PlayStation God Of War

gqhw_rsa3_gow_topic.png

0y2l_gowbox.png

10 نکته در مورد گاد آو وار

ld16_gow4.png

74829

کریتوس ، کسی که به خاطر انتقام خون خانواده ی خود المپ را بر سر المپیون خراب کرد ، اینبار به سراغ اساطیر اسکاندیناوی رفته. اما نه به عنوان کریتوس خشمگین و جویای انتقام قبل، بلکه به عنوان مردی با تجربه که نگاهش به زندگی تغییر کرده. و پس از سال ها،دوباره فرصتی به دست آورده تا طعم پدر بودن(گرچه خونی بودن این رابطه مشخص نیست!) را بچشد، در مسیر تعلیم و آماده کردن این پسر برای نسلی جدید،باید سعی کند خوی خشن خود را مهار کند.
زندگی نامه ی کریتوس تا پایان GOW III

74830

Atreus پسر کریتوس است که زیر دست پدر خود، در حال آموزش و آماده شدن برای عصری جدید است. برعکس کریتوس که یک خارجی در اسکاندیناوی محسوب میشود،این پسر به خوبی با زبان شمالی ها آشناست.(گرچه Atreus نیز نامی یونانی است) همچنین او قابلیت استفاده از جادوی رعد و برق را نیز دارد.

9pjt_gow5.png

• داستان بازی سال ها بعد از پایان GOW III ، در اساطیر اسکاندیناوی اتفاق می افتد، تیم سازنده به دقت تایم لاین دقیقی برای دنیای بازی ترسیم کرده اند و آگاهی دارند که چه اتفاقاتی در این دنیا می افتد و صرفا کریتوس را به محیط دیگری نبرده اند. گرچه شاید به تمام اتفاقات بین پایان GOW III و شروع این بازی اشاره نشود در بازی

• بر خلاف نسخه های قبل،دوربین به صورت ثابت نیست و به پشت سر کریتوس انتقال داده شده،زاویه ی دوربین قفل نیست و امکان چرخاندن آن وجود دارد

• در بازی،هیچ صحنه ای کات نخورده و انگار تمام بازی پشت سر هم فیلم برداری شده است

• در بازی علاوه بر Leviathan Axe و سپر ، سلاح های دیگری هم حضور دارند، اما این دو ستاره های بازی خواهند بود

• آترئوس جایگزین جادو در بازی شده ، او با تیرهای خود در مبارزات به کریتوس کمک میکند، به عنوان مثال میتواند دشمن ها را Stun کند

• چینش دکمه ها تغییر کرده و L1 و L2 برای ضربات سبک و سنگین و مربع برای کنترل آترئوس به کار میرود

• در مبارزات میشود از محیط کمک گرفت، به عنوان مثال با پرتاب تبر به سمت چراغ نفتی و انداختن آن به روی دشمن میتوان دشمن را به آتش کشید. یا میتوان با پرتاب تبر به طرف دشمن،او را به دیوار دوخت

• هنگامی که تبر در دسترس نیست، میتوان با دست خالی و مشت به دشمن حمله کرد. همچنین میتوان تبر را بعدا به دست خود فراخواند

• از سپر میتوان برای Parry کردن ضربات و همینطور در حملات استفاده کرد.

• در بازی سیستم گرفتن XP و Level Up کردن هم کریتوس و هم آترئوس وجود دارد

• امکان آپگرید Skillـها ، Armor و سلاح ها وجود دارد

• سیستم Craft کردن در بازی وجود دارد و امکان ساخت Armorـهای مختلف چه برای کریتوس و چه آترئوس در بازی وجود دارد

• Runeـهایی وجود دارد که با نصب آن ها بر روی تبر میتوان قدرت های آن را افزایش داد

• بر خلاف شماره های گذشته، قابلیت پرش و همچنین شنا کردن در بازی وجود ندارد

• امکان مرگ آترئوس در حین گیم پلی وجود ندارد

• Cory Barlog (کارگردان بازی)خود خواستار ادامه ی بازی بوده،و برای ساخت ادامه ی سری ، باید ایده و کار متفاوتی را به سونی پیشنهاد میداده تا اجازه ی ساخت ادامه ی بازی را بگیرد. همچنین با رویه ای که برای بازی در پیش گرفته شده، او خواهان جذب مخاطب های بیشتر برای سری است تا این سری بتواند به سطح بازی هایی مانند Uncharted و یا Assassin's Creed در داشتن فن بیس بزرگ برسد.
27x5_stm.png
yye5_gow_coll.png

1y7r_gow2.png

kt42_image_god_of_war-32160-3634_0001_thumb.jpg
3sii_image_god_of_war-32160-3634_0002_thumb.jpg
wevp_image_god_of_war-32160-3634_0003_thumb.jpg

kf41_image_god_of_war-35800-3634_0001_thumb.jpg
8jfi_image_god_of_war-35800-3634_0002_thumb.jpg
1qds_image_god_of_war-35800-3634_0003_thumb.jpg

gcnh_image_god_of_war-35800-3634_0004_thumb.jpg
atte_image_god_of_war-35800-3634_0005_thumb.jpg
qwuv_image_god_of_war-35800-3634_0006_thumb.jpg

ujrw_image_god_of_war-35800-3634_0007_thumb.jpg
8ybc_image_god_of_war-35800-3634_0008_thumb.jpg
fity_image_god_of_war-35800-3634_0009_thumb.jpg

3bpq_gow3.png

5rzs_gow1.png

Prologue : A Saga Borne of Ash

A Saga Borne of Ash

Chapter One : A Riddle of Rune

Chapter Two : The Creatures Arise

Rise of The Draugr
A Fire Troll Approaches
Manifestation of The Revenant

Chapter Three : The Dead Stone Mason

The Dead Stone Mason
---

در پست دوم تاپیک، اطلاعاتی که در ارتباط با اساطیر نورث توسط دوستان نوشته شده،جمع آوری شده!

و همچنین احسان @Kaine و کیان @.: Darkness :. برای آماده کردن تصاویر

Last edited by a moderator:

zilyzal

کاربر سایت
Feb 10, 2017
3,086
میخوام برم دنبال Collectables ها ،واس همین موندم از اول بازی رو شروع کنم ( که البته شروع کردم رو آخرین درجه ! ) یا بازی قبلی رو ادامه بدم ! این والکریها چقد سختن ! یکیشون رو به زور رو نرمال زدم !
خیلی وقت میخواد واس جمع کردن کامل محیط بازی که من انجام ندادمشون هنوز !
اگه میخوای پلات کنی از اول رفتن زیاد تفاوتی نمیکنه بازم مجبوری جدا از مراحل اصلی وقت بذاری واسه جمع کردن چیزای مختلف
بیشتر تروفیا هم به چیزا و جاهایی مربوط میشن که جدا از مراحل اصلی هستن چندتا هم که کلا بعد از تموم کردن بازی آزاد میشن
همون بازیو ادامه بده بنظرم
از اول رفتن بازی عملا هیچ نکته مثبتی نداره

• Like
Reactions: M ξ λ δ ζ

mohsen2012

کاربر سایت
May 26, 2012
2,374
نام
mohsen
میخوام برم دنبال Collectables ها ،واس همین موندم از اول بازی رو شروع کنم ( که البته شروع کردم رو آخرین درجه ! ) یا بازی قبلی رو ادامه بدم ! این والکریها چقد سختن ! یکیشون رو به زور رو نرمال زدم !
خیلی وقت میخواد واس جمع کردن کامل محیط بازی که من انجام ندادمشون هنوز !
والکری ها هر کدومشون حرکات مخصوص به خودشون رو دارن.با چند بار مردن قلق هر کدوموشون دستت میاد.البته باید لول و ارمور ها و سلاح هات اپگرید باشه همینطور نوار ریج و سلامتی باید تا اخر اپگرید بشن.

.SoRoUsH.

کاربر سایت
Jul 5, 2016
434
بازی رو روی آخرین درجه Give Me God Of War رفتید؟! واقعا عذاب آوره ها !! فکر نکنم زیاد بتونم دووم بیارم ! :D
من روي همين درجه سختي تقريبا اخراشم و تمام سايد كوئيست ها و كالكشن ها رو هم جمع كردم
بايد عاشق اين بازي باشي كه بتوني روي اين درجه سختي بازي كني،من كه از اول روي اين درجه اومدم جلو ب نظرم بازي رو هر لول پايينترش بي مزس،بازي بايد عرقتو در بياره،انگشتات بس كه سريع دكمه ها رو ميزني درد بگيره انگار خودتي كه شمشير ميزني،ضربان قلبو بايد ببره بالا ك همه اينا روي اين درجه سختيه
ي خوبي هم ك داره GOW 4 همه لول هاي سختيش از اول ازادن و مثلا مثل خداي جنگ ٣ نيست ك اول بايستي روي hard تموم كني بازي رو بعدش لِوِلِ very hard باز بشه
پ.ن:واقعا والكريها اشك در ميارن، ب معناي واقعي كلمه دهنو اسفالت مينمايند!

• Like
Reactions: kamyy

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
اگه میخوای پلات کنی از اول رفتن زیاد تفاوتی نمیکنه بازم مجبوری جدا از مراحل اصلی وقت بذاری واسه جمع کردن چیزای مختلف
بیشتر تروفیا هم به چیزا و جاهایی مربوط میشن که جدا از مراحل اصلی هستن چندتا هم که کلا بعد از تموم کردن بازی آزاد میشن
همون بازیو ادامه بده بنظرم
از اول رفتن بازی عملا هیچ نکته مثبتی نداره

آخه سری gow رو من همشون رو روی آخرین درجه رفتم و اینم باید برم :D
ولی اگه ببینم جمع کردن Collectableها و مراحل فرعی رو درجه GOW سخته ،اونوقت فقط خود مراحل اصلی رو تموم میکنم و جمع کردنی هارو میزارم رو حالت نرمال میرم ! :D
البته بعد از همه این داستانها تازه میخوام چیت بزنم و تمام اغده ام رو سر درجه GOW خالی کنم :D

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
خب من مجدد این طرف فروم پیدام شد :D

بخش داستان بازی رو تموم کردم
اول بگم رو درجه نرمال رفتم که فقط لذت ببرم و هیچ چیز لذتم رو خدشه دار نکنه

به دوستان بشدت توصیه میکنم به داستان بازی اهمیت بدین تا لذتتون هزار برابر بشه من خودم 95 درصد از کل داستان بازی و داستان جانبی رو دقیق ترجمه کردم ، خلاصه همه چیز اهمیت داره تو درک داستان اصلی

----------------------------------------
بعد از اینکه متای بازی 94 شد نفس راحتی کشیدم که متا رفت بالای 90 ولی الان که بازی رو تموم کردم واقعا حس میکنم متای 94 برا همچین شاهکاری با این طراحیهای عظیم محیط و کاراکترها واقعا کم بود :(

---------------------------------------
حالا مبخوام چندتا نکته که برام تو داستان بازی جالب بود رو براتون بگم شایدم خودتون بدونید

اسپویل آلرت

خب از دوتا دیالوگ یا بامزه تو کل دیالوگهای بازی وجود داره که بد ندیدم براتون بگم

اولیش زمانی بود که کریتوس و آترئوس داشتن در مورد Giantها بحث میکردن که اونها کجا زندگی میکنن
بعد وارد یک غار میشن کریتوس با اون صدای پر ابهت میگه فکر نمیکنم اینجا محل عبور Giantها باشه ، آترئوس یک پوز خند میزنه ، کریتوس شاکی میشه میگه شوخی نمیکنم
بعد آترئوس خودشو جمع میکنه و میگه منظورم اینکه که وقتی میگم Giant منظورم این نیست که حتما خیلی بزرگ هستن بعد کریتوس که از خنده پسر هنوز شاکیه میگه پس یورمونگاند یا مار جهانی اونقدرها هم بزرگ نیست که میگی :D
----
دومی زمانی که بود که آترئوس خودش و پدرش رو کسانی میدونه که میتونن در مورد دیگران قضاوت کنند که باید اونا رو کشت یا نه ، بعد Mimir میگه : به این وقت عزیز خدا مثل تو رو زیاد کنه :))

---------
یک نکته هم بگم بنظرم پر دیالوگترین بازی غیر نقش آفرینی که دیدم همین بود

Jack.bauer

کاربر سایت
Jun 17, 2012
416
نام
Arash
منم امروز تونستم بازیو تموم کنم بازی خوب و عالی و بلا بلا بلا ایناشو خودتون میدونینو تکراریه!:D

ولی یه چیزی که هست نمیدونم چرا موقع بازی کردن این بازی شدیدا با the last of us برام مقایسه میشد! میدونم همه چیشون فرق داره غیر از رابطه دوتا کاراکترا ولی بلایی بود که موقعuncharted 4 هم سرم اومد! و باعث شد هم تجربه این بازی و هم آنچارتد زهر مارم شه و با این که میدونم چه بازییای بزرگین و چقدر قشنگن ولی اونقدر که باید لذت نبرم یا بهتر بگم اونقدر که انتظار داشتم خوشم نیومد از بازی! هر نکته ای از بازی مثل شخصیت پردازی داستان و موسیقی وو.... خیلی ناخوداگاه مقایسه میشد و میگفتم بابا last of us کجا این کجا! نمیدونم یه چیز رایجه بین همه یا فقط مشکل از منه:D خلاصه که خدا بیامرزه پدر نیل دارکمنو فک کنم اون موقع خودشم نفهمید چی ساخته!

blechh

کاربر سایت
Jul 25, 2013
3,592
نام
حسین
منم امروز تونستم بازیو تموم کنم بازی خوب و عالی و بلا بلا بلا ایناشو خودتون میدونینو تکراریه!:D

ولی یه چیزی که هست نمیدونم چرا موقع بازی کردن این بازی شدیدا با the last of us برام مقایسه میشد! میدونم همه چیشون فرق داره غیر از رابطه دوتا کاراکترا ولی بلایی بود که موقعuncharted 4 هم سرم اومد! و باعث شد هم تجربه این بازی و هم آنچارتد زهر مارم شه و با این که میدونم چه بازییای بزرگین و چقدر قشنگن ولی اونقدر که باید لذت نبرم یا بهتر بگم اونقدر که انتظار داشتم خوشم نیومد از بازی! هر نکته ای از بازی مثل شخصیت پردازی داستان و موسیقی وو.... خیلی ناخوداگاه مقایسه میشد و میگفتم بابا last of us کجا این کجا! نمیدونم یه چیز رایجه بین همه یا فقط مشکل از منه:D خلاصه که خدا بیامرزه پدر نیل دارکمنو فک کنم اون موقع خودشم نفهمید چی ساخته!
با این وضع که تو داری بازیا رو با اخرین ما مقایسه میکنی فکر کنم نسخه دوم اخرین ما هم بیاد میای میگی با نسخه اول مقایسش کردم بهم حال نداد:D:))

GHOST OF SPART

کاربر سایت
May 28, 2011
261
ندیدم کسی به این اشاره کنه که اون تم اصلی بازی که تو e3 2016 پخش شد قبل معرفی بازی اون چیزایی که به شکل به ظاهر بی معنی خونده میشه صرفا برای هماهنگی با ساند ترک بازی نیست و معنی داره و به نوعی داستان بازی رو روایت میکنه سرچش کنید و یه لیریکس جلوش بنویسید تو یوتیوب میادش.قشنگ ارزش اون آهنگ براتون دو برابر میشه. فوق العادست

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
ندیدم کسی به این اشاره کنه که اون تم اصلی بازی که تو e3 2016 پخش شد قبل معرفی بازی اون چیزایی که به شکل به ظاهر بی معنی خونده میشه صرفا برای هماهنگی با ساند ترک بازی نیست و معنی داره و به نوعی داستان بازی رو روایت میکنه سرچش کنید و یه لیریکس جلوش بنویسید تو یوتیوب میادش.قشنگ ارزش اون آهنگ براتون دو برابر میشه. فوق العادست
آقا دمت گرم خیلی خوب بود!
یه بنده خدا تو ردیت ترجمه کرده با اجازت برای کسایی که حوصله سرچ ندارن میذارم همینجا. :D
اگه بازیو تموم نکردین باز نکنین! اسپویل داره.
útrækur/útlægur-Banished

smán föðurs- Father's shame/sin

Von móður- Mothers hope

Þraut hatrs síns-Task of his hate(like something he has to deal with, anger issues)

Útrækur- Banished

Smán föðurs- Father's shame/sin

Von móðurs- Mother's Hope

Þraut Hatrs síns-Task of his hate(like something he has to deal with, anger issues)

Stríðssonur- Warriors Son

söngleik sannleiks- Song/Musical of Truth

hundsvíður- Burns(alot)/Scorches

Þrælför hans- Difficult journey( an incredible difficult one)

útrækur/lægur-Banished

smán haturs-Hate's shame

bergsholdið-Stone skin( properly Kratos grey skin)

hundsvíður- Burns(alot)/scorches

helför þín bíiðuur- Your Hellish trip awaits

Mun smán hans (ég sinni fer)- will his shame (not sure about the rest what i know would be: I ___ go

Þurs drengur sem að er hans- Giants boy that is his

Húsbændur útlægan eeer- Master exiled is(this one is also kinda wonky)

Þursdrengur sem að er hans- Giants boy that is his

Hann mun fara til himmnanna- He will go into heaven (could be forshadowing Kratos dying or his son transcending into godhood)

Útrækur- Banished

Smán föðurs- Father's shame/sin

Von móður- Mother's Hope

Þraut Hatrs síns-Task of his hate(like something he has to deal with, anger issues)

Útlægur- Banished

Smán haturs- Shame of Hate

Þurs drengur sem að er hans- Giants boy that is his

Öll skömmin hún svíður hann- All the shame burns him

Hann þráir smá „værð og frið,“ een svíður- he desires only little peace and quiet, but burns

Húsbændur ég enga hef- No Master have I

Hundsvíður- Burns(alot)/Scorch

Helför bíður- Hellish Trip awaits

اون قسمت بولد شده منظورش چیه؟ میتونه والهالا باشه؟ :-"

mojtaba.sha

کاربر سایت
Feb 8, 2018
214
سلام
خط میزان سلامتی دشمنا چطور میشه ناپدید کرد ؟
مبارزه با این دوربین یکم سخته مخصوصا واسه چرخش به عقب تنظیمات دوربین هم چیزی میخاد تغییر بدم یا نه ؟:
زیرنویس هم خیلی ریز هست امکان بزرگتر کردنش هست؟؟؟

Ludens

Fallen Angel of the Night
Loyal Member
Dec 7, 2015
5,382
سلام
خط میزان سلامتی دشمنا چطور میشه ناپدید کرد ؟
مبارزه با این دوربین یکم سخته مخصوصا واسه چرخش به عقب تنظیمات دوربین هم چیزی میخاد تغییر بدم یا نه ؟:
زیرنویس هم خیلی ریز هست امکان بزرگتر کردنش هست؟؟؟
درود. نوار سلامتی دشمنا (و خیلی چیزای دیگه) رو میشه از تو HUD برداشت. برای چرخش کامل دوربین کلید :Dpaddown: رو باید بزنید.
سایز زیرنویس هم از تو Accessibility اگه بازی رو آپدیت کرده باشین میشه تغییر داد.

AmVergil

کاربر سایت
May 2, 2018
87
سلام عرض ادب دوستان. من ظرفیت ۳ بازی رو گرفتم کاملن دانلود کردم همه چی اوکیه فقط زیر نویس با این که توی تنظیمات on هستش ولی هیچی نوشته نمیشه وقتی کرکترا دارن صحبت میکنن. کسی میدونه مشکل چیه؟

mojtaba.sha

کاربر سایت
Feb 8, 2018
214
درود. نوار سلامتی دشمنا (و خیلی چیزای دیگه) رو میشه از تو HUD برداشت. برای چرخش کامل دوربین کلید :Dpaddown: رو باید بزنید.
سایز زیرنویس هم از تو Accessibility اگه بازی رو آپدیت کرده باشین میشه تغییر داد.
سلام
HUD دقیقا کدوم قسمت هست ؟؟ نتونستم پیداش کنم

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر