PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

Lord Odin

کاربر سایت
Mar 19, 2013
2,014
سناریو من :D

خدایان نورث با تتمه خدایان یونان متحد میشن تا این حرج و مرج رو سامان دهی کن. خدایان مصر کریتوس رو منتقل میکنن پیش خودشون و بعد از اهیای اون! جسد سالم دختر و زنش رو نشون میدن و بهش میگن Relicـی (یا هرچیز) داشتن که میشده روح مردگان رو از Void برگردونن که متاسفانه در احد باستان توسط نورثی ها به سرقت رفته! و الان خودشون هم به احتیاج دارن چون ماآت (دختر رآ خدای خدایان مصر) که الهه عدالت و حقیقت بوده طی اتفاقای که در اثر Rampage دوستمون کریتوس بوجود اومده! مرده (کشته شده).
چند تا هدف داره این داستان :D
یک اینکه رآ میخواد بدونه کدوم یکی از خدایان دستش به خون درخترش الوده ست که فقط با برگردوندن ماآت میتونه اینو بفهمه.
دو اینکه تمام قلمروی فانیش! بدون ماآت درحال کشیده شدن به سمت نابودیه.
سوم اینکه کریتوس از هیچ روزنه امیدی برای بدست اوردن خانواده ش دست برنمیداره.

پ.ن. حاجی جنسش علا بود توهم سنگین زدیم اخر شبی! :D

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
من واقعا اینایی که ادامه داستان کریتوس رو میخوان درک نمیکنم :D مثل این میمونه که هوادارای ME بیان بگن الا و بلا داستان ME4 باید در مورد شپرد باشه :| :D

داستان کریتوس به بهترین صورت ممکن تموم شد، به نظرتون بهتر نیست بجای کش دادن و لوس کردن داستان و شخصیت کریتوس کلا روایت تازه ای از یه شخصیت جدید رو نشون بدن؟ ماشالله غنای دنیا GoW هم اینقدر زیاده که خیلی راحت میتونند یه شخصیت خفن برای نسخه جدید معرفی کنند :D

آخرین ویرایش:

LBJ4Ever

FedExpress
کاربر سایت
Apr 11, 2011
6,289
نام
Afshin
واقعا GOW 2 رو ps2 وقتی اجرا میشد دستگاه نا آستانه ذوب شدن میرفت :x :d تصور گرافیک این بازی رو ps4 هوش از سر آدم میپرونه. :-ss8->
از لحاظ لول دیزاین برا من GOW I بهتر از GOW II و II هم بهتر از III بود. بهترین باس فایت هم Ares بود. از لحاظ داستان I=II و بعدش III. البته بدون در نظر گرفتن نسخه های PSP که انصافا اون دو نسخه ای که RAD برا PSP زد بالاتر از اون چیزی بودن که میشد از PSP انتظار داشت.

Level Design، داستان و کلاً همه چیزه نسخه دوم از نسخه اول بهتره :D
نسخه سوم چون رو یه کنسول دیگه اومد نمیشه با دو تای اول مقایسه کرد :D

fixer

کاربر سایت
Aug 26, 2007
919
نام
حامد
Level Design، داستان و کلاً همه چیزه نسخه دوم از نسخه اول بهتره :D
نسخه سوم چون رو یه کنسول دیگه اومد نمیشه با دو تای اول مقایسه کرد :D

خب طبیعیه سلیقه ها فرق میکنه ولی Gow I بهتر بود.:d
همون مبارزه آخر با Arez آخر طراحی بود. خیلی هیجان داشت وقتی کریتوس اندازه Arez شد وآتن زیر پاش بود. اونم تو سخت افزار محدود PS2.
در مورد III هم به نظرم از اون دوتای دیگه کمی تو طراحی مراحل ضعیف تر بود. البته اونم شروع وحشتناکی داشت. مبارزه با پوسایدن با دیدن اون تایتان ها اول III روانی کننده بود.

Dinosaur

Loyal Member
Sep 29, 2005
16,997
نام
آریا
من واقعا اینایی که ادامه داستان کریتوس رو میخوان درک نمیکنم :D مثل این میمونه که هوادارای ME بیان بگن الا و بلا داستان ME4 باید در مورد شپرد باشه :| :D

داستان کریتوس به بهترین صورت ممکن تموم شد، به نظرتون بهتر نیست بجای کش دادن و لوس کردن داستان و شخصیت کریتوس کلا روایت تازه ای از یه شخصیت جدید رو نشون بدن؟ ماشالله غنای دنیا GoW هم اینقدر زیاده که خیلی راحت میتونند یه شخصیت خفن برای نسخه جدید معرفی کنند :D
ME و GoW از نظر کاراکتر اصلی خیلی با همدیگه فرق دارن. :D خود من به عنوان کسی که عاشق سری ME هستم و بالای 200 ساعت وقتم صرف این سری شده (برای من شاید یه رکورد باشه!) اهمیت خاصی به Shepard نمیدم. :-" یعنی بقیه کاراکترهای این سری برام خیلی جالب تر از اون هستن. Shepard یه قهرمان نسبتاً کلیشه ای هست (عصبانی نشین، خودم طرفدار ME هستم!) که بازیکن خودش میتونه اون رو طراحی کنه و تغییرش بده و رفتارش رو کنترل کنه و ...، حالا توی نسخه بعدی هم نباشه مشکلی نیست و اتفاقاً من دوست دارم یه کاراکتر جدید به جاش ببینم. :D
ولی GoW بدون Kratos دیگه GoW نیست به نظرم. حال و هوای بازی و فلسفه ساخت بازی بر اساس Kratos شکل گرفته و درصد زیادی از محبوبیت این سری به خاطر همین کاراکتر هست. حالا کاری نداریم که اسم بازی یعنی God of War هم اشاره به Kratos داره و نمیشه یکی دیگه کاراکتر اصلی باشه و اسم بازی خدای جنگ باشه! :D مگر اینکه کلاً از فضای یونانی بیان بیرون و برن سراغ خدای جنگ توی اساطیر دیگه. اون طوری میتونن دوباره کنترل کاراکتری رو به دست بازیکن بدن که با اسم بازی هم همخونی داشته باشه. :D ولی خیلی بعید میدونم Kratos رو به این سادگی رها کنن.

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
ME و GoW از نظر کاراکتر اصلی خیلی با همدیگه فرق دارن. :D خود من به عنوان کسی که عاشق سری ME هستم و بالای 200 ساعت وقتم صرف این سری شده (برای من شاید یه رکورد باشه!) اهمیت خاصی به Shepard نمیدم. :-" یعنی بقیه کاراکترهای این سری برام خیلی جالب تر از اون هستن. Shepard یه قهرمان نسبتاً کلیشه ای هست (عصبانی نشین، خودم طرفدار ME هستم!) که بازیکن خودش میتونه اون رو طراحی کنه و تغییرش بده و رفتارش رو کنترل کنه و ...، حالا توی نسخه بعدی هم نباشه مشکلی نیست و اتفاقاً من دوست دارم یه کاراکتر جدید به جاش ببینم. :D
ولی GoW بدون Kratos دیگه GoW نیست به نظرم. حال و هوای بازی و فلسفه ساخت بازی بر اساس Kratos شکل گرفته و درصد زیادی از محبوبیت این سری به خاطر همین کاراکتر هست. حالا کاری نداریم که اسم بازی یعنی God of War هم اشاره به Kratos داره و نمیشه یکی دیگه کاراکتر اصلی باشه و اسم بازی خدای جنگ باشه! :D مگر اینکه کلاً از فضای یونانی بیان بیرون و برن سراغ خدای جنگ توی اساطیر دیگه. اون طوری میتونن دوباره کنترل کاراکتری رو به دست بازیکن بدن که با اسم بازی هم همخونی داشته باشه. :D ولی خیلی بعید میدونم Kratos رو به این سادگی رها کنن.

This :D

اون ME و Shepard هم مثال بود :D از اونجایی که اصولا توی دنیای گیم خیلی کم پیش میاد که یه سری پایان درست و حسابی داشته باشه، برای همین تنها مثالی که به ذهنم رسید همین ME بود. ME و Shepard رو بردارد و هر سری و شخصیت دیگه ای که به نظرت با شرایط GoW تناسب داره جاشون بزار :D کلیت حرفم اینه که وقتی داستان تموم شده دلیلی نداره الکی کشش بدن :D

آخرین ویرایش:

Robin Hood

کاربر سایت
Feb 14, 2008
3,218
نام
امید
منم دوست دارم داستان کریتوس ادامه پیدا کنه ...
کریتوس و خودکشی کردن و آزاد شدن نیروی امید بشریت ! و رد به جا مونده از خونش ... اگه قرار باشه بازی بر اساس ادامه آخر GOW III ساخته و روایت بشه فکر نمیکنم چاره ای جز پناه بردن به خدایان اسکاندیناوی و مصر داشته باشن . شخصاً از ورود یه بُعد داستانی و شخصیت های جدید استقبال میکنم .

Scαrface

Aspect of Life
کاربر سایت
Jan 17, 2010
3,202
نام
محمد
کریتوس به عنوان شخصیت بد و باس آخر هم خوبه :D مثلا یه بنده خدایی سر اتفاقاتی که تو بازی افتاد و دنیا به فنا رفت زن و بچش کشته بشن و اینم راه بیوفته دنبال باعث و بانی اصلی این اتفاقات یعنی کریتوس :D دقیقا همون کاری که کریتوس کرد ولی اینبار با یه شخصیت و داستان دیگه .
پ.ن : واسه منم Gow 1 از همه Gow ها بهتر بود . کلا یه جو و موزیک جادویی داشت برام که هیچ وقت فراموش نمیکنم .

Mehdi Cage

Valar Morghulis
کاربر سایت
Dec 8, 2011
4,985
نام
مهدی
God of War II حداقل به من یکی از God of War بیشتر چسبید! :D لول دیزانش موندگار شده تو ذهنم! :x بهترین لول دیزاین هم که بدون شک مطعلق به نسخه سوم هست. حتی اون مینی‌گیم مخصوص سری GoW هم، تو GoW II بهتر از نسخه اول بود. :-":D
راجب GoW بدون کریتوس هم نظر مثبتی ندارم. اگر می‌خواستن کریتوس رو بزنن کنار، اسم IP رو هم عوض می‌کردن. از اونجایی که Barlog بالاسر بازی هست، مطمئن هستم کریتوس حضور هم داشته باشه، لطمه‌ای به پایان اپیک شماره سوم وارد نخواهد شد! ;;):D

SHANSER

کاربر سایت
Jun 17, 2009
6,724
نام
منصور

انقدر راه درو و بهونه برای حضور دوباره کریتوس هست که... از جمله یکیش ریبوت ردن هست .:d

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
انقدر راه درو و بهونه برای حضور دوباره کریتوس هست که... از جمله یکیش ریبوت ردن هست .:d

به این متد ها میگن آب بستن توی داستان، مثل سریال Heroes:d
سازنده ها باید بتونن از چیزی که قبلا ثابت کرده موفق هستش دل بکنن، تا ما بتونیم شاهد یه بازی موفق و فوق العاده باشیم. وگرنه با این اوصاف من 10 سال دیگه توی Next-Gen PS console بچه ام هم اون قیافه اعصاب خورد Kratos رو میبینم که صورتش داد میزنه که "شما من رو ........! برید سراغ یکی دیگه"!:d

Sobhan_23

کاربر سایت
May 31, 2009
4,159
نام
سبحان
برای من بهترین نسخه به ترتیب 1 و 3 و 2 بودن
نسخه 1 بخاطر گیم پلی روون و جذابی که داشت خیلی حال کردم باهاش و هیچوقت فراموشش نمیکنم

sajadkh

کاربر سایت
Jul 28, 2012
2,181
نام
Sajjad
یکی از دلایل دیگه ای که حضور کریتوس رو تو گاو بعدی تایید میکنه اومدن صداپیشه کریتوس یعنی Terrence C. Carson به سانتاست..البته چند وقت پیش اومده...:d
اصلا احتمال 1 درصد باشه که کریتوس تو بازی نباشه و یه شخصیت دیگه رو بیارن که مطمئنم اینجوری نیست چرا بیان همچین کاری بکنن خب به کلی ای پی جدید بسازن
به امضای من اگه دقت کنید کریتوس میگه من GOW ام...اونوقت کی رو بیارن که این لقب رو داشته باشه؟:|:d

تو GOW I هم داستان کریتوس یه جورایی تموم شده بود اما دیدیم که Cory Barlog چیکار کرد علاوه بر گاو 3 تونستن از بازی چندتا نسخه فرعی هم بسازن پس نگران
داستان بازی نباشین:d
این ثابت شده که مردم نسبت به تغییر شخصیت بازی که چندین و چند ساله دارن باهاش بازی میکنن و خو گرفتن برخورد خیلی بدی دارن نمونش DmC و تغییر دانته:d

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
این حرف محمد خیلی چیز جالبی بود :D الان وضعیت کریتوس تا حدودی مشابه کلود شده با این تفاوت که دار فانی رو وداع گفته :D دقیقاً کاری که کریتوس با زئوس کرد خیلی مشابه کاریه که کلود با سفیروث کرد :D (با دوز کمتر) یعنی خوب مطلق نیست :D کریتوس اومد یه انتقامی رو گرفت ، طرف رو کُشت و یه سری شرارت رو از بین برد ولی خب کلی بی گناه هم قربانیش شدن :D از اونور کلود سفیروث رو ترکوند و ملتی رو نجات داد (بخش خوب قضیه) ولی از اونور با پخش شدن ژن های جنوا کلی ملت کتلت یا بی سرپرست شدن (دنزل :D) که میشه بخش منفی کار :D
حالا این کچل توی بازیای دیگه که باس هست بیاد اینجا هم تبدیل به یه باسی چیزی بشه و با بولدوزر از روش رد بشیم خیلی خوب میشه :D
اینکه بیان یه گوشه از داستان رو به کریتوس ربط بدن خیلی خیلی بهتره تا کلیت ماجرا دوباره بخواد روی کریتوس بچرخه :D

پ.ن : چیزایی که گفتم باعث نمیشه کچل بیاد کنار اون حضرت قرار بگیره ها :D کچل می تونه از همون پایین مایین ها برای کلود دست تکون بده :D

Killua Zoldyck

卍解・天鎖斬月
Gold User
Aug 30, 2014
169
نام
امیر
من ترجیح میدادم به جای GOW بازی Heavenly Sword ادامه پیدا کنه
چون این بازی هم پتانسیل بالایی داره و هم اینکه GOW در اوج تموم میشد و میرفت پی کارش
ولی درکل امیدوارم مثل قبل بترکونه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر