FIFA VS PES

طرفدار و علاقه مند به کدام شبیه ساز هستید ؟

• مجموع رای دهنده‌ها
    330
  • نظرسنجی بسته شده است .

challengeeverything

کاربر سایت
Sep 25, 2005
3,578
نام
محمدرضا
دوستان این ک دعوا نداره. هر کسی ی سلیقه ای داره و متناسب با سلیقه اش بازی رو انتخاب میکنه.

فیفا بیشتر برای عموم هست و با هدف فروش زیاد. ب خاطر همین ی بسته ی شکیل و جذاب هست با تمام لایسنس ها و گرافیک و همچنین گیم پلی ساده برای تمام سنین. ب خاطر همین هم بازی جوری طراحی میشه ک اکثر مواقع اسکریپت شده است و بازیکن کنترل زیادی نداره رو بازی و هوش مصنوعی بازی رو کنترل میکنه.

پیس بیشتر برای گیمرهای هاردکور و حرفه ای هست ک ب جزییات و گیم پلی فیزیک و ... اهمیت بیشتری میدن. در کل هر کی از گیم پلی جذاب و پر جنایات میخواد لذت ببره میاد سراغ پیس. هر کسی هم دوس داره دسته رو بگیره ب دست و همون بازی اول همه جیزو یاد بگیره میاد فیفا میزنه.

:|:|:|:|:|:|:|

یجوری پست میدین که آدم نه دلش میاد پست بده نه دلش میاد چیزی نگه 8-| نظرت که کاملا هم شخصیه از نظر من اصلا محترم نیست چون توهینه!!!

• Like
Reactions: ehsanservat

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,414
نام
علی
دوستان این ک دعوا نداره. هر کسی ی سلیقه ای داره و متناسب با سلیقه اش بازی رو انتخاب میکنه.

فیفا بیشتر برای عموم هست و با هدف فروش زیاد. ب خاطر همین ی بسته ی شکیل و جذاب هست با تمام لایسنس ها و گرافیک و همچنین گیم پلی ساده برای تمام سنین. ب خاطر همین هم بازی جوری طراحی میشه ک اکثر مواقع اسکریپت شده است و بازیکن کنترل زیادی نداره رو بازی و هوش مصنوعی بازی رو کنترل میکنه.

پیس بیشتر برای گیمرهای هاردکور و حرفه ای هست ک ب جزییات و گیم پلی فیزیک و ... اهمیت بیشتری میدن. در کل هر کی از گیم پلی جذاب و پر جنایات میخواد لذت ببره میاد سراغ پیس. هر کسی هم دوس داره دسته رو بگیره ب دست و همون بازی اول همه جیزو یاد بگیره میاد فیفا میزنه.

آقا من گیف ندارم، یکی بیاد یه گیف بزاره واسه این پست من برم خودمو حلق آویز کنم:-):D خخخ

Omid Xray

کاربر سایت
Oct 5, 2014
228
نام
Omid
آمار ۲۰ بازی پرفروش انگلستان:

۱٫ FIFA 16
۲٫ DESTINY: THE TAKEN KING
۳٫ FORZA MOTORSPORT 6
۴٫ SKYLANDERS SUPERCHARGERS
۵٫ METAL GEAR SOLID V: THE PHANTOM PAIN
۶٫ PRO EVOLUTION SOCCER 2016
۷٫ MAD MAX
۸٫ GRAND THEFT AUTO V
۹٫ CALL OF DUTY: GHOSTS
۱۰٫ LEGO JURASSIC WORLD
۱۱٫ SUPER MARIO MAKER
۱۲٫ DISNEY INFINITY 3.0
۱۳٫ MINECRAFT: XBOX EDITION
۱۴٫ MINECRAFT: PLAYSTATION EDITION
۱۵٫ BLOOD BOWL II
۱۶٫ GEARS OF WAR: ULTIMATE EDITION
۱۷٫ DISNEY INFINITY 2.0
۱۸٫ RUGBY WORLD CUP 2015
۱۹٫ TITANFALL
۲۰٫ UNTIL DAWN

- - -ویرایش - - -

دیگه فکر کنم جای بحث نیست وقتی همه چیز مشخصه
فیفا کجا pes کجا!!!:d

• Like

pbgame

کاربر سایت
May 9, 2014
227
نام
peyman
ببین پسر خوب، من خودم تو میلان، رئال، بارسا، منچستر اون موقعی که اسماعیل قیلیچ سرمربی پیشکسوتاش بود بازی کردم:| و بهت میگم که فیفا بیتر تره:| لول:|

توقع داری الان بهت چی بگم؟جز مسخره کردن چیزی دیگه ای بلدی؟راستی تا حالا توی دنیای واقعی فوتبال بازی کردی؟

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
ببین پسر خوب من خودم از 6 سالگی تا 18 سالگی فوتبال بازی کردم اونم به شکل حرفه ای(بانک تجارت و نیروی زمینی و شهاب تهران و کازرون تهران و حتی با جوانان سایپا هم قرار داد بستم زمانی که دایی مربی بزرگسالاش بود و ....)چیزی که چشمای من میبینه اینه هسته گیم پلی pes به مراتب به فوتبال واقعی شبیه تره تا fifa .کیفیت انیمیشن ها PLAYER ID , TEAM ID خیلی چیزای دیگه PES بهتره همون طور که شبیه ساز جو استادیوم و حواشی و لایسنس و یه سری چیزای دیگه FIFA بهتره منتهی اگر مبنا رو بر گیم پلی بزاریم هر کسی که با فوتبال اشنا باشه خیلی راحت میتونه این رو متوجه بشه که PES2016 از FIFA شبیه ساز بهتری هستش.اما باز هم من و شمای گیمر بازی دلخواهمون رو انتخاب میکنیم حالا انتخاب شما FIFA هستش و انتخاب من PES هر کدوم هم دلالیل خودمون رو داریم ولی من دلیل این هم ترول کردن شما FIFA FAN ها رو نمیدونم یعنی قبول کردن واقعیت این همه سخته؟!

اینا که چیزی نیست منم ارسن ونگرو بهش فوتبال یاد دادم پس به چش من fifa خیلی شبیه ساز تره. =)):))مرم از پشت نت چیا که نمیگن .

navid_x360

کاربر سایت
Jun 1, 2007
2,700
نام
نوید
سلام،
من تازه این تاپیک دیدم چند صفحه اخر خوندم چه خبر بود اینجا!
منم نظر میدم البته بگم من هنوز موفق به انجام دادن نسخه اصلی pesنشدم گفته هام رویه تجربه دمو فیفا16 و چند دست بازی از نسخه کامل فیفا16 و دمویه pes16.
من اگر بخوام از بازی با cpu لذت ببرم قطعا pes انتخاب میکنم به نظرم تیما باهم فرق میکنن اگر نحوه بازی ببینید میتونید حدس بزنید چه تیمی داره بازی میکنه بازی با بایرن و یونتوس و روم کاملا متفاوته ولذته بسیار زیادی داره وقتی مثلا با روبن یا مولر بواتنگ گوتزه و ...... پا بتوپ میشی!هر بازیکن با بازیکن دیگه متفاوته.کلا امسال pesبسیار پیشرفت کرد خوده من از 2007 تا همین امسال یک دست نمیتونستم pesبزنم اما امسال تا قبل از عملم تمام ساعتایه بیکاریم دمویهpes16 بازی میکردم همزاد پنداری میکردم با تمامه بازیکنایه تیمه محبوبم!انگار همشون در حاله پخش بازی زنده هستن!و همچین احساسم بر میگشت به دوران pes6 اونینگ الون7 ،یادش بخیر حتی تو فیفاهای نسله هفتمم همچین احساسی نداشتم دیگه داشتم فراموش میکردم.
اما اگر بخوام انلاین بزنم و با فرندآم بازی کنم قطعا فیفا16 انتخاب میکنم مخصوصا فیفا امسال که نسخه فیفا15 کابوسوار کاملا بهبود داده و تمام نقطه ضعفاش گرفته و حل کرده ویکی از کاملترین فیفاهایه تاریخ عرضه کرده ،من خودم امسال فیفا16 نسخه کاملش گرفتم و چند دستی بازی کردم دوستانه انلاین کاملا راضی بودم ازش و قطعا یکسال سرگرمم میکنه.تو فیفا گیمپلی حرفه اول اخر میزنه اما گیمپلیش عمومیه برایه هر تیم اختصاصی نیست!لذتی که امسال از pesبردم گیم پلی هر بازیکن و هر تیم مختص خودش بود!خیلی جالب بود برام طوری که فکر میکردید دارید پخش زنده میبینید!
قطعا هر دو نسخه کاستیایی داره اما امسال داشتن هردو نسخه برایه دوستداران فوتبال واجبه.
فقط خداکنه کاستیا قابله حل برایه هردو نسخه با اپدیت حل بشه برا pes زودتر نقل و انتقالاتش درست کنن و برایه فیفا مشکل انلاینش حل کنن نقطه قوتی که 99درصد انتخاب من به عنوان بازی اول همین انلاین زدنش بود!
گفتم دیر این تاپیک دیدم و نتونستم تو نظر سنجیش شرکت کنم من به عنوان کسی که علاقه مند به فیفا هست کله نسله هفتم باهاش سرگرم بودم حتی با افتضاحه فیفا15 سر کردم اگر بخوام رای بدم به فیفا16 و pes16 من به pes16 رای میدم پیشرفتش خیلی خیلی بیشتر و بهتر بود،فعلا که بنا به عملی که رو چشم کردم نمیتونم زیاد بازی کنم اما قطعا بعد از اینکه خوب شدم اولین کاری که میکنم نسخه اصلی pes16رم میگیرم و کاملا ادیتش میکنم !وبعد تمامه بازیا افلاینم با pes انجام میدم و انلاین فیفا بازی میکنم و خوشحالم امسال دوتا فوتبال پرفکت داریم که من باهاشون یکساله دیگه سرگرمم.

• Like

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,414
نام
علی
توقع داری الان بهت چی بگم؟جز مسخره کردن چیزی دیگه ای بلدی؟راستی تا حالا توی دنیای واقعی فوتبال بازی کردی؟

دوست عزیز من به هیچ وجه قصد انجام چنین کاریو نداشتم:-) الانم ازت معذرت میخوام:-) ولی خو تو این تیما بازی کردم خو:| و میگم فیفا بیتر تره:| شما که اونجا نشستی میگی من در این تیمها بازی کردم، توقع داری من باور کنم ولی وقتی من میگم میشه مسخره کردن؟:|

synthesizer

کاربر سایت
Jul 11, 2012
380
فیفا بیشتر برای عموم هست و با هدف فروش زیاد. ب خاطر همین ی بسته ی شکیل و جذاب هست با تمام لایسنس ها و گرافیک و همچنین گیم پلی ساده برای تمام سنین.

پیس بیشتر برای گیمرهای هاردکور و حرفه ای هست .

اینکه گفتید اصلا اعتبار نداره واسه همین 2نفر پیداکردم که کاملا بافوتبال وگیم نااشنابودند واسشون پیس و فیفا گذاشتم اتفاقا جفتشون پیس رو زودتر یادگرفتند چجوری بازی کنندوراحتتربازی میکردندنسبت به فیفا
اونوقت شمامیگی پیس واسه هاردکوره!فیفا واسه اماتور!!!!!!
درضمن شمامیگی هدف فیفا فروش زیاده مگه کونامی واسه رضای خدا فوتبال می سازه؟ خداییش خندم گرفت یه ذره فکرکنید خودتون

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,457
نام
امین
نظرمو با توجه به تست دمو هر دو عنوان میگم.

اگه بخایم گیم پلی رو ملاک کار بزاریم مسلم PES بهتره البته نه خیلی ولی خب بازیش به نسبت "جذابتر" بود برام.

تو چهره پردازی و ساخت استیل و نوع حرکت هر کودوم از بازیکن ها بازم PES با اختلاف زیادی بالاتره بنظرم.

در باقی موارد مثل مود های مختلف و جو و ... برتری با فیفاست.

در کل اگه این قضیه لایسنس لعنتی نبود با اتفاق میودیم سمته PES ولی چه کنم که اکثر رفقام عشق لیگ جزیره هستند و همین لایسنس ها نمیزاره دل بکنن از بازی وگرنه واسه منی که عاشق سری A هستم PES بازی بهتری بود.

به امید خلاصی از شره لایسنس ها و دیدن میدونی با رقایت برابر.

آخرین ویرایش:

noorihamid99

کاربر سایت
Mar 16, 2012
1,640
نام
hamid

خخخخخ اقا یکی بیاد منو بگیره مردم از خنده

• Like

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
یوزرا به شاهکاری مثل بتمن میدن 7 پس زیاد جدی نگیر! نصف یوزرا امتیاز الکی میدن!

کی میگه فاجعه بود؟ از دید شما که دستت به فیفا نمیرسیده فاجعه بود من همون موقع هم از فیفا بیشتر لذت میبردم همون موقع هم امتیازاش همه بالای 82 بوده!
مشکل اینه مردم ما راجب چیزی که تا حالا نداشتنش نظر میدن! شما فیفا رو از نزدیک ندیدی میگی اون زمان فاجعه بوده
حتی فیفا 2003 امتیازش 88 شد

ته منطق بود حرفت موندم واقعا :)) چه ربطی داره هوشش بهتر بوده لایسنسارو خریده بعدشم مهمترین چیز اینه کونامی از لحاظ مالی بازی pes رو خوب ساپورت نمیکنه!

عقل اقتصادی! چون میدونه بیشترین طرفدارای فوتبال تو اروپا مخصوصا انگلیس و اسپانیا و آلمان هستن! pes میره لایسنس آسیا میخره! کاملا واضحه که سازنده های pes عقلانی فکر نمیکنن
بعدشم رقابت این چیزا رو لازم داره! مثلا مایکرو رفت تومب رایدر رو انحصاری کرد کار بدی کرد؟

- - -ویرایش - - -

حالا نمیخواد چهره مظلوم بگیری مردم دلشون به حالت بسوزه! وقتی شما از آنلاین pes دفاع میکنی و فکر میکنی مردم از پشت کوه اومدن خوب خنده داره!

میگن وقتی یه چیزی رو میخوای خراب کنی سعی کن ازش دفاع کنی ... ولی به بدترین شکل ممکن اینکارو بکن !! شما با این جواب هات بدتر کارو خراب کردی !!!

یعنی نظر یوزرها مهم نیست؟؟؟ بعد نظر منتقد ها هم مهم نیست؟؟؟ خب کی می مونه پس این وسط ؟؟!!! پس نظر نجار ها مهمه؟؟!! یا سازمان حفاظت از محیط زیست نظرش مهمه؟!!
تو نظرات دنیای گیم دو دسته کلی داریم:
یوزر ها
منتقد ها
غیر از این مگه دستۀ دیگه ای هم هست که نظر اینا بخواد مهم نباشه و نظر اون دسته مهم باشه ؟! شما خودتم یوزری دیگه ! با این منطقی که شما گفتی نظر شمام مهم نیست !!!

در مورد زمان PS2 فیفا فاجعه نبود، فرافاجعه بود !!! تازه اون موقع بود که یاد گرفتن کم کم به تقلید از وینینگ الون های نسل قبل !! آمپر پر کردن شوت به بازی اضافه کنن !!!!
اگه واقعا نظرت اینه که تو PS2 فیفا بهتر بوده که دیگه هیچی ... بحثی نمی مونه !
به متا استناد میکنی؟ خب پس چرا الان متا رو قبول نداری؟!!!! تازه همون موقع هم فکر کنم متای pes بیشتر بود ...
در مورد دست من که به فیفا نمیرسیده !!! هم بهتره بدونی من از اولین فیفای تاریخ که همون 94 بود بازیش کردم ... ولی از 97 که فوتبال کونامی رو همون سگا اومد (که معروف بود به فوتبال گزارشگری:))یادش بخیر چه اسمایی میذاشتن بچه ها) دیگه همه فیفا رو انداختن کنار ... دیگه زمان PS1 و PS2 که وقتی کسی میگفت فوتبال منظور فوتبال کونامی بود! اصلا فیفا رو کسی اینجا حساب نمیکرد !!
فیفا فقط شانسش فروش به کسایی بود که نمیتونستن فوتبال کونامی رو بازی کنن (مثلا رو PS1 فوتبال کونامی انحصاری بود و اون موقع pc دارا نمیتونستن بازی کنن، به اجبار فیفا بازی میکردن)

در مورد جوابت به لایسنس ها هم فقط با این حرف نشون دادی اصلا فرق لایسنس با لایسنس انحصاری رو اصلا از بیخ و بن نمیدونی !!!!!

هیچی ... پس خوش باش !! هروقت فرقشونو فهمیدی بیا جواب بده !

- - -ویرایش - - -

در ضمن بهتره به جای تعصبی نظر دادن واقع بین باشید
از هیچکدوم این شرکت ها سودی به ما نمیرسه که بخوایم روش تعصب داشته باشیم ...
طرف میاد میگه رو PS2 فیفا بهتر بوده !!! خب با این حرف کلا اعتبار و تشخیص خودشو میبره زیر سوال !
تو نسل هفت هم فیفا بهتر بود، چه فایده داره من نوعی الکی بیام بگم pes بهتر بوده ؟!! چیزی که اتفاق افتاده رو که نمیشه عوض کرد !!
یه موقع هست اختلاف نزدیکه و سلیقه دخیل میشه (مثل همین الان که کیفیت دو بازی نزدیک به هم هست) و سلیقه هم قابل احترامه ...
یه موقع هست اختلاف اینقدر زیاده که بخوای کتمانش کنی خودتو سبک کردی !
مثل برتری pes قبل از نسل هفتم، و مثل برتری فیفا تو نسل هفتم

RoCoCo

کاربر سایت
Apr 23, 2008
4,456
نام
Nimo
نظرمو با توجه به تست دمو هر دو عنوان میگم.

اگه بایم گیم پلی رو ملاک کار بزاریم مسلم PES بهتره البته نه خیلی ولی خب بازیش به نسبت "جذابتر" بود برام.

تو چهره پردازی و ساخت استیل و نوع حرکت هر کودوم از بازیکن ها بازم PES با اختلاف زیادی بالاتره بنظرم.

در باقی موارد مثل مود های مختلف و جو و ... برتری با فیفاست.

در کل اگه این قضیه لایسنس لعنتی نبود با اتفاق میمودیم سمته PES ولی چه کنم که اکثر رفقام عشق لیگ جزیره هستند و همین لایسنس ها نمیزاره دل بکنن از بازی وگرنه واسه منی که عاشق سری A هستم PES بازی بهتری بود برام.
به امید خلاصی از شره لایسنس ها و دیدن میدونی با رقایت برابر.

در کل pes همیشه game play که داشته fun تر بوده و در دید اول خیلی جزابه برای همینک بهش میگن casual ولی از اونور fifa بازی خیلی growing و عمق داری هست و در طول زمان بیشتر خودشو نشون میده واقعا عمق بازی تو fifa چیزی از dota و wow کم نداره به همین علته که میگم خیلی growing هست.

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
دوست عزیز من به هیچ وجه قصد انجام چنین کاریو نداشتم:-) الانم ازت معذرت میخوام:-) ولی خو تو این تیما بازی کردم خو:| و میگم فیفا بیتر تره:| شما که اونجا نشستی میگی من در این تیمها بازی کردم، توقع داری من باور کنم ولی وقتی من میگم میشه مسخره کردن؟:|

آقا تنها راه اثبات اینه که یه تیم منتخب فیفا بازا بدن و یه تیم منتخب pes بازا ... بعد یه جلسه سالن بگیریم مسابقه بدیم ببینیم تو فوتبال واقعی کی بهتره :)):))

ata2000

کاربر سایت
Mar 30, 2014
86
سلام دوستان
من فوتبال بازی نمی کنم . اما می خوام شروع کنم . دموی pes16 و fifa16 رو زدم ولی هیچ کدوم رو بلد نیستم:((
من با تکیه بر متا میخوام pes رو یاد بگیرم.
متای pes نسخه ی پلی استیشن : ۸۸
متای fifa نسخه ی پلی استیشن : ۸۳
ممنون میشم بهم بگید یاد گرفتن کدوم ساده تر و شبیه سازیش کمتره یعنی ساده تره؟
آنلاین و بازی دونفره هم زیاد مهم نیست (چون بلد نیستم همه منو میبره:d)

• Like

اروند 2520

کاربر سایت
Jul 23, 2014
1,414
نام
علی
سلام دوستان
من فوتبال بازی نمی کنم . اما می خوام شروع کنم . دموی pes16 و fifa16 رو زدم ولی هیچ کدوم رو بلد نیستم:((
من با تکیه بر متا میخوام pes رو یاد بگیرم.
متای pes نسخه ی پلی استیشن : ۸۸
متای fifa نسخه ی پلی استیشن : ۸۳
ممنون میشم بهم بگید یاد گرفتن کدوم ساده تر و شبیه سازیش کمتره یعنی ساده تره؟
آنلاین و بازی دونفره هم زیاد مهم نیست (چون بلد نیستم همه منو میبره:d)

شما اگه تازه میخوای شروع کنی خب احتمالا خیلی نمیخوای وارد مود های مختلف بشی و بازی معمولی (دوستانه) احتمالا جواب کارتو میده ... همون دموی هر دو بازی رو بازی کن مجانی حالشو ببر
چرا الکی کلی پول بدی ...

بعدشم به مرور زمان از هرکدوم بیشتر خوشت اومد اگه خواستی مود های بیشتری رو تجربه کنی بعدا بازی اصلی شو میخری، تا اون موقع قیمتاشون هم خیلی پایینتر اومده و به صرفه تره :)

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر