هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
به نظرم یکی از بهترین های پلی استیشن همین PS2 هست , البته من بهش نمیگم سلطان کنسول ها , اما واقعا در پلی استیشن ها خیلی خوب بود . از لحاظ فروش که برترینه کنسوله جهانه و تنوع بازی خوبی هم داشت
(البته با اختلاف خیلی خیلی خیلی کم با Nintendo DS بعد از ps2 پرفروش ترینه)

درسته ps2 یکی از قدرتمندترین کنسول ها تو تاریخ صنعت گیم هستش

خوب ps2 یکی از شاخته تر شده ترین کنسول ها دنیاس که محبوبیتش باعث شد این کنسول نسل شیشی تولیدش به نسل هفت و حتی هشت برسه و همچنان براش بازی بیاد

و فکر کنم تا الان ps2 پرفروشترین کنسول خونگیه دنیاست چون بازار کنسول دستی با کنسول خونگی فرق داره

sadegh93

کاربر سایت
Dec 19, 2011
3,341
درسته ps2 یکی از قدرتمندترین کنسول ها تو تاریخ صنعت گیم هستش

خوب ps2 یکی از شاخته تر شده ترین کنسول ها دنیاس که محبوبیتش باعث شد این کنسول نسل شیشی تولیدش به نسل هفت و حتی هشت برسه و همچنان براش بازی بیاد

و فکر کنم تا الان ps2 پرفروشترین کنسول خونگیه دنیاست چون بازار کنسول دستی با کنسول خونگی فرق داره

بله قبول دارم بازار کنسول دستی فرق داره با خونگی . من حالت کلی گفتم
ممنون
در موفقیت این کنسول از لحاظ طرفدار و تعداد بازی و فروش که شکی نیست

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
بله قبول دارم بازار کنسول دستی فرق داره با خونگی . من حالت کلی گفتم
ممنون
در موفقیت این کنسول از لحاظ طرفدار و تعداد بازی و فروش که شکی نیست

آره بازار کنسولا دستی با کنسول ها خونگی فرق داره نمونه اش رقابت ds و psp ( پی اس پی بیشتر شبیه کنسول خونگی بود بازیاش و بخاطر همین ds پرفروشتر شد ) ولی تو کنسولا خونگی ps2 تا الان پرفروشترین کنسول بوده صنعت گیم بوده تنوع بازی خیلی خیلی گسترده ای داره از بازی ها شوتر . پلتفرمر . rpg . بازی ها فان . هنری و ...........

گسترده ای از بازی ها نسل شیش و هفت داره

مهم پشتیبانی کمپانی هست کمپانی سونی برای اینکه ps2 محبوب بود این کنسول حمایت کرد حتی زمانی که ps3 تو بازار بود بازی خدای جنگ 2 برای ps2 معرفی کرد حتی تو سال 2010 یه فاینال فانتزی جدید براش معرفی کرد و این کنسول تا 2013 تولید شد . اما در مقابل میبینیم که کمپانی نینتندو کنسول موفق نسل هفتی خودشو یعنی wii که هنوز پرفروش بود به کل ول کرد و خط تولیدشو جمع کرد سرور ها آنلاینشو بست تا طرفداراش مجبور بشن برن نسل جدید کنسول هاش

این احترام متقابل کمپانی سونی به طرفداراشو میرسونه و طرفداراش براش باارزش و محترم هستن نه مثل بعضی کمپانی ها دیگه طرفدارا فقط صرف منبع درآمد کمپانی میدونن

از یه خواننده پرسیدن سبک شما یا سبکی هست طرفدار نداشته باشه؟ مردم نپسندن؟ خواننده گفت وقتی یه نفر یه آهنگی با هر سبکی منتشر میکنه حتما بیرون یه سری آدم هستن که اون آهنگ و اون سبک دوست دارن . مثل قضیه ps2 هست که بخاطر طرفدارا سونی کنسول ps2 خیلی حمایت کرد و همه ما از سونی ممنونیم

ممنون

آخرین ویرایش:

Armin.jrpg

کاربر سایت
Sep 1, 2011
716
نام
Armin
PS2 بدون شک بهترین کنسول تاریخه....حتی خود سونی هم نمیتونه موفقیتشو تکرار کنه ( همین پلی 3 هم کنار 2 جکه ) حتی اواخر عمرشم براش بازی های بی نظیری مثل پرسونا 3 و 4، یاکوزا 2 و غیره اومد.
همون اوایلشم بازی های فوق العاده ای مثل فاینال فانتزی 10 و متال گیر 2 اومدن

• Like
Reactions: che-jaleb

shahriyar_pc

کاربر سایت
Oct 18, 2010
993
سلام دوستان
من هنوز PS2 بازی میکنم ولی بد شانسی یه سری از بازی هایی که دوست دارم رو نمی تونم پیدا کنم !!!
مثل Metal Gear Solid 3:Subsistance که واقعا دوست دارم بازی کنم ولی پیداش نمیکنم!
جایی رو میشناسین که بشه بازی رو دانلود کرد و رایتش کرد که راحت بازی اجرا بشه؟
بعد چجوری باید از روی فلش بازی رو اجرا کنم؟

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
سلام دوستان
من هنوز PS2 بازی میکنم ولی بد شانسی یه سری از بازی هایی که دوست دارم رو نمی تونم پیدا کنم !!!
مثل Metal Gear Solid 3:Subsistance که واقعا دوست دارم بازی کنم ولی پیداش نمیکنم!
جایی رو میشناسین که بشه بازی رو دانلود کرد و رایتش کرد که راحت بازی اجرا بشه؟
بعد چجوری باید از روی فلش بازی رو اجرا کنم؟

سلام داداش

به جمع ما خوش اومدی داداش واقعا عالیه هنوز ps2 هنوز بازی میکنی

بازی Metal Gear Solid 3:Subsistance

Metal Gear Solid 3 - Subsistence (USA) (En,Es) (Disc 1) (Subsistence Disc) ISO < PS2 ISOs | Emuparadise

Metal Gear Solid 3 - Subsistence (USA) (En,Es) (Disc 2) (Persistence Disc) ISO < PS2 ISOs | Emuparadise

Metal Gear Solid 3 - Subsistence (USA) (En,Es) (Disc 3) (Existence Disc) (Limited Edition) ISO < PS2 ISOs | Emuparadise

این سایت کلی از بازیا ps2 داره

PS2 ISOs | Emuparadise

لازم نیست با دیسک اجرا کنی اگر ps2 داری سری 90000 نباشه میتونی کپی خور نرم افزاری کنی بازیا با فلش مموری اجرا کنه

به آیدی http://forum.bazicenter.com/members/8326/ پیام بده لینک فایل بهت میده خودش میگه چیکار کنی چون واردترین آدم تو هک کنسول ps2 ه

PS2 بدون شک بهترین کنسول تاریخه....حتی خود سونی هم نمیتونه موفقیتشو تکرار کنه ( همین پلی 3 هم کنار 2 جکه ) حتی اواخر عمرشم براش بازی های بی نظیری مثل پرسونا 3 و 4، یاکوزا 2 و غیره اومد.
همون اوایلشم بازی های فوق العاده ای مثل فاینال فانتزی 10 و متال گیر 2 اومدن

گل گفتی موافقم

فدات داداش

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
امروز برای یکی از دوستان که تو این تاپیک هستن یه ps2 آکبند کپی خور نشده خریدم خودم پلمپ باز کردم دادم جلوم کپی خور کردن :x تازه این ps2 ارزوتر از ps2 ها استوک که ب جا آکبند میفروشن خریدم

scph-90006 cb هستش برق مستقیم تمام لوازمش اصلیه

do.php

do.php

آخرین ویرایش:

genesis007

کاربر سایت
May 16, 2010
1,294
نام
shahab
واقعا کنسول تکی بود حتی همین چند وقت پیش رفتم سراغش ودوباره برای8 امین بارre4رو باهاش تموم کردم. واقعا سلطانی برای خودش.:d

• Like

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
واقعا کنسول تکی بود حتی همین چند وقت پیش رفتم سراغش ودوباره برای8 امین بارre4رو باهاش تموم کردم. واقعا سلطانی برای خودش.:d

من که بشخصه خیلی ps2 دوست دارم پست بالا من که عکس ps2 ی آکبندی که برای یکی از دوستان خریدم گذاشتم کلی ذوق کردم

چنتا بازی هم براش خریدم کیلزون . داستان اسباب بازی ها 3 و .......

re4 یه بازی توپ بود برای کل تاریخ صنعت گیم ( این بازی یه بازییه که بعنوان مثال ازش استفاده میکنن از بس عالی هستش )

نقد بازی Silent Hill : Shattered Memories اینجا گذاشتم

http://forum.bazicenter.com/thread92389/page4/

پست 47 بخون

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
نقد و بررسی بازی Toy Story 3

do.php

ساخت انیمیشن Toy Story 3 سال‌ها بود که به تاخیر افتاده بود و به شخصه دیگر امیدی برای انتشارش نداشتم. یادم می‌آید در یک مجله خواندم که این انیمیشن سال 2010 منتشر خواهد شد، آن زمان داستان انیمیشن هم گفته شده بود که البته اشتباه بود و ربطی به داستان اصلی این انیمیشن که منتشر شد نداشت. وقتی اولین خبر‌ها در مورد این انیمیشن پخش شد، اکثر مردم از جمله خود من بسیار خوشحال شدند. پس از چندی عکس‌هایی از بازی این انیمیشن نیز منتشر شد که نظر اکثر بازیباز‌ها را به خود جلب کرد؛ گرافیک چشم نواز، محیط‌های رنگارنگ و ... تا اینکه بازی منتشر شد و توانست اثبات کند که از روی یک عنوان هالیوودی هم می‌توان یک بازی خوب و روان ساخت.

دیگر روند افتضاح شدن بازی‌هایی که از روی فیلم‌ها و انیمیشن‌ها ساخته می‌شدند به یک امر طبیعی تبدیل شده بود اما حالا با انتشار این عنوان شرکت‌های دیگری از جمله Dream Works باید یک فکر اساسی برای ساختن بازی‌های انیمیشن‌هایشان کنند! البته پیشرفت شرکت Disney Interactive هم در خوب ظاهر شدن بازیهایش از جمله Toy Story 3 و Split/Second بی تاثیر نبوده است.

به دنیای Pixar خوش آمدید!

محیط‌های بازی بسیار زیبا و دلنواز ساخته شده‌اند، به شخصه از محیط‌های بازی بسیار خوشم آمد، رنگ‌های گوناگون، انیمیشن‌های متنوع کرکتر‌ها و ... بسیار زیبا هستند که البته به لطف استودیوی Avalanche Software این اتفاق افتاده است. بازی در دو محیط باز (Open World) و بسته (محدود) انجام می‌گیرد، محیط‌های محدود و خطی مختص بخش داستانی بازی هستند و به روایت داستان انیمیشن اصلی فیلم (با کمی تغییرات) می‌پردازند، اما محیط باز این بازی در منطقه‌ی غرب وحشی انجام می‌گیرد.

scr-toy-story-3-10.jpg

گرافیک بازی از لحاظ تکنیکی خیلی بالا نیست اما آنچه گرافیک این عنوان را بسیار چشم نواز می‌کند استفاده‌ی درست از انجین بازی و بکارگیری رنگ‌های گوناگون و انیمیشن‌های متنوع و زیبای کرکتر‌ها بوده است. چیزی که ارزش این عنوان را زیاد میکند این است که برای ساخت آن عجله نکرده‌اند و برای همزمان منتشر شدن آن با نسخه‌ی سوم انیمیشن، وقت گذاشته و یک عنوان با گرافیک پایین منتشر نکرده‌اند. تنها چیزی که در بخش گرافیک بازی بسیار توی ذوق می‌زند AA بسیار ضعیف آن در زمان‌هاییست که کرکتر‌ها و آبجکت‌ها درون دود یا نور قرار می‌گیرند، در این زمان‌ها کناره‌های آبجکت‌ها و انیمیشن‌ها حالت پله‌ای پیدا می‌کنند و پیکسل پیکسل می‌شوند!

کات سین‌های بازی هم بسیار عالی کار شده‌اند و زمانی که حالات صورت کرکتر‌های بازی را میبینید به انیمیشن‌های زیبای این عنوان پی می‌برید. در کل گرافیک بازی از لحاظ هنری بسیار عالی کار شده و با محیط‌های جذاب و گوناگون شما را به انجام ادامه‌ی بازی ترقیب میکند.

روز‌های دور از خانه:

داستان بازی همانطور که اشاره شد در دو بخش داستان اصلی انیمیشن که بصورت مرحله‌ای است و بخش Open World آن انجام می‌گیرد. منوی بازی بصورت یک بازی صفحه‌ای (Board Game) طراحی شده است. در بخش داستانی ما شاهد سکانس‌های فیلم اصلی هستیم. اندی (Andy) که صاحب اسباب بازیهای داستان ما است دیگر بزرگ شده و می‌خواهد به کالج برود و طبیعی هم هست که علاقه‌ای به بازی کردن با اسباب بازیهایش ندارد، از آن طرف اسباب بازی‌ها در حال انجام آخرین تلاش خود برای مورد بازی قرار گرفتن هستند، پس یک موبایل پیدا می‌کنند و بوسیله‌ی آن به موبایل اندی زنگ میزنند، اما اندی زمانی که موبایل خودش را از جعبه‌ی اسباب بازی‌ها می‌گیرد باز هم توجه‌ای به اسباب بازیها نشان نمی‌دهد. اندی وودی (Woody) را که اسباب بازی یک کابوی (Cowboy) است، به عنوان یادگاری میخواهد به کالج ببرد؛ پس آنرا درون کیف مسافرتی‌اش قرار میدهد. زمانی که اندی در حال جمع کردن وسایل اتاقش است اسباب بازی‌های دیگر را در یک کیسه‌ی شبیه به کیسه‌ی زباله قرار میدهد تا آنها را به اتاق زیر شیروانی منتقل کند اما همین که پله‌ها را باز می‌کند کاری برایش پیش می‌آید و میرود، از آن طرف پله‌ها بسته می‌شوند و مادر اندی که فکر میکند كیسه‌ی اسباب بازیها زباله است، آنها را در بیرون از خانه و در کنار خیابان میگذارد، سپس وودی که از این موضوع مطلع شده است خودش را به هر زحمتی که شده به دوستانش میرساند اما زمانی میرسد که آنها در ماشین حمل زباله در حال فشرده شدن هستند؛ ولی نه! آنها توانستند فرار کنند و درون خودروی مادر اندی بروند تا درون کارتونی که اسباب بازیهای خواهر اندی برای انتقال به یک مهد کودک قرار گرفته‌اند، بروند و ...

تنها مشکل بخش داستانی بازی کوتاه بودن بیش از حد آن است که کمبود آن هم به کمک بخش Toy Box که همان بخش Open World بازی است جبران شده است. در بخش دوم بازی ما شاهد یک دنیای Open World هستیم که می‌توان آن را از میان سه شخصیت اصلی بازی شامل باز، وودی و جسی (Cowgirl) انجام داد. این قسمت از بازی در محیط غرب وحشی انجام می‌گیرد و شما در آن باید به شهردار شهر کمک کنید تا شهر را مشهور کرده و از آن طرف به انجام ماموریت برای شخصیت‌های دیگر این انیمیشن بپردازید تا پول جمع کنید و بتوانید از مغازه‌ی اسباب بازی فروشی اسباب بازیهای جدیدی را خریداری نمایید. در این بخش از بازی آیتم‌هایی هم وجود دارند که می‌توانید با جمع کردن آنها، آیتم‌های بیشتری برای Customize کردن محیط‌ها داشته باشید؛ بله، Customize کردن محیط‌ها! این بخش به این صورت است که شما می‌توانید خانه‌ها و شهروندان شهر را بصورت دلخواه مورد تغییر قرار دهید و شهر و شهروندانی مطابق میل خود بسازید، در کل این بخش از بازی بسیار جذاب طراحی شده است.

scr-toy-story-3-06.jpg

To Infinity And Beyond … !

صداگذاری بازی هم بسیار عالی کار شده است، صدای صداگذاران اصلی انیمیشن از جمله Tim Allen در نقش Buzz Lightyear و Tom Hanks در نقش Woody بسیار عالی به گوش می‌رسد. خوشبختانه حرکت لب (Lip Synch) کرکتر‌ها با صدایشان در کات سین‌ها هماهنگ است. افکت‌های صدا هم بسیار عالی هستند، صدای خودروها، کرکتر‌های دیگر و ... بسیار عالی هستند. صدای ضربه‌ها هم عالی هستند، صدای اسلحه‌ها و برخورد با کرکتر‌ها و توپ با اجسام و ... بسیار خوب كار شده‌اند. چیزی که این قسمت را بسیار برجسته می‌کند موسیقی آن است؛ استفاده از آهنگ اصلی ساخته شده برای سری این انیمیشن که توسط رندی نیومن (Randy Newman) خوانده و اجرا شده است بسیار حس نوستالوژیکی را برای کسانی که در دوران کودکی نسخه‌ی اول این انیمیشن را دیده‌اند به ارمغان می‌آورد. این آهنگ در قسمت فروشگاه (Extras) بازی و در منوی اصلی بازی، که همان بازی صفحه‌ای است پخش می‌شود. در قسمت‌های دیگر هم موسیقی با محیط هماهنگ بوده و همینطور در قسمت‌های اکشن حالت مهیج به خود می‌گیرد و یا در قسمت‌هایی که باید با دشمن دیرینه‌ی Buzz یعنی زرگ (Zurg) در محیط‌های فضایی مبارزه کنیم، حالت قضایی به خود میگیرد. در قسمت‌های دیگر از موسیقی‌های دیگر انیمیشن اصلی هم استفاده شده است. در کل قسمت صداگذاری هم کم کاری نشده است و ما با یک صداگذاری خوب روبرو هستیم.

آدم‌ها رفتن، راحت باشین!

گیم‌پلی بازی، چیزیست که این عنوان را بسیار بالا کشیده است! در این قسمت ما با یک گیم‌پلی روان و بسیار زیبا را شاهد هستیم که شامل پریدن، ضربه زدن، استفاده از اسلحه، ماشین، اسب و اژدها سواری، سر خوردن روی ریل‌های قطار و ... می‌شود و یک عنوان Platformer بسیار زیبا را به ارمغان آورده است. گیم‌پلی بازی بدون اغراق بی نقص کار شده است، فقط مشکل آن برای بزرگتر‌ها این است که هیجان زیادی ندارد و بعلت نداشتن چیزی به نام مرگ و Game Over در بازی، بازی بسیار آسان شده که البته دلیل آن هم Everyone و همگانی بودن این بازی است که مخاطب اصلی آن کودکان بوده است.

همان طور که گفتم بازی دو قسمت دارد که در قسمت خطی بازی باید یا مرحله را همینطور پیش ببریم یا از دیگران ماموریت بگیریم و به انجامشان بپردازیم، مشکل این قسمت کوتاه بودنش است؛ شاید کل بازی بیش از 3 ساعت وقت شما را نگیرد. تنها مرحله‌ای که بتوان آن را "سخت!" تلقی کرد مرحله‌ی آخر داستانی بازی است که ربطی به انیمیشن ندارد و یک محیط فضایی و تخیلی را به نمایش می‌گذارد.

در بخش دوم که بخش Open World بازی است؛ باید به شهرداری خوکی کمک کنیم که شهر را مشهور کند، البته با پیشرفت در بازی وسایل و اسباب بازی‌های جدید هم باز می‌شوند و می‌توانید آنها را خریداری کرده و به شهر خود اضافه کنید. چند قسمت هم در این بخش از بازی هستند که با خرید آنها، یک در در محیط Open World بازی باز می‌شود که در هر کدام از آنها ما شاهد یک محیط متفاوت، همانند دنیای لاتسو (همان خرس صورتی که در انیمیشن هم بود)، دنیای زرگ و ... هستند که با بالا رفتن محیط آنها می‌توان یک اسلحه بدست آورد و در محیط بازی آنها را به کار گرفت. در کل در این بازی ما شاهد یک گیم‌پلی متنوع، شاد و دوست داشتنی هستیم.

اسباب بازی‌ها درون کنسول شما!

در کل من این بازی را به همه، چه کوچک و چه بزرگ پیشنهاد میکنم، مخصوصاً اگر از نسخه‌های پیشین این انیمیشن خاطره داشته باشید. این بازی یک دنیای زیبا، همانند خود انیمیشن Toy Story به نمایش گذاشت که توانست با گیم‌پلی شاد و متنوع و با به کار گیری گرافیک، صداگذاری و جذابیت خود به یک عنوان خوب تبدیل شود که اگر از روی یک عنوان مشهور هم ساخته نمیشد و یک IP ناشناخته بود، باز هم می‌توانست خوب عمل کند و با فروش قابل قبولی مواجه شود.

scr-toy-story-3-03.jpg

awesome_body

کاربر سایت
May 21, 2014
213
واقعا کلمه سلطان برازنده ps2 هست و همچنین بقیه کنسول های سونی.یادش بخیر gow روش میرفتیم mgs میرفتیم یادش بخیر سلطان snake مرحله آخری تو چمن زار با گل های سفید با بیگ باس مبارزه میکردیم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
تاپیکی هم برا کنسول پی اس 1 هست؟ اون هم بازیهای خاطره انگیزی داشت

نه تاپیک مرجع مثل این تاپیک برای ps1 نیست اما تو این تاپیک درباره ps1 هم گذاشته میشه چون همه ps2 ها قابلیت اجرا بازیا ps1 دارن ( یعنی با داشتن ps2 در اصل 2 کنسول دارید )

هر دو کنسول ps1 و ps2 موفق بودن و ps2 تا به الان پرفروشترین کنسول خونگی تو کل تاریخ صنعت گیمه

آخرین نقد و بررسی که گذاشتم بازی toy story 3 بود بخاطرش کاور بازی toy story 2 برای ps1 میزارم ( من که خیلی خیلی خاطره دارم با این بازی toy story 2 )

Disney's%20Toy%20Story%202%20-%20Buzz%20Lightyear%20to%20the%20Rescue%20[U]%20[SLUS-00893]-front.jpg

واقعا کلمه سلطان برازنده ps2 هست و همچنین بقیه کنسول های سونی.یادش بخیر gow روش میرفتیم mgs میرفتیم یادش بخیر سلطان snake مرحله آخری تو چمن زار با گل های سفید با بیگ باس مبارزه میکردیم

موافقم عزیز ولی خوب ps2 مثل یه اسطوره شد یه ناجی یه قهرمان

واقعا ps2 بازیا قشنگی داره و بازیی کردنشون لذت بخشه

من خوشم میاد وقتی میبینم ps2 بهترین و گسترده ترین بازیا نسل شیش داره بعد خیلی از بازیا خوب نسل هفت هم داره و هنوز براش بازی میاد

منم یه زمانی ps2 بازی میکردم بعد فروختمش باز تازگیا رفتم خریدم برام جذابه بازی ها نسل جدید میاد یه نسخه شم برای ps2 میاد مثل Silent Hill:Shattered Memories

ps2 چه چیدمانی داره اکثر بازیا روش اومده اما کنسولی مثل wii که چند برابر ps2 قویتره اصلا نتونسته راندمان ps2 داشته باشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر