کپی خور نرم افزاری ps2 ( اجرا بازیا با فلش مموری)

niyaz76

کاربر سایت
Jul 2, 2015
1
آی سی های کپی خور

سلام ـ ببخشید من در این مورد یخورده زیاد از غافله عقب بودم و ب تازگی متوجه شدم این روش فلش خور کردن رو ـ منم مث خیلیا از مدل 90000 ب بالا استفاده میکنم ک مدتیه لنزش بلکل خراب شده ـ یه ای سی کپی خور هس ک تو مغازه ها ی تعمیراتی با 60 تومن برای همیشه بدون لنز میشه فلش خور کرد ـ ایا شما با این ای سی ها اشنایی دارید ـ اسمشون چیه ـــــ اخه یه سایتی اموزش و نقشه بردشو دیدم فقط نمیدونم اسم ای سی چیه ــــ خودم تو تعمیرات ماهرم تعریف از خود نباشه
ممنون پاسخ بدیدـ

mas78591

کاربر سایت
Mar 8, 2011
9
سلام ـ ببخشید من در این مورد یخورده زیاد از غافله عقب بودم و ب تازگی متوجه شدم این روش فلش خور کردن رو ـ منم مث خیلیا از مدل 90000 ب بالا استفاده میکنم ک مدتیه لنزش بلکل خراب شده ـ یه ای سی کپی خور هس ک تو مغازه ها ی تعمیراتی با 60 تومن برای همیشه بدون لنز میشه فلش خور کرد ـ ایا شما با این ای سی ها اشنایی دارید ـ اسمشون چیه ـــــ اخه یه سایتی اموزش و نقشه بردشو دیدم فقط نمیدونم اسم ای سی چیه ــــ خودم تو تعمیرات ماهرم تعریف از خود نباشه
ممنون پاسخ بدیدـ
مگه داریم مگه میشه از شوخی گذشته من یکم قلقلکم اومد بگردم شاید سری 90000 هم جدیدا کپی خور شده باشه این روش با لنز از همون اول هم اجرا میشد جدید نبود مشکل اینه که وقتی لنز خراب میشه هزینه تعویض لنز ندیم حالا اگه کسی چیزی پیدا کرده و اطلاعاتی داره لطفا همکاری کنه

sega genesis

کاربر سایت
Aug 20, 2015
136
سلام مجدد خدمت همه ی دوستان

همونطور که دیدید من تونستم یکبار برای همیشه کنسولم رو روی مموری کارت اجرا کنم!! و قرار شد که یک خبر خوب بدم واسه همه، چه دوستانی که با استفاده از بوت دیسک و یا از روی مموری بوت بازی ها رو از روی فلش اجرا میکنند(که توی این تاپیک ندیدم حرفی ازش زده بشه)

دوستانی که از نسخه ی 0.8 Open PS2 Loader یا همون OPL و بالاتر استفاده میکنند ،میتونند توی قسمت Root فلششون یه پوشه به اسم DVD بسازن و مستقیما فایل های iso رو بریزن توش و اجرا کنند.

فقط نکته ی قابل توجه اینکه باید اسم فایل iso رو به این شکل بنویسید تا قابل شناسایی باشه

SLUS_XXX.XX.Name
SCES_XXX.XX.Name
(در قسمت name نام دلخواه رو میتونید بنویسید)

مثال: بازی Silent Hill 3 حجمش کمتر از 4 گیگ هست و فایل iso رو میشه مستقیم وارد این پوشه کرد که اسمش باید به این شکل نوشته بشه

SLUS_206.22.Silent Hill 3

نکته 1: این قسمت SLUS یا SCES داخل خود DVD بازی و یا روی کاور بازی ها موجوده، دقت کنید که به همین شکلی که نوشتم بنویسید و دقیقا شماره ای که داخل ایمیج بازی هست رو بنویسید.
نکته 2: فقط قابل اجرا بر روی OPL 0.8 و بالاتر

موفق باشید

دوست عزیز
فایل ul.cfg قابل ویرایش هستش و شما می تونید چند بازی رو به طور همزمان داشته باشید و همه هم قابل اجرا. وقتی هر بازی رو به مجموعه اضافه می کنید فایل ul.cfg از طریق خود برنامه usbutil به طور خودکار ویرایش میشه. اینکه مثلا یک بازی اضافه بر بازی اول انتقال داده شده به فلش قابل اجرا نیست به دلیل این مطلب هستش که شما خارج از محیط بازی اول و در پوشه دیگری (مثلا در کامپیوتر) بازی رو تبدیل می کنید و بعدا فایل ul.cfg مخصوص همون بازی درست میشه. البته در این مورد هم می تونید بازی رو به فلش انتقال و بعد با کمک برنامه usbutil فایل ul.cfg رو آدرس دهی و برای بازیهای موجوذ در فلش از نو تنظیم کنید.
موفق باشید.

بستگی به مدل PS2 شما داره. مدل های بعد از سال 2008 مثل سری 90004 و 90006 در اجرای بازی به CDBOOT برای هر بار اجرای بازی نیاز داره. ولی در مدل های قدیمی برنامه MCBOOT روی مموری نصب میشه و دیگه به CDBOOT نیاز نداره. (فقط همون بار اول برای نصب روی مموری کارت به CDBOOT نیاز هست).

درود،
آقا احسان من دو مدل ps2 دارم،یکی 50004 و اون یکی 90004،پارسال به همین روش کپی خورشون کردم،اما چند تا مشکل داشت،یکیش این بود که مدل 90004 دیسک های رایتی رو نمیخوند و مدل 50004 هم لنزش

افتضاح بود،منم با یه روش ابتکاری و با استفاده از سی دی کدبریکر ،که چند تا برنامه ی دیگه هم توش بود تونستم،mcboot رو نصب کنم،اما مشکل اصلیم این بود که هیچکدوم از دو دستگام نمیتونسن بازیها رو اجرا کنن،

منم دلیلشو نمیدونستم،تا اینکه با یه فلش usb3 مشکلم حل شد،من با همین روش gow2و pes2012 رو تونستم بدون هیچ مشکلی اجرا کنم،اما بعضی بازیها مثل تکن5 و متالگیر 3 به هیچ وجه اجرا نمیشدن.....

با این روش همه بازیا اجرا میشن؟ با هر فلشی کار میکنه؟

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

Kasra-M

The phoenix must burn to emerge
کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra

nintendowii

کاربر سایت
Jul 17, 2012
120
نام
احسان
دوستان بهترین روش اجرای بازی در ps2 اجرای بازی از طریق کارت شبکه هستش یعنی کابل LAN از طریق نرم افزار OPL
بازی هایی چون God Of War 1,2 و Yakuza 2 و GT4 که حجمی بیش تر از DVD دارن رو بدون اینکه DVD9 بخرم از طریق شبکه دارم بازی میکنم با سرعت عالی و بدون افت فریم در فیلم ها و گیم پلی و هنگ کردن
مدل ps2 من 9006 نقره ای برق مستقیم هستش که نمیشه در آن FMC رو رو مموری ریخت اما نرم افزار ulaunchELF فرمت iso رو DVD میریزیم
با این نرم افزار میشه فایل های ELF رو در ps2 باز کرد
بعد نرم افزار OPL فایل ELF رو درون فلش میریزیم و به پورت USb کنسول PS2 وصل میکنیم
یک نکته که خودم کشف کردم نرمافزار OPL.elf رو از طریق نرم افزار ulaunchELF به درون مموری کارت PS2 کپی کنید
حالا دیگه نیازی به فلش نداریم و برنامه OPL رو از طریق مموری کارت PS2 اجرا میکنیم
نتیجه: ما یک DVD نرم افزار ulaunchELF میخواهیم + OPL.elf که درون مموری کارت PS2 کپی کردیم و دیگه از شر فلش خلاص شدیم
حالا از طریق شبکه بازی کنید و حالشو ببرید

cash1400

کاربر سایت
Sep 10, 2015
2
با سلام. يك پلي استيشن فلش خور شده مدل فت خريدم.متاسفانه هنگام تست متوجه شدم كه صداي بازي ها بسيار ضعيف هست بطوريكه بايد ولوم تلويزيون را تا آخر زياد كنم.تو تنظيمات رفتم اون صداي ديجيتال را on و off كردم براش يك كابل digital audio optical خريدم ولي جواب نداد. دوستان اگر دليلش را ميدونن لطفا راهنمايي كنند. لنز خراب و همچنين درب دي وي دي باز نميشود.آيا ممكن است هنگام فلش خور شدن اين مشكل براش پيش اومده باشه؟

ambroseasylum

کاربر سایت
Aug 23, 2015
13
دوستان من از همین روش برای SCPH-90004 استفاده کردم
تا 2 روز عالی جواب داد
تو سومین روز دیگه دستگاه cdboot رو که هیچ ، دیسک های دیگه رو هم بالا نمیاره
هیچ دیسکی رو بالا نمیاره
میدونم که مشکل از لنز نیست ، چون لنز رو تازه عوض کرده بودم
و cdboot مسلما هیچ فشار خاصی برروی لنز نمیاره
چطور میشه درستش کرد؟؟؟
فیلم هم میگیرم بعداً میفرستم واستون.
هر بار که روشن میکنم
گزینه های Browser و System Configuration میاد

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
دوستان من از همین روش برای SCPH-90004 استفاده کردم
تا 2 روز عالی جواب داد
تو سومین روز دیگه دستگاه cdboot رو که هیچ ، دیسک های دیگه رو هم بالا نمیاره
هیچ دیسکی رو بالا نمیاره
میدونم که مشکل از لنز نیست ، چون لنز رو تازه عوض کرده بودم
و cdboot مسلما هیچ فشار خاصی برروی لنز نمیاره
چطور میشه درستش کرد؟؟؟
فیلم هم میگیرم بعداً میفرستم واستون.
هر بار که روشن میکنم
گزینه های Browser و System Configuration میاد

اتفاقا cdboot خیلی به لنز فشار میاره، حتی اگر فقط چند ثانیه داخل دستگاه باشه. اگر دقت کرده باشید cd بعد از قرار گرفتن در دستگاه بسیار صدا میده و سرعت چرخش دیسک بسیار بالا و غیر عادی هست. برای خود من هم این مشکل تا حدودی به لنز فشار اورده و بعضی اوقات باید چند بار ریست کنم تا دیسک بوت رو بالا بیاره. اگر دقت کرده باشی وقتی cd رو از دستگاه میخوای بیرون بیاری بسیار مقاومت میکنه و در کنسول به سختی باز میشه. خوشبختانه من جلوی خسارت های بعدی رو گرفتم و محتویات بوت رو بجای cd روی یک dvd رایت کردم و حالا dvdboot با کمال آرامش و بدون چرخش بالای غیرعادی بوت میشه و مشکلی نداره و خیلی راحت هم بدون هیچ مقاومتی در کنسول باز میشه. به شدت توصیه میشه بجای cdboot از dvdboot استفاده کنی. ps2 من مدل SCPH-90006 هست. در ضمن قرار دادن کنسول به صورت عمودی هم میتونه تا حدودی به بوت شدن دیسک کمک کنه و بعد از اینکه وارد منوی opl شدی میتونی دوباره کنسول رو به حالت افقی برگردونی.

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
این روش جواب میده؟ یعنی دیگه لازم نیست بازی با برنامه مه در پست اول معرفی شده کانورت کرد؟

لگ و گیر تو بازی هست؟

تو لیستی که گذاشتید برنامه opl این بازی ها رو اجرا میکنه درسته؟

جلو اسم بازی ها یه قسمت هست به اسم OPL که مثلا نوشته 0.9.1 یا 0.9 و ....... یعنی اون بازی فقط روی اون نسخه کار میکنه؟ و روی نسخه بالاتر که 0.9.2 هست کار نمیکنه؟

تو قسمت DEVICE مثلا نوشته بازی Katamari 2 "We Love Katamari" نوشته HDD ... حالا یعنی این بازی فقط از روی هارد اجرا میشه؟ از روی فلش اجرا نمیشه؟ 3 تا هست USB - SMB و HDD

SMB چی هست؟

تو اینترنت دیدم هارد اکسترنال به USB روی PS2 وصل کرده بودن داشته با OPL بازی اجرا میکردن

اگر میشد مدار PS2 دست کاری کرد به خود مدار مثلا SD کارت خون خوروند یا USB رو به 2 ارتقا داد خوب میشد خیلی

SKS Apps - Exploit Systems - Wii Ps3 Ps2 Ps4 Apps - Homebrew Game Downloads

Playstation 2 SATA HDD adapter. Has anyone tried it? | ASSEMbler - Home of the obscure

میخوام یه PS2 بخرم کدوم مدل بخرم بهتره؟ فت یا اسلیم؟

تو صفحه ها قبل خوندم که بعضی از مدل ها نیاز به دیسک بوت ندارن اونا کدوم مدلا هستن؟

میشه سرعت USB خود PS2 بیشتر کرد؟

این همه برنامه برای چی هستن؟ SKS Apps - Exploit Systems - Wii Ps3 Ps2 Ps4 Apps - Homebrew Game Downloads

در مورد لیست بازیها: اون لیست نشون میده که اون بازی با اون ورژن خاص بهتر اجرا میشه و سازگارتره ولی بعضیاشون با ورژن های دیگه هم اجرا میشن، البته شاید نه به خوبی اون ورژنی که گفته شده. یه سریشونم ممکنه فقط با یه ورژن تست شده باشن و همونو گذاشته، پس به صورت قطعی نمیشه گفت حتما اون ورژن برای اجرای فلان بازی بهتره.

در مورد خرید: اگه منظورت نو هست تا جایی که من دیدم تو بازار فقط سری SCPH-90006 پیدا میشه که Made in china هست. البته من دقیقا نمیدونم که توسط چین ساخته شده یا فقط اسمبل شده! به disk boot هم نیاز داره.

سرعت usb خود کنسول رو هم نشنیدم بشه تغییر داد.

در مورد اجرای بازی های ps1 با این روش خودم تست نکردم ولی شنیدم در اجرا مشکلاتی وجود داره.

game-boys

کاربر سایت
Sep 6, 2015
446
از برنامه OPL برای اجرا بازیا با فلش استفاده میشه که کسایی که بازیارو با فلش روی ps2 بازی میکنن یا میخوان بعدا این کار انجام بدن باهاش آشنا هستن

اما باید گفت که نرم افزار ها اجرا بازی غیر از OPL هم هست یکی از این برنامه ها PS2ESDL هست که قادر به اجرای بازیهایی از روی فلش هست . بعضی از بازی هایی رو که با OPL اجرا نمیشه کرد با این برنامه میشه اجراشون کرد

هر دو برنامه OPL و PS2ESDL امروزه بروز رسانی میشن.

دانلود PS2ESDL

نسخه PS2ESDL v0.825
https://www.mediafire.com/?e89s3wvbbs484fb

نسخه PS2ESDL v0.821
PS2ESDL_0821_OB

دانلود PS2DCDMP برای انتقال بازیها به فلش
PS2DCDMP_099+Upgrader

پس از دانلود فایل برنامه , محتویات فایل فشرده مثلا PS2ESDL v0.825 رو به فولدری به نام PS2ESDL که خودتون تو فلش باید بسازید بریزید.
برنامه PS2DCDMP رو اجرا کنید و بازی رو به فلش انتقال بدین. برنامه به صورت خودکار بازی رو تو فولدر PS2ESDL میریزه.

بعد از تموم شدن کار فایل به طور فرض PS2ESDL v0.825.elf رو اجرا کنید.

لیست بازی هایی که با برنامه PS2ESDL اجرا میشن
PS2ESDL compatibility list

• Like
Reactions: ehsanservat

Kasra-M

کاربر سایت
Sep 15, 2010
1,659
نام
Kasra
از برنامه OPL برای اجرا بازیا با فلش استفاده میشه که کسایی که بازیارو با فلش روی ps2 بازی میکنن یا میخوان بعدا این کار انجام بدن باهاش آشنا هستن

اما باید گفت که نرم افزار ها اجرا بازی غیر از OPL هم هست یکی از این برنامه ها PS2ESDL هست که قادر به اجرای بازیهایی از روی فلش هست . بعضی از بازی هایی رو که با OPL اجرا نمیشه کرد با این برنامه میشه اجراشون کرد

هر دو برنامه OPL و PS2ESDL امروزه بروز رسانی میشن.

دانلود PS2ESDL

نسخه PS2ESDL v0.825
https://www.mediafire.com/?e89s3wvbbs484fb

نسخه PS2ESDL v0.821
PS2ESDL_0821_OB

دانلود PS2DCDMP برای انتقال بازیها به فلش
PS2DCDMP_099+Upgrader

پس از دانلود فایل برنامه , محتویات فایل فشرده مثلا PS2ESDL v0.825 رو به فولدری به نام PS2ESDL که خودتون تو فلش باید بسازید بریزید.
برنامه PS2DCDMP رو اجرا کنید و بازی رو به فلش انتقال بدین. برنامه به صورت خودکار بازی رو تو فولدر PS2ESDL میریزه.

بعد از تموم شدن کار فایل به طور فرض PS2ESDL v0.825.elf رو اجرا کنید.

لیست بازی هایی که با برنامه PS2ESDL اجرا میشن
PS2ESDL compatibility list

ممنون از توضیحات. قبلا این روش رو شنیده بودم ولی جزئیات اجراش رو نمیدونستم. یه سوال، اینم با همون دیسک بوت MCBOOT.ELF بالا میاد؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر