بحث و تبادل نظر در مورد بازی های MMO

43477883774205382599.png

هدف از ایجاد این تاپیک اینه یه سری بازی MMO که تاپیک ندارن در اینجا بحث و تبادل نظر بشه که اگر لازم بود تاپیکش زده شه ...

قوانین :

1 . بعضی از بازیها تاپیک مجزا دارند ( لطفا سوال یا نظر خودتون رو در تاپیک مختص به خودش بپرسید )
2 . دادن هر گونه لینک فروشگاه ممنوع ( هر گونه تبلیغات ممنوع )
3 . بروزرسانی خواهد شد ...

خب خیلی بازی MMO داریم که حتی اسمی ازشون هم برده نشده (چه اونهایی که ریلیز شدن چه اون هایی که قراره ریلیز بشه)

برای دیدن لیست بازی های MMO به این لینک مراجعه کنید

لینک

نکته : MMO صرفا به بازی های مثل WOW یا امثال این ها نمیگن .. اشتباه نکنید ...

نکته 2 : بازی های هستند که قابلیت آنلاین هم دارند .. جزو این دسته نیستد ..
بازی هایی که فقط آنلاین هستند MMO هستند

نکته 3 : بازی های Browser-Based یا تحت وب جزو این تاپیک نیستند ( مانند تراوین و ..... )

سبک های MMO :

MMORPG : ( همون بازی های RPG به صورت آنلاین . ) مانند : WOW - GW2 - TERA

MOBA : ( بازی های که دارای یک Arena یا Battleground هستن و پلیر با استراتژی و انتخاب کردن هیرو خودش وارد این بازی میشه ... حالا هم می تونه از سوم شخص باشه هم ایزومتیک باشه و ... ) مانند : DOTA 2 - SMITE

MMOFPS : بازی های اول شخص آنلاین شوتر .

MMOTPS : بازی های سوم شخص آنلاین شوتر .

SOCIAL : بازی هایی اجتماعی که شبیه ساز زندگی هستند , اصولا جهان مجازی دارند . مانند : Second Life

FIGHTING : بازی های رزمی و فایتینگ . مانند : Smite - LOST SAGA

RACING : بازی های مسابقه ـی ( حالا حتما نباید ماشین یا موتور باشه مسابقه ) مانند : AUTO CLUB REVOLUTION - NFS :WORLD

و ..

هر چند وقت یه بار هم به معرفی یک بازی آنلاین می پردازیم

( اگر بازی خاصی مد نظرتونه و نمی تونید براش تاپیک بزنید و نیاز به اطلاعات بیشتر دارید بیاید پست بدین تو این تاپیک )

" این پست به روزرسانی میشود "

---

خب بازی جدیدی اومده MMORPG که استقبال خوبی ازش شده و بعضی ها ازش خوب میگن بعضی ها انتقاد دارن

69786617926722219978.jpg

سایت MMOBOMBS هر هفته یه ویدیو به انتشار میذاره ... 140 قسمت این ویدیو خیلی جالبه .. به معرفی 3 بازی جدید می پردازه که یکیش archeage ـه

Free To Play Weekly – Deep Down, ArcheAge, Skyforge, (ep.140)- MMOBomb.com

( نیاز به قند شکن داره برای دیدن ویدیو )

--

این بازی هم خیلی قشنگه حتما پیشنهاد می کنم تریلرش رو ببینید واقعا محشره گرافیک زیبایی هم داره گیم پلی ـش هم قشنگ ـه .... ( الان فک کنم در مرحله بتا ـه )

SkyForge

30424826045466569394.jpg

آخرین ویرایش:

God of Virus

کاربر سایت
Feb 22, 2013
363
نام
اشکان
پس چه کنیم بلاخره p2w هست یا نه! :( بعد یه مدت گفتیم یه بازی خوب پیدا کردیم که اینم p2w شد! :( ولی من یه ویدیو دیگه دیدم یارو میگفت p2w نیست و فقط متریال هست و گلایدر های طرح دار همین چیزی در مورد سلاح یا زره های خفن نگفت! بعدشم همه بازیا p2w هستند! همین black desert اگه ندیدید وقتی بیاد p2w بشه! ولی من دانلودش میکنم! :/

اقا این ویدیو رو دیدم اولا یارو اخرش میگه Archeage p2w نیست ولی تنها بدی ای که داره اینه که نمیتونین خونه درست کنین ولی تو بازی اگه با یکی رفیق شین و اون خونه درست کنه مثال افراد توی کلنتون اگه باهاش بریزین رو هم میتونین تو خونه ی یارو برید و حالت فامیلی داشته باشید یه چیز تو مایه سیمز! تو Cashshop هم یا رو گفت فقط متریال برای ساخن سلاح و این چیزا هست که من یادمه تو C9 که p2w نبود هم این چیزا بود ولی یارو گفت شما به وسیله های خیلیی مختلفی مثل شغل ها کشاورزی یا دانجن ها میتونین متریال بدست بیارین! ولی خب یارو میتونه بره تو کش شاپ و با پول متریال بخره تنها فرقش اینه که راحت تر به دستش بیاد بعدشم اگه ادم چیزا راحت به دستش یاد دیگه بازی بهش کیف نمیده باید سختی بکشه! که مرد شه! :) در کل یارو اخر ویدیو گفت که archeage is not p2w! حتی علامت سوالم گذاشته برای مقدمه ویدیو! p2w به بازی هایی مثل Ageofwulin میگن که یارو vip میخرید سره سه سوت میرسید لول مکس بعدم تو کش شاپش پره اسلحه و لباسای باحال بود ولی تو این ویدیو تو کش شاپش فقط من متریال دیدم که برای ساختن بود با یه دوسه تا مونت که اونم خود بازی بهت میده مجانی در کل جای نگرانی نیس من که دانش میکنم!

- - -ویرایش - - -

دوست عزیز من صادقانه گفتم به persibox اعتماد نکنین چون همیشه دیر میفرستن و بازی مشکل دار.:d

شما صادقانه گفتید!؟ LOL تا اونجایی که من یادمه شما گفتید مطمعن باشد بازیو براتون میفرسته و فقط از حال نداشتن اینا صحبت کردی و گفتی که هروقت حال داشتن میفرستن که فرستادن ولی درمورد این که بازی هاشون خرابه حرفی نزدی! زدی؟؟ :|

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
پس چه کنیم بلاخره p2w هست یا نه! :( بعد یه مدت گفتیم یه بازی خوب پیدا کردیم که اینم p2w شد! :( ولی من یه ویدیو دیگه دیدم یارو میگفت p2w نیست و فقط متریال هست و گلایدر های طرح دار همین چیزی در مورد سلاح یا زره های خفن نگفت! بعدشم همه بازیا p2w هستند! همین black desert اگه ندیدید وقتی بیاد p2w بشه! ولی من دانلودش میکنم! :/
چون دارم بازیش می کنم چندوقته خیلی صادقانه بهتون بگم ، بازی P2W نیست
BUT
grind grind grind
:D
تمام کارهایی که می خوای انجام بدی ، مثل پیدا کردن متریال ، خرید فروش و .... همه چیز بازی بوسیله یک ایتمی انجام میشه که هر ساعت ازش به نظرم 10 یا 20 تا میگیری البته وقتی که آنلاین هستی ! آفلاین که بشی هیچی ! مگر اینکه پول بدی که هم موقعه ای آنلاین هستی بیشتر بگیری یا وقتی آفلاینی بهت بده :D
خیلیا سره همین اعتراض کردن چون اگر از اینا نداشته باشی عملا بازی نمی تونی بکنی !!!
باسه همین از همینجا بهت پیشنهاد میدم بیخیال بازی بشی ، مگر اینکه حاضر باشی کلی وقت الکی آنلاین باشی ، یا پول بدی :D

p2w به بازی هایی مثل Ageofwulin میگن که یارو vip میخرید سره سه سوت میرسید لول مکس بعدم تو کش شاپش پره اسلحه و لباسای باحال بود
خوب اینم دقیقا" همینطوریه دیگه :| شما به همه چیز توی بازی به صورت مجانی می تونی برسی ، ولی مثلا" با پول دادن توی دوروز به اون چیزی که می خوای می رسی ، بدون پول دادن میشه یک چیزی بدتر از AoW :d

shaian4000

کاربر سایت
Jun 12, 2014
47
نام
شایان
cash shop خیلی از mmorpg ها همینجوریه ، چون بلاخره باید تولید کننده و ناشر یه جوری پول در بیارن :| الان آزار دهنده ترین چیز این بازی برای Free پلیر ها اینه که وقتی آفلاینن Labor point نمیگیرن و حتی وقتی هم آنلاینن 5 تا هر 5 دقیقه میگیرن در صورتی که Patron ها وقتی آفلاینن این مقدار و وقتی آنلاینن 10 تا هر 5 دقیقه میگیرن :-b ولی میگن یه آیتم به نام Apex هست که میشه برای 1200 کردیت (اگه اشتباه نکنم) اکسچنجش کرد تا با اون کردیت ها Patron Status 30 days بگیرین از cash shop . این apex هم میگن به همون gold فروخته میشه (واحد پولی رایج بازی) یعنی Free player ها هم میتونن patron بشن ولی بازم شنیدم (من خودم هنوز بازی نکردم :d) که قیمتش بالاست و راحت نمیشه به دستش اورد
بعد برای خونه هم مشکلی ندارین ، چون هر patron تا هشت نفر میتونه توی خانواده اش بیاره و اجازه بده که از مزرعه و خونه اش استفاده کنن . بزرگترین مشکل الان labor point که عملا" بازی رو برای free player ها خیلی سخت کرده ...
- - -ویرایش - - -

@اشکان
C9 هیچ گونه متریال فروشی تو کش شاپش نداره شایعه پراکنی نکن:d

خب توی C9 میتونی gear و آیتم های گرون رو از cash shop بگیری بعد بری توی trade بفروشی و تبدیل به پولشون کنی . اینقدر هم آیتماش گرونن که راحت میشه با یکی ، دو تا ، warehouse رو پر متریال و ... کرد

آخرین ویرایش:

God of Virus

کاربر سایت
Feb 22, 2013
363
نام
اشکان
خب در کل دان کنیم یا نه!؟ اخه لامصب بازیش خیلی باحاله!

- - -ویرایش - - -

چون دارم بازیش می کنم چندوقته خیلی صادقانه بهتون بگم ، بازی P2W نیست
BUT
grind grind grind
:D
تمام کارهایی که می خوای انجام بدی ، مثل پیدا کردن متریال ، خرید فروش و .... همه چیز بازی بوسیله یک ایتمی انجام میشه که هر ساعت ازش به نظرم 10 یا 20 تا میگیری البته وقتی که آنلاین هستی ! آفلاین که بشی هیچی ! مگر اینکه پول بدی که هم موقعه ای آنلاین هستی بیشتر بگیری یا وقتی آفلاینی بهت بده :D
خیلیا سره همین اعتراض کردن چون اگر از اینا نداشته باشی عملا بازی نمی تونی بکنی !!!
باسه همین از همینجا بهت پیشنهاد میدم بیخیال بازی بشی ، مگر اینکه حاضر باشی کلی وقت الکی آنلاین باشی ، یا پول بدی :D

خوب اینم دقیقا" همینطوریه دیگه :| شما به همه چیز توی بازی به صورت مجانی می تونی برسی ، ولی مثلا" با پول دادن توی دوروز به اون چیزی که می خوای می رسی ، بدون پول دادن میشه یک چیزی بدتر از AoW :d

اونوقت یه سوال هرساعت که بگیری نمیشه اصتفاده نکنی میخام بدونم اگه ساتفاده نکنی ذخیره میشه یا نه پاک میشه بعد اگه بشه نگه داشت خب ما که باید انلاین بشیم برا بازی اسمش رو خودشه دیگه بازی انلاین! میتونیم اینارو روهم جمع کنیم بعد استفاده کنیم ازش

shaian4000

کاربر سایت
Jun 12, 2014
47
نام
شایان

- - -ویرایش - - -

اونوقت یه سوال هرساعت که بگیری نمیشه اصتفاده نکنی میخام بدونم اگه ساتفاده نکنی ذخیره میشه یا نه پاک میشه بعد اگه بشه نگه داشت خب ما که باید انلاین بشیم برا بازی اسمش رو خودشه دیگه بازی انلاین! میتونیم اینارو روهم جمع کنیم بعد استفاده کنیم ازش

چرا ذخیره میشه ولی حساب کن هر ساعت 60 تا labor point گیرت میاد اگه آنلاین باشی و اگه بخوای توی بازی پیشرفت کنی و بتونی رقابت کنی باید 24/7 آنلاین باشی :| بعد تا لول 50 هم بیشتر Quest نداری ، پس تا بخوای صبر کنی پر بشه ، حوصله ات سر میره . AFK kick هم گذاشتن که هر کس بیشتر 15 دقیقه AFK بود کیک میشه . ولی اگه برای سرگرمی و وقت گذرونی میخوای بازی کنی ، بازیش خوبه و بعضی چیزای جدیدی داره ولی لانچرش خیلی اذیت میکنه . رسیوم نداره و هی قطع میشه :|

God of Virus

کاربر سایت
Feb 22, 2013
363
نام
اشکان
چرا ذخیره میشه ولی حساب کن هر ساعت 60 تا labor point گیرت میاد اگه آنلاین باشی و اگه بخوای توی بازی پیشرفت کنی و بتونی رقابت کنی باید 24/7 آنلاین باشی :| بعد تا لول 50 هم بیشتر Quest نداری ، پس تا بخوای صبر کنی پر بشه ، حوصله ات سر میره . AFK kick هم گذاشتن که هر کس بیشتر 15 دقیقه AFK بود کیک میشه . ولی اگه برای سرگرمی و وقت گذرونی میخوای بازی کنی ، بازیش خوبه و بعضی چیزای جدیدی داره ولی لانچرش خیلی اذیت میکنه . رسیوم نداره و هی قطع میشه :|

طوری نیس اخرش ما هم پیشرف میکنیم بعدشم اگه با بازی حال کنی دیگه زمان از دستت در میره و بازی که همش کویست نیس که خیلی چیزای دیگه داره! ولی همه در کل میگن p2w نیس!

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746

- - -ویرایش - - -

جواب این سوالتون رو که دادن ، ولی در کل اگر می خواین به صورت جدی بازی رو انجام بدین باید بگم خیر ! نمیشه بدون پول دادن به جایی رسید ، یعنی میشه ها ! ولی میشه یک چیزی مثل AoW که کلی کلی ... n=کلی وقت :d روش بذاری.
بعد بینتون فاصله میوفته نصبت به کسایی که پول می دن و بازی براتون مسخره میشه.
ولی اگر می خوای محض فانش بازی کنی ، آره به نظرم 100% ارزششو داره.

الان به نظرتون جز C9 چه بازی Free خوبه ؟ حالا حتما نباید RPG باشه !
این همه بازیه خوب !
Warframe
Neverwinter
Dragon Nest
این سه تا عالین ! ولی هر کدوم سبکشون با هم دیگه فرق داره.
Path of Exile هم اگر به سبک دیابلو علاقه داره که از همشون بهتره :D
می تونی این لینکو ببینی The best free PC games EVER | VG247
تقریبا منم باهاش هم نظرم.

God of Virus

کاربر سایت
Feb 22, 2013
363
نام
اشکان
جواب این سوالتون رو که دادن ، ولی در کل اگر می خواین به صورت جدی بازی رو انجام بدین باید بگم خیر ! نمیشه بدون پول دادن به جایی رسید ، یعنی میشه ها ! ولی میشه یک چیزی مثل AoW که کلی کلی ... n=کلی وقت :d روش بذاری.
بعد بینتون فاصله میوفته نصبت به کسایی که پول می دن و بازی براتون مسخره میشه.
ولی اگر می خوای محض فانش بازی کنی ، آره به نظرم 100% ارزششو داره.

این همه بازیه خوب !
Warframe
Neverwinter
Dragon Nest
این سه تا عالین ! ولی هر کدوم سبکشون با هم دیگه فرق داره.
Path of Exile هم اگر به سبک دیابلو علاقه داره که از همشون بهتره :D
می تونی این لینکو ببینی The best free PC games EVER | VG247
تقریبا منم باهاش هم نظرم.

neverwinter چه جوریه!؟ اصن تایپیکش هست!؟ یا مثلا dragonnest!?

amir9

کاربر سایت
May 28, 2012
1,179
نام
اميرحسين
این شرکت mygame هم بازی های آندرویدی خوبی ساخته و معروف شدن ...

چند وقت بود هوس یه بازی MMORACING کرده بودم و این بازی رو دیدم شوکه شدم

World of Speed

باز هم از همین شرکت ـه

یه تصویر از بازی

worldofspeed_mitsubishi_lancer_06.jpg

داداش بازی تحته استیمه ؟
بعد این از همون بازی هاست که اول یه ماشین غراضه میگیری بعد با مسابقه دادن پول بدست میاری با پوله ماشین شخصی سازی میکنه اینطوریه دیگه ؟ از اسمش پیداست که انطوریه ؟
چون خیلی وقته دونبال اینجور بازی میگردم بازی ماشینی همش در حد forza یا شبیه این میاد
بعد چرا تبلیغاتی چیزی ازش نیس

just_p30

کاربر سایت
Apr 13, 2008
2,746
neverwinter چه جوریه!؟ اصن تایپیکش هست!؟ یا مثلا dragonnest!?
dungeons and dragons neverwinter بازی که کلاسیک RPG حساب میشه با قوانین D&D که البته این سبک خیلی وقته مرده ! ولی این بازی شاید چون چند سال بعد از کم طرفدار شدن این سبک آمده تونسته خوب پلیر جمع کنه ! من خودم بیشتر از 20-21 ساعت انجامش ندادم چون کلا" با قوانین D&D حال نمی کنم توی سبک کلاسیک RPG ! ولی بازی خیلی خوب تونسته پلیر جمع کنه ، یادمه توی مهر سال پیش نزدیک 3 میلیون پلیر ثبت نامی داشت که الان خیلی بشتر شدن.لول آپ کردن توش آسونه ، یک هفته ای به Cap LvL می رسین.محیطش خیلی شلوغه که به نظرم خوبه ، هر ماه برای کانتنت های جدید میاد.گرافیکشم جالبه ! لذت بخش برای من لاقل.خوشبختانه P2W نیست البته تا وقتی که بخواین PVP یا PVE انجام بدین.چون بازی یک بخش دیگه داره که توش دانجن می سازین :d بعد بقیه میان و دانجن شمارو بازی می کنن که این بخش پولیه ، ولی هیچ اثری توی بازی نداره نه PVP نه PVE و بیشتر جنبه فان داره.
Dragon Nest هم بازی جالبه ، non-targeting هست بر خلافه neverwinter ، داستانش فوقالعاده قویه و از بالانس خیلی خوبی هم برخورداره.منظورم چه توی PVP و چه توی PVE ! تا الانم بیشتر پلیری رو داشته که توی یک بازی فری تو پلی دیدم که آخرین بار یادمه اعلام کرده بودن همه سرور ها با هم نزدیک 15 میلیون ثبت نامی دارن و 3 میلیون پلیر فعال ! هر جایه بازی که میری آدم ریخته :| که به نظرم عالیه.بازی P2W نیست اصلا" و ابدا.دانجن هاش عالین ، روی چندتا درجه سختی مثل C9 هستن که مرحله مرحله باز میشن.می تونین چند نفره برین.پینگشم خیلی خوبه.بر خلاف neverwinter که فقط سرور آمریکا داره و برای ما بعضی وقتا لگه یا شایدم برای خیلی ها غیر قابل بازی ، دراگون نست اصلا" اینطوری نیست چون سرور اروپا هم داره که روی کلاینت اروپاشه :D
PVP ـشم آرنا و دوئل داره ، به نظرم BG هم بهش اضافه شده نمی دونم چون من زمان بتا بازیش می کردم ولی یادمه می خواستن اضافه کنن.

به نظرم Dragon Nest می تونه گزنیه خوبی برات باشه اگر می خوای جدی بری یک بازی رو !

God of Virus

کاربر سایت
Feb 22, 2013
363
نام
اشکان
dungeons and dragons neverwinter بازی که کلاسیک RPG حساب میشه با قوانین D&D که البته این سبک خیلی وقته مرده ! ولی این بازی شاید چون چند سال بعد از کم طرفدار شدن این سبک آمده تونسته خوب پلیر جمع کنه ! من خودم بیشتر از 20-21 ساعت انجامش ندادم چون کلا" با قوانین D&D حال نمی کنم توی سبک کلاسیک RPG ! ولی بازی خیلی خوب تونسته پلیر جمع کنه ، یادمه توی مهر سال پیش نزدیک 3 میلیون پلیر ثبت نامی داشت که الان خیلی بشتر شدن.لول آپ کردن توش آسونه ، یک هفته ای به Cap LvL می رسین.محیطش خیلی شلوغه که به نظرم خوبه ، هر ماه برای کانتنت های جدید میاد.گرافیکشم جالبه ! لذت بخش برای من لاقل.خوشبختانه P2W نیست البته تا وقتی که بخواین PVP یا PVE انجام بدین.چون بازی یک بخش دیگه داره که توش دانجن می سازین :d بعد بقیه میان و دانجن شمارو بازی می کنن که این بخش پولیه ، ولی هیچ اثری توی بازی نداره نه PVP نه PVE و بیشتر جنبه فان داره.
Dragon Nest هم بازی جالبه ، non-targeting هست بر خلافه neverwinter ، داستانش فوقالعاده قویه و از بالانس خیلی خوبی هم برخورداره.منظورم چه توی PVP و چه توی PVE ! تا الانم بیشتر پلیری رو داشته که توی یک بازی فری تو پلی دیدم که آخرین بار یادمه اعلام کرده بودن همه سرور ها با هم نزدیک 15 میلیون ثبت نامی دارن و 3 میلیون پلیر فعال ! هر جایه بازی که میری آدم ریخته :| که به نظرم عالیه.بازی P2W نیست اصلا" و ابدا.دانجن هاش عالین ، روی چندتا درجه سختی مثل C9 هستن که مرحله مرحله باز میشن.می تونین چند نفره برین.پینگشم خیلی خوبه.بر خلاف neverwinter که فقط سرور آمریکا داره و برای ما بعضی وقتا لگه یا شایدم برای خیلی ها غیر قابل بازی ، دراگون نست اصلا" اینطوری نیست چون سرور اروپا هم داره که روی کلاینت اروپاشه :D
PVP ـشم آرنا و دوئل داره ، به نظرم BG هم بهش اضافه شده نمی دونم چون من زمان بتا بازیش می کردم ولی یادمه می خواستن اضافه کنن.

به نظرم Dragon Nest می تونه گزنیه خوبی برات باشه اگر می خوای جدی بری یک بازی رو !
خودت الان چیزی بازی میکنی!؟

Vincent B1ack

کاربر سایت
Oct 12, 2012
474

اگه Dragon Nest پولی نیست چرا عاشقاش توی همین فروم ولش کردن و گفتن جدیدا شدیدا پولی شده مثل P30Arman و رفتن سراغ بازی های دیگه

LazaR AngeloV

کاربر سایت
Jul 14, 2011
4,702
نام
محمد مهدی
یه مدت ***** و اینا شد فک کنم Dragon nest ... یکی از سریع ترین بازی های MMO ـه ..

می خوام یه بازی MMo ماشینی خوب گیر بیارم :D ...

داداش بازی تحته استیمه ؟
بعد این از همون بازی هاست که اول یه ماشین غراضه میگیری بعد با مسابقه دادن پول بدست میاری با پوله ماشین شخصی سازی میکنه اینطوریه دیگه ؟ از اسمش پیداست که انطوریه ؟
چون خیلی وقته دونبال اینجور بازی میگردم بازی ماشینی همش در حد forza یا شبیه این میاد
بعد چرا تبلیغاتی چیزی ازش نیس

بازی هنوز بتا ـه و کامل نشده ... تحت استیم نیست

بزودی یه بازی نسبتا مناسب ببینم می تونم پیدا کنم جز این NFS : World

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر