجود خودشون بکشن.

172tb66jvv18kcfafi0h.jpg

مکزیک...
فستیوالی دارن به اسم Day of the Dead که نشأت گرفته از این عبارت هستش و توی اون روز Costumeـهای که استفاده میکنن بیشتر شبیه جمجه و لباس هایی با طرح استخوان هستش (یه چیزی شبیه Costumeـهای Halloween :d )

dz61vj2gbx6jx77vypwz.jpg

کلاً این عبارت در مذهب و ادیان مختلف کاربرد زیادی داره و خب حقیقتاً به یاد داشتن اینکه فنا پذیر و پایان پذیر هستی، توی نحوه زندگی خیلی تاثیر گذاره... یه مثال خیلی جالب بزنم! اگه روزی یکی از دوستانتون یک چیز خیلی با ارزش از شما بخواد، منظورم اینه که چیزی رو از شما قرض بخواد که اون شیء برای شما به شدت با ارزش باشه...
(In gamer’s case, GAME CONSOLE :d)
احتمالش خیلی زیاده که قبول نکنید. اما اگه بدونید که اون دوستتون فقط تا آخر اون روز زنده هست، بازم هم از دادن ـه اون وسیله سر باز میزنید؟ یا حتی برعکس، اصلاً خودتون شاید زنده نباشید (دور از جون :d ) باز هم محبتتون رو دریغ میکنید؟

به طور کلی به یاد داشتن مرگ و جاودانه نبودن میتونه خیلی موثر باشه... اما، ربط این عبارت به این بازی (مجدداً) :d اینه که...

خب توی این بازی برای آزاد کردن Persona حتماً باید خودکشی کنید :d و برداشت شخصی من اینه که با این عمل، یعنی همون به یاد آوردن فناپذیر بودن، خودت رو از شر تعلقات خاطر به این دنیا رها میکنی و با آسودگی خاطر، شاید البته، و یا حتی با آرامش روح، آمادگی مقابله با Shadowـها رو داری...

u5vsja5app3m4usgvvxk.jpg

r4vdiuj75pwchr70u2gv.jpg

آخرین ویرایش:

Phantom Thief

کاربر سایت
Dec 7, 2011
972
نام
Parsa
عالی بود دانیال جان!:d
تا به حال دوستان به نکات جالبی در مورد این سری اشاره کردن از اون جایی که تاپیک همین جوری هی میره جلو گفتم حیفه که اونایی که جدید میان تو این تاپیک ، نتونند این پست ها رو بخونند به خاطر همین لینک پست هاشون رو تو پست اول میزارم:d

اونوقت آرمین میاد میگه خنگه :| الان من معنی این امضاء رو نمیدونم اصلاً :d یکی بیاد افشاگری کنه :d
اون لگوی ژاپنی سری Megami Tensei هست!:d

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
Agreed به شدت :d به نظرم یکی از ملموس ترین مسائلی رو بررسی کرده بود که خیلیا جرات به اعتراف کردنش ندارن... متاسفانه موضوعی که بهش پرداخته بود مخصوصاً تو ایران برای خیلیا مسئله ـست :d در کل حرف نداشت!

یه موضوع جالب... اگه دوست داشتید بخونید :p

یکی از جملاتی که توی Persona 3 به شدت منو تحت تاثیر قرار داد و هیشه به یادشم و اصلاً یکی از دلایل گرفتار شدنم نسبت به این Super Ultra Game :d

MEMENTO MORI
Remember that you are mortal
به یاد داشته باش که فناپذیر هستی...

0r5zgahfqf8z0175k1o9.jpg

خب حالا ربط این جمله به بازی...
(برداشت شخصی :d )
جمله یا بهتره بگیم عبارت Memento Mori با اینکه معنیش کاملاً مشخصه اما در ادیان مختلف تعابیر مختلفی ازش شده. ملموس ترینش همین دین اسلام ـه که این عبارت به این صورت تفسیر شده:

مرگ را به یاد آور

همونطور هم که تقریباً همتون میدونید توی دین ما، خیلی حدیث در این مورد داریم.

در ژاپن که بودا هستن و تحت تاثیر Zen، این عبارت بارها و بارها استفاده شده و مخصوصاً در بین سامورایی ها خیلی رواج داره، تا جاییکه یکی از باورهای سامورایی ها بر این هستش که صبح به صبح تمرین مرگ میکنن تا آمادگی مقابله با هر غیرممکنی رو داشته باشن و ترس رو توی وجود خودشون بکشن.

172tb66jvv18kcfafi0h.jpg

مکزیک...
فستیوالی دارن به اسم Day of the Dead که نشأت گرفته از این عبارت هستش و توی اون روز Costumeـهای که استفاده میکنن بیشتر شبیه جمجه و لباس هایی با طرح استخوان هستش (یه چیزی شبیه Costumeـهای Halloween :d )

dz61vj2gbx6jx77vypwz.jpg

کلاً این عبارت در مذهب و ادیان مختلف کاربرد زیادی داره و خب حقیقتاً به یاد داشتن اینکه فنا پذیر و پایان پذیر هستی، توی نحوه زندگی خیلی تاثیر گذاره... یه مثال خیلی جالب بزنم! اگه روزی یکی از دوستانتون یک چیز خیلی با ارزش از شما بخواد، منظورم اینه که چیزی رو از شما قرض بخواد که اون شیء برای شما به شدت با ارزش باشه...
(In gamer’s case, GAME CONSOLE :d)
احتمالش خیلی زیاده که قبول نکنید. اما اگه بدونید که اون دوستتون فقط تا آخر اون روز زنده هست، بازم هم از دادن ـه اون وسیله سر باز میزنید؟ یا حتی برعکس، اصلاً خودتون شاید زنده نباشید (دور از جون :d ) باز هم محبتتون رو دریغ میکنید؟

به طور کلی به یاد داشتن مرگ و جاودانه نبودن میتونه خیلی موثر باشه... اما، ربط این عبارت به این بازی (مجدداً) :d اینه که...

خب توی این بازی برای آزاد کردن Persona حتماً باید خودکشی کنید :d و برداشت شخصی من اینه که با این عمل، یعنی همون به یاد آوردن فناپذیر بودن، خودت رو از شر تعلقات خاطر به این دنیا رها میکنی و با آسودگی خاطر، شاید البته، و یا حتی با آرامش روح، آمادگی مقابله با Shadowـها رو داری...

u5vsja5app3m4usgvvxk.jpg

r4vdiuj75pwchr70u2gv.jpg

دقیقا یکی از اولین چیزهایی بود که منو عاشق پی 3 کرد! اتفاقا تو opening ش هم بود که باعث شد قبل اینکه توی خود بازی برم عاشقش بشم! جدی جدی! من پرسونا 3 روز قبل از اینکه اصلا new game ش رو بزنم به عنوان بهترین بازی عمرم قبول کردم! ( تازه اولین پرسونام بود!)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر