1. به منظور درک هر چه بیشتر مشکلات کاربران در ارتباط با نحوه اتصال و پینگ در بازی های آنلاین لطفا به گفتگو های زیر مراجعه و مشکلات خود را بیان نمایید.
  اعلام اسامی بازیهایی که به دلیل PingTime بالا با مشکل یا لگ شدید مواجه هستند
  اعلام اسامی بازیهایی که توسط سیستم فیلترینگ ایران و یا کشور میزبان فیلتر شده
  اعلام بازخور بهبود PingTime
  بستن اطلاعیه

آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالت Xbox قدیمی: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

گفتگو در 'XBOX' ایجاد شده توسط highlight, ‏Dec 5, 2014.

 1. کاربر سایت

  ارسال ها:
  685
  تاریخ عضویت:
  ‏May 17, 2007
  آموزش ساخت کابل تصویر 2 حالت Xbox قدیمی: کامپوزیت (3 فیش) و کامپوننت (5 فیش)

  Original Xbox یا همون اولین کنسول ایکس باکس هم مثل هم نسلهای خود یعنی PS2 و گیم کیوب تصاویر HD رو ساپورت نمی کرد و در نتیجه در تلویزیون های مورد استفاده فعلی در ابعاد بزرگ، بازیهای این کنسول رو نمیشه با کیفیت دلخواه اجرا کرد و تصاویر بازی مات دیده می شوند. استفاده از کابل همراه این کنسول یعنی 3 فیش کامپوزیت (زرد-سفید-قرمز) تفکیک تصویر قابل ملاحظه ای ارایه نمی کنه و فقط مناسب همون تلویزیون های قبل از LCD و LED هستش.اما بسیاری از بازیهای این کنسول نیز اسکن پیشرفته رو ساپورت می کنند. در صورت استفاده از اسکن پیشرفته تصاویر در تلویزیونهای بزرگتر شفاف تر و رنگها زنده تر دیده می شوند.

  بنابراین برای بهره برداری از بهترین کیفیت و فعال کردن اسکن پیشرفته باید از خروجی بهتر تصویر این کنسول یعنی کامپوننت (5 فیش) استفاده کرد. متاسفانه کابل کامپوننت این کنسول خیلی در دسترس نیست. از طرف دیگه مثل کابل دست ساز PS2 و Wii اگر کابلی 2 حالت کامپوزیت (برای استفاده روی تلویزیونهای قدیمی) و کاپوننت رو همزمان ارایه کنه و در مقایسه با کابلهای موجود در بازار کیفیت بهتری هم داشته باشه گزینه بهتری برای استفاده خواهد بود! همچنین قیمت تمام شده این کار بسیار پایینه.

  لوازم مورد استفاده برای ساخت این کابل:

  1. کابل کامپوزیت همراه کنسول که خوشبختانه دارای تمامی پین های سوکت هستش!

  2. سه عدد فیش مادگی RCA یا همون فیش صوت و تصویر

  [​IMG]

  3. یک کلید روشن و خاموش کوچک 3 پایه و یک کلید 6 پایه

  4. مقداری سیم نازک

  [​IMG]

  5. کابل آماده 3 فیش معمولی که احتمالا در اکثر منازل یافت میشه!

  [​IMG]

  نحوه انجام کار:

  ابتدا روکش پلاستیکی روی سوکت کابل تصویر رو با وارد کردن پیچ گوشتی باریک در یکی یا هر 2 سمت باریک سوکت (در جهت فلش های قرمز رنگ در تصویر) و فشار دادن به سمت پایین و کشیدن قسمت فلزی در جهت عکس (در جهت فلش زرد رنگ در تصویر) باز کنید. اگر کار رو درست انجام بدین بدون آسیب زدن به روکش،به راحتی باز خواهد شد. سپس 2 زبانه کوچک تکه فلزی نگه دارنده دور کابل رو از هم باز کنید. با اینکار قادر خواهید بود بخش فلزی پایین محافظ فلزی سوکت رو بازی کنید. 2تکه چسب روی پین ها رو بردارید تا بتونید برای لحیم کاری به اونها دسترسی داشته باشید.

  [​IMG]

  حالا مانند تصویر زیر 7 رشته سیم رو به 7 پایه مشخص شده در تصویر لحیم کنید. به علایم مجود در تصویر دقت کنید تا دقیقا سوکت رو در همین جهت قرار داده و پایه های مورد نظر رو لحیم کنید. این پایه ها از سمت چپ به ترتیب سیم بدنه فیش سبز-سیم مغزی فیش سبز @ سیم بدنه فیش آبی-سیم مغزی فیش آبی @ و 3 تا از سیم های کلیدها هستند.

  [​IMG]

  سپس سوکت رو برگردونید و در این جهت هم 5 رشته سیم به پایه های موجود در تصویر زیر به ترتیب از سمت راست سیم مغزی فیش قرمز-سیم بدنه فیش قرمز @ و 3 تای دیگر سیم های کلیدها لحیم کنید.

  [​IMG]

  بعد از اتمام لحیم کاری 2 تکه چسب رو سر جای قبلیشون قرار بدین. قسمت فلزی رو مجدادا دور سوکت گذاشته و زبانه های کوچک فلزی رو محکم کنید. البته در حین این مراحل رشته سیم ها رو از لبه بین 2 قسمت فلزی مانند تصویر زیر عبور بدین.

  [​IMG]

  حالا روکش پلاستیکی رو به آرومی سر جاش برگردونید. و سیمها رو از همون لبه بین قسمت پلاستیکی و بخش فلزی سوکت به سمت عقب تا کرده و 6 عدد سیم مربوط به 3 رنگ سبز-آبی-قرمز رو به همون فیش های مادگی لحیم کنید (مغزی ها به 3 مغزی و بدنه های هر رنگ رو رو هم به بدنه همون رنگ).

  [​IMG]شش عدد سیم مربوط به کلیدها هم به این شکل لحیم بشن: 2 سر J1 به کلید 3 پایه و 2 سر J2 و 2 سر J3 هم به کلید شش پایه مانند تصویر زیر باید لحیم بشن.

  [​IMG]در پایان پروژه ما مانند تصویر زیر می تونه باشه.

  [​IMG]

  کابل ساخته شده 2 حالته هستش: در حالت وصل بودن کلید 6 پایه و قطع بودن کلید 3 پایه، کابل کامپوننت هستش و در حالت برعکس یعنی قطع بودن کلید 6 پایه و وصل بودن کلید 3 پایه، کابل کامپوزیت میشه! حالا کابل 3 فیش رو به این 3 فیش مادگی وصل کنید و به 3 فیش سبز-آبی-قرمز تلویزیون متصل کنید. 2 فیش صدای قرمز و سفید خود کابل اصلی Wii رو هم به فیش های صدای تلویزیون. سوکت رو به کنسول متصل کنید و دستگاه رو روشن کنید و از منوی تنظیمات کنسول کابل کامپوننت رو انتخاب کنید.
  امیدوارم از نتیجه کار لذت ببرید.
   
  آخرین ویرایش: ‏Dec 5, 2014
 2. کاربر سایت

  ارسال ها:
  136
  تاریخ عضویت:
  ‏Nov 4, 2014
  نام:
  علیرضا
  خیلی خوبه خیلی خوشم اومد برای افزایش اطلاعات خوبه باز هم از این تایپیکهای مفید بزارین با تشکر
   
 3. کاربر سایت

  ارسال ها:
  685
  تاریخ عضویت:
  ‏May 17, 2007
  ممنون. لطف دارید. امیدوارم مورد استفاده دوستانی که این کنسول رو دارند قرار بگیره.
   
 4. کاربر سایت

  ارسال ها:
  2
  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 23, 2014
  سلام دوست عزیز
  من میخوام این کابل را درست کنم ولی تصاویر باز نمیشن
  میشه یک نگاهی بندازید
  با تشکر
   
 5. کاربر سایت

  ارسال ها:
  2
  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 23, 2014
  البته بعد نحوه انجام کار
   
 6. کاربر سایت

  ارسال ها:
  431
  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 4, 2017
  سلام
  تصاویر باز نمیشه
   

این صفحه را به اشتراک بگذارید