Street Fighter V | PC

x7693ekoyzsy7nfogb5q.jpg

Developer : Capcom
Publisher :
Capcom
Genre : Fighting
Platform : PC / PS4
Release Date : 16 February 2016
27 بهمن 1394

بالاخره پس از گذشت 6 سال از عرضه SF IV، کپکام بالاخره سکوت طولانی مدت خود را شکست و پنجمین نسخه از سری محبوب Street Fighter را معرفی کرد.

• بازی با موتور Unreal Engine 4 در حال ساخت است
  • Stage های بازی دارای تغییرات زمانی/آب و هوایی هستند
  • قابلیت Cross Play ، امکان بازی بین پلتفرم های مختلف را فراهم می کند
  • به گفته ی Ono نت کد های بازی نسبت به SF IV پیشرفت قابل توجهی داشته اند
  • در بازی مکانیک جدیدی به نام V-Trigger قرار داده شده که قابلیت های جدیدی را برای هر کرکتر فراهم خواهند کرد.
  • 16 کرکتر در ابتدای بازی در دسترس خواهند بود. 8 کرکتر دیگر در سال بعد به بازی اضافه خواهند شد.
  • بازی نسخه ی Super و Ultra و ... نخواهد داشت و نسخه ی اصلی (مشابه بازیهای League of Legends و Killer Instinct) به مرور آپدیت خواهد شد
  • بخش داستانی ، روایت به مراتب بهتری نسبت به نسخه های پیشین بازی خواهد داشت
  • مکانیزم V-Trigger که پیشتر با پر شدن خط EX meter قابل فعال سازی بود هم اکنون دارای Gauge جدیدی به نام V-Gauge است
  • با پر شدن V-Gauge پلیر می تواند از مکانیک V-Trigger استفاده کرده که ظاهراً بر روی Ultra Move های کرکتر نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال کرکتر ریو در حالت عادی از Shinku Hadouken به عنوان Ultra Move استفاده می کند که این Ultra Move در حالت V-Trigger به Denjin Hadouken تبدیل می شود
  • مکانیزم جدیدی تحت عنوان V-Skill نیز برای بازی معرفی شده که به کرکتر هایی مانند ریو اجازه ی Parry کردن و M.Bison اجازه منعکس کردن Projectile های حریف را می دهد
  • نام Ultra Move ها به Critical Arts تغییر کرده و اینبار با پر شدن EX Meter قابل استفاده هستند
  • محل قرارگیری کرکترها در طرفین استیج در راند دوم بسته به جایی است که هر پلیر در زمان .K.O شدن ، در آن قرار دارد
  • Training Stage همانند نسخه ی چهارم در SF V نیز حضور دارد
  • برخلاف شماره ی قبلی ، در SF V می توان کرکتر ها و کانتنت هایی که بعد از عرضه برای بازی منتشر می شوند را به صورت رایگان و با جمع آوری امتیاز در داخل بازی بدست آورد. همچنین می توان مثل سابق با پرداخت پول واقعی نیز آنها را خریداری کرد

• برخی قابلیت های بازی :

V-Skill

V-Skill قابلیتی منحصر به فرد برای هر کرکتر است که با فشردن همزمان Medium Punch و Medium Kick فعال می شود. V-Skill از V-Gauge استفاده نکرده و برای هر کرکتر تاثیرات متفاوتی به همراه دارد. V-Skill ها از مهم ترین المان های مبارزات هستند ، یک کرکتر می تواند با کمک V-Skill از منظقه ی ضعف گریخته و یا می تواند به کمک آن V-Gauge خود را سریعتر پر کند. یادگیری و تسلط بر V-Skill های هر کرکتر کلید پیروزی در مبارزات است.

V-Trigger

V-Trigger تواناییِ منحصر به فردی برای هر کرکتر است و تنها زمانی فعال می شود که V-Gauge به طور کامل پر شده باشد. این قابلیت با فشردن همزمان Heavy Punch و Heavy Kick قابل استفاده است. V-Trigger از لحاظ اهمیت مانند ضربات Ultra در SF IV است و می تواند جریان مبارزه را به نفع هر پلیر تغییر دهد. این قابلیت امکان استفاده از تمامی پتانسیل های هر کرکتر را در اختیار پلیر قرار می دهد و استفاده ی درست و به جا از آن می تواند جریان یک مسابقه را به کلی عوض کند. V-Trigger عمق سیستم مبارزات هر کرکتر را افزایش داده و تسلط بر آن می تواند بر شانس پیروزی هر پلیر بیافزاید.

V-Reversals

V-Reversals با مصرف کردن یکی از خانه های V-Gauge قابل دسترس است. V-Reversals این امکان را به شما می دهد تا هنگامی که در حال بلاک کردن کمبوهای حریف خود هستید ، از Counter استفاده کرده و زنجیره ی حرکات حریف مقابل را پاره کنید. این قابلیت شباهت زیادی به Alpha Counter های سری Street Fighter Alpha دارد ، با این تفاوت که اینبار V-Reversal ها تاثیرات مشابهی ندارند. بعضی از آنها حریف را مجبور به عقب نشینی می کنند ، بعضی از آنها حریف را Knock Down می کنند و برخی دیگر محل قرارگیری کرکتر را تغییر می دهند. از این رو پلیر باید با توجه به ویژگی V-Reversal کرکتر خود ، نحوه ی استفاده ی درست از آن را پیدا کند.

EX Gauge

مانند گذشته EX Gauge امکان استفاده از Special Move های قوی تر را برای پلیر به همراه می آورد. با پر شدن EX Gauge ، می توان از قابلیتی به نام Critical Arts استفاده کرد که برای هر کرکتر منحصر به فرد است. Critical Arts ها به مانند Ultra Move ها ضرباتی قوی و سینمایی هستند.

لینک های مرتبط:

تصاویر بازی Street Fighter V
کامل ترین اطلاعات از Street Fighter V

آخرین ویرایش:

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
دیگه شور هر چی دزدیه در اوردن بازی عملا انگار نسخه دمو هست هر مبارز تنها 4 تا فایت داره داستانم که نداره 1 عکس نقاشی می ذاره با چهار خط دیالوگ منتقدها خیلی لطف کردن به بازی همین نمرات هم دادن. فکر کنم بازی زیر 30 مین به اتمام برسه.

از ناقص بودن بازی که بگذریم گیم پلی بازی عالی هست گرافیک هم زیبا و کاملا هماهنگ با سبک بازی هست فریم دهی هم خوبه

یک ماه کمتر صبر کنید برای آپدیت March ، این قسمت داستانی و Store بازی راه می افته

خیلی راحت :D !

qaqaj

کاربر سایت
May 1, 2015
361
نام
Farzan
این بازی چون با آنریل انجین 4 توسعه یافته از لحاظ فریم دهی نیاز به سیستم قدرتمند داره من که خیرش رو زدم چون سیستمم با آنریل 4 کلا مشکل داره احتمالا 20 فریم بیشتر نگیرم
سیستم قدرتمند ؟:|:|:| گرافیکش مثل کارتونه عزیز . سیستم پیشنهادی کپکام هم واقعا خنده داره =)) حالا میخاد آنریل انجین 4 باشه یا 3 . هیچ فرقی نداره :bighug:

The Sorrow

in Search of Peace and Sanity
کاربر سایت
Nov 1, 2014
581
نام
Hamidreza
یک ماه کمتر صبر کنید برای آپدیت March ، این قسمت داستانی و Store بازی راه می افته

خیلی راحت :D !

قسمت داستانی که 4 ماه دیگه میاد :d

-------------------------

بنظرم سازنده ها سر عرضه بازی عجله کردن، باید قشنگ میذاشتن وقتی قسمت سینماتیک و همه مود ها رو کامل درست کردن بازی رو عرضه کنن و توی Capcom Tour هم میشد از همون USF استفاده کنن! ظاهرا سرورهای بازی هم یه خورده داغون هستن فعلا و خیلی ها از این مساله شکایت داشتن و بنظرم آخر سر همه اینا به ضرر خود کپکام تموم میشه، قبول دارم در آینده بازی بهتری میشه ولی این لکه های ننگی(:d) که الان بهش خورده هیچوقت از ذهن طرفدارا و بازیکن ها پاک نمیشه.

قیمت خرید کاراکتر ها هم واقعا زیاده و اگه بخواید با FM هر 6 تاشون رو آزاد کنید مطمئنا آخرش از بازی زده می شید، من خودم که فقط Juri و Ibuki رو باز میکنم و بقیه زیاد برام مهم نیستن :d

pkblog

کاربر سایت
Oct 10, 2013
680
نام
پویان
دوستان یه گروه زدم تلگرام برای قرار گذاشتن و هماهنگی برای بازی...
هم دوستان pc باز هم ps4
پیام بدید ادتون کنم تو گروه
ایدی تلگرام من: @wilsonhidden
اگر مشکلی بود پ.خ بزنید

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام به همه
طبق معمول موقع عرضه بازی فایتینگ سرو کله من پیدا میشه
بازی رو دیشب دانلود کردم
از صبح تا الان نزدیک به 6 الی 7 ساعتی 2 نفری و 1 نفری بازی میکردیم
روی HD TV بسیار با کیفیت :)
بازی از لحاظ بهینه بودن عالیه عالی
هیچ باگ یا ارروری من ندیدم
اون فیکس رو هم اصلا نصب نکردم و فقط کرک خود ریلودد رو ریختم
متاسفانه بازی به FRAPS و Afterburner اجازه نمیده و نمیشد اسکرین شات بگیرم و آپلود کنم
کلا بازی 16 تا کارکتر قابل بازی فکر کنم داشت
یه حدو 8 الی 10 تا مکان برای بازی
فریم دهی بازی حرف نداشت من هیچ مشکلی ندیدم و روی ULTRA راحت اجرا کردم
کمبو ها خوبه من و دوستم با دسته وایرلس Xbox 360 بازی می کردیم
رمز ها هم نوشته شده توی بازی
این قضیه 4 تا عکس گذاشتن و روش صدا گذاشتن و داستان رو تعریف کردن از یه بازی AAA واقعا بعیده :(
گرافیک بازی بسیار چشم نوازه
فردا سعی میکنم یه سری عکس قرار بدم

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
سلام به همه
طبق معمول موقع عرضه بازی فایتینگ سرو کله من پیدا میشه
بازی رو دیشب دانلود کردم
از صبح تا الان نزدیک به 6 الی 7 ساعتی 2 نفری و 1 نفری بازی میکردیم
روی HD TV بسیار با کیفیت :)
بازی از لحاظ بهینه بودن عالیه عالی
هیچ باگ یا ارروری من ندیدم
اون فیکس رو هم اصلا نصب نکردم و فقط کرک خود ریلودد رو ریختم
متاسفانه بازی به FRAPS و Afterburner اجازه نمیده و نمیشد اسکرین شات بگیرم و آپلود کنم
کلا بازی 16 تا کارکتر قابل بازی فکر کنم داشت
یه حدو 8 الی 10 تا مکان برای بازی
فریم دهی بازی حرف نداشت من هیچ مشکلی ندیدم و روی ULTRA راحت اجرا کردم
کمبو ها خوبه من و دوستم با دسته وایرلس Xbox 360 بازی می کردیم
رمز ها هم نوشته شده توی بازی
این قضیه 4 تا عکس گذاشتن و روش صدا گذاشتن و داستان رو تعریف کردن از یه بازی AAA واقعا بعیده :(
گرافیک بازی بسیار چشم نوازه
فردا سعی میکنم یه سری عکس قرار بدم
بخش داستانی تا سه چهار ماه دیگه یه آپدیت تپل خواهد داشت که کاتسینای ingame داره. (تریلرش هست)
اینی که به صورت عکسه، حکم مقدمه رو داره:D
برای عکس گرفتن میتونی بازی رو از حالت فول اسکرین خارج کنی و از دکمه print screen استفاده کنی.
من با گرافیک GTX650ti با رزولوشن 1080 * 800 با تنظیمات نسبتا high دارم بازی میکنم. (بخاطر این میگم نسبتا چون تکسچر و سایه و افکت روی high هستن و اون دوتای دیگه مدیوم ـن. رزولوشن اسکیل هم رو 90ـه) تازه گرافیک آپدیت هم نیستش.:D (359ـه)
کلا همه چی حله فقط ایکاش این مشکل دسته رو زودتر حل میکردن. ماکه دسته XBox نداریم چیکار کنیم؟

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
بخش داستانی تا سه چهار ماه دیگه یه آپدیت تپل خواهد داشت که کاتسینای ingame داره. (تریلرش هست)
اینی که به صورت عکسه، حکم مقدمه رو داره:D
برای عکس گرفتن میتونی بازی رو از حالت فول اسکرین خارج کنی و از دکمه print screen استفاده کنی.
من با گرافیک GTX650ti با رزولوشن 1080 * 800 با تنظیمات نسبتا high دارم بازی میکنم. (بخاطر این میگم نسبتا چون تکسچر و سایه و افکت روی high هستن و اون دوتای دیگه مدیوم ـن. رزولوشن اسکیل هم رو 90ـه) تازه گرافیک آپدیت هم نیستش.:D (359ـه)
کلا همه چی حله فقط ایکاش این مشکل دسته رو زودتر حل میکردن. ماکه دسته XBox نداریم چیکار کنیم؟
بله داداش خبر اضافات بازی رو دارم
آره برای عکس گرفتن هم اونم فکر خوبیه البته امروز اونو تست کردم راحت جواب میداد ولی با نرم افزارهای فوق الذکر راحتره :)
من روی 1080P و روی تلویزون F8880 سامسونگ بازی میکنم و واقعا از مانیتورهای فول HD و کلا مانیتورهای تا 1080P خیلی بیشتر حال میده :) :bighug: ( جای دوستان خالی )
گرافیکم AMD R9 290 هستش و ویندوز هم 10 و همه چی آپدیت هستش
همه چی حله و ماکزیمم فریم رو دارم :)
یه چند جای بازی دکمه کانفیگ دسته وجود داره و راحت قابل تغییر کلی و جزیی هستش
کلا بازی فایت رو باید با دسته بازی کرد مگه با موس کیبورد هم میشه !!!!! :-/
پیشنهاد من به همه همیشه این بوده برای بازی همیشه از دسته XBOX 360 استفاده کنید هم دانگل وایرلس ارزونه هم عمر و کیفیت ساخت بسیار بالای داره و هم نیاز به هیچ گونه تنظیم و ... نداره و راحت شناسایی میشه
من خیلی از بازی ها رو هم راحت تا 4 نفره بازی میکنیم

s.1

کاربر سایت
Oct 28, 2011
8,162
دسته پلی 4 کار میکنه؟
قطعا با شبیه ساز ds4 که به دسته 360 تبدیلش می کنه باید کار کنه اما رامین جان تو دیگه چرا 1 دسته one بخر خیال راحت دیگه
Controller Xbox One کار میکنه ؟
نماد دگمه هارو نشون میده ؟
رمزها فنون چند ضرب قرار بدید استفاده کنیم
بله بیش از 90 درصد بازی ها کاما پیشتیبانی می شن مگر بعضی بازی ها نا شناخته یا کم هزینه این بازی هم پشتیبانی کامل ازش می شه.

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
یه چند جای بازی دکمه کانفیگ دسته وجود داره و راحت قابل تغییر کلی و جزیی هستش
کلا بازی فایت رو باید با دسته بازی کرد مگه با موس کیبورد هم میشه !!!!! :-/
پیشنهاد من به همه همیشه این بوده برای بازی همیشه از دسته XBOX 360 استفاده کنید هم دانگل وایرلس ارزونه هم عمر و کیفیت ساخت بسیار بالای داره و هم نیاز به هیچ گونه تنظیم و ... نداره و راحت شناسایی میشه
من خیلی از بازی ها رو هم راحت تا 4 نفره بازی میکنیم
واقعا موندم اون تنظیمات رو کپکام واسه چی گذاشت چون اصلا نمیشه چیزی رو تغییر داد.
حاجی من کِی گفتم با کیبورد میخوام بازی کنم؟:D طرف بخواد هم نمیتونه با دسته بازی کنه. (مگه با xpadder)
والا من دسته رو فقط واسه فایتینگ میگیرم و تا اونجا که میدونم، دسته ایکس باکس اصلا به درد فایتینگ نمیخوره

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
امروز تو توییچ دیدم یه پچ برا کنسول اومد 1.1
یحتمل برای PC هم میاد

- - -ویرایش - - -

در مورد دسته ، من خیلی راحت با برنامه JoyToKey با دسته PS2 بازی می کنم

هیچ مشکلی هم نیست

همین برنامه برای Arcade Stick هم به کار میاد راحت