XBOX غول نسل ششم

به نظر شما کدام یک بازی های زیر در XBOX از گرافیک بهتری بر

• مجموع رای دهنده‌ها
    183

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983
تا حدودی حرفت درباره سیستم درسته

یه مثال ساده مثلا میگیم دروبین 12 مگاپیکسله یه دوربینم 12 میگاپیکسله اما کیفیت هاشون فرق داره در اصل 12 مگاپیکسل تعداد پیکسل ها میگه اما کیفیت بسته به نوع لنز . فن آوری مورد استفاده و .... بستگی داره

اینم درباره کنسول صدق میکنه از لحاظ تعداد بازی . ساپورت و ...... ps2 عالی بود اما از لحاظ هوش مصنوعی . گرافیک بیشتر و .... گیم کیوب بهتر بود

ایکس باکس اوریج از نظر فن آوری مثل دسته ها بیسیم . هدست داخل دسته . هارد دیسک 8 گیگی تو اون دوره و ..... بهتر بود اما مشکلاتی مثل خرابی خیلی از درایور هاش باعث شد موفق نشه

از نظر ساپورت بازی سازا ps2 عالی عمل کرد بازیا خیلی زیاد و عالی داره

هر کدوم از اینا خصوصیت ها مختلفی داشتن

مثل این کلیپ مقایسه رزیدنت اویل 4 تو گیم کیوب و ps2

مقایسه رزیدنت اویل 4

ببنید موفقیت یه کنسول در اصل ربطی به سخت افزار نداره اصلا تا الان تو همه نسل ها کنسول ها ضعیفتر برنده نسل شدن از نسل اول تا نسل هفت و تو نسل هشت هم این روند ادامه داره این تو کنسول ها خونگی و کنسولا دستی همیشه بوده

nes کنسول ضعیفتر نسل بود اما برنده نسل شد بخاطر خلاقیت

نسل بعدش سوپر نینتندو با اینکه ضعیفتر بود سگا مگا درایو کمپانی سگا شکست داد که بزرگترین نبرد کمپانی ها کنسول ساز بود اون نسل

ps1 ضعیفترین کنسول نسلش بود اما برنده نسل بود سی پیو ps1 حدود 33 مگاهرتز بود اما سی پیو n64 حدود 96 مگاهرتز و سگاساترن که از هر دوتا اینا قویتر بود

ps2 از هم نسلی هاش خیلی ضعیفتر بود

wii ضعیفترین کنسول نسل هفت بود که برنده نسل شد

این تو دنیا کنسولا دسنی هم هست

چنتا عامل هستن که باعث موفقیت کنسول میشن (( تعداد بازی زیاد + قیمت پایین کنسول + قیمت ناسب بازی ها + خلاقیت تو بازاریابی . تبلیغات و .... + سیاست ها کمپانی مثل برد بازی سازی رایگان کردن که سونی سر ps2 کرد )) اینا باعث موفقیت یه کنسول میشن بخصوص قیمت کنسول به عبارتی ارزونترین کنسول

منظور من سخت افزار بود وگرنه معلومه سخت افزار به تنهایی فاکتور پیروزی اون کنسول نیست.
باشما موافقم ولی منظور من فقط سخت افزار بود.همین و بس

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
دوستان در مورد پلی استیشن 2 کم لطفی و در مورد اکس‌باکس بزرگنمایی می‌کنند، طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت اولی منتشر و در دو وب‌سایت دیگر بازنشر شده:

http://www.tgdaily.com/hardware-opinion/37621-update-how-many-flops-are-in-game-consoles

http://n4g.com/comments/redirecttocomment/1128436

http://www.tomsguide.com/us/Wii-Xbox-PS3,news-1468.html

مقدار FLOPS پردازندهٔ پلی استیشن 2 حتی از اکس‌باکس هم بیشتر هست! شاید GPUی اکس باکس قوی‌تر باشه که در منبع ذکر نشده، من بعید می‌دونم اگر فرضا اکس‌باکس قوی‌تر از پلی استیشن 2 بوده باشه، تفاوت قدرتش با پلی استیشن 2 بیشتر از نهایت 10 تا 15 درصد بوده باشه، خلاصه اینکه نباید گفت پلی استیشن 2 حتی نصف اکس‌باکس هم نبوده و یا اینکه قدرت پلی استیشن 2 کمتر از نینتندو گیم‌کیوب بوده.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوستان در مورد پلی استیشن 2 کم لطفی و در مورد اکس‌باکس بزرگنمایی می‌کنند، طبق اطلاعاتی که در وب‌سایت اولی منتشر و در دو وب‌سایت دیگر بازنشر شده:

Update: How many FLOPS are in game consoles? | TG Daily

How many FLOPS are in game consoles? | N4G

How Many FLOPS Are In Game Consoles?

مقدار FLOPS پردازندهٔ پلی استیشن 2 حتی از اکس‌باکس هم بیشتر هست! شاید GPUی اکس باکس قوی‌تر باشه که در منبع ذکر نشده، من بعید می‌دونم اگر فرضا اکس‌باکس قوی‌تر از پلی استیشن 2 بوده باشه، تفاوت قدرتش با پلی استیشن 2 بیشتر از نهایت 10 تا 15 درصد بوده باشه، خلاصه اینکه نباید گفت پلی استیشن 2 حتی نصف اکس‌باکس هم نبوده و یا اینکه قدرت پلی استیشن 2 کمتر از نینتندو گیم‌کیوب بوده.

یادمه سگا ساترن خیلی خیلی قدرتمند تر از ps1 و n64 بود

نینتندو 64 خیلی خیلی قرتمندتر از ps1 بود و باز ها مطرحش از نظر گرافیکی مابین ps1 و ps2 قرار میگیرن اما سگا ساترن قویترین سخت افزار داشت 2 تا سی پیو داشت و ....... و بازی هایی داشت که هیچوقت ps1 و نینتندو 64 نمیتونستن رندرش کنن اما خوب بخاطر بعضی سیاست ها غلط سگا بخاطر مدتی بازی نداشتن و ناراحتی فن ها سگا بخاطر کاجرا سگا سی دی و ..... باعث شد این کنسول موفق نشه

حالا موفقیت ps1 با اون فروش بالا موفقش نمیتونه سگا ساترن بد نشون بده که خدایی هیچی کم نداشت و عالی بود

Sega Saturn - Wikipedia, the free encyclopedia
Sega Saturn - Sega Retro
SuperH - Sega Retro

اگر درباره pc هم مثال بزنیم Pentium III با Pentium 4 فرقی نداره؟

نمونه اش کلیپ مقایسه زیدنت اویل 4 تو ps2 و gamecube

مقایسه رزیدنت اویل 4

بحث درست انجام دادن خیلی بهتر از , از روی تعصب صحبت کردنه

a.messi10

کاربر سایت
Jul 27, 2014
983

پلی استیشن 2 هم برای خودش دنیایی داشت و به دلایل مختلف با اقتدار بهترین کنسول نسلش شد.خود من هم ps2رو به خاطر بازیایی که داشت برتر از xbox میدونم ولی این که پلی استیشن 2 از لحاظ سخت افزاری از xbox ضعیف تره کاملا ثابت شده .حتی در اون موقع هم بازی هایی بودند که به دلیل ضعف سخت افزاری ps2 بر روی pc و xbox عرضه میشدن.
ولی این که اختلافشون 2 الی 3 برابر بوده رو قبول ندارم ولی کسی نیست که سخت افزار این دو کنسول رو با هم برابر بدونه.
امیدوارم فن های سونی اینو قبول کنن.(البته من خودم هم فن سونی هستم ولی از این کنسول واقعا خوشم میاد)

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
@ a.messi10
منم همین عقیده رو دارم، همونطور که گفتم اگر هم اکس‌باکس قوی‌تر از پلی استیشن 2 بوده باشه، نمی‌تونست بیشتر از 10 یا 15 درصد قوی‌تر باشه، با توجه به قیمتش که برابر با PS2 بود.

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد

PS2 از همه لحاظ کنسول عالی بود اما از لحاظ قدرت هیچوقت به XBOX نمیرسید.... هنوز یادم نرفته ده ها بازی خارق العاده به خاطر ضعف سخت افزاری فقط به صورت انحصاری برای XBOX منتشر میشدن...بازی هایی مثل DOOM 3 , Half Life 2 , Elder of Scrolls III Morrowind, Thief , Far Cry و ده ها بازی هایی که اون زمان آرزو بازی کردنشون رو داشتیم...

XBOX تقریبا 1 سال و نیم بعد از PS2 عرضه شد اما واقعا پیشرفته تر از PS2 بود از دسته بی سیم گرفته تا هارد داخلیش. من اجرا شدن دو بازی هم زمان تو PS2 و XBOX رو دیدم. 90 درصد بازی های XBOX به صورت کامل 720P رندر میشدن و بدون Delay تو ارسال تصاویر. مثلا بازی Just Cause رو مثال میزنم. نسخه PS2 هیچ گونه Pixel Shader پیشرفته و تکنیک Soft shadow و HDR نداره. سیستم Water تو PS2 تقریبا 0 هست بدون موج هایی که بار پردازشی داشته باشن و هیچ سایه ای تو آب وجود نداشت. ولی XBOX کاملا بر عکس بود! موج های آب به صورت Real Time پردازش میدن و همه چیز تو آب سایه داشت و نور خورشید تکنیک HDR رو برای اون سال به نمایش میزاشت!

Just Cause روی PS2:

g7ez2m03jpl1ng2fq5kg.jpg

Just Cause روی XBOX:

0vv8bn285tkb743yfx3g.jpg

Just Cause روی PS2:

klk74vjcb3ykfiie3ha0.jpg

Just Cause روی XBOX:

2zfod8vd99rwwl8oop3k.jpg

در این تصاویر کاملا مشخصه که PS2 به خاطر ضعف سخت افزاری خیلی از موارد و تکنیک های پردازش رو نتونسته انجام بده که البته خیلی هم دور از انتظار نبود.

بازم میگم شما باید دو کنسول رو کنار هم داشته باشید و بازی ها رو روی جفت کنسولا بازی کنید تا متوجه فرق اساسی بین اونا بشید. ولی کسایی که ازگرافیک بالا استقبال میکردن همه یه XBOX خریدن اون زمان.

یا مثلا بازی Far Cry Instinct که برای اون زمان یک گرافیک باورنکردنی روی XBOX اجرا میکرد یا بازی مثال زدنی Conker که نیازی به گفتنش نیست.

ffmb7fsduxlr9p3bqujn.jpg

همین تصویر نشون میده XBOX برای اون زمان چه قدرتی داشته.

اینا مدل های خیلی کوچیکی از تفاوت PS2 با XBOX بود. به عنوان مثال نسخه GTA San Andreas و Vice City برای کنسول XBOX از همه پلتفرم ها با پرفورمنس بالاتر اجرا میشد. رزلوشون بالاتر و افکت ها و سایه های جدیدتر و همچنین چسبیده نبودن انگشت کارکتر ها در نسخه XBOX که هیچ پلتفرمی حتی PC این قابلیت رو نداشت!

من تحقیقات زیادی روی XBOX انجام دادم و به جرات میتونم بگم برای بازه زمانی 2002 تا 2005 برای خودش غولی بود که تو ایران زیاد شناخته نشد!

اما برنده نسل بدون هیچ شکی کنسول فوق العاده PS2 هست. اینکه PS2 برنده شد دلایل زیادی داره یکی از دلایل هاش به نظر من زود عرضه شدن این کنسول و همچنین بازی های عجیب غریبی بود که داشت. ولی برگ اصلی پیروزی عرضه در سال 2000 و داشتن انحصاری هایی مثل GTA III و Tomb Raider و MGS در سال عرضه اش بود و همچنین موفقیت کنسول قبلی سونی باعث شد PS2 هم با انحصاری های سال اول عرضه اش به فروش عظیمی دست پیدا کنه و با حمایت سازندگان سونی تونست تا سال 2005 فروش و حمایت سازندگان رو حفظ کنه و در نهایت برده کامل نسل ششم بشه.

PS2 کنسول عالی بود و شکی درش نیست اما از لحاظ پردازشی و گرافیکی نمیتونست با XBOX مقابله کنه و خیلی از بهترین بازی های اون دوران رو به خاطر همین ضعف سخت افزاری از دست داد. هنوز صحبت های Alexander Roger برنامه نویس ارشد GTA San Andraes رو طی صحبت اش با IGN یادم نرفته که از زجر هایی که سر پروژه ساخت san Andraes روی PS2 کشیدن صحبت میکرد! استفاده از توابع و برنامه نویسی فوق العاده پیچیده برای استفاده از نهایت پردازش PS2 و کوچیک کردن حجم اطلاعات برای 32 مگ رم تا بتونن کل محیط san Andraes رو بدون هیچ بارگذاری روی PS2 به اجرا در بیارن! خیلی از سازنده ها به خاطر همین پیچیدگی ها کلا طرف ساخت بازی روی PS2 نیومدن! نمونه اش Ion Storm بودکه کلا پروژه ساخت Theif III روی PS2 رو کنسل کرد! خیلی از بازی های FPS بودن که برای همین امر کنسل شدن!

ولی PS2 انحصاری های بزرگی داشت که خیلی خیلی کمک به بقای PS2 کردن. که بحث در مورد انحصاری های PS2 خودش چند صفحه توضیح میخواد که از حوصله خارجه. در کل به نظر من در کنار PS2 باید حتما یک XBOX هم میخریدیم که من اینو خوشبختانه سال 2006 فهمیدم و با قرض گرفتن XBOX یکی از دوستان فهمیدم که چه چیزی رو از دست داده بودم:d

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
PS2 از همه لحاظ کنسول عالی بود اما از لحاظ قدرت هیچوقت به XBOX نمیرسید.... هنوز یادم نرفته ده ها بازی خارق العاده به خاطر ضعف سخت افزاری فقط به صورت انحصاری برای XBOX منتشر میشدن...بازی هایی مثل DOOM 3 , Half Life 2 , Elder of Scrolls III Morrowind, Thief , Far Cry و ده ها بازی هایی که اون زمان آرزو بازی کردنشون رو داشتیم...

XBOX تقریبا 1 سال و نیم بعد از PS2 عرضه شد اما واقعا پیشرفته تر از PS2 بود از دسته بی سیم گرفته تا هارد داخلیش. من اجرا شدن دو بازی هم زمان تو PS2 و XBOX رو دیدم. 90 درصد بازی های XBOX به صورت کامل 720P رندر میشدن و بدون Delay تو ارسال تصاویر. مثلا بازی Just Cause رو مثال میزنم. نسخه PS2 هیچ گونه Pixel Shader پیشرفته و تکنیک Soft shadow و HDR نداره. سیستم Water تو PS2 تقریبا 0 هست بدون موج هایی که بار پردازشی داشته باشن و هیچ سایه ای تو آب وجود نداشت. ولی XBOX کاملا بر عکس بود! موج های آب به صورت Real Time پردازش میدن و همه چیز تو آب سایه داشت و نور خورشید تکنیک HDR رو برای اون سال به نمایش میزاشت!

Just Cause روی PS2:

g7ez2m03jpl1ng2fq5kg.jpg

Just Cause روی XBOX:

0vv8bn285tkb743yfx3g.jpg

Just Cause روی PS2:

klk74vjcb3ykfiie3ha0.jpg

Just Cause روی XBOX:

2zfod8vd99rwwl8oop3k.jpg

در این تصاویر کاملا مشخصه که PS2 به خاطر ضعف سخت افزاری خیلی از موارد و تکنیک های پردازش رو نتونسته انجام بده که البته خیلی هم دور از انتظار نبود.

بازم میگم شما باید دو کنسول رو کنار هم داشته باشید و بازی ها رو روی جفت کنسولا بازی کنید تا متوجه فرق اساسی بین اونا بشید. ولی کسایی که ازگرافیک بالا استقبال میکردن همه یه XBOX خریدن اون زمان.

یا مثلا بازی Far Cry Instinct که برای اون زمان یک گرافیک باورنکردنی روی XBOX اجرا میکرد یا بازی مثال زدنی Conker که نیازی به گفتنش نیست.

ffmb7fsduxlr9p3bqujn.jpg

اینا مدل های خیلی کوچیکی از تفاوت PS2 با XBOX بود. به عنوان مثال نسخه GTA San Andreas و Vice City برای کنسول XBOX از همه پلتفرم ها با پرفورمنس بالاتر اجرا میشد. رزلوشون بالاتر و افکت ها و سایه های جدیدتر و همچنین چسبیده نبودن انگشت کارکتر ها در نسخه XBOX که هیچ پلتفرمی حتی PC این قابلیت رو نداشت!

من تحقیقات زیادی روی XBOX انجام دادم و به جرات میتونم بگم برای بازه زمانی 2002 تا 2005 برای خودش غولی بود که تو ایران زیاد شناخته نشد!

اما برنده نسل بدون هیچ شکی کنسول فوق العاده PS2 هست. اینکه PS2 برنده شد دلایل زیادی داره یکی از دلایل هاش به نظر من زود عرضه شدن این کنسول و همچنین بازی های عجیب غریبی بود که داشت. ولی برگ اصلی پیروزی عرضه در سال 2000 و داشتن انحصاری هایی مثل GTA III و Tomb Raider و MGS در سال عرضه اش بود و همچنین موفقیت کنسول قبلی سونی باعث شد PS2 هم با انحصاری های سال اول عرضه اش به فروش عظیمی دست پیدا کنه و با حمایت سازندگان سونی تونست تا سال 2005 فروش و حمایت سازندگان رو حفظ کنه و در نهایت برده کامل نسل ششم بشه.

PS2 کنسول عالی بود و شکی درش نیست اما از لحاظ پردازشی و گرافیکی نمیتونست با XBOX مقابله کنه و خیلی از بهترین بازی های اون دوران رو به خاطر همین ضعف سخت افزاری از دست داد. هنوز صحبت های Alexander Roger برنامه نویس ارشد GTA San Andraes رو طی صحبت اش با IGN یادم نرفته که از زجر هایی که سر پروژه ساخت san Andraes روی PS2 کشیدن صحبت میکرد! استفاده از توابع و برنامه نویسی فوق العاده پیچیده برای استفاده از نهایت پردازش PS2 و کوچیک کردن حجم اطلاعات برای 32 مگ رم تا بتونن کل محیط san Andraes رو بدون هیچ بارگذاری روی PS2 به اجرا در بیارن! خیلی از سازنده ها به خاطر همین پیچیدگی ها کلا طرف ساخت بازی روی PS2 نیومدن! نمونه اش Ion Storm بودکه کلا پروژه ساخت Theif III روی PS2 رو کنسل کرد! خیلی از بازی های FPS بودن که برای همین امر کنسل شدن!

ولی PS2 انحصاری های بزرگی داشت که خیلی خیلی کمک به بقای PS2 کردن. که بحث در مورد انحصاری های PS2 خودش چند صفحه توضیح میخواد که از حوصله خارجه. در کل به نظر من در کنار PS2 باید حتما یک XBOX هم میخریدیم که من اینو خوشبختانه سال 2006 فهمیدم و با قرض گرفتن XBOX یکی از دوستان فهمیدم که چه چیزی رو از دست داده بودم:d

فدات مهرداد جان باهات موافقم من هر 4 تا کنسول نسل شیش یعنی ایکس باکس اوریج . گیم کیوب . پلی 2 . دریمکست داشتم و بازی هاشونو تجربه کردم هر کدوم از این کنسول ها خصوصیت ها خاصی داشتن که تو 2تا پست بالاترم گفتم :

(( از لحاظ تعداد بازی . ساپورت و ...... ps2 عالی بود اما از لحاظ هوش مصنوعی . گرافیک بیشتر و .... گیم کیوب بهتر بود
ایکس باکس اوریج از نظر فن آوری مثل دسته ها بیسیم . هدست داخل دسته . هارد دیسک 8 گیگی تو اون دوره و ..... بهتر بود ))

ایکس باکس اوریج واقعا برای خودش غولی بود یادمه اون زمان برام 410 هزار در اومد چه عشقی میکردم وقتی نوشته بود ساخت آمریکا :d طراحی خاص . جعبه بزرگ . هیکل بزرگ و تک کنسول . دسته ها بیسیم و ......... اما خوب مشکلاتی هم داشت مثل همون خرابی درایور هاش ولی این از عظمت کنسول کم نمیکنه

موافقم باهات کسایی که بازی زیاد و عناوین خوب و ارزون و در دسترس میخواستن ps2 میخریدن که آک اسلیم اون زمان 150 هزار بود اما کسایی که گرافیک . توانایی خیلی بیشتر و .... میخواستن یه xbox میخریدن

گفتی Conker یاد بازیش افتادم واقعا نوستالژیک بود بعد از نسخه نینتندو 64 به صورت انحصاری برای xbox اومد

یکی از دلایل دیگه موفقیت ps2 این بود که علاوه بر کنسول بازی خودش هم dvd پلیر و موزیک پلیر هم بود و بازی ها ps1 هم اجرا میکرد

بسیار خوب و الی و کامل توضیح دادی ممنون مهرداد جان :x

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد

Just Cause روی PS2:

g7ez2m03jpl1ng2fq5kg.jpg

Just Cause روی XBOX:

0vv8bn285tkb743yfx3g.jpg

Just Cause روی PS2:

klk74vjcb3ykfiie3ha0.jpg

Just Cause روی XBOX:

2zfod8vd99rwwl8oop3k.jpg

ffmb7fsduxlr9p3bqujn.jpg

كاملا قبول دارم كه xbox كنسول قوي تري بود ولي همين كنسول به اصطلاح شما ضعيف بازي هاي مثل شادو اف كالوسوس و گاد اف وار 1و 2 رو با بهترين كيفيت اجرا كرد شما ببينيد گرن توريسمو 4 با چه كيفيتي روي اين كنسول اجرا ميشد حتي كيفيت 1080i ميداد ضعف كنسول براي براي از دست دادن عنوان هايي مثل فاركري به نظرم دليل خوبي نميتونه باشه با توجه به اينكه اين كنسول بازي هايي مثل بازي هاي بالا رو اجرا كرده

MEHRDAD.F

کاربر سایت
Sep 11, 2006
2,104
نام
مهرداد
فدات مهرداد جان باهات موافقم من هر 4 تا کنسول نسل شیش یعنی ایکس باکس اوریج . گیم کیوب . پلی 2 . دریمکست داشتم و بازی هاشونو تجربه کردم هر کدوم از این کنسول ها خصوصیت ها خاصی داشتن که تو 2تا پست بالاترم گفتم :

(( از لحاظ تعداد بازی . ساپورت و ...... ps2 عالی بود اما از لحاظ هوش مصنوعی . گرافیک بیشتر و .... گیم کیوب بهتر بود
ایکس باکس اوریج از نظر فن آوری مثل دسته ها بیسیم . هدست داخل دسته . هارد دیسک 8 گیگی تو اون دوره و ..... بهتر بود ))

ایکس باکس اوریج واقعا برای خودش غولی بود یادمه اون زمان برام 410 هزار در اومد چه عشقی میکردم وقتی نوشته بود ساخت آمریکا :d طراحی خاص . جعبه بزرگ . هیکل بزرگ و تک کنسول . دسته ها بیسیم و ......... اما خوب مشکلاتی هم داشت مثل همون خرابی درایور هاش ولی این از عظمت کنسول کم نمیکنه

موافقم باهات کسایی که بازی زیاد و عناوین خوب و ارزون و در دسترس میخواستن ps2 میخریدن که آک اسلیم اون زمان 150 هزار بود اما کسایی که گرافیک . توانایی خیلی بیشتر و .... میخواستن یه xbox میخریدن

گفتی Conker یاد بازیش افتادم واقعا نوستالژیک بود بعد از نسخه نینتندو 64 به صورت انحصاری برای xbox اومد

یکی از دلایل دیگه موفقیت ps2 این بود که علاوه بر کنسول بازی خودش هم dvd پلیر و موزیک پلیر هم بود و بازی ها ps1 هم اجرا میکرد

بسیار خوب و الی و کامل توضیح دادی ممنون مهرداد جان :x

آره احسان جان اون زمان خیلی گرون بود و بازی هاش هم گیر نمی اومد.

به نظر من یکی از ویژگی های ایکس باکس داشتن امولاتور های عالیش بود. تقریبا تمامی بازی های کنسول های دیگه رو اجرا میکرد به وسیله امولاتور.

آره یکی از دلیل های موفقیت PS2 اجرای بازی های PS1 بود همچنین انحصاری های بی نظیرش.

- - -ویرایش - - -

كاملا قبول دارم كه xbox كنسول قوي تري بود ولي همين كنسول به اصطلاح شما ضعيف بازي هاي مثل شادو اف كالوسوس و گاد اف وار 1و 2 رو با بهترين كيفيت اجرا كرد شما ببينيد گرن توريسمو 4 با چه كيفيتي روي اين كنسول اجرا ميشد حتي كيفيت 1080i ميداد ضعف كنسول براي براي از دست دادن عنوان هايي مثل فاركري به نظرم دليل خوبي نميتونه باشه با توجه به اينكه اين كنسول بازي هايي مثل بازي هاي بالا رو اجرا كرده

نه اشتباه برداشت نکنید. من نگفتم PS2 ضعیف بود من گفتم PS2 در برابر XBOX ضعیف بود ولی در حالت عادی کنسول فوق العاده ای بود. اگه نوشته های منو کامل میخوندین چند بار گفتم PS2 از همه نظر خوب بود.

ببینید ضعف کنسول همیشه تو بازی های FPS و Open World و بازی های مولتی پلتفرم نمایان میشه نه بازی های انحصاری.

خب هر کنسولی بازی های انحصاری داره که قدرت خودش رو ثابت کنه. خب PS2 با توجه به قدرتی که داشت میتونست انحصاری های عالی که براش ساخته میشد رو اجرا کنه همونطور که PS1 هم زمان خودش انحصاری های خودش رو به راحتی اجرا میکرد. God Of War عنوانی عالی با گرافیک عالی تر بود که نمای دوربین ثابت داشت و از اون گذشته فقط برای سخت افزار PS2 کدنویسی شده بود. Shadow of Colossus هم از همه نظر عالی بود و باز هم به صورت انحصاری برای سخت افزار PS2 نوشته شده بود.

اما PS2 در مقابل XBOX ضعف سخت افزاری داشت و شکی درش نیست. بحث ما این بود نه انحصاری های کنسول. وگرنه XBOX هم انحصاری های خوبی داشت. همچنین خیلی از بازی ها رو هم از دست داد که Far Cry یکیش بود. ما اون زمان 2002 الی 2004 همه اخبار بازی ها رو دنبال میکردیم به وضوح یادمه خیلی از بازی ها کنسل شدن رو PS2 و روی XBOX عرضه شدن.

و البته باید بگم اینکه یه کنسول یک سری بازی های انحصاریش رو خیلی خوب اجرا کرده این حتما دلیل نمیشه که بگیم اون کنسول ضعف سخت افزاری نداشته.

و خب هنوز هم PS2 به نظر من کنسول عالی هست و خودم هم دارمش.

آخرین ویرایش:

awesome_body

کاربر سایت
May 21, 2014
213
سلام
من فقط یه چیزی بگم فک نکنم ایکس باکس غول نسل 6 بوده باشه.اصلا نبوده.
تنها چیزی ک میدونم ps2 اومد و ایکس باکس رو بلعید.
اونوقت شما ب ایکس باکس میگین غول.خخخخخخ.
البته غول بی دندون
Giant همون ps2 هست در نسل 6

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام
البته غول بی دندون

با کیا شدیم 80 میلیون :-o

چه جالب گفتی : تنها چیزی ک میدونم ps2 اومد و ایکس باکس رو بلعید. اول تاریخ لانچ کنسولا ببین بعد نظر بده

PDPR

کاربر سایت
Jan 9, 2015
209
نام
PooRia
سلام
البته غول بی دندون
زودتر ویرایش کن:)) فن بازی میخواین در بیارید اول یکم اطلاعات زیاد کنید بعد

• Like
Reactions: che-jaleb

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اینجا مشخصات سخت افزاری xbox و ps2 هست میتونید ببینید و خودون قضاوت کنید

The Emulator Zone - XBox Emulators
Xbox (console) - Wikipedia, the free encyclopedia

PlayStation 2 - Wikipedia, the free encyclopedia
The Emulator Zone - Playstation 2 Emulators

اینم عکس ایکس باکس اورجینال باندل halo
xbox_sys_halo_edit.jpg

خوب معلومه چرا بعضی ها مخالفت میکنن چون اون زمان که ps2 اسلیم آکبند 150 هزار تومن بود من خودم ایکس باکس اوریج خریدم 410 هزار تومن

هر کسی که پول جنس بهتر خریدنو که نداره از قدیم گفتن هر چقدر پول بدی همون قدر آش میخوری

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر