همه چیز درباره Windows 10

nihilnigritude

کاربر سایت
Feb 24, 2007
2,391
jkmf49a77xv64zxfisfj.jpg

ماهم گذاشتیم دانلود تا چه شود..... هرچند این 8.1 هم بد نبود

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen

وايمکس نيوز- مايکروسافت بتازگي نسخه جديدي از ويندوز را معرفي کرد. با اين‌که همه منتظر ويندوز 9 بودند، نسخه 10 به‌عنوان جانشين نسخه نه‌چندان محبوب 8 معرفي شد.
به گفته تري ميرسون، مدير بخش ويندوز در کنسرن مايکروسافت، هدف اصلي ارائه سيستم عاملي است که روي همه پلت‌فرم‌ها قابل نصب و استفاده باشد؛ از سرورهاي حرفه‌اي و کنسول‌هاي بازي اکس‌باکس گرفته تا رايانه‌هاي روميزي و ميني يا تلفن‌هاي هوشمند.
مايکروسافت از نسخه هشتم تلاش کرد راه سيستم عامل خود را به دنياي تلفن‌هاي – نوکيا لوميا – همراه بگشايد.
خبر خوش براي دارندگان رايانه‌هاي روميزي و قابل حمل اين است که دکمه محبوب استارت به دسکتاپ برمي‌گردد. در نسخه جديد موزاييک‌هاي ويندوز هشت به داخل منو استارت منتقل شده‌اند. هر کاربري مي‌تواند ترکيب و اندازه موزاييک‌ها را به دلخواه تعيين کند.
هراس از تکرار شکست
مايکروسافت قصد دارد تا حد امکان از نظر کاربران در طراحي نسخه نهايي ويندوز 10 استفاده کند. به همين دليل امکان تغيير ويژگي‌هاي بالا وجود دارد؛ افزون بر اين، کاربران مي‌توانند تا نيمه دوم سال 2015 که نسخه نهايي ويندوز 10 به بازار عرضه مي‌شود، نظرات خود را به گوش طراحان مايکروسافت برسانند.
براي همين مايکروسافت در پروژه‌اي زير عنوان "Windows Insider Program" نسخه‌هاي آزمايشي جديد را به صورت مرتب ارائه و بازخورد ويژگي‌هاي آن‌ها نزد کاربران را بررسي مي‌کند. نظر کاربران در طراحي نسخه‌هاي آزمايشي جديد و در نهايت نسخه اصلي در نظر گرفته خواهد شد.
به نوشته مجله "اشترن" آلمان، اين گسترده‌ترين تلاش براي جذب مشارکت کاربران در طراحي يک محصول در تاريخ مايکروسافت خواهد بود.
مايکروسافت به احتمال تلاش مي‌کند جلوي شکست ديگري، مانند آنچه در ويندوز 8 اتفاق افتاد، را بگيرد.
نسخه‌هاي ويندوز تا به حال يکي در ميان موفقيت‌آميز بوده‌اند: مايکروسافت با انتشار نسخه اکس‌پي ميليون‌ها کامپيوتر شخصي و اداري در سراسر جهان را تسخير کرد؛ نسخه ويستا اما يک آبروريزي تمام‌عيار بود؛ نسخه هفت در مقابل بسيار موفق بود؛ همان اندازه که ويندوز 7 موفق بود، نسخه هشتم اين سيستم عامل ناموفق. اگر همين روند ادامه يابد، نسخه بعدي – ويندوز 10 – بايد موفق باشد.
تا کنون جزئياتي در مورد بهاي ويندوز 10 اعلام نشده است. همزمان شايعاتي به گوش مي‌رسد مبني بر اين‌که اين نسخه براي کاربران ويندوز 8 رايگان خواهد بود.

البته این کار دقیقاً مشابه همون کاری هست که برای Xbox و سایر محصولاتشون بکار گرفتن:

[LTR]
Windows Phone – http://windowsphone.uservoice.com
Windows Phone Dev – http://wpdev.uservoice.com
Xbox – Xbox Feedback
Xbox Video – Xbox Video suggestion box: Top (495 ideas) – Customer Feedback for Microsoft
Xbox Music – Xbox Music suggestion box: Top (2609 ideas) – Xbox Music Suggestion Box
Visual Studio – Visual Studio: Hot (9326 ideas) – Customer Feedback for Microsoft
Microsoft – Customer Feedback for Microsoft
Office Developer Platforms – Customer Feedback for the Office Developer Platform
Office Forms – Customer Feedback for Microsoft
Windows – http://windows.uservoice.com
Bing Ads – Bing Ads Feature Suggestion Forum: New (817 ideas) – Bing Ads Feature Suggestions
One Note – http://onenote.uservoice.com
One Note Developers – OneNote Feedback and Suggestions
ASP Net – General ASP.NET: Top (331 ideas) – Customer Feedback for ASP.NET Future Feature Feedback
Microsoft Advertising – Bing Ads Feature Suggestion Forum: New (817 ideas) – Bing Ads Feature Suggestions
Dot Net – WPF Feature Suggestions: Top (236 ideas) – Customer Feedback for Developer Community
Microsoft Knowledge Storage Engine – http://microsoftkse.uservoice.com
Microsoft Pattern and Practices Cloud Guidance – Customer Feedback for Microsoft
Microsoft Web Matrix – http://developer.uservoice.com
Outlook Web Access – OWA for Devices Suggestion Box: Hot (791 ideas) – Customer Feedback for OWA for Devices
Microsoft SQL Server – http://manage.uservoice.com
Lumia Beta Apps – http://lumiabetaapps.uservoice.com
MSDN Test – MSDN Recommendations: Hot (0 ideas) – Customer Feedback for Microsoft Corporation
Windows Azure – (General Feedback): Top (79 ideas) – Customer Feedback for Microsoft Azure
Cortana – Cortana Feedback
Expression Coder – http://expressioncoder.uservoice.com
Microsoft Access – General: Top (3 ideas) – Customer Feedback for Microsoft Access
Enterprise Library – Enterprise Library / Unity vNext: Top (62 ideas) – Customer Wishlist for Enterprise Library vNext
Web Essentials – General: Hot (252 ideas) – Customer Feedback for Web Essentials for Visual Studio
Multilingual App Toolkit – Customer Feedback for the Multilingual App Toolkit
Microsoft Dynamics CRM – Customer Feedback & Ideas for UserVoice
Microsoft Tech Ed – http://msteched.uservoice.com
Microsoft Forums – General: Top (4 ideas) – Customer Feedback for Microsoft Forums 3
[/LTR]

با رفتن به این سایتها کاربرها میتونن اون قابلیتهایی رو که میخوان و ایده‌هایی رو که دارن مطرح کنن تا سازنده‌ها بسته به میزان تقضی اونهایی رو که رأی بالاتری دارن رو آماده و عرضه کنن. واقعاً سیستم جالبی هست و از وقتی برای XB1 اجراش کردن هر ماه یسری قابلیت جدید رو برای کنسول ارائه دادن و هر بار هم قابلیتهایی بودن که اکثریت اعضای شرکت کننده در این طرح خواستارش بودن.

mahdi-xbox

کاربر سایت
Dec 24, 2010
1,603
نام
Leo Fitz
سلام علیکم...

الان دو نسخه صفحه اول آزمایشی هست یا نهایی؟
احتمالا باید نرم افزار هایی که برا ویندوز های قبلی هستن ساپورت کنه...نه؟
امکان این وجود داره که در کنار ویندوز 7 نصب بشه؟

-FPS Doug-

کاربر سایت
Sep 28, 2014
61
نام
ممد
سلام علیکم...

الان دو نسخه صفحه اول آزمایشی هست یا نهایی؟
احتمالا باید نرم افزار هایی که برا ویندوز های قبلی هستن ساپورت کنه...نه؟
امکان این وجود داره که در کنار ویندوز 7 نصب بشه؟
نصب نکنید دوستان
نصبم میکنید به انگیزه تست نصب کنید
بتل 4 روش نصب نشد :| گفت نسخه سیستم عامل پشتیبانی نمیشه . مجبور شدم وین 7 بریزم دوباره که دوباره مجبورم کرد 3 گیگ آپدیت بگیرم واسه بتل

komeyl

کاربر سایت
May 8, 2012
19
Very important

دوستان لطفا

در این صفحه به تقویم فارسی برای ویندوز 10 رای بدید

Uservoice feedback
وارد اکانت فیس دوق خودتون بشین و رای بدید (اطلاع رسانی به دیگران برای رای دادن فراموش نشود:d )

همچنین به اوردن تم Aero در تنظیمات ویندوز10 البته بصورت مخفی رای بدید دعاتون میکنیم
ممنون

Darkside Fury

کاربر سایت
Nov 23, 2007
2,606
نام
Sadegh
من همیشه چون سختم هست که دوباره نرم افزار ها رو نصب کنم و شخصی سازی های دیگه ای که با نصب ویندوز جدید از بین میره ( مثل بوکمارک های مرورگرم )
به این دلایل هنوز ویندوز 7 دارم :|

راه کاری نداره حداقل بوکمارک هام حفظ بشه ؟ اگه برنامه ها هم بشه که خیلی خوب میشه

7se7en7

Outlaw
کاربر سایت
Jun 5, 2010
4,621
نام
دانیال
من همیشه چون سختم هست که دوباره نرم افزار ها رو نصب کنم و شخصی سازی های دیگه ای که با نصب ویندوز جدید از بین میره ( مثل بوکمارک های مرورگرم )

راه کاری نداره حداقل بوکمارک هام حفظ بشه ؟ اگه برنامه ها هم بشه که خیلی خوب میشه
بوکمارک ها رو که میتونی از خود مرورگر بکاپ بگیری.

برای برنامه ها هم اگر از آپدیت ویندوز استفاده کنید (به جای فرمت درایو و نصب ویندوز جدید، ویندوز 7 رو به 8 ارتقا بدید) برنامه ها از بین نمیره
ولی 2 تا مشکل داره.
اول اینکه فایل های (اضافی) از ویندوز قبلی باقی میمونه که باید به صورت دستی پاک بشه
بعضی از برنامه ها و درایور هایی که دارید ممکنه با ویندوز جدید سازگار نباشه و . . .
بماند که به نظر من ویندوز 8 ارزش آپدیت نداره.

در کل پیشنهاد من اینه که فعلا به ویندوز 7 دست نزنید ( :d ) تا نسخه نهایی ویندوز 10 بیاد.

آخرین ویرایش:

Annunaki ™

کاربر سایت
Jan 14, 2014
3,728
نام
رضا.آ

میشه دوست من ،
شما با استفاده از قسمت backup&restore ویندوز7 میتونید از کل سیستم عامل به همراه نرم افزارهای نصب شده backup بگیرید ،
برنامه های زیادی غیر از این هستن که این کار رو براتون انجام میدن مثل acronis true image ،

Meysam Raz

کاربر سایت
Jun 3, 2012
379

راهکارش یکبار برای همیشه درست کردن یک حساب جیمیل برای کروم و کانکت شدن از قسمت آپشن مرورگر هستش
یا درست کردن یک حساب در بخش sync مرورگر فایرفاکس هستش
من خودم اون اوایل هی میشنیدم یک همچین کاری میشه کرد اما محل نمیدادم و با MozBackup از همه تنظیمات موزیلا ( مثل بوکمارک ها و پسورد ها و... ) بکاپ میگرفتم اما وقتی یکبار تست کردم واقعا به گذشته خودم خندیدم که میشستم از همه بوکمارک ها و پسوردهای ذخیره شده و... بکاپ میگرفتم
الان هر وقت بخوام وین عوض کنم هیچ مشکلی ندارم
شاید باورتون نشه اما با چند ترفند ساده میتونید کاری کنید که ویندوز عوض کردن با نصب دوباره تمام برنامه ها ( منظورم بکاپ گرفتن از ویندوز نیست ) شاید یکی دو ساعت نشه . گاهی حتی سیوها هم میمونه ( حتی اگر ویندوز ناگهان بپره )
حالا شما براش شروع حتما ساخت اکانت رو تست کنید .
Very important

دوستان لطفا

Uservoice feedback
وارد اکانت فیس دوق خودتون بشین و رای بدید (اطلاع رسانی به دیگران برای رای دادن فراموش نشود:d )

همچنین به اوردن تم Aero در تنظیمات ویندوز10 البته بصورت مخفی رای بدید دعاتون میکنیم
ممنون
ما هم رای دادیم البته فقط به خاطر اینکه اسمش توی لیست اون دوستمون که بالاتر از شما گذاشته بود وگرنه ...
جالبه ازت میخواد با جیمیل یا فیس بوک لاگین کنی اما من با ایمیل فیک qqq@yahoo.com که معمولا برای این کارای مشکوک ازش استفاده میکنم خیلی راحت تونستم رای بدم .

شما فقط نرم افزار SunCalendar رو نصب کن ، اصلا ماکرو فارسی رو اضافه نکرد هم نکرد .

آخرین ویرایش:

riden.17

کاربر سایت
Jul 25, 2012
272
نام
محمد
Very important

دوستان لطفا

Uservoice feedback

ممنون

دوست عزیز باز شدن store مهمتر نیست؟

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
دوستان نسخه 9860 اومده و امکانات جدیدی بهش اضافه شده، از قسمت windows update setting و سپس قسمت preview builds میتونید دانلود و نصب کنید

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
نسخه 9860 سریعتر و جالب تر شده،
نوتیفیکیشن بار بهش اضافه شده و طرز باز شدن و بسته شدن پنجره ها هم زیباست، سایر امکاناتش رو با یه سرچ تو گول بدست میارید،

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
عزیزان جایی هست که بشه آپدیت هارو بصورت دستی گرفت و نصب کرد؟ آخه برای من از توی ستینگ خیلی طول میکشه. حتی یه حسی بهم میگه دانلود نمیشه:|

MO021

فروشنده
May 23, 2013
467
نام
Morteza
دوستان من نصب کردم اما میزنه ویندوز اکتیو نیست.
چه جوریاست؟ کرکی چیزی براش اومده؟ چون من الان به خیلی از قسمتا از جمله personalize دسترسی ندارم.
در ضمن اون سریالی که تو پست اول گذاشتید رو موقع نصب ازم نخواست. جای دیگه ای باید وارد کنم؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر