همه چیز درباره Windows 10

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
سلام دوستان.
تازگیا گهگداری در محیط ویندوز با چنین اروری مواجه می شم.

rj9p_photo_2017-12-03_10-35-38.png

سیستم هیچ مشکلی نداره و تمام نرم افزارها و بازی ها به بهترین شکل ممکن اجرا می شه. اما گاهی (که معمولا تو محیط ویندوز و دسکتاپ اتفاق میوفته) یهو چنین اروری ظاهر می شه!
به نظر شما دلیل چی می تونه باشه؟ آیا ویندوز ایراد داره یا سخت افزار؟ آیا احتمالش هست از هارد باشه؟ مدل هارد بنده WD Green WD30EZRX 3TB ست.

از دوستان عزیز اگر کسی با چنین اروری رو به رو شده و یا علتش رو می دونه، ممنون می شم کمک کنه.
با سپاس.
این همون Blue Screen یا صفحه مرگ ویندوزه :)
من یه جفت ماژول رم خریدم انداختم کنار دوتا رم سیستمم با اینکه فرکانس و همه چیزش اوکی بود درست کار نمیکردن با هم و این ارور مدام می اومد و سیستم به فنا بود خلاصه تا اینکه رم های جدید رو درآوردم و حل شد...
عمده ترین دلیل نمایان شدن این ارور مربوط میشه به ایرادات سخت افزاری و به ندرت پیش اومده دلیلش مشکل نرم افزاری باشه.

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
این همون Blue Screen یا صفحه مرگ ویندوزه :)
من یه جفت ماژول رم خریدم انداختم کنار دوتا رم سیستمم با اینکه فرکانس و همه چیزش اوکی بود درست کار نمیکردن با هم و این ارور مدام می اومد و سیستم به فنا بود خلاصه تا اینکه رم های جدید رو درآوردم و حل شد...
عمده ترین دلیل نمایان شدن این ارور مربوط میشه به ایرادات سخت افزاری و به ندرت پیش اومده دلیلش مشکل نرم افزاری باشه.
اتفاقا من هم چند سال پیش چنین مشکلی روی ویندوز XP داشتم و با عوض کردن رَم ایراد برطرف شد. ولی چون این رَم DDR4 8GB رو چند ماه بیشتر نیست که گرفتم، احتمال دادم شاید از هارد باشه. هارد رو تقریبا 5 سالی می شه دارم.
نرم افزاری معتبری برای چک کردن قطعات سیستم هست؟ آیا تست سخت افزار سیستم به وسیله نرم افزار عملیه؟ چون احتمال داره رم رو عوض کنم، ولی مثلا ایراد از مادربورد باشه!

raya2

کاربر سایت
May 21, 2008
5,782
سلام دوستان.
تازگیا گهگداری در محیط ویندوز با چنین اروری مواجه می شم.

rj9p_photo_2017-12-03_10-35-38.png

سیستم هیچ مشکلی نداره و تمام نرم افزارها و بازی ها به بهترین شکل ممکن اجرا می شه. اما گاهی (که معمولا تو محیط ویندوز و دسکتاپ اتفاق میوفته) یهو چنین اروری ظاهر می شه!
به نظر شما دلیل چی می تونه باشه؟ آیا ویندوز ایراد داره یا سخت افزار؟ آیا احتمالش هست از هارد باشه؟ مدل هارد بنده WD Green WD30EZRX 3TB ست.

از دوستان عزیز اگر کسی با چنین اروری رو به رو شده و یا علتش رو می دونه، ممنون می شم کمک کنه.
با سپاس.

این نرم افزار بهت میگه مشکل از کجاست:

www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html

• Like
Reactions: Dr.Trax

mostafaskip

کاربر سایت
May 28, 2015
502
نام
مصطفی
اتفاقا من هم چند سال پیش چنین مشکلی روی ویندوز XP داشتم و با عوض کردن رَم ایراد برطرف شد. ولی چون این رَم DDR4 8GB رو چند ماه بیشتر نیست که گرفتم، احتمال دادم شاید از هارد باشه. هارد رو تقریبا 5 سالی می شه دارم.
نرم افزاری معتبری برای چک کردن قطعات سیستم هست؟ آیا تست سخت افزار سیستم به وسیله نرم افزار عملیه؟ چون احتمال داره رم رو عوض کنم، ولی مثلا ایراد از مادربورد باشه!
آره هست، واسه تست رم منم از این دستور استفاده کردم و بهم گفت که رم ها با هم ناسازگارن:

mdsched.exe
دستور بالا رو توی run اجرا کن و اجازه بده سیستم ریبوت بشه، یه پروسه چند دقیقه ای هست که کاملاً رم های سیستمت رو چک میکنه. اگر تا 100% رفت و مشکلی پیدا نکرد که رم هات اوکی هست، ولی اگر خطایی نشون داد ممکنه مشکل از رم هات باشه!

• Like
Reactions: *Black Roze*

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
آقا من ویندوزم بیلد 1703 هست الان چندین روزه من نتم کنده کنده!
با برنامه مصرف اینترنت چک کردم
تقریبا در روز Host Process For Windows Services حداقل 200 مگ حجم میخوره و یه موقع هایی همین جوری میره تا 1 گیگ 1.5 گیگ
من چطوری جلوی اینو بگیرم؟ آخه این چیه؟
جالب تر اینکه خود ویندوز آپدیت، آپدیت ها پاز زدم و دانلودی نداره.

Moriarty

Napoleon of Crime
کاربر سایت
Feb 19, 2017
1,151
آقا من ویندوزم بیلد 1703 هست الان چندین روزه من نتم کنده کنده!
با برنامه مصرف اینترنت چک کردم
تقریبا در روز Host Process For Windows Services حداقل 200 مگ حجم میخوره و یه موقع هایی همین جوری میره تا 1 گیگ 1.5 گیگ
من چطوری جلوی اینو بگیرم؟ آخه این چیه؟
جالب تر اینکه خود ویندوز آپدیت، آپدیت ها پاز زدم و دانلودی نداره.
برید داخل setting بخش network and internet. اون بخشی که ماله اینترنتت هست (حالا وای فای یا ethernet) برو و روی کانکشنش کلیک کن و گزینه set as metered connection رو بزن.

• Like
Reactions: *Black Roze*

*Black Roze*

کاربر سایت
Jun 5, 2012
1,980
نام
محسن
برید داخل setting بخش network and internet. اون بخشی که ماله اینترنتت هست (حالا وای فای یا ethernet) برو و روی کانکشنش کلیک کن و گزینه set as metered connection رو بزن.
خدا خیرت بده درست شد:D
الان این تیک ارو زدم دیگه اپدیت نمیشه؟

big mama jan

کاربر سایت
Mar 12, 2012
423
نام
حامد
سلام دوستان.
چند روزی هست وقتی میخوام سیستم رو خاموش کنم این پیام رو بهم میده و تا shut down anyway رو نزنم اجازه خاموش کردن رو بهم نمیده.
task host is stopping background tasks
task host windows:microsoft/windows/windows update/auto update app
لطفا راهنمایی کنید.
ممنون

Dr.Trax

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,048
دوستان، بخش STORE ویندوز 10 باز نمی شه و ارور Code: 0x00000190 می ده. حتی با فندوق شکن هم باز نمی شه. مشکل از ریجن هست یا دلیل دیگه داره؟
می خوام بازی دانلود کنم، اما متاسفانه ارور می ده!

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه اگه دستاپ مانند عکس زیر بخوام داشته باشم چجوری باید انجام بدم بعد تو قسمت گیم هم میرفت ایکون بازیها بصورت بزرگ بود خبری از پوشه نبود تقریبا مانند کنسول بود....
http://uupload.ir/files/jcbj_photo_2018-02-13_23-22-44.jpg

connor79

کاربر سایت
May 2, 2014
104
نام
محمدرضا
از دوستان کسی میتونه راهنمایی کنه اگه دستاپ مانند عکس زیر بخوام داشته باشم چجوری باید انجام بدم بعد تو قسمت گیم هم میرفت ایکون بازیها بصورت بزرگ بود خبری از پوشه نبود تقریبا مانند کنسول بود....
http://uupload.ir/files/jcbj_photo_2018-02-13_23-22-44.jpg
فقط باید آیکون ها رو شخصی سازی کنی

saw8

کاربر سایت
Jul 30, 2011
175
نام
سعید
فقط باید آیکون ها رو شخصی سازی کنی
میدونم شخصی سازی شده منتهی چجوری تمام ایکونهای برنامه ها رفته داخل تسک‌بار و چجوری ایکونهای وئیدیو و گیم و موزیک شخصی سازی شده و چطوری میرفت تو گیمها تمام گیمها بصورت ایکون بزرگ بودن مهم اموزش هست و گرنه خودم هم میدونم شخصی سازی شده...با تشکر

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر