خاطره انگیز ترین بازی های کنسول های قبلی برای شما کدوما بودن؟

گفتگو در 'Game Communities' ایجاد شده توسط Veteran Gear, ‏Aug 30, 2014.

1. کاربر سایت

کارتریج که در تصویر مشاهده میشه واقعیت نداره. در واقع این بازی هیچوقت واسه کنسول های خانگی عرضه نشده. بلکه یه عنوان آرکید در دهه 80 میلادی هست که در همون دوران نتونسته محبوبیتی کسب کنه و بدل به یه شکست بزرگ تجاری میشه. این بازی توسط یک زن ژاپنی نوشته شده.

خب حالا این سوال بوجود میاد ما اینو دیگه از کدوم سوراخی پیدا کردیم؟! :D این بخاطر کتابی هست بهمین نام که توسط D.B. Weiss (بله دقیقا همون تهیه کننده معروف Game of Throne :D) نوشته و در سال 2003 منتشر شد. داستان کتاب یخرده پیچیده است ولی درباره یه پسر geek آمریکایی هست که تقریبا به سبک رمان ناطوردشت بدنبال پیدا کردن معنا در زندگی، یه نوع رابطه معنوی با بازیهای قدیمی دهه 80 برقرار میکنه... و در واقع چون مثل کاراکتر بازی "پسر سرگردان خوش شانس" در این راه سرگردان و آواره هست، این بازی براش حکم یه جام زرین گمشده داره. البته در کتاب کلی درباره Donkey Kong و بازیهای دیگه هم صحبت میشه. و یک تصویر کابالیستی و گنوسی از Donkey Kong بعنوان برهمزننده تعادل طبیعت آورده میشه که در این مجالش نیست. یا همین آسانسور توی Lucky Wander Boy اشاره به عروج معنوی هست؟!

بازی رو میشه در این سایت تحت مرورگر انجام داد. اگر شما فهمیدید چی به چیه به ما هم بگید: :D
    Lucky Wander Boy

mondas این نوشته را Like کرده است.
  2. کاربر سایت

نام:
    حسين
    اشکام :-(

این فکر کنم اولین بازی بود که تو زندگیم تموم کردم :-( تابستون زیر باد خنک کولرگازی ... هی روزگار پیر شدیم رفت

retro1911 این نوشته را Like کرده است.
  3. کاربر سایت

آره نسخه هکی بجای 3تا جون نسخه اصلی 10تا جون برای ادامه داشت. :D منم یادمه با برادرم این بازیرو تابستون کرایه میکردیم میرفتیم آخرش... فکر کنم تو یه کارتریج 4لبه بود. جقدر هیجان زده بودیم که بلاخره یه بازی بتمن دونفره هم عرضه شده. (همه بازیهای رسمی بتمن روی NES سینگل‌پلیر هستن) تازه فکر میکردیم اون کاراکتر قرمز رابین باشه نه فلش. =)) غافل از اینکه همه اینا هک و ساختگیه. :D

4. کاربر سایت

بازی هایی هستن که خاطره ساز بودن. مثلا gt . رزیدنت اویل و گاد اف وار و نید فور اسپید و یک عالمه بازی دیگه. ولی خوب ادامه پیدا کردن و هنوز هم میبینیمشون
    بازی هایی که یادم میاد بازی کردم و ادامه هم نداشتن رو میتونم به بازی god hand اشاره کنم که خیلی لذت داشت. انگشت برای ادم نمیذاشت
    یکم گذشته تر بریم میشه یادی از اون بازی gun fighter کرد که خیلی حس کابوی به ادم دست میداد( کاش میشد یه ریمیک با همون گیم پلی ازش بسازن)
    گذشته تر هم بریم با flicky یا Flintstones یا street of rage خیلی خاطره دارم
    عناوین زیادی بود که اسم نبردم چون که بعضی هاشون ادامه دار بودن به طور مثال مورتال کمبت که روی سگا بازی میکردیم

شینوبی ها رو هم یادم رفت که بگم

5. کاربر سایت

شاهکار معروف پلی 2 اوکامی رو که نگفتی

6. کاربر سایت

یکی از سخت ترین، مبهم ترین و صدالبته چرت ترین بازیهای Genesis. :D
    که البته تو دهه 60 و 70 تو کلوب های ایران خیلی بازی میشد. احتمالا به دلیل گرافیک بالاش بود.

silent ops, hamed_yazdani و mondas این نوشته را Like کرده اند.
  7. کاربر سایت

last battle

hamed_yazdani و retro1911 این نوشته را Like کرده اند.
  8. کاربر سایت

یادگاری از روزهایی که capcom و disney عالی بودن. حالا البته انیمیشن باز نیستم اطلاعی ندارم دیزنی هم انقدر افت کرده باشه. :D مهم نیست کارتونش رو دیده باشید یا نه. بدلیل گیمپلی فوق العاده اش سریع باهاش ارتباط میگیرید. نسخه remastered هم در سال 2013 اومد و دوباره ترکوند. هرچند که ما retroـبازها بعیده از کارتریج اورجینال دل بکنیم. :D بعلاوه اینها الهام برای ساخت عنوان بسیار زیبا و ستودنی shovel knight هم شد:

silent ops, @mahmoud, hossein hme و یک نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
  9. کاربر سایت

;))
    Internet Archive puts classic console games online.jpg

10. کاربر سایت

اقتباس های گیمی از Friday the 13th در گذر زمان:

از هرچی بگذریم. موزیک نسخه NES واقعا creepy و آتمسفریک بود.

silent ops و hossein hme این نوشته را Like کرده اند.
  11. کاربر سایت

Fridey nes ندیده بودم ولی nightmare street دیدم همون جیسون که تو کابوس میادجزع بازیهای سخت و اعصاب خورد کن به حساب میاد برای nes .ولی تمام عنوانهای فیلم شو دیدم .از قدیم تا جدید..جالب
    A_Nightmare_on_Elm_Street_NES_box_art.jpg

nes.jpg

12. کاربر سایت

^^^

جفت بازیها سخت و زمخت هستند ولی اون جیسون نیست اسمش فِرِدی هست :D کاراکترش توسط یه کارگردان سابق فیلم های پور*نو* خلق و ساخته شد. (فکرشم نمیشد کرد:D) تو سال 2003 هم توی یه فیلم مشترک در برابر همون جیسون قرار گرفت. کلا بازیهای اقتباسی اون موقع هم مثل الان خوب از آب درنمیومدن.

silent ops این نوشته را Like کرده است.
  13. کاربر سایت

خودم همیشه تو اسم این دو تا احمق اشتباع دارم :Dیه عنوان دیگه fridey برای شبکه psn و xbox ‌اومد نمیدونم بازیش بدرد بخور بود یا نه امتیاز بازی متوسط بود..احتمالأ خوب نباشه..

14. کاربر سایت

خب میرسیم به عنوان وزین "1942":

این بازی توسط ژاپنی ها ساخته شده ولی در آن در نقش هواپیماهای آمریکایی به قلع و قمع کردن ژاپنی ها میپردازید. :|=)) همانطور که دیده میشود ژاپنی ها هنوز بسیار از جنگ جهانی دوم بسیار شرمنده و خجل هستند!

15. کاربر سایت

x_xاولین مجله resident evil 3 سال 1999
    Resident_Evil_3_Nemesis_-_Official_U.S._PlayStation_Magazine_-_V_1499588521212.jpg

این صفحه را به اشتراک بگذارید