1. به منظور درک هر چه بیشتر مشکلات کاربران در ارتباط با نحوه اتصال و پینگ در بازی های آنلاین لطفا به گفتگو های زیر مراجعه و مشکلات خود را بیان نمایید.
    اعلام اسامی بازیهایی که به دلیل PingTime بالا با مشکل یا لگ شدید مواجه هستند
    اعلام اسامی بازیهایی که توسط سیستم فیلترینگ ایران و یا کشور میزبان فیلتر شده
    اعلام بازخور بهبود PingTime
    بستن اطلاعیه

XBOX غول نسل ششم

گفتگو در 'XBOX' ایجاد شده توسط a.messi10, ‏Dec 23, 2014.

به نظر شما کدام یک بازی های زیر در XBOX از گرافیک بهتری بر

1. Black

8.6%
  2. Doom 3

9.5%
  3. Farcry

7.8%
  4. Forza Motorsport

5.2%
  5. Grand Theft Auto: San Andreas

9.5%
  6. Half-Life 2

12.1%
  7. Halo 2

30.2%
  8. NBA 2K7

0.9%
  9. Ninja Gaiden

14.7%
  10. PES 5

1.7%
  1. کاربر سایت

ایکس باکس لایو آرکید، گنجی که مایکروسافت آن را در نسل قبلی جا گذاشت

اینترنت در سال‌های اخیر شیوه بازی کردن ما را تا حد زیادی تغییر داده و حتی راه‌های خرید یا فروش بازی‌ها را متحول ساخته است. امروزه شبکه‌های توزیع دیجیتالی مثل «ایکس باکس لایو آرکید» (Xbox Live Arcade) مخاطبان بسیار زیادی دارند که البته در معرض نابودی قرار دارند!

با معرفی ایکس‌باکس لایو آرکید در سال ۲۰۰۴ دوران تازه‌ای برای بازی‌های مستقل آغاز شد. مایکروسافت با راه‌اندازی این سرویس در واقع یک بازار پرمخاطب برای بازیسازان کوچک‌تر ایجاد کرد که در آن می‌توانستند بازی‌های خود را به راحتی و بدون نگرانی از رقابت با عناوین درجه یک (AAA) بفروشند. استقبال بازیکن‌ها از این سرویس حتی ناشران بزرگ را نیز متقاعد کرد که بسیاری از بازی‌های کوچک خود را به صورت دانلودی در ایکس‌باکس لایو آرکید منتشر کنند.

وجود ایکس‌باکس لایو آرکید یک برگ برنده برای کنسول ایکس‌باکس 360 به شمار می‌رفت
    در نسل هفتم وجود ایکس‌باکس لایو آرکید یک برگ برنده برای کنسول ایکس‌باکس 360 به شمار می‌رفت. وجود بیش از ۷۰۰ بازی متنوع و جذاب که عموما قیمتی کمتر از ۱۰ دلار داشتند باعث شده بود که کنسول مایکروسافت به پایگاه شماره یک بازی‌های مستقل تبدیل شود؛ اما یک تصمیم عجیب از سوی این کمپانی باعث شد تا اوضاع کاملا تغییر کند. مایکروسافت اعلام کرد که کنسول نسل جدیدش یعنی ایکس‌باکس وان از ایکس‌باکس لایو آرکید پشتیبانی نمی‌کند؛ آن هم درست در شرایطی که شرکت سونی با کنسول پلی‌استیشن 4 سیاست حمایت از بازیسازهای مستقل را در پیش گرفته است.

هیچ وقت در مورد این موضوع که چرا مایکروسافت با وجود محبوبیت ایکس‌باکس لایو آرکید تصمیم گرفت آن را در نسل قبل جا بگذارد صحبتی نشد، اما به تازگی گرِگ کنسا، طراح اصلی این سرویس با سایت IGN مصاحبه‌ای انجام داده که به روشن شده مسئله کمک زیادی می‌کند. کنسا می‌گوید که در ابتدا اصلا قرار نبوده که چیزی به اسم ایکس‌باکس لایو آرکید وجود داشته باشد و حتی برخی از مدیران مایکروسافت معتقد بودند که این سیستم می‌تواند با تاثیر منفی روی فروش‌های فیزیکی، صنعت کنسول‌های بازی را به نابودی بکشاند. کنسا توضیح داد که هدف اصلی از ساخت ایکس‌باکس لایو آرکید ایجاد مکانی بود که بازیکن‌ها بتوانند در آن بازی‌های مستقل، کوچک و مفرح را به راحتی پیدا کنند. کنسا گفت:

بازی‌هایی که به جز این، راه دیگری برای به گوش رسیدن صدایشان وجود نداشت. در واقع این نوعی دموکراسی در بین بازی‌های کنسولی بود. این همان چشم‌اندازی بود که پشت ایکس‌باکس لایو آرکید وجود داشت؛ ولی افراد زیادی در داخل [مایکروسافت] بودند که با این مسئله مشکل داشتند. صادقانه بگویم که آنها در آن زمان موضوع را درک نمی‌کردند. وقتی به گذشته نگاه می‌کنیم من آنها را مقصر نمی‌دانم. ما در حال ساخت یک پلتفرم برای آینده و یک کنسول بودیم و قصد داشتیم با اولین نسخه ایکس‌باکس در رقابت کنسولی حضور داشته باشیم. بسیاری از این تصمیمات مربوط به آن زمان هستند.

کنسا در ادامه صحبت‌هایش گفت که در داخل مایکروسافت عده‌ای نگران بودند ایکس‌باکس لایو آرکید منجر به خراب شدن روابط این شرکت با ناشران بزرگ شود. البته کنسا معتقد است که این نگرانی «درستی» بود. او می‌گوید:

زمانی این ترس وجود داشت که اگر ما کاری را که ناشران بزرگ می‌خواهند انجام ندهیم، در حقیقت به آنها بی‌احترامی کرده‌ایم و بنابراین آنها را از دست خواهیم داد. این نگرانی‌ها واقعی بودند. ترسی منطقی وجود داشت مبنی بر اینکه ایکس‌باکس لایو آرکید می‌تواند میزان فروش‌های فیزیکی را کاهش دهد و صنعت کنسول‌ها را به کلی نابود سازد.

ظاهرا نگرانی اصلی مایکروسافت مربوط به قیمت بازی‌هایی بود که در ایکس‌باکس لایو آرکید عرضه می‌شدند. این بازی‌ها حدود ۵ تا ۲۰ دلار ارزش داشتند و در مقایسه با بازی‌های فیزیکی که به طور متوسط با قیمت ۶۰ دلار به فروش می‌رسیدند کاملا به صرفه‌تر بودند. البته خوشبختانه نگرانی مایکروسافت نتوانست مانع از راه‌اندازی این سرویس شود و کنسا با کمک چند تن دیگر از مدیران کمپانی توانستند ایکس‌باکس لایو آرکید را معرفی کنند و آن را به جایگاه امروزش برسانند.

نسخه ایکس‌باکس 360 بازی ماینکرفت با فروشی معادل ۱۳ میلیون نسخه به عنوان پرفروش‌ترین بازی ایکس‌باکس لایو آرکید شناخته می‌شود
    علاوه بر این کنسا در مصاحبه‌اش عنوان کرد که مایکروسافت باید به فکر احیای ایکس‌باکس لایو آرکید روی کنسول نسل هشتمی‌ خود باشد. کنسا ضمن تحسین فیل اسپنسر و تیمش در برنامه‌ریزی برای آینده ایکس‌باکس وان گفت که آنها «می‌توانند تصمیماتی بسیار ساده بگیرند و [برای مثال] این نام تجاری (ایکس‌باکس لایو آرکید) را که باعث تمایز آنها با سایر رقیبانشان در حوزه کنسول‌ها می‌شد، بازگردانند.» در واقع کنسا معتقد است ایکس‌باکس لایو آرکید می‌تواند کفه ترازو را در بخش بازی‌های مستقل که اکنون به سمت سونی و پلی‌استیشن 4 سنگینی می‌کند، به حالت توازن برساند.

کنسا همچنین گفت که ایکس‌باکس لایو آرکید یکی از موفق‌ترین نام‌های تجاری مرتبط با کنسول‌های بازی در یک دهه گذشته است که میلیون‌ها نفر مخاطب دارد و عدم پشتیبانی ایکس‌باکس وان از آن می‌تواند به ضرر این کنسول تمام شود. البته با توجه به قابلیت سازگاری معکوس (Backwards Compatibility) ایکس‌باکس وان با بازی‌های ایکس‌باکس 360، در حال حاضر تعدادی از بازی‌های ایکس‌باکس لایو مثل Castle Crashers و Splosion Man برای کنسول نسل جدید مایکروسافت در دسترس هستند، اما از سوی دیگر تعداد زیادی از بازی‌های این سرویس هستند که اگر روی ایکس‌باکس وان عرضه شوند می‌توانند توجه بازیکن‌های جدیدتر را جلب نمایند.

در اینفوگرافیک زیر ۲۰ بازی برتر ایکس باکس لایو آرکید را معرفی کرده‌ایم. فهرست زیر به خوبی نشان می‌دهد که چه بازی‌های خوبی روی این سرویس وجود دارند. در این اینفوگرافیک بازی ها بر اساس امتیاز، میزان فروش و محبوبیت‌شان مرتب شده‌اند.

کنسا پس از ترک مایکروسافت در سال ۲۰۰۷ به شرکت پاپ‌کپ (PopCap Games) پیوست و سپس در بلیزارد و روی سرویس Battle.net مشغول به کار شد. او مدتی نایب رییس بخش موبایل در کمپانی اکتیویژن بلیزارد بود و اکنون نیز در شرکتی به نام GSN نایب رییس ارشد است.
    منبع:زومجی
    لیست بازی های ایکس باکس لایو آرکید برای XBOX:
    Alien Sky
    AstroPop
    Atomaders
    Bankshot Billiards
    Bejeweled
    Bookworm
    Dangerous Mines
    Dino and Aliens
    Feeding Frenzy
    Fuzzee Fever
    Gauntlet
    Guardian
    Hamsterball
    Hardwood Solitaire
    Joust
    Marble Blast Gold
    Ms. Pac-Man
    Mutant Storm
    Namco Vintage (Contains Pole Position, Dig Dug, & Galaga)
    Orbz
    Pipeline
    Ricochet Lost Worlds
    Robotron: 2084
    Smash TV
    Super Collapse II
    Think Tanks
    Zuma

آخرین ویرایش: ‏Mar 13, 2016
    bazicon این نوشته را Like کرده است.
  2. کاربر سایت

نام:
    مجید
    خوب دقیقا تجارت در هر بخشی همیشه زوایای پنهانی داره که عموم نمیتونن ببینن در حقیقت سیاست های شرکت ها کم از بازی شطرنج نداره

ehsanservat, bazicon و game-boys این نوشته را Like کرده اند.
  3. کاربر سایت

این درسته ولی خب xbla گنجینه ای برای مایکروسافت بود که نتونست ازش خوب استفاده کنه و هم اکنون میبینیم که سونی در زمینه بازی های کوچک و مستقل بهتر عمل کرده.

ehsanservat, bazicon و game-boys این نوشته را Like کرده اند.
  4. کاربر سایت

شما اگه یکم تو تاپیک بگردید میتونید جواب سوالتون را پیدا کنید.

ehsanservat این نوشته را Like کرده است.
  5. کاربر سایت

Mbox این نوشته را Like کرده است.
  6. کاربر سایت

سلام دوستان
    کسی دسته یا تبدیل دسته این ایکس باکس اورجینال یا 180 رو داره ؟
    اگه دارید لطفا به ایدی تلگرامم پیام بدید
    amir_sardaar2@
    یا ایمیل بزنید
    amir_sardaar@yahoo.com
    عکس تبدیل دسته هاشو هم میفرستم
    کسی فروشی با قیمت مناسب داشت خریدارم

Attached Files:

7. کاربر سایت

====
    من تازه توی این سایت عضو شدم.کلی تحقیق کردم برای پیدا کردن دسته این دستگاه
    اما نتونستم پیدا کنم.من تغریبا 38 بازی روی هاردش داره دو سال پیش خریدم 80 هزار تومان. دیروز هم یکیاز قم خریدم 80 هزار تومان برام ارسال کرده هنوز به دستم نرسیده اما اون نه هارد داره نه بازی. شما که در مورد این دستگاه گفتگو میکنید میتونید کمکم کنید از کجا دسته ها و بازی این مدل رو پیدا کنم؟

8. کاربر سایت

سلام دوستان
    یه ایکس باکس خریدم همین اورجینال یا 180
    میخوام روش هارد نصب کنم و بازی دانلود کنم بریزم توش
    کسی میتونه به زبان زیر دیپلم منو راهنمایی کنه ؟
    از طریق تلگرام :
    09905069756
    یا ایدی تلگرام :
    CLASH_SERVICE@
    خواهشا اگه میدونید راهشو بیاین کمک

9. کاربر سایت

مبارک باشه.اول مطمئن شو که دستگاه کپی خور سخت افزاریه نه نرم افزاری بعد اقدام به تعویض هارد کن.باز کردن دستگاه رو هم با حوصله و دقت انجام بده که آسیب نرسه خدای نکرده. روی بورد اصلی یه قطعه اگر اضافه شده باشه یا زیرش، دستگاه کپی خور سخت افزاریه.

10. کاربر سایت

نام:
    مجید
    بازی ها رو که دیگه باید iso دانلود کنی
    دسته هم با صبر و حوصله باید بگردی تا به چشمت بخوره توپخونه پشت شهرداری رو وجب وجب بگرد طبقه بالای پاساژ لباف یک مغازه کنسولای کلاسیک هست ویک پساژ نرسیده به لباف اسمشو نمیدونم دو تا مغازه هم اونجاست

11. کاربر سایت

دوستان عزیز کسی جایی سراغ نداره بشه بازیهاشو دان کرد تو سایت همینجا لینک بود اما اکثرا خراب بودن یه سایت ایزو زون هم هست که اون بیشتر 30 کیلوبایت سرعت نمیشه ادم نابود میشه بخواد دان کنه جایی سراغ ندارید؟

12. کاربر سایت

الان دیگه خیلی صرف نداره دنبال XBOX اولیه باشید حتی لینک تورنت بازیهاش هم اکسپیر شدند، بازیها و لوازم تقریبا نیستند (حتی خارج کشور) و برای پیدا کردنش دچار مشکل میشوید علاوه بر اینکه بازی خاص انحصاری هم نداره.اگر میتونی ردش کن بره بجاش PS2 بخر که ارزان و به وفور لوازم و بازیهاش هستند.(بازیهای دوربینی PS2 خاطره انگیز هستند)

king_6270 این نوشته را Like کرده است.
  13. کاربر سایت

من همه نوع کنسولی دارم درواقع پلی 2 زیاد برام جالب نبود درسته فروش کرد اما چشممو نگرفت زیادی ولی خب میخوام اینم تجربه کنم همه چیزو داشتم از آتای 2600 تا فور و بفیه حالا ی سایت گیر اوردم همه بازیاش هست اما بیشتر 30 کیلوبایت سرعت بیشتر نمیشه نمیدونم چرا حتی تو اپلود سرورشم اکانت یه ماهه ساختم اما باز بیشتر 30 کیلو سرعت نمیشه

14. کاربر سایت

داداش الان لینک مستقیم خوب نمیشناسم باید بگردم برات پیدا کنم

این لینکو چی؟ امتحان کردی؟
    XBox ISOs | Emuparadise

اتفاقا مخالفم شدید
    همین الان 50 تا کابل تصویر xbox original - 50 تا مبدل دسته ps2 به xbox original و ... برات میارم
    انحصاری خاصم که خدا رو شکر xbox original پره از halo 1 - فروزا و 2 و دینو کراسیس 3 و ................... بگیر حداقل بازی ها انحصاری چه مایکروسافت چه انحصاری ها کمپانی ها دیگه که برای این کنسول اومده بالا 30 تاس
    خیلی از بازیا pc با xbox original مشترک بود چون فقط ایکس باکس میتونست اجراشون کنه مثل farcry و ............
    این کنسول 8 گیگ حافظه داخلی داره میشه یه هارد عادی pc با سوکت ide تا 500 گیگ هارد اینترنال روش انداخت بازیا رو ریخت روی هارد بازی کرد - مثل ps2 نسییاز نداره هر روز لنزشو عوض کنی
    تازه درایو xbox original یه دیارو دی وی دی رام عادی کامپیوتره راحت میشه عوضش کرد

درباره دوربین هم باهات موافقم این دوربین eyetoy چیز خاصی بود من هنوز 2 تا نوشو دارم

تجربه خوب و جالبیه - پشیمون نمیشی
    خود کنسول خریدی یا نه؟

PS2 از همه لحاظ کنسول عالی بود اما از لحاظ قدرت هیچوقت به XBOX نمیرسید.... هنوز یادم نرفته ده ها بازی خارق العاده به خاطر ضعف سخت افزاری فقط به صورت انحصاری برای XBOX منتشر میشدن...بازی هایی مثل DOOM 3 , Half Life 2 , Elder of Scrolls III Morrowind, Thief , Far Cry و ده ها بازی هایی که اون زمان آرزو بازی کردنشون رو داشتیم...

XBOX تقریبا 1 سال و نیم بعد از PS2 عرضه شد اما واقعا پیشرفته تر از PS2 بود از دسته بی سیم گرفته تا هارد داخلیش. من اجرا شدن دو بازی هم زمان تو PS2 و XBOX رو دیدم. 90 درصد بازی های XBOX به صورت کامل 720P رندر میشدن و بدون Delay تو ارسال تصاویر. مثلا بازی Just Cause رو مثال میزنم. نسخه PS2 هیچ گونه Pixel Shader پیشرفته و تکنیک Soft shadow و HDR نداره. سیستم Water تو PS2 تقریبا 0 هست بدون موج هایی که بار پردازشی داشته باشن و هیچ سایه ای تو آب وجود نداشت. ولی XBOX کاملا بر عکس بود! موج های آب به صورت Real Time پردازش میدن و همه چیز تو آب سایه داشت و نور خورشید تکنیک HDR رو برای اون سال به نمایش میزاشت!

بازم میگم شما باید دو کنسول رو کنار هم داشته باشید و بازی ها رو روی جفت کنسولا بازی کنید تا متوجه فرق اساسی بین اونا بشید. ولی کسایی که ازگرافیک بالا استقبال میکردن همه یه XBOX خریدن اون زمان.

یا مثلا بازی Far Cry Instinct که برای اون زمان یک گرافیک باورنکردنی روی XBOX اجرا میکرد یا بازی مثال زدنی Conker که نیازی به گفتنش نیست.

اینا مدل های خیلی کوچیکی از تفاوت PS2 با XBOX بود. به عنوان مثال نسخه GTA San Andreas و Vice City برای کنسول XBOX از همه پلتفرم ها با پرفورمنس بالاتر اجرا میشد. رزلوشون بالاتر و افکت ها و سایه های جدیدتر و همچنین چسبیده نبودن انگشت کارکتر ها در نسخه XBOX که هیچ پلتفرمی حتی PC این قابلیت رو نداشت!

من تحقیقات زیادی روی XBOX انجام دادم و به جرات میتونم بگم برای بازه زمانی 2002 تا 2005 برای خودش غولی بود که تو ایران زیاد شناخته نشد!

اما برنده نسل بدون هیچ شکی کنسول فوق العاده PS2 هست. اینکه PS2 برنده شد دلایل زیادی داره یکی از دلایل هاش به نظر من زود عرضه شدن این کنسول و همچنین بازی های عجیب غریبی بود که داشت. ولی برگ اصلی پیروزی عرضه در سال 2000 و داشتن انحصاری هایی مثل GTA III و Tomb Raider و MGS در سال عرضه اش بود و همچنین موفقیت کنسول قبلی سونی باعث شد PS2 هم با انحصاری های سال اول عرضه اش به فروش عظیمی دست پیدا کنه و با حمایت سازندگان سونی تونست تا سال 2005 فروش و حمایت سازندگان رو حفظ کنه و در نهایت برده کامل نسل ششم بشه.

PS2 کنسول عالی بود و شکی درش نیست اما از لحاظ پردازشی و گرافیکی نمیتونست با XBOX مقابله کنه و خیلی از بهترین بازی های اون دوران رو به خاطر همین ضعف سخت افزاری از دست داد. هنوز صحبت های Alexander Roger برنامه نویس ارشد GTA San Andraes رو طی صحبت اش با IGN یادم نرفته که از زجر هایی که سر پروژه ساخت san Andraes روی PS2 کشیدن صحبت میکرد! استفاده از توابع و برنامه نویسی فوق العاده پیچیده برای استفاده از نهایت پردازش PS2 و کوچیک کردن حجم اطلاعات برای 32 مگ رم تا بتونن کل محیط san Andraes رو بدون هیچ بارگذاری روی PS2 به اجرا در بیارن! خیلی از سازنده ها به خاطر همین پیچیدگی ها کلا طرف ساخت بازی روی PS2 نیومدن! نمونه اش Ion Storm بودکه کلا پروژه ساخت Theif III روی PS2 رو کنسل کرد! خیلی از بازی های FPS بودن که برای همین امر کنسل شدن!

ولی PS2 انحصاری های بزرگی داشت که خیلی خیلی کمک به بقای PS2 کردن. که بحث در مورد انحصاری های PS2 خودش چند صفحه توضیح میخواد که از حوصله خارجه. در کل به نظر من در کنار PS2 باید حتما یک XBOX هم میخریدیم که من اینو خوشبختانه سال 2006 فهمیدم و با قرض گرفتن XBOX یکی از دوستان فهمیدم که چه چیزی رو از دست داده بودم:d

Irisviel, Rezahajizadegan و a.messi10 این نوشته را Like کرده اند.
  15. کاربر سایت

اره دوست خوب اون سایتو تست کردم سرورش دقیقا همون سرور ایزو زون هست

ایکس باکس کهاره میخوام تجربش کنم همه چی داشتم اینو نداشتم درباره خریدش اره 90 درصد اوکیه فقط پول پستو ارسالش مونده که امروز خورد به عید وگرنه دستم بود درباره ارتقا هارد میترسم خراب بشه ایکس باکسم گیر نمیاد بدبختی میخوام حدال اول دینو 3 رو بزنم بعد تو فکر ارتقاباشم خخخ

پلی2 هم چون پلی 1 دنیای گیم رو متحول کرد و عناوین محشری داشت از مجموعه اویل تانینجا و تنچو و مدویل ودیگه عرض به خدمتت دینو 1 و 2 تامبی تام رایدر متال گیر سولید 1 ماشین جنگی و ابر بازی هایی ازون نظر کراش ها هرکول هی یادم میاد خخخخخ وبرای همین پلی 2 رو ازش استقبال کردند
    برای ایکسباکس کنسول جدید بود خب بایدم بازی نداشته باشه چون همه گسی رسک نمیکنن خلاصه این که در اسناته گرفتنش هستم خریدم عکساشومیذارم تو اینجا آن باکسینگ خخخخخ

فعلا بازیاشو دادم دوستم زحمت میکشه میفرسته تو یه سرور اپلودی قدرت مند دیگه و ازونجا با سرعت بالا دان کنم

این صفحه را به اشتراک بگذارید