Parvaneh | PC

خوب والا دیدم هیچ تاپیک درست و درمونی نیست که نظرات و دیدگاهایه بچه ها رو بخونم

پروانه؛ میراث نگهبانان نور

139304271125196373234205.jpg

اعضای تیم BeardedBird به دنبال ساخت یک بازی در شأن بازیکن ایرانی‌ و مطابق با فرهنگ او بوده است و از این رو اقدام به طراحی و ساخت جهانی جدید تحت عنوان "گیتیما" نموده است. بازی «پروانه؛ میراث نگهبانان نور» در شهری به نام «ناریا» اتفاق می‌افتد. شخصیت اصلی بازی پسری نوجوان به نام «فادیا» است که در ابتدای بازی متوجه آلودگی آب‌ها و بازگشت مجدد آلودگی به شهر پس از مدت‌ها می‌شود. او در صحبت با پدرش و رائد (حکیم و بزرگ ناریا) متوجه می‌شود که فردی دچار بیماری رنگی‌شدن شده‌است و این مریضی موجب شیوع این آلودگی‌ها در شهر شده‌است.در این بین مسئولیت مهمی بر گردن فادیا افتاده و وی باید با تهیه افتیمون و پیدا کردن فرد بیمار به کمک رائد او را درمان کرده و پس از آن به پاکسازی شهر بپردازد.اما در این مسیر موانع بسیاری چون خزدک‌ها،کلاغ بیماری‌زا و خزغول وجود دارند که باید بر آن‌ها غلبه کرد.

wall_2_0.jpg

ناشر: موسسه فرهنگی‌هنری نشر اندیشه کاظمیون
سازنده : استودیو BeardedBird

052.jpg
gameplay-15.jpg

من امروز بازی رو گرفتم ، بازی فوق العاده افتخار آمیز بود .
خیلی لذت بردم وقتی دیدم سطح بازی سازی تو ایران اینقدر بالا اومده
بازی از لحاظ بصری عالی بود به اندازه یه بازی سطح اول هم جذاب بود
بخش وقایع نگاری خیلی خوب بود واقعا تو بازی لذت بخش بود
منو ها خیلی جذاب بود ، البته از فونت ها خوشم نیومد
طراحی npc ها هم خوب بود و سطح بالای کار رو نشون میدا

دیگه بعدا...

آخرین ویرایش:

Ryo Hazuki

کاربر سایت
Apr 19, 2006
834
نام
هادی
من خریدم ولی بعیده بازی کنم. اولین چیزی که خیلی تو ذوق میزنه اینه که داخل جعبه بازی به غیر از DVD هیچ چیز دیگه ای نیست. نه دفترچه ای نه کارتی هیچی. در حالی که یادمه بازی گرشاسپ هم خیلی ارزونتر از این بازی بود هم شکیل تر و هم محتوی پوستر و دفترچه راهنما. به نظرم میشد بازی رو سر راست کرد 10 تومن و یه بسته ای به مشتری داده میشد که احساس کنه بهش احترام گذاشته شده
ایرادی که میگی قطعا به بازی وارده. اما یه نکته عجیب و مضحک وجود داره و اون هم اینکه به خاطر حجم قابهای DVD اکثر شرکت های پخش قابهای اونجوری رو پخش نمیکنن و خیلی از مغازه دارها هم میگن جای زیادی تو مغازه میگیره :|
توی خود DVD دفترچه راهنما بصورت PDF وجود داره.

NimSa

کاربر سایت
Mar 18, 2006
100
نام
Nima
اولش خيلي نظرم رو جلب كرد ، گيم پلي و سبك بازي به عنوان بازي ايراني فوق العاده بود. صداگذاري هم خيلي تميز و خوب بود. طراحي گرافيكي هم خيلي جالب بود.
ولي بعد از خريد و بازي كردن ... نمي دونم بازي بود يا يه جور تبليغ سياسي! فاديا ، ناريا(بر عكس ايران) ، حمله خزدك ها(سبزك ها) ، ديالوگ ها هم كه ديگه هيچي! حس انزجار به آدم دست ميده، دقيقا ياد اعترافات و دادگاه هاي پخش شده چند سال پيش ميافته آدم ...
البته اعتقادات و نظرات سياسي هر فرد محترمه ولي اي كاش اين حركات رو داخل يه بازي نمي گنجوندن! بازي واسه سرگرميه نه شستشو مغزي بچه ها.

• Like
Reactions: mojtaba007

Kian007

کاربر سایت
May 18, 2014
811
نام
---->کیان<----
اولش خيلي نظرم رو جلب كرد ، گيم پلي و سبك بازي به عنوان بازي ايراني فوق العاده بود. صداگذاري هم خيلي تميز و خوب بود. طراحي گرافيكي هم خيلي جالب بود.
ولي بعد از خريد و بازي كردن ... نمي دونم بازي بود يا يه جور تبليغ سياسي! فاديا ، ناريا(بر عكس ايران) ، حمله خزدك ها(سبزك ها) ، ديالوگ ها هم كه ديگه هيچي! حس انزجار به آدم دست ميده، دقيقا ياد اعترافات و دادگاه هاي پخش شده چند سال پيش ميافته آدم ...
البته اعتقادات و نظرات سياسي هر فرد محترمه ولي اي كاش اين حركات رو داخل يه بازي نمي گنجوندن! بازي واسه سرگرميه نه شستشو مغزي بچه ها.
اول خوب بود ولی بعدا خیلی خراب کرد تو بخش گیم پلی یعنی دیگه آخراش خیلی خسته کننده میشد. شاید من اینطور حس میکنم. ولی شستشوی مغزی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اعتقادات سیاسی مذهبی؟؟؟؟؟؟؟؟:|

آخرین ویرایش:

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379
شما این توهم توطئه رو همه جا با خودت میبری ؟
ناريا با ریشه کردی میشه قاصدک
فاديا میشه نجات بخش و منجی
توی این سایت نماد شیطان پرستی رو توی بازی و فیلم و سریال میبینیم زیر بار نمیریم و میگیم اینا همش بازی و فیلم و سرگرمیه
اونوقت کار چند نفر میشه سیاسی بازی و... ، اتفاقا من آخر بازی رسیدم و بازی سازهارو دیدم تعجب کردم که چرا این شکلی هستن :d

دوستان صاب مملکت این رو هم به گند کشیدن/منو بگو که می خاستم با علا قه بخرمش/حالا نمی خرم/=;
مردم جوگیری داریم :|

.:Arth@s:.

کاربر سایت
Oct 18, 2011
897
نام
محمد
شما این توهم توطئه رو همه جا با خودت میبری ؟
ناريا با ریشه کردی میشه قاصدک
فاديا میشه نجات بخش و منجی
توی این سایت نماد شیطان پرستی رو توی بازی و فیلم و سریال میبینیم زیر بار نمیریم و میگیم اینا همش بازی و فیلم و سرگرمیه
اونوقت کار چند نفر میشه سیاسی بازی و... ، اتفاقا من آخر بازی رسیدم و بازی سازهارو دیدم تعجب کردم که چرا این شکلی هستن :d

مردم جوگیری داریم :|
بعدا میگن چرا صنعت بازی سازی کشور پیشرفت نیمکنه

Comman

کاربر سایت
Nov 19, 2005
245
نام
علی پاشایی
عجله نکنید
اگه تمام اون قصد و منظورایه سیاسی هم باشه ! تازه میشه بازیهایی که هر روز باهاشون وقت میگذرونیم

NimSa

کاربر سایت
Mar 18, 2006
100
نام
Nima
ببينيد اينجا جاي بحث هاي اينجوري نيست ، من با ديدن ديالوگ ها و اطلاع از اسپانسر بازي و بقيه مدارك نظرم رو گفتم ، حالا اگر كسي مخالفه نظرش محترمه.
شما فقط ديالوگ هاي مربوط به خزدك ها و اولين بيمار خزدكي رو با دقت گوش بديد ، ابراز پشيموني و دليل خزدكي شدنش! عين جلسات اعتراف كه پخش ميشد مي مونه... حالا اگر سري دوست داره زير برف بمونه نميشه به زور درش آورد.
در كل اگر با چشم پوشي از تبليغات نهفته و بدون حاشيه بازي رو بررسي كنيد خيلي جالبه ، اسم استديو هم ديگه آخرشه! Bearded Bird :d

Kian007

کاربر سایت
May 18, 2014
811
نام
---->کیان<----
ببينيد اينجا جاي بحث هاي اينجوري نيست ، من با ديدن ديالوگ ها و اطلاع از اسپانسر بازي و بقيه مدارك نظرم رو گفتم ، حالا اگر كسي مخالفه نظرش محترمه.
شما فقط ديالوگ هاي مربوط به خزدك ها و اولين بيمار خزدكي رو با دقت گوش بديد ، ابراز پشيموني و دليل خزدكي شدنش! عين جلسات اعتراف كه پخش ميشد مي مونه... حالا اگر سري دوست داره زير برف بمونه نميشه به زور درش آورد.
در كل اگر با چشم پوشي از تبليغات نهفته و بدون حاشيه بازي رو بررسي كنيد خيلي جالبه ، اسم استديو هم ديگه آخرشه! Bearded Bird :d
داداش یه بازی خارجی میاد توش مستقیما به ایران توهین میکنه چیزی نمیگیم و میگیم این بازیه و فقط جنبه فان داره. بعد درباره یه بازی ایرانی اینجور اشکالات الکی میگیرید

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
خوب منم امروز بازی رو تهیه کردم و یه چند ساعتی بازی کردم

اول از همه تبریک میگم به سازنده ها بابت این بازی زیبایی که با این محدودیت و شرایط سخت موفق به ساختش شدن

بازی بسیار برای من لذت بخش بود و نکات برجسته ای که خیلی به چشم میاد و باعث لذت بردن میشه یکی گرافیک هنری بازی هست و دیگری صداگذاری و دیالوگ های شخصیت ها و ریزه کاری هایی که روی محیط بازی و تعامل باهاشون صورت گرفته

گشت و گذار و آزادی عمل بازی هم به نوبه ی خودش جالبه و همینطور ماموریت های جانبی بازی بسیار متنوع و سرشار از خلاقیت هستن که همین باعث میشه هیچ کدوم از ماموریت های جانبی رو نادیده نگیری تو بازی

سیستم Craft ساده ی بازی هم خلاقانه و جالب طراحی شده و در بعضی موارد (مثل معمای ساخت عروسک ) به خوبی گیمر رو به چالش میکشه و باعث میشه چند دقیقه ای رو درست و حسابی براش فکر کنی

داستان بازی هم نسبت به سبک و سیاق بازی بسیار مناسبه و کات سینها خیلی زیبا خوش آب و رنگ طراحی شدن که بسیار جذابیت کار رو بالا برده

بازی ایرادات مختصری از لحاظ تکنیکی داره که با توجه به شرایط ساخت و موقعیت بچه های سازنده داخل ایران و همچنین موتور نه چندان قدرتمند Unity کاملا قابل چشم پوشیه و جای شکایتی باقی نمیذاره

در آخر پروانه برای من تا به اینجا بهترین بازی ایرانی بود که تجربه کردم و برای حمایت چند نسخه ی دیگه هم تهیه خواهم کرد و به رفقا هدیه میدم تا اونا هم با دنیای خوش آب و رنگ بازی آشنا بشن و لذت ببرن

به استودیوی Bearded Bird صمیمانه بابت ساخت این بازی زیبا تبریک میگم و مشتاقانه منتظر پروژه ی بعدیشون هستم

با ارزوی موفقیت برای BB و بقیه ی بازیسازان عزیز ایرانی

آخرین ویرایش:

MmHv

کاربر سایت
Mar 28, 2014
362
نام
no one
معرکه و عالی با این که زیاد با اینجور سبکا حال نمیکنم اما از این بازی خوشم اومد از همین جا تبریک میگم به استدیو سازنده امید وارم این تاپیک رو ببینن و انرژی بگیرن و تو کار های بعدی موفق باشند.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر