هوادارن سلطان کنسول ها ((ps2))

jhoobin

کاربر سایت
Jul 21, 2016
3,527
نام
ژوبین
بابا کهنه پرستی را بذارید کنار! فقط PC Gaming!! مدرن باشید و از استیم استفاده کنید. کنسول با اون محدودیت‌های بسیار زیادش اصلا جالب نیست. من یک واحد PS 2 دسته دوم حدود دو سال قبل خریدم الان مثل سگ پشیمونم!!
اقا شما خیلی خوبی افرین ادامه بده =D> نمیدونم تو تاپیک xbox فنا چیزی گفتی یا نه ولی از تاپیک سونی فنا گذشتی اومدی به خاطرات مردم گیر میدی تبریک میگم خداوکیلی مثل شما ندیدم=))

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
اقا شما خیلی خوبی افرین ادامه بده =D> نمیدونم تو تاپیک xbox فنا چیزی گفتی یا نه ولی از تاپیک سونی فنا گذشتی اومدی به خاطرات مردم گیر میدی تبریک میگم خداوکیلی مثل شما ندیدم=))
منظور من این بود یک طوری راجع به این کنسول صحبت نکنید که انگار خدای کنسول‌ها بود و پلتفرم گیمینگی بالاتر و بهتر از اون وجود نداره و نخواهد داشت!

ضمناً من خودم طی دو سال اخیر شدیدا طرفدار کنسول گیمینگ شدم و حتی یک PS2 دسته دوم هم خریدم و قبلاً در این تاپیک چند پست ارسال کرده بودم ولی الان چشمام باز شد و واقعیت‌ها را بهتر می‌بینم.

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
منظور من این بود یک طوری راجع به این کنسول صحبت نکنید که انگار خدای کنسول‌ها بود و پلتفرم گیمینگی بالاتر و بهتر از اون وجود نداره و نخواهد داشت!

ضمناً من خودم طی دو سال اخیر شدیدا طرفدار کنسول گیمینگ شدم و حتی یک PS2 دسته دوم هم خریدم و قبلاً در این تاپیک چند پست ارسال کرده بودم ولی الان چشمام باز شد و واقعیت‌ها را بهتر می‌بینم.

درسته که pc از لحاظ کیفیت، تعداد بازی های قابل اجرا به دلیل استیم، شبیه ساز و ... بهتره اما شما یه نگاهی هم کن pc درست حسابی که بخواد تا چندین و چند سال بازی هارو بکشه چه قیمتی داره ! تقریبا اندازه ی 3 تا ایکس باکس وان، زمان بازی روز کشیدنشم زودتر از کنسول تموم میشه مثلا برا کنسول 10 سال بازی بیاد کامپیوتر تو 5-4 سال تموم میکنه باید ارتقاش بدی مگه سیستمت نجومی باشه

همینطور قیمت و حجم بازی هاشم 2 برابر کنسول های کرک شدس

سر همینا ( بیشتر بودن هزینه و زودتر تموم شدن عمر ) من کنسول رو بهش ترجیح میدم، درباره ی بحث خدا بودن هم پلی استیشن 2 واقعا هم خدای کنسول هاس و درش شکی نیس !

Sent from my D6603 using Tapatalk

• Like
Reactions: playstation1

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253

ps2 و هر کنسول قدیمی دیگه هنوز ارزشمندن و دوست داشتنیی
راحتی اجرا بازی و ........ یکی از ویژگی هاشونه
نیازی به 40 گیگ آپدیت ندارن و از خود لذت گیم میشه استفاده کرد

اون که بله , یادم هست pc باز بودی بعد طرفدار کنسول شدی و یه کنسول ریترو ps2 خریدی
بعد دوباره بعد از چند وقت گفتی کنسول بدرد نمیخوره فقط pc و میخوام ps2 بفروشم
بعد دوباره پیام دادی آقا با تیتر پشت کردن به PC Gaming و بازگشت به جامعه کنسول داران
نوشته بودی :
سلام دوست عزیز، امیدوارم حالت خوب باشه، خیلی خوشحالم که ID قدیمی و اصلیت باز شده، شش-هفت ماه قبل بنا بر محاسباتی اشتباه از کنسول گیمینگ بدم اومد، به طوری که اوایل ماه May یک پیغام به اون ID جدیدت (gameboys) فرستادم و گفتم که می‌خواهم PS2ام را بفروشم که نمی دونم به دستت رسید یا نه، الان مثل سگ پشیمونم!! |: و ..................

الان میبینم یه تو تاپیک ps2 نوشتی :
بابا کهنه پرستی را بذارید کنار! فقط PC Gaming!! مدرن باشید و از استیم استفاده کنید. کنسول با اون محدودیت‌های بسیار زیادش اصلا جالب نیست. من یک واحد PS 2 دسته دوم حدود دو سال قبل خریدم الان مثل سگ پشیمونم!!

مهم نیست خوب کنسول یا ریترو کنسول دوست نداری , خوب دوست نداری نظر شخصیته و تو دل خودت برا خودت محترم و قابل احترامه
دلیل نمیشه بیایی تو تاپیک ps2 از pc بگی
موفق باشی

درسته که pc از لحاظ کیفیت، تعداد بازی های قابل اجرا به دلیل استیم، شبیه ساز و ... بهتره اما شما یه نگاهی هم کن pc درست حسابی که بخواد تا چندین و چند سال بازی هارو بکشه چه قیمتی داره ! تقریبا اندازه ی 3 تا ایکس باکس وان، زمان بازی روز کشیدنشم زودتر از کنسول تموم میشه مثلا برا کنسول 10 سال بازی بیاد کامپیوتر تو 5-4 سال تموم میکنه باید ارتقاش بدی مگه سیستمت نجومی باشه

همینطور قیمت و حجم بازی هاشم 2 برابر کنسول های کرک شدس

سر همینا ( بیشتر بودن هزینه و زودتر تموم شدن عمر ) من کنسول رو بهش ترجیح میدم، درباره ی بحث خدا بودن هم پلی استیشن 2 واقعا هم خدای کنسول هاس و درش شکی نیس !

Sent from my D6603 using Tapatalk

میشه یه مقایسه منطقی کرد , با مشخصات سخت افزاری که ps2 داره یه pc با همون مشخصات سیستم داشته باشه
اون pc بخاطر استفاده از منابعش برای ویندوز و ............ خیلی از سیستمش غیر قابل استفاده میشه و با اون سخت افزر بازیا به مراتب ضعیفتری نسبت به بازیا ps2 میتونه اجرا کنه
ماهیت کنسول ها همینه , بهینه سازی شدن مخصوص گیم
به فرض مشخصات سخت افزاری wii نسل هفتی که حدود مشخصات پنتیوم 3 هست و از بسیاز و بسیاز ضعیفتر از ps3 و xbox 360 بود اما بازی مثل mario galaxy این کنسول گرافیک در حد ps3 داشت و حتی از نظر یورو گیمر و ign و ........ بهترین بازی کل نسل هفت شد
اما اگر با همون مشخصات wii یه سیستم pc داشتی بازیا دلتافورسم به زور میکشید

وقتی میشه با یه مبلغ ناچیز یه کنسول خرید و از گیم لذت برد چرا نکرد , مثلا وقتی میشه با یه مبلغ ناچیز به فرض 100 یا 150 هزار تومن یه ps2 خرید خیلی از بازیا رو راحت بازی کرد
وقتی میشه با 1.100 یه ps4 خرید اما طرف میره 1.500 میده فقط یه کرات گرافیک بره که چی بشه حالا بقیه سیستم و هزینه هاش و دردسر هاش به کنار
نمونه دیگه اش کنسول دستی nintedo 3ds که سال 2011 لانچ شد و سخت افزارش در حد گوشی ها قدیمی اندرودیه اما ببنید چقدر پرفروش باوده کلی بازی تاپ داره هنوز ساپورت میشه بعد از این همه سال اما اگر pc بود هر روز باید یه چیزش عوض میشد همش درایو عوض نصب میکردی و ..............

من خودم به زمانش هر 4 کنسول نسل شش داشتم همون غول سخت افزاری اون نسل یعنی xbox original داشتم هم غول بازی و نرم افزاری یعنی ps2 داشتم هم هارکورترین کنسول نینتندو یعنی گیم کیوب داشتم هم کنسول شکست خورده دریمکست دوست داشتنی
واقعا بعضی کنسول ها همیشه جاودانه میشن تو بین همه گیمر ها مثل nes مثل ps2

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
@ehsanservat

در این مورد حق با شماست، نباید در این تاپیک که موضوع و محتوای بحث مربوط به خاطرات این کنسول و ارائه پشتیبانی به کاربرانش هست، از یک پلتفرم دیگه حالا چه PC چه هر پلتفرم دیگری صحبت شود.

من معذرت می‌خوام.

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
....
من خودم به زمانش هر 4 کنسول نسل شش داشتم همون غول سخت افزاری اون نسل یعنی xbox original داشتم هم غول بازی و نرم افزاری یعنی ps2 داشتم هم هارکورترین کنسول نینتندو یعنی گیم کیوب داشتم هم کنسول شکست خورده دریمکست دوست داشتنی
واقعا بعضی کنسول ها همیشه جاودانه میشن تو بین همه گیمر ها مثل nes مثل ps2

دوست ندارم این بحث رو ادامه بدم فقط اینو بگم که دقیقا یکی از دلایلی که از کنسول گیمینگ متنفر شدم همینه که تنها یک دونه کنسول که وجود نداره! چند تا کنسول مختلف هست که هر کدوم انحصاری‌های خودشونو دارند و بازی‌های هیچ پلتفرم دیگری را هم نمی‌توانند مستقیماً اجرا کنند، در نتیجه یک گیمر برای انجام اون بازی‌ها مجبور می‌شه همه کنسول‌ها را خریداری کنه! در حالیه PC جامعیت دارد و بازی‌هاش به یک سخت‌افزار وابسته نیستند. از طرفی هر کنسول تنها برای مدت محدودی تولید می‌شه و پس از اون بازی‌هاش از دسترس خارج می شوند، مگر با اجرا از طریق شبیه‌سازهای غیر-قانونی روی PC! که اونم گرفتاری‌ها و مشکلات زیادی داره و برای همه کنسول‌ها هم وجود نداره و نمی‌تونه وجود داشته باشه.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
u0bq_7028a2b1-8279-4d6e-af84-311d9fb11658.jpg

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
راهنمایی میخواستم
تلویزیونم از این لامپی هاست
میخوام یه کنسول بخرم هم ارزون باشه هم به این تلویزیونم وصل شه
انتخابم بین ps2 و wii هستش
هر دو یه قیمت هستن
بنظر شماها کدومو بخرم بهتره؟

• Like
Reactions: ehsanservat

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
دوست ندارم این بحث رو ادامه بدم فقط اینو بگم که دقیقا یکی از دلایلی که از کنسول گیمینگ متنفر شدم همینه که تنها یک دونه کنسول که وجود نداره! چند تا کنسول مختلف هست که هر کدوم انحصاری‌های خودشونو دارند و بازی‌های هیچ پلتفرم دیگری را هم نمی‌توانند مستقیماً اجرا کنند، در نتیجه یک گیمر برای انجام اون بازی‌ها مجبور می‌شه همه کنسول‌ها را خریداری کنه! در حالیه PC جامعیت دارد و بازی‌هاش به یک سخت‌افزار وابسته نیستند. از طرفی هر کنسول تنها برای مدت محدودی تولید می‌شه و پس از اون بازی‌هاش از دسترس خارج می شوند، مگر با اجرا از طریق شبیه‌سازهای غیر-قانونی روی PC! که اونم گرفتاری‌ها و مشکلات زیادی داره و برای همه کنسول‌ها هم وجود نداره و نمی‌تونه وجود داشته باشه.

جا این بحث ها این تاپیک نیست ، هر پلتفرم دوستی خوب برو تاپیک اون پلتفرم و از پلتفرمت لذت ببر
شما از pc لذت میبری خوب حالشو ببر

• Like
Reactions: Powerful King

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
راهنمایی میخواستم
تلویزیونم از این لامپی هاست
میخوام یه کنسول بخرم هم ارزون باشه هم به این تلویزیونم وصل شه
انتخابم بین ps2 و wii هستش
هر دو یه قیمت هستن
بنظر شماها کدومو بخرم بهتره؟

بنده هر ۲ کنسول داشتم
انتخاب بیینشون سلیقه ایه

کنسول wii جدیدتره بازیا جدیدتری داره
۹۸ درصد بازیاش میشه با کپی خور کردن نرم افزاری با فلش اجرا کرد
بازیا حرکتی و کنترل دوست داشتنیی ویموت و نانچاک
در عوض بازیاش اگر میخوای بخری فقط یه جا داره
لوازمش گرونه و کمیاب مثلا ویموت نانچاک اصلی نو ۱۵۰ میدن
ویموت ۲ تا باتری میخوره باتری قلمی

برا ps2 اگر بازیا گرافیکی و تنوع بالا میخوای خوبه
بازیا سطح بالا و عالی زیاد داره
مثلا ps2 پر بازیا شوتر و .... اما wii فقط چندتا دونه از این عناوین ها داره
بازیاش زیاده حتی بقالی سر کوچتون داره
لوازمش زیاده همه جا دارن و ارزونه مثل دسته پلی ۲ قیمتش ۱۰ تا ۱۵ هزاره
غیر از لنزش خرابی نداره
تعمیر کار و وسایل جانبی فنیش پره همه انجام میدن
ولی عوضش بازیاش کمی قدیمتره
اجرا بازی با فلش به صورت محدود و سخته

Mr.unknown

کاربر سایت
Aug 29, 2012
434
....
بازیاش زیاده حتی بقالی سر کوچتون داره
لوازمش زیاده همه جا دارن و ارزونه مثل دسته پلی ۲ قیمتش ۱۰ تا ۱۵ هزاره
غیر از لنزش خرابی نداره
تعمیر کار و وسایل جانبی فنیش پره همه انجام میدن
ولی عوضش بازیاش کمی قدیمتره
اجرا بازی با فلش به صورت محدود و سخته
از اون دورانی که بقالی های سرکوچه بازی PS1 و PS2 میفروختند خیلی وقته گذشته! :))
بهتره حقیقتو بهش بگی
حقیقت اینه که بازی های این دو کنسول دیگه حتی در فروشگاه‌های بازی هم گیر نمیاد، اگر پیدا پشه چند تا عناوین عجیب و غریب و ناشناس
بازی‌هاش باید از اینترنت دانلود بشه، بعد از دانلود باید با یک برنامه از طریق USB اجرا کنید، اون برنامه همونطور که خودتون گفتید "محدود و سخته"
همه بازی هارو، حتی بعضی از بازی های معروف را پشتیبانی کامل و درست نمی کنه
آماده‌سازی بازی برای اجرا از طریق فلش کمی زمان‌بر است

شاید از طریق DVDهای رایتیبل که چند بار میشه اطلاعات را روی آنها رایت و پاک کرد، بتوان بازی را مستقیم روی کنسول اجرا کرد، من امتحانش نکردم و نمی دونم اون DVD ها چندبار قابل مصرف هستند و در این زمینه چه مشکلات و موانعی وجود داره

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
از اون دورانی که بقالی های سرکوچه بازی PS1 و PS2 میفروختند خیلی وقته گذشته! :))
بهتره حقیقتو بهش بگی
حقیقت اینه که بازی های این دو کنسول دیگه حتی در فروشگاه‌های بازی هم گیر نمیاد، اگر پیدا پشه چند تا عناوین عجیب و غریب و ناشناس
بازی‌هاش باید از اینترنت دانلود بشه، بعد از دانلود باید با یک برنامه از طریق USB اجرا کنید، اون برنامه همونطور که خودتون گفتید "محدود و سخته"
همه بازی هارو، حتی بعضی از بازی های معروف را پشتیبانی کامل و درست نمی کنه
آماده‌سازی بازی برای اجرا از طریق فلش کمی زمان‌بر است

شاید از طریق DVDهای رایتیبل که چند بار میشه اطلاعات را روی آنها رایت و پاک کرد، بتوان بازی را مستقیم روی کنسول اجرا کرد، من امتحانش نکردم و نمی دونم اون DVD ها چندبار قابل مصرف هستند و در این زمینه چه مشکلات و موانعی وجود داره

والا دوست من که از طریق هارد ( نفهمیدم چطور البته ) تمام بازی هارو بدون محدودیت روی پلی استیشن 2 اجرا میکرد

اماده سازی هم که تو خود کامپیوترم هست, میخواهیم بازی نصب, کرک, پچ و ... کنیم یا شبیه سازو اماده کنیم زمان نمیبره ؟

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
والا دوست من که از طریق هارد ( نفهمیدم چطور البته ) تمام بازی هارو بدون محدودیت روی پلی استیشن 2 اجرا میکرد

اماده سازی هم که تو خود کامپیوترم هست, میخواهیم بازی نصب, کرک, پچ و ... کنیم یا شبیه سازو اماده کنیم زمان نمیبره ؟

داداش عکس از کنسول خودت بزار حال کنیم
میگم چنتا بازی خوبم معرفی کن چیزا که عموم میدونن نباشه تا بریم بازیشون کنیم

• Like
Reactions: Powerful King

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر