کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
ممنون از توضیحات. قبلا این روش رو شنیده بودم ولی جزئیات اجراش رو نمیدونستم. یه سوال، اینم با همون دیسک بوت MCBOOT.ELF بالا میاد؟

خیلی لودر هست که اکثرا برای اجرا با HDD هستن مثل یو اس بی ادونس و ........

OPL و PS2ESDL هم جدیدترن هم سازگاری بیشتری دارن هم در حال بروز رسانی توسط تیم پشتیبان و علاقه مندان هستن

این برنامه هام درست مقل OPL با فری ام سی بوت و لانچر ELF اجرا میشه یعنی وقتی بوت با MCBOOT انجام شد و لانچر بالا اومد که فایلا فلش مموری کارت نشون میده بجا رفتن به پوشه OPL و اجراش به پوشه این برنامه میرید و اجراش میکنید

رو PS2 ها سی 90000 نیاز به دیسک بوت هست روی PS2 ها غیر از 90000 نیاز به دیسک بوت نیست

البته یه راهی هست که از شر دیسک بوت تو سری 90000 خلاص بشید اونم IC کپی خور MODBO هست

IC کپی خور MODBO دو تا ورژنش خوبه MODBO 4.0 و MODBO 5.0 --- این IC کپی خور کاری میکنه که PS2 از روی USB دیگه بوت شه یعنی روی بایوس سوار میشه در اصل و کاستوم لودر میکنه وقتی PS2 روشن کنی دیگه خبری از لگو PS2 نیست یه خط بوت شبیه DOS میاد بعد یه صفحه میاد که 4 تا آیکون داره که یکی لانچر اجرا کننده بازیه یکی فایل اکسپلورر یکی مدیا پلیر و .........

تو سایت یوتوب کلیپ دیدم که یکی با این IC MODBO با OPL بازی هایی که حتما باید با SMB و HDD اجرا میشن رو با فلش اجرا کرد

درباره خود IC هم MODBO 4.0 تا جایی که میدونم رو همه مدلا PS2 نصب میشه غیر از سری 90000 - البته چنتا آموزش دیدم که میشه کاری کرد که روی 90000 هم نصب شه این MODBO 4.0 تو لباف میفروشن 5 هزار تومن

IC مدل MODBO 5.0 که پیشرفته تره و روی سری 90000 هم نصب میشه - اما تو ایران فکر نکنم باشه از بزرگترین فروشگاه هایی که کارشون IC و .... اس پرسیدم همه نسخه 4 داشتن اما 5 نداشتن

اگر این IC رو PS2 نصب شه دیگه نیاز به دیسک بوت نیست با فلش بوت میشه مستقیم

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
یادمه وقتی PS1 داشتم میرفتم پیش یه کلوپ که بهش میگفتن اکبر کلوپی -- از زمان میکرو کلوپ داشت تا اوایل PS2 ( کسی نمیدونست PS2 چیه این اولین مدل PS2 FAT ژاپنی رو آورده بود )
من برای سرویس PS1 هم خرید بازی میرفتن پیشش -- بعد ها سر PS2 یه بار برای تعویض لنز رفتم پیشش گفت بازیا PS1 ام روش بازی میکنی؟ گفتم آره
گفت بازی نکن PS1 رو بخصوص که همه بازیا رایتین --- گفتم چرا؟ گفتش که دور موتور PS2 بالاست بازیا PS1 روش بازی کنی بخصوص رایتی باشه به موتور خیلی فشار میاره به لنزم فشار میاد زود ضعیفش میکنه
ماهم دیگه بازی نکردیم ولی تو دلمون هوسش موند که کراش 4 و بقیه بازیا خوب PS1 که هیچوقت قدیمی نمیشن رو بازی کنیم

الان بعد از سال ها یاد اون خاطره افتادم -- حالا کسایی که با PS2 با فلش بازی میکنن میدونن که با این روش نمیشه بازیا PS1 اجرا کرد
اما یه برنامه شبیه ساز هست که میشه باهاش بعضی از بازیا PS1 با فلش اجرا کرد اسم این برنامه PS2PSXe هست

از این لینک میتونید این برنامه دانلود کنید و کل آموزش ها مرتبط با برنامه داده
PS2PSXe Downloads and Updates

لیست بازی هایی که با برنامه PS2PSXe اجرا میشن
PS2PSXe Compatibility Game List

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
برای دانلود بازیا ps2 به این 2 تا سایت میتونید برید

Sony Playstation 2 ROMs : Sorted By Name : Page 1

PS2 ISOs | Emuparadise

منم سایت rom hustler رو به شدت پیشنهاد میکنم و شخصا خودم فقط از این سایت دانلود میکنم. Emuparadise هم خوبه فقط یه کم تو Resume مشکل داره. در ضمن تمام بازی های این سایت (rom hustler) نسخه NTSC هست.

PlayStation 2 (PS2) ROMs / ISOs - Rom Hustler

یادمه وقتی PS1 داشتم میرفتم پیش یه کلوپ که بهش میگفتن اکبر کلوپی -- از زمان میکرو کلوپ داشت تا اوایل PS2 ( کسی نمیدونست PS2 چیه این اولین مدل PS2 FAT ژاپنی رو آورده بود )
من برای سرویس PS1 هم خرید بازی میرفتن پیشش -- بعد ها سر PS2 یه بار برای تعویض لنز رفتم پیشش گفت بازیا PS1 ام روش بازی میکنی؟ گفتم آره
گفت بازی نکن PS1 رو بخصوص که همه بازیا رایتین --- گفتم چرا؟ گفتش که دور موتور PS2 بالاست بازیا PS1 روش بازی کنی بخصوص رایتی باشه به موتور خیلی فشار میاره به لنزم فشار میاد زود ضعیفش میکنه

کلا CD به لنز PS2 خیلی فشار وارد میکنه و به دوستان توصیه میکنم تو دستگاه CD نذارن. حتی برای چند ثانیه. اونایی که سری 90000 دارن و مجبورن از دیسک بوت استفاده کنن، به هیچ وجه MCBOOT رو روی CD رایت نکنید، حتما رو DVD رایتش کنید. این Slim هایی که تو بازار موجوده، چینی هستن (یا حداقل تو چین اسمبل شدن) و لنزشون خیلی سریع ضعیف میشه.

آخرین ویرایش:

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
منم سایت rom hustler رو به شدت پیشنهاد میکنم و شخصا خودم فقط از این سایت دانلود میکنم. Emuparadise هم خوبه فقط یه کم تو Resume مشکل داره. در ضمن تمام بازی های این سایت (rom hustler) نسخه NTSC هست.

PlayStation 2 (PS2) ROMs / ISOs - Rom Hustler

کلا CD به لنز PS2 خیلی فشار وارد میکنه و به دوستان توصیه میکنم تو دستگاه CD نذارن. حتی برای چند ثانیه. اونایی که سری 90000 دارن و مجبورن از دیسک بوت استفاده کنن، به هیچ وجه MCBOOT رو روی CD رایت نکنید، حتما رو DVD رایتش کنید. این Slim هایی که تو بازار موجوده، چینی هستن (یا حداقل تو چین اسمبل شدن) و لنزشون خیلی سریع ضعیف میشه.

سایت برای دانلود بازی زیاده - پیدا کردن سایت خوب دانلود به تجربه کسایی هست که از اون سایت ها استفاده کردن

مثلا سایت NitroRoms - The Largest Supplier of Roms in the World اگر سمت چپ ببنید بازی ها 7 تا کنسول برای دانلود داره به طور مثال بازی ها psp نگاه کنید بعضی از بازی ها psn داره که هیجا دیگه لینک دانلودشون در دسترس نیست و فقط تو این سایت هست

همه اینا سر تجربه اس و مطعمنا کلی سایت خوب دیگم هست که دوستان بهش بر خوردن مثل rom hustler که گفتی

پس بهتره همه دوستان سعی کنن از هیچ دیسک CD استفاده نکنن تو PS2 --- البته منم خودم توصیه اون اکبر کلوپی که سال ها سال پیش بهم کرده بود رو گفتم و از علت اصلیش خبر نداشتم

مثلا میشه بازیا PS1 رو روی DVD رایت کرد رو خود PS2 اجرا کرد؟ غیر از این شبیه ساز PS1 که گفتم چنتا شبیه ساز دیگم هست مثل POPSTAR و ...... که من دیدم اکثرا سایت ها این برنامه رو بیشتر تایید کردن و روش کار کردن

اکثر PS2 ها تو بازار که به اسم آکبند هستن ریفر داخلی هستن

http://8pic.ir/images/l0w1863zuby0h72iwf7j.jpg

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
اگه کسی بازیهای ps1 می خواد بدون مشکل سرعت در USB اجرا کنه POPSTARTERبا این برنامه میشه PS2PSXE بدرد نمیخوره
من بازی RE2 راحت با این برنامه اجرا کردم

ممنون داداش دمت گرم که اومدی تجربتو به اشتراک گذاشتی که بقیه مثل خودم بتونیم ازش به نحو احسنت استفاده کنیم

هر کدوم از این برنامه ها یه لیست اجرا دارن و همه بازیا رو نمیتونن اجرا کنن

لیست بازیا ps1 ی که با POPSTARTER اجرا میشن پیدا کردم
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Zy1dY7e5DScpILhFkDIe9dC7KYfbJxWDiEVop6nD3ts/edit?pli=1#gid=0

Tiduss

کاربر سایت
Aug 29, 2013
15
سلام
من برنامه mcboot وulancher .رو با هر سرعتی با چن نرم افزار رایت کردم رو cd.dvd اما اصلا اجرا نمیشه.حدود 10تا دیسک خراب کردم..خدایی خسته شدم.
یه راهی پیش روم بزارید.
لنزم کاملا سالمه و مشکلی نداره.
Ps2slim.

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
سلام
من برنامه mcboot وulancher .رو با هر سرعتی با چن نرم افزار رایت کردم رو cd.dvd اما اصلا اجرا نمیشه.حدود 10تا دیسک خراب کردم..خدایی خسته شدم.
یه راهی پیش روم بزارید.
لنزم کاملا سالمه و مشکلی نداره.
Ps2slim.

شما با ImgBurn امتحان کردی؟ خود من از همین نرم افزار برای رایت دیسک بوت استفاده کردم. اگر امتحان نکردی از این نرم افزار استفاده کن، قسمت wright image file to disk ، سرعت رایت رو روی کمترین مقدار ممکن بزار. اگر فایل mcboot به صورت image یا iso نیست اول باید ازش ایمیج درست کنی که با همین نرم افزار میشه این کارو کرد، از قسمت create image file from the files/folders
البته فایلی که در پست اول گذاشته شده بصورت ایمیجه و کاملا آمادس و فقط کافیه با ImgBurn از همون مسیر wright image file to disk عمل کنی.

• Like
Reactions: bazicon

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
اگه کسی بازیهای ps1 می خواد بدون مشکل سرعت در USB اجرا کنه POPSTARTERبا این برنامه میشه PS2PSXE بدرد نمیخوره
من بازی RE2 راحت با این برنامه اجرا کردم

ممنون دوست عزیز برای معرفی این نرم افزار. روش کار اینم مثل بقیه loader ها مثل opl هست؟
یه سوال دیگه اینکه برای وارد کردن فایل های iso و برای تبدلی اونو به فایل های elf و ریختشون تو فلش باید از نرم افزار USBUtil استفاده کرد یا این روش فرق داره؟ ممنون

gamerclasic

کاربر سایت
Nov 5, 2013
14
نام
فرشید
ممنون دوست عزیز برای معرفی این نرم افزار. روش کار اینم مثل بقیه loader ها مثل opl هست؟
یه سوال دیگه اینکه برای وارد کردن فایل های iso و برای تبدلی اونو به فایل های elf و ریختشون تو فلش باید از نرم افزار USBUtil استفاده کرد یا این روش فرق داره؟ ممنون
راهنمای کامل استفاده از این برنامه تو سایت یوتوب هست من خودم از اونجا پیدا کردم
اسم این برنامه توش سرچ کنی میتونی پیدا کنی

• Like
Reactions: ehsanservat

aliahmadiam

کاربر سایت
Apr 26, 2016
1
سلام دوستان من این روش که opl رو باز میکنی بعد تک بازی اجرا میشه در سری 90004 منظورمه من امتحان کردم اما نتورک ارور میاد کسی با این پیم روبرو شده دیگه نمیدونم باید چیکار کنم راهنمایی کنید لطفا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر