PlayStation Street Fighter V Arcade Edition

سازنده
Capcom
تاریخ انتشار
February 2016
ناشر
Capcom
پلتفرم‌ها
  1. PC
  2. PlayStation 4
68nc_sf_topic.png

rc7t_logo.png

vvqj_fsur_2.png

• در بازی مکانیک جدیدی به نام V-Trigger قرار داده شده که اجازه ی استفاده از Stance های مختلف برای هر کرکتر را فراهم می آورد​
  • نت کد های بازی نسبت به SF IV پیشرفت قابل توجهی داشته اند​
  • بازی در سیزن اول دارای 22 کرکتر است که درسیزن دوم 6 کرکتر دیگر به این تعداد اضافه می شود​
  • مکانیزم V-Trigger که پیشتر با پر شدن خط EX meter قابل فعال سازی بود هم اکنون دارای Gauge جدیدی به نام V-Gauge است​
  • با پر شدن V-Gauge پلیر می تواند از مکانیک V-Trigger استفاده کرده که ظاهراً بر روی Ultra Move های کرکتر نیز تاثیر گذار است. به عنوان مثال کرکتر ریو در حالت عادی از Shinku Hadouken به عنوان Ultra Move استفاده می کند که این Ultra Move در حالت V-Trigger به Denjin Hadouken تبدیل می شود​
  • مکانیزم جدیدی تحت عنوان V-Skill نیز برای بازی معرفی شده که به کرکتر هایی مانند ریو اجازه ی Parry کردن و M.Bison اجازه منعکس کردن Projectile های حریف را می دهد​
  • نام Ultra Move ها به Critical Arts تغییر کرده و اینبار همانند Super Move ها با پر شدن EX Meter قابل استفاده هستند​
  • کرکتر ها و کانتنت هایی که بعد از عرضه برای بازی منتشر می شوند را می توان به صورت رایگان و با جمع آوری امتیاز در داخل بازی بدست آورد. همچنین می توان مثل سابق با پرداخت پول واقعی نیز آنها را خریداری کرد​
  • Capcom Fighters Network​
6yuv_logo_cfn.png
این سیستم قابلیت های زیر را در اختیار پلیر ها قرار می دهد :
با توجه به "Heat Map" می توانید مشاهده کنید که هر مبارزه در کدام نقطه از جهان در جریان است
می توانید از پروفایل هر کاربر دیدن کرده و از جزییات هر مبارزه آگاه شوید
می توانید با مشخص کردن رقبای خود در سراسر دنیا ، عملکرد آنها را زیر نظر داشته باشید
می توانید دوستان خود را رجیستر کرده و پلیر های مورد علاقه ی خود را Follow کنید
می توانید در میان فایل های Replay جستجو کرده و Replay مورد نظر خود را مشاهده کنید
فرستادن دعوتنامه ی آنلاین
مشاهده ی آخرین پچ ها و اخبار تورنومنت ها
و بسیاری موارد کاربردی دیگر ...
ro5l_8.png

• فردین (FaRd!N) عزیز بابت انجام هماهنگی های لازم
  • دوست خوبم علی (Safety & Peace) عزیز به خاطر تمام زحماتی که برای تاپیک کشیده
  • حامد (Hamed 3594) عزیز بابت تریلر و ویدیوها

آخرین ویرایش:

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
آپدیت 1.11 اومده و علاوه بر اضافه شدن کاستوم های ریو و چونلی ظاهراً خبرای بیشتری هم درآینده توو راهه !

بعد از پیدا کردن گزینه ی آرکید مود اینبار چیزای بیشتری توی آپدیت جدید پیدا شده و نوید اینو میده که بازی رها نشده و قراره کامل تر هم بشه. اولین مورد گزینه ی DOJO ـه که می تونه mini-game mode جدید با حضور Dan Hibiki باشه ! + یه تایتل جدید هم مرتبط با Dojo پیدا شده :

مورد بعدی پیدا شدن فایل های مرتبط با استیج جدیده که ظاهراً استیج دوبی هست :

+ اینکه ظاهراً قراره مود شب و روز به تمامی استیج ها اضافه بشه.
و مورد آخر این عکس :

که به نظر میرسه بزودی دو کرکتر دیگه هم توو راه باشه ! و حتی ممکنه کلی مود و جزییات رونمایی نشده ی دیگه هم داشته باشیم !!!

پ.ن : بازی رو قشنگ 1 سال زود دادن :| اگرچه شاید یه جورایی تحمیل اجباری این نسل هم توش دخیل بوده (رسماً میشه 2017 رو آخرین سال نسل 8 دونست با این همه خبر و شایعه و کنسول جدید) ولی خب با پر و پیمون کردن حسابی بازی و ریلیز یه نسخه ی کامل می تونن اوضاع رو خیلی بهتر کنن :D

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
p32jcbbz03ftb3wbabf9.jpg

Street Fighter V هنوز داره فروش فاجعه باری رو تجربه میکنه و نگرانی ها در مورد آینده ی این IP بیشتر و بیشتر میشه. تا قبل از این کپکام توقع فروش 2 میلیونی در سال اول عرضه ی این عنوان رو داشت و کار رو با شیپ 1.4 میلیونی شروع کرد. اما بعد از فروش ناامید کننده ی 40~60 هزار نسخه ای در ژاپن ، اوضاع از قبل هم برای این عنوان بدتر شده ! طبق آخرین آمار اعلام شده کپکام بین ماه های آپریل تا سپتامبر (حدود 6 ماه) فقط 100k نسخه از این عنوان رو شیپ کرده که نشون دهنده ی فروش به شدت کند و ناامید کننده ی بازیه. با این آمار SFV در رتبه ی 46 ـم شیپ ها در میان سایر عناوین کپکام قرار میگیره. لیست تعداد شیپ عناوین کپکام به ترتیب :

Resident Evil 5
Resident Evil 6
Street Fighter II
Resident Evil 2
Monster Hunter Freedom 3
Monster Hunter 4 Ultimate
Monster Hunter X (Cross)
Monster Hunter 4
Street Fighter II Turbo
Monster Hunter Freedom Unite
Resident Evil 3 Nemesis
Street Fighter IV
Devil May Cry 4
Dead Rising 2
Resident Evil
Monster Hunter 3 (Tri) G
Resident Evil: Operation Raccoon City
Monster Hunter Freedom 2
Dino Crisis
Resident Evil 4 (PlayStation 2)
Marvel vs. Capcom 3: Fate of Two Worlds
Devil May Cry
Dead Rising 3
Onimusha: Warlords
Onimusha 2: Samurai's Destiny
Resident Evil Revelations 2
Resident Evil 4 Wii edition
Super Street Fighter II
Monster Hunter Tri
Lost Planet 2
Super Street Fighter IV
Dead Rising
DmC Devil May Cry
Street Fighter X Tekken
Devil May Cry 2
Street Fighter II' Special Champion Edition
Ghosts'n Goblins
Resident Evil Revelations
Lost Planet Extreme Condition
Resident Evil 4 (GameCube)
Onimusha 3: Demon Siege
Mega Man 2
Dragon's Dogma: Dark Arisen
Final Fight
Resident Evil Outbreak

Street Fighter V

با توجه به شرایط مالی نامساعد کپکام ، آیا خالق سبک فایتینگ داره به پایان خودش نزدیک میشه ؟

آخرین ویرایش:

Dante Never Cry

The Awakening Dragon
کاربر سایت
Oct 5, 2008
9,334
نام
Ali
@Kaine

حتی کمتر از 100 هزار نسخه Ship داشتن احسان. ۶ ماه قبل توی لیست کپکام فروش SFV همین 1.4 میلیون بوده و الان بعد از ۶ ماه هنوز هیچ تغییری نکرده که یعنی حتی ۱۰۰ هزار نسخه هم نتونستن بفروشن (تازه این عدد هم فروش دیجیتال رو حساب میکنه و هم فیزیکی).

توی همین بازه زمانی یه بار Amazon هم قاطی کرده بود سایتش و داشت بازی رو با قیمت ۸-۱۰ دلار میفروخت. یعنی با وجود همچین اشتباه و قیمت کمی هم بازم تعداد زیادی طرف بازی نرفتن :|

کلا کپکام بدجوری سر SFV خراب کرد و کاملا مشخصه بازی باید دست کم یه سال دیگه هنوز جای کار داشت و ۲۰۱۷ باید میدادنش بیرون (با تموم Modeها و اضافاتی که از یه بازی فایتینگ انتظار میره) ولی خب اینا خواستن سریع برای CPT و سال مالی ۲۰۱۶ بازی رو عرضه کنند که نتیجه‌اش شد همینی که داریم میبینیم.

• Like
Reactions: PWLG and Kainé

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
@Kaine

حتی کمتر از 100 هزار نسخه Ship داشتن احسان. ۶ ماه قبل توی لیست کپکام فروش SFV همین 1.4 میلیون بوده و الان بعد از ۶ ماه هنوز هیچ تغییری نکرده که یعنی حتی ۱۰۰ هزار نسخه هم نتونستن بفروشن (تازه این عدد هم فروش دیجیتال رو حساب میکنه و هم فیزیکی).

توی همین بازه زمانی یه بار Amazon هم قاطی کرده بود سایتش و داشت بازی رو با قیمت ۸-۱۰ دلار میفروخت. یعنی با وجود همچین اشتباه و قیمت کمی هم بازم تعداد زیادی طرف بازی نرفتن :|

کلا کپکام بدجوری سر SFV خراب کرد و کاملا مشخصه بازی باید دست کم یه سال دیگه هنوز جای کار داشت و ۲۰۱۷ باید میدادنش بیرون (با تموم Modeها و اضافاتی که از یه بازی فایتینگ انتظار میره) ولی خب اینا خواستن سریع برای CPT و سال مالی ۲۰۱۶ بازی رو عرضه کنند که نتیجه‌اش شد همینی که داریم میبینیم.

آره در جریان چیزایی که اشاره کردی هستم و همینطور که خودتم گفتی متاسفانه بخش اعظم فاجعه ی به بار اومده مربوط به لانچ بد و کوبیده شدن محتوای بازیه و خب از اونجا که عموم خریدارها فقط و فقط جریانات ابتدایی و لانچ یه چیزو در نظر میگیرن همینه که داریم می بینیم ! اینا از حول حلیم افتادن توو دیگ ، چون Capcom Cup زمینه ـش CPT ـه و تقریباً یه سالی طول میکشه ترسیدن اگه بازی رو بذارن واسه CC سال بعد رسماً میره میخوره توی 2018 و تا اون موقع احتمالاً نسل عوض شده و باقی مسائل ! و جالب تر از این وضعیت اینه که کپکام کوچکترین تبلیغ و بازاریابی مناسبی هم واسه بازی انجام نمیده بعد توقع دیده شدن و خرید هم داره !!! یعنی حتی توی این شرایط داغون هم خبر اضافه شدن محتویات بازی باید از لا به لای شایعات و فایل های داخل بازی بیرون بیاد ؟! :|
بیچاره سازنده ها و استودیو های بزرگی که با سـیاست های فوق اشتباه کپکام دارن به فنا میرن :|

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
آره در جریان چیزایی که اشاره کردی هستم و همینطور که خودتم گفتی متاسفانه بخش اعظم فاجعه ی به بار اومده مربوط به لانچ بد و کوبیده شدن محتوای بازیه و خب از اونجا که عموم خریدارها فقط و فقط جریانات ابتدایی و لانچ یه چیزو در نظر میگیرن همینه که داریم می بینیم ! اینا از حول حلیم افتادن توو دیگ ، چون Capcom Cup زمینه ـش CPT ـه و تقریباً یه سالی طول میکشه ترسیدن اگه بازی رو بذارن واسه CC سال بعد رسماً میره میخوره توی 2018 و تا اون موقع احتمالاً نسل عوض شده و باقی مسائل ! و جالب تر از این وضعیت اینه که کپکام کوچکترین تبلیغ و بازاریابی مناسبی هم واسه بازی انجام نمیده بعد توقع دیده شدن و خرید هم داره !!! یعنی حتی توی این شرایط داغون هم خبر اضافه شدن محتویات بازی باید از لا به لای شایعات و فایل های داخل بازی بیرون بیاد ؟! :|
بیچاره سازنده ها و استودیو های بزرگی که با سـیاست های فوق اشتباه کپکام دارن به فنا میرن :|
آره اصلا خیلی عجیبه، اینا همین الان باید سیزن2 رو معرفی کنن، کرکترایی که تو نظرسنجی ها رتبه بالا بودن رو بیارن، (مثل آکوما و ساگات و Q، نه جدی میگم Qتو اکثر نظرسنجی ها همیشه رتبه بالا بوده حتی USFIV) خبر modهای جدید و متنوع بدن و...
اونوقت همه چی رو دایورت کردن به بعد CPT و مدام کاسوم های دلقک وار میدن بیرون :|

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
دوستان بازی رو به ورژن 1.7 آپدیت کردم بعد که اجرا کردم دیدم از داخل بازی هم باز داره آپدیت میشه ! تا حالا هیچ بازی ای ندیده بودم اینجوری آپدیت بشه !
نمیشه مثل همه بازی ها آپدیت رو از منو انجام داد ؟ آخه من با PSX دانلود میکنم وگرنه که حجم نتم تموم میشه !
حجم آپدیتش چقدره ؟ حتما زیاده چون خیلی دیر درصدش بالا میرفت !!!
شما چه کار میکنید ؟

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
دوستان بازی رو به ورژن 1.7 آپدیت کردم بعد که اجرا کردم دیدم از داخل بازی هم باز داره آپدیت میشه ! تا حالا هیچ بازی ای ندیده بودم اینجوری آپدیت بشه !
نمیشه مثل همه بازی ها آپدیت رو از منو انجام داد ؟ آخه من با PSX دانلود میکنم وگرنه که حجم نتم تموم میشه !
شما چه کار میکنید ؟
حجم آپدیتشو که چون نمیزنه منم نمی دونم ولی من خودم آپدیت های داخل بازی رو که میگیرم سریع اوکی میشه :D اما از طرفی آپدیت های داخل بازی هم فک کنم قابلیت Resume داره ، برای من یه بار وسطاش قطع شد بعد که دوباره رفتم توی بازی از ادامه ـش آپدیت کرد :D ولی فک نمی کنم بشه با PSX و اینجور برنامه ها گرفتش !
کلاً کپکام این نسل هر چی حرکتای محیرالعقوله داره سر SFV پیاده می کنه ، یه قفل خفن روی بازی میذاشت انقد دردسر نداشت که این سیستم های عجیب و غریبش داره :D

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
شما چه کار میکنید ؟
آپدیت بازی اگه قطع بشه وسطش، بعد که ادامه بدی، بقیه شو میگیره. از این لحاظ مشکلی نیست ولی خب بعضی وقتا برق میگیره کپکامو، تند تند آپدیت میده. حجماشم فضاییه معمولا. کلا یه دو سه ماه باید صبر کنی همش بیاد بعد بگیری :D چون حجمش کمتر میشه. (بعضی اوقات دو سه تا آپدیت 2 3 گیگی پشت هم داده بود، بعد فامیلمون که آپدیت نکرده بود، آخر سر 4، 5 گیگ فقط آپدیت کرد)
تا الان هم آپدیت11 اومده

• Like
Reactions: Darkside Fury

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
حجم آپدیتشو که چون نمیزنه منم نمی دونم ولی من خودم آپدیت های داخل بازی رو که میگیرم سریع اوکی میشه :D اما از طرفی آپدیت های داخل بازی هم فک کنم قابلیت Resume داره ، برای من یه بار وسطاش قطع شد بعد که دوباره رفتم توی بازی از ادامه ـش آپدیت کرد :D ولی فک نمی کنم بشه با PSX و اینجور برنامه ها گرفتش !
کلاً کپکام این نسل هر چی حرکتای محیرالعقوله داره سر SFV پیاده می کنه ، یه قفل خفن روی بازی میذاشت انقد دردسر نداشت که این سیستم های عجیب و غریبش داره :D
چه بد پس اگه با PSX نشه لینک هاشو گرفت ، مجبورم PS4 رو شب ها روشن بذارم 6 ساعت بازی در حال اجرا باشه با سرعت حلزونی دانلود کنه !
من زیاد وقت نمیکنم بازی کنم فقط واسه نوستالوژی خریدمش ، هفته ای یه بار شاید بتونم نیم ساعت بازی کنم که با این وضع آپدیت دادنش دیگه فکر کنم هر هفته بخوام بشینم بازی کنم فقط باید آپدیت کنم یا آفلاین بزنم ، از آنلاین بازی محروم شدم :tearsofjoy:

آپدیت بازی اگه قطع بشه وسطش، بعد که ادامه بدی، بقیه شو میگیره. از این لحاظ مشکلی نیست ولی خب بعضی وقتا برق میگیره کپکامو، تند تند آپدیت میده. حجماشم فضاییه معمولا. کلا یه دو سه ماه باید صبر کنی همش بیاد بعد بگیری :D چون حجمش کمتر میشه. (بعضی اوقات دو سه تا آپدیت 2 3 گیگی پشت هم داده بود، بعد فامیلمون که آپدیت نکرده بود، آخر سر 4، 5 گیگ فقط آپدیت کرد)
تا الان هم آپدیت11 اومده
من واسه آپدیت 1.7 9 گیگ دانلود کرد ! ، البته نمیدونم قبلش ورژنش چند بود ، بعد آپدیت با هزار ذوق و شوق گفتم خووووب بریم بزنیم بر بدن که باز دیدم آپدیت میخواد خورد توی ذوقم :|

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Kainé

PWLG

کاربر سایت
Feb 6, 2014
748
نام
Qeiji
چه بد پس اگه با PSX نشه لینک هاشو گرفت ، مجبورم PS4 رو شب ها روشن بذارم 6 ساعت بازی در حال اجرا باشه با سرعت حلزونی دانلود کنه !
من زیاد وقت نمیکنم بازی کنم فقط واسه نوستالوژی خریدمش ، هفته ای یه بار شاید بتونم نیم ساعت بازی کنم که با این وضع آپدیت دادنش دیگه فکر کنم هر هفته بخوام بشینم بازی کنم فقط باید آپدیت کنم یا آفلاین بزنم ، از آنلاین بازی محروم شدم :tearsofjoy:

من واسه آپدیت 1.7 9 گیگ دانلود کرد ! ، البته نمیدونم قبلش ورژنش چند بود ، بعد آپدیت با هزار ذوق و شوق گفتم خووووب بریم بزنیم بر بدن که باز دیدم آپدیت میخواد خورد توی ذوقم :|
یه تعرفه ایرانسلی، رایتلی، همراه اولی چیزی بزنی حله
فکر نکنم آپدیت داخل بازی بیشتر از 2گیگ باشه.
با حالا تا آپدیت میشه، میتونی آفلاین بازی کنی:D

• Like
Reactions: Darkside Fury

Kainé

Kuraudo Sutoraifu
کاربر سایت
May 29, 2009
10,102
نام
احسان
خبر خوب اینکه اونو باز رفته توو کار Hint دادن و این حرفها، که ممکنه توی *Red Bull Battlegrounds شاهد خبرایی در مورد بازی باشیم :D

ولی خبر بد اینکه ممکن هم هست مثل یه سری از توئیت هاش کاملاً ترول باشه :D

• Like
Reactions: NaViiDii

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر