خاطره انگیز ترین بازی های کنسول های قبلی برای شما کدوما بودن؟

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
اینم یه عنوان به یاد ماندنی ps1 هنوز قسمت قبیلهٔ زامبی یادم باچاقو دنبا لش میومدن نمیدونم دیسک 3 بود یا 4 ..یه مرحله داشت باید یه بمب خنثی میکردی اگه اشتباع میکردی منفجر میشد.هر دو شماره زیبا بودن .به خاطر این بازی چند بار مموری کارتم سوخت .دوباره از اول شروع کردم.. Fear_Effect.jpg 52143-Fear_Effect_2_-_Retro_Helix_(E)_(Disc_1)-1.jpg playstation-57563-11409572983.jpg ..بازی شبیه پارازییت ایو بود..چه زود گذشت یادش بخیر.../:)

silent ops

کاربر سایت
Feb 4, 2017
1,714
من خودم بیشتر siren 2 قبول دارم .. تو شماره یک بود اول بازی با کایوسودا شروع میشد باید از دست پلیس فرار میکردی تو اتاق میگشتی کلید بر میداشتی یه نگا ه به دیوار میکردی روزنامه رو میخوندی دوباره برمیگشتی قسمت اول جایی که پلیس افتاده بود پاسپورت بر میداشتی سوار ماشین میشدی.
اما وجدانن با این دو شماره بازی حال کردم تا ارشیو book شو تکمیل کردم ..یادش بخیر..L-)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: ehsanservat

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
View attachment 74110 View attachment 74111 View attachment 74111 View attachment 74112 این بازی تا سر حد مرگ سخت بود ولی زیاد تو چشم نبود
عاشق این بودم ... پشت ماشینا مخفی میشدی اون طرف خیابون رو میزدی ...
من به این میگفتم مرد 6 میلیون دلاری اگر درست یادم باشه خخخخ
یView attachment 74150 View attachment 74151 View attachment 74152 View attachment 74153 یک عنوان beat them up دو بعدی بسیار زیبا یرای ps1
هر چی انتظار کشیدیم یکی بیاد دو نفره اینو بازی کنیم هیچی به هیچی ... یه نفره هم سخت بود تا جای زیادیش نمیشد پیش بری ...

Rhodes

کاربر سایت
Mar 29, 2009
704
نام
محمد صادق
یکی از بهترین بازی های سگا که بازی کردم یکی کامیونی بود که از یه زاویه خاص باید هدایشتون میکردی.سر پیچا خیلی سخت بود ... توی چاله میفتاد.توربو میخورد...
و یکی از بهترین تیراندازی ها هم اونی که فقط یه نشونه روی صفحه بود و توی زمان غرب وحشی و وسترن اتفاق میفتاد ...
عالی بودن...

• Like
Reactions: ehsanservat

Powerful King

کاربر سایت
Aug 29, 2015
373
نام
محمد مهدی
View attachment 74110 View attachment 74111 View attachment 74111 View attachment 74112 این بازی تا سر حد مرگ سخت بود ولی زیاد تو چشم نبود

عجب بازی هایی معرفی کردی خاطراتمون زنده شد

این چهارمی ( fist of the north star ) که وحشتناک سخت بود طوری که من رو شبیه سازم هر دقیقه بازیو سیو میکنم تا تونستم تمومش کنم, فک کنم این, کانترا هارد کورپس و پلیس اهنی سخت ترین بازیای کل سگا بودن

---------------------------------------
---------------------------------------

اینام چند بازی خاطره انگیز دیگه, مخصوصا اون نینجا ابی پوشه خیلی تو پلی استیشن 1 معروف بود و خیلیم سخت !!!

این اخریم که صاحب کلوپ و دوستاش فقط بازیش میکردن نمیذاشتن کسی دیگه بهش دست بزنه :D در حد دیدن تصویر باهاش خاطره دارم

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
Oddworld%20-%20Abe's%20Oddysee%20[U]%20[SLUS-00190]-front.jpg

بازی Oddworld: Abe's Oddysee که به معنی جهان‌ عجیب‌ و غریب هم ترجمه میشود . یک بازی ویدیویی دو بعدی به سبک پلتفرمر هست که توسط شرکت بازی‌سازی ساکنان آدوُرلد ساخته شده و شرکت جی‌تی اینتراکتیو آن را منتشر ساخته است.

این بازی در سال ۱۹۹۷ برای کنسول پلی‌استیشن منتشر شده . این بازی توسط سافت‌ بانک با نام ایب یک گوگو (به ژاپنی: エイブ・ア・ゴーゴー Eibu A Gōgō) در ژاپن برای کنسول پلی‌استیشن منتشر شده و همچنین نسخه ویندوز آن در سال ۲۰۰۱ انتشار یافته است.

داستان بازی حول محور ایب است ، موجودی بسیار زشت با چشمانی بزرگ به رنگ نارنجی که در سیاره مودوکان اسیر است و به عنوان کارگر در مزرعه‌های رپچور در قسمت بسته‌ بندی گوشت گیاهی کار می‌کند که آن‌ها متخصص در منقرض کردن گونه‌های جانوری هستند. او متوجه می‌شود که قربانی بعدی رپچورها برای تولید گوشت در آینده هنگامی که تمامی منابع به اتمام برسد ، او و همنوع‌ های مودوکانش هستند. بدین جهت تصمیم می‌گیرد از کارخانه فرار کند و تا آنجا که می‌تواند دوستان خود را نجات دهد.

روند بازی

آدوُرلد یک بازی دوبعدی به سبک پلتفرم است که بازیکن کنترل شخصیتی به نام اِیب را به عهده دارد. ایب توانایی انجام حرکات بسیاری شامل دویدن ، دزدکی راه رفتن ، پرش ، پرتاب اشیاء ، نشستن ، بالارفت ن، سوارشدن ، دعا کردن و صحبت کردن با دوستانش را دارد. هر قسمت از بازی به طور مستقل در صفحه‌ای نمایش داده می‌شود و با گذشتن از آن قسمت به صفحه‌ای جداگانه وارد می‌شود. بازی از عناصر پلتفرم بسیاری استفاده می‌کند و همچنین دارای معماها و راه‌ هایی برای ارتباط با دیگر مودوکان‌ها می‌باشد. ایب توانایی صحبت با دوستانش را دارد که خود آن نیز شامل همدردی ، پیروی ، ایستادن ، فعال کردن ، ستایش و سرزنش می‌باشد و برای پیشروی در داستان باید این ارتباطات صورت بگیرد تا دوستانش از او پیروی کرده و به دنبال او بروند تا پس از رسیدن به درگاهی که از پرندگان تشکیل شده ، خودشان را نجات بدهند. روند بازی دشوار اما قابل تحسین است.

اتمام بازی به دو صورت خوب و بد ، بسته به تعداد مودوکان‌هایی که بازیکن در طی بازی نجات داده است ، انجام می‌گیرد. اگر ایب در طول بازی تعداد ۵۰ یا بیشتر مودوکان نجات دهد ، آن‌ها شروع به آواز خواندن می‌کنند و سبب اصابت صاعقه به مولاک (شخصیت منفی اصلی داستان) و دستیارانش می‌شود. صورت بزرگ (کاهن مودوکان‌ها) از راه رسیده و شروع به رقص و پایکوبی کرده و ایب را به صحنه‌ای منتقل می‌کند که تمام مودوکان‌های نجات یافته شده در آنجا حضور دارند. اینجا پایان بازی در حالت خوب است و دقیقاً جایی که داستان قسمت دوم یعنی آدورلد: اگزادوس ایب آغاز می‌شود. اگر ایب کمتر از ۵۰ مودوکان نجات دهد ، او را از قلاب مخصوص گوشت آویزان می‌کنند و مودوکان‌ها درباره ایب و اینکه چرا به آن‌ها کمک نکرده است با یکدیگر به بحث می‌ پردازند. صورت بزرگ سعی در عوض کردن نظر آن‌ ها را دارد اما هیچ‌کس قبول نمی‌ کند. در انتها یکی از مودوکان‌ها هنگامی که ایب به داخل چرخ گوشت می‌افتد نشان کشته شدن را درمی‌آورد.

مراحل بازی

بازی دارای یازده مرحله است که نام‌های آن عبارتند از:

مرحله نخست: مزرعه‌های رپچورها (Rupture Farms)
مرحله دوم: فرار از دامداری (Stockyard Escape)
مرحله سوم: خطوط مونزاییک (Monsaic Lines)
مرحله چهارم: معبد مونزاییک (Monsaic Temple)
مرحله پنجم: پارامونیا (Paramonia)
مرحله ششم: معبد پارامونیا (Paramonian Temple)
مرحله هفتم: اسکارابانیا (Scrabania)
مرحله هشتم: معبد اسکارابانی‌ها (Scrabanian Temple)
مرحله نهم: بازگشت دامداری (Stockyard Return)
مرحله دهم: مزرعه‌های رپچورها ۲ (Rupture Farms 2)
مرحله یازدهم: اتاق هیئت‌مدیر (Boardroom)

37348-Oddworld_-_Abe's_Oddysee_[NTSC-U]-5.jpg

37348-Oddworld_-_Abe's_Oddysee_[NTSC-U]-3.jpg

بهره گیری از ویکی پدیا

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر