همه چیز درباره Windows 10

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
الان بعد ویندوز 8 مگه 9 نیست ؟ پس این 10 چیه :D ؟
9 یه عده میگن چون یه سری برنامه ها بر پایه وین 95 درست شده و یه قسمت برنامه دیدن با حرف 9 درست شده و از این چیزا که دقیق نمیدونم مایکروسافت گذاشت 10 :D
دوستان من این ویندوزو جای ویندوز اصلی پیشنهاد میکنم 100 درصد . من تا الان فقط رو 7 بودم ولی اینو دیدم نظرم عوض شده :D

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
میشه به جایی ویندز اصلی هم ریخت ؟ تایید می کنی ؟ :-/

من گیم نزدم باهاش چون کارت گرافیک هنوز دستم نرسیده. ولی برای تمام کارهای غیر گیم که تست کردم از کارهای دانشجویی تا یه وب گردی ساده من پیشنهاد میدم. شاید علی بتونه برای گیم تست کنه نظر بده؟

N.i.n.j.a

کاربر سایت
Dec 27, 2012
1,494
نام
つばさ
نصب کردم عالی هست و هیچ مشکلی نداره ! فقط اون منوی که سمت راست بود واسه استارت دیگه نیستش ! /:)

آخرین ویرایش:

789

کاربر سایت
Oct 17, 2005
846
نام
رامتین
9 یه عده میگن چون یه سری برنامه ها بر پایه وین 95 درست شده و یه قسمت برنامه دیدن با حرف 9 درست شده و از این چیزا که دقیق نمیدونم مایکروسافت گذاشت 10 :D
دوستان من این ویندوزو جای ویندوز اصلی پیشنهاد میکنم 100 درصد . من تا الان فقط رو 7 بودم ولی اینو دیدم نظرم عوض شده :D

من که از ویندوز دارم میرم سمت لینوکس.

Muse

کاربر سایت
Jul 12, 2008
2,273
نام
عارف

من گیم نزدم باهاش چون کارت گرافیک هنوز دستم نرسیده. ولی برای تمام کارهای غیر گیم که تست کردم از کارهای دانشجویی تا یه وب گردی ساده من پیشنهاد میدم. شاید علی بتونه برای گیم تست کنه نظر بده؟
برای گیم من تست کردم مشکلی نداره مثل 8.1 بوده تا اینجا. با اینکه کامل نیست ولی خیلی خوبه فک میکردم اذیت کنه ولی تا الان هیچ مشکلی نداشتم حتی سرعتش از 8.1 بهتره :|

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
نصب کردم عالی هست و هیچ مشکلی نداره ! فقط اون منوی که سمت راست بود واسه استارت دیگه نیستش ! /:)

بهتر! البته الان توی منوی استارت رفته چسپیده به سقف اگه بیاد تو زیر زمین بهتره! :D

majidred2011

< RED PHANTOM >
کاربر سایت
Jul 16, 2011
11,371
نام
Majid
دوستان این نسخه که مترو قدیم 8.1 رو داره دیگه آره؟ :|
من جز اون کسایی هستم که شونصد سال با ویندوز اکس پی و با استارت منو کار میکردم ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و مترو رو 100% بهش ترجیح میدم :D

LiviNG D3AD

کاربر سایت
Dec 7, 2008
3,856
نام
Mohsen
دوستان این نسخه که مترو قدیم 8.1 رو داره دیگه آره؟ :|
من جز اون کسایی هستم که شونصد سال با ویندوز اکس پی و با استارت منو کار میکردم ولی هیچ علاقه ای بهش ندارم و مترو رو 100% بهش ترجیح میدم :D

داره، یک تنظیماتی داره که باید تغییر بدید تا بهش برسید ولی یکم ظاهرش عوض شده. روشش رو اینجا گفته:

Here is how to get back the Modern Start Screen in Windows 10 Technical Preview | Windows Phone Central

ویدئو هم داره.

B@tman-Forever

کاربر سایت
Sep 14, 2014
780
نام
Ali
خب دوستان من رو pc اصلیم هم نصب کردم بتمن هم روش زدم بدون مشکل بود کاملا . درایور کارت گرافیک هم با کمال تعجب بدون مشکل نصب شد :D
دوستان فقط یه نکته بسیار مهم که خواهش میکنم یادتون نره نصب اپدیت هاست . همین :D

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
سه نکته اساسی که باید در مورد ویندوز 10 بدانید

مایکروسافت همین چند روز قبل اقدام به معرفی نسخه جدید سیستم عامل محبوب خود با عنوان ویندوز 10 کرد. سیستم عاملی که هم مایکروسافت و هم کاربران مایکروسافت امید زیادی به آن بسته اند، به خصوص بعد از سرخوردگی از ویندوز 8. این ویندوز جدید از همان ابتدا و به ویژه با نام خود، برای کاربران یک غافلگیری بود. اما این سه نکته کمک میکند که بهتر نسخه آینده سیستم عامل مایکروسافت را بشناسیم.
به گزارش « تابناک» در حالی که این مطلب را میخوانید باید به طور قطع گفت که میلیون ها رایانه و تبلت در سراسر دنیا مجهز به سیستم عامل مایکروسافت هستند. هم در بخش دسکتاپ و هم در بخش موبایل و به احتمال بسیار زیاد، شما هم یکی از این میلیون ها هستید.
آخرین نسخه از ویندوز مایکروسافت یعنی ویندوز 8 یک شکست مطلق برای مایکروسافت در بازار سیستم عامل بود. این موضوع تا حد زیادی به علت واسط کاربری رادیکال و به شدت تغییر یافته آن و سیستم ناشناخته App های مدرن بود. حال مایکروسافت تصمیم به آن گرفته که این شکست را جبران کند.
اما قبل از آنکه روزی فرا برسد که این نسخه را بر روی سیستم خود نصب کنید و ببینید که آیا مایکرسافت در هدف خود موفق بوده یا خیر، نیاز است که سه نکته اساسی را تا همین جا در خصوص ویندوز 10 به خاطر داشته باشید:
427763_789.png
1 – نامگذاری ویندوز جدید
مایکروسافت تاریخچه ای نامتعارف در خصوص نام گذاری سیستم عامل خود دارد. این تاریخچه از نسخه ویندوز شروع شده (ویندوز 1 تا 3.1) و به نام گذاری بر اساس سال انتشار رسیده (ویندوز 95، 98 و 2000) سپس به نام گذاری مخفف و تشبیهی رسیده (ویندوز NT، ME، XP، Vista) و بازگشت مجدد به نام گذاری بر اساس نسخه (ویندوز 8 و 8.1).
در خصوص نامگذاری نسخه جدید ویندوز محفل تکنولوژی بر این باور بود که نام این نسخه ویندوز 9 یا ویندوز Threshold خواهد بود. اما آنچه در نهایت بیرون آمد ویندوز 10 بود.
اما چرا مایکروسافت از ویندوز 9 صرف نظر کرده است؟ اگر اطلاعیه ای را که این شرکت در خصوص انتشار نسخه جدید ویندوز منتشر کرده مطالعه کرده باشید – اینجا – به خوبی در میابید که ویندوز 10 یک شروع جدید در سیستم عامل مایکروسافت است:
ویندوز 10 اولین قدم در راه یک نسل کاملا جدید و متمایز از ویندوز است. ویندوز 10 ابزارها و امکانات جدیدی را برای کاربران، کارها و ارتباطات آنها فراهم کرده است. ویندوز 10 دربردارنده همه آن چیزی است که مشتریان ما میخواهند و ما به آنها تقویم میکنیم.
آنگونه که به نظر میرسد، ویندوز 10 همان گام بزرگ مایکروسافت است و به این جهت از ویندوز 9 صرف نظر شده که نشان دهنده این قدم بزرگ و فاصله اساسی با ویندوز های پیشین باشد.
2 – طرح و هدف ویندوز جدید
مایکروسافت برنامه ها و طرح بزرگی برای ویندوز 10 دارد. این ویندوز قرار است سیستم عامل جامعی باشد که بر روی همه دستگاه ها از دسکتاپ تا موبایل اجرا شود:
427764_771.png
این موضوع به قدری جدی است که زمان رونمایی از ویندوز 10 به طنز گفته شد که نام این ویندوز باید Windows One (کنایه از یکپارچگی و جامعیت) آن میشد. فقط حیف که این نام قبلا در سال 1985 استفاده شده!
موضوع یکپارچه سیستم عامل جدید چند مزیت اساسی به دنبال دارد. اولین مورد در خصوص یکپارچه شدن App ها است که منجر به آن میشود که به از در دسکتاپ یا موبایل خود استفاده میکنید، در دستگاه دیگر هم بتوانید به سهولت بهره ببرید. در این راه مایکروسافت یک رهیافت با عنوان Mobile First, Cloud First نیز اتخاذ کرده که مبتنی بر سیار کردن و سیال کردن همه اطلاعات یک کاربر با استفاده از OneDrive است.
البته این رهیافت به شکل ابتدایی در ویندوز 8 آغاز شد که چندان مورد استقبال کاربران واقع نگردید. حال باید دید که مایکروسافت چه حقه ای در کلاه شعبده خود برای جلب توجه کاربران به این رهیافت جدید دارد.
3 – عیب یابی و عیب زدایی های سیستم عامل جدید
بر خلاف ویندوز 8، ویندوز 10 خود را بر اساس دستگاهی که بر روی آن نصب شده است، تنظیم میکند. در نتیجه بر روی PC و لپتاپ شما المانهایی شبیه به المان های ویندوز 7 یا XP در منوی Start، Task bar و مانند آن میبینید. البته با گرافیکی کاملا متفاوت.
منوی Start تلفیقی از منوی ویندوز 7 و کاشی های جدید ویندوز 8 است که میتوانید آن را به هر نحو که دوست داشته باشید شخصی سازی کنید. همچنین امکان جستجوی جامع یا Universal Search همانند Spotlight در OS X به این منو اضافه شده است:
427765_648.png
بر خلاف ویندوز 8 همه App ها در پنجره ها باز میشوند و شما میتوانید مانند سایر برنامه ها از آنها در محیط دسکتاپ استفاده کنید:
427766_511.png
از امکانات جدید ویندوز 10 همچنین باید به پشتیبانی از دسکتاپ های مجازی و همچنین گزینه جدید Task View اشاره کرد. این دو مدیریت برنامه های در حال اجرا را فوق العاده ساده و دلچسب میکنند:
427767_564.png
اما در خصوص کاربرانی که این ویندوز را بر روی تبلت یا موبایل خواهند داشت، باید گفت که Start Screen و Charm Bar همچنان در این ویندوز و در نمونه لمسی آن وجود دارد و همه المان های سیستم عامل به گونه ای تنظیم میشوند که لمس آنها بسیار ساده و سهل باشد.
واقعیت این است که در حال حاضر به سختی میتوان گفت ویندوز 10 در عمل چگونه از آب در خواهد آمد. تنها میتوان گفت که به نظر میرسد که مایکرسافت از تجربیات تلخ ویندوز 8 و همچنین از رقابت با لینوکس و OS X درس های خوبی گرفته است.

M.V.S

کاربر سایت
Sep 28, 2012
897
نام
مسیح
خب ویندوز رو جای سیستم عامل اصلیم نصب کردم.:D
رابط کاربری به همون زیبایی ویندوز 8 هست. سرعت واقعا عالیه. با گیم هم مشکلی نداشت.:D
استارت جدید خوبه. این امکان باز شدن برنامه های مترو تو حالت پنجره ای واقعا بهتره (هرچند من با قبلیش هم مشکلی نداشتم:| :D ) و خیلی خوب شده.
درکل تا حالا که همش خوبی بوده. فقط یه مورد:(
عزیزانی که برای مدت زیادی 8 داشتن. راهی برای بازکردن استور و استفاده از برنامه ها نیست؟:(

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
خب ویندوز رو جای سیستم عامل اصلیم نصب کردم.:D
رابط کاربری به همون زیبایی ویندوز 8 هست. سرعت واقعا عالیه. با گیم هم مشکلی نداشت.:D
استارت جدید خوبه. این امکان باز شدن برنامه های مترو تو حالت پنجره ای واقعا بهتره (هرچند من با قبلیش هم مشکلی نداشتم:| :D ) و خیلی خوب شده.
درکل تا حالا که همش خوبی بوده. فقط یه مورد:(
عزیزانی که برای مدت زیادی 8 داشتن. راهی برای بازکردن استور و استفاده از برنامه ها نیست؟:(

منکه با هیتلر شکن میرم.

Burning Hawk

کاربر سایت
Apr 2, 2008
1,613
نام
Hossein

من تا حالا تو هیچ سایت فارسی ندیدم روش باز شدن store رو نوشته باشه ، این جمله من رو سر در بخش نرم افزار بازی سنتر بزنید :D

"با نرم افزار Super Hide IP می تونید microsoft store رو باز کنید "

Persian-Masoud

Intelligent Innovation
کاربر سایت
Feb 18, 2010
6,369
نام
مسعود
همه‎ي کاربران مي‌توانند در طراحي ويندوز 10 سهيم باشند

وايمکس نيوز- مايکروسافت بتازگي نسخه جديدي از ويندوز را معرفي کرد. با اين‌که همه منتظر ويندوز 9 بودند، نسخه 10 به‌عنوان جانشين نسخه نه‌چندان محبوب 8 معرفي شد.
به گفته تري ميرسون، مدير بخش ويندوز در کنسرن مايکروسافت، هدف اصلي ارائه سيستم عاملي است که روي همه پلت‌فرم‌ها قابل نصب و استفاده باشد؛ از سرورهاي حرفه‌اي و کنسول‌هاي بازي اکس‌باکس گرفته تا رايانه‌هاي روميزي و ميني يا تلفن‌هاي هوشمند.
مايکروسافت از نسخه هشتم تلاش کرد راه سيستم عامل خود را به دنياي تلفن‌هاي – نوکيا لوميا – همراه بگشايد.
خبر خوش براي دارندگان رايانه‌هاي روميزي و قابل حمل اين است که دکمه محبوب استارت به دسکتاپ برمي‌گردد. در نسخه جديد موزاييک‌هاي ويندوز هشت به داخل منو استارت منتقل شده‌اند. هر کاربري مي‌تواند ترکيب و اندازه موزاييک‌ها را به دلخواه تعيين کند.
هراس از تکرار شکست
مايکروسافت قصد دارد تا حد امکان از نظر کاربران در طراحي نسخه نهايي ويندوز 10 استفاده کند. به همين دليل امکان تغيير ويژگي‌هاي بالا وجود دارد؛ افزون بر اين، کاربران مي‌توانند تا نيمه دوم سال 2015 که نسخه نهايي ويندوز 10 به بازار عرضه مي‌شود، نظرات خود را به گوش طراحان مايکروسافت برسانند.
براي همين مايکروسافت در پروژه‌اي زير عنوان "Windows Insider Program" نسخه‌هاي آزمايشي جديد را به صورت مرتب ارائه و بازخورد ويژگي‌هاي آن‌ها نزد کاربران را بررسي مي‌کند. نظر کاربران در طراحي نسخه‌هاي آزمايشي جديد و در نهايت نسخه اصلي در نظر گرفته خواهد شد.
به نوشته مجله "اشترن" آلمان، اين گسترده‌ترين تلاش براي جذب مشارکت کاربران در طراحي يک محصول در تاريخ مايکروسافت خواهد بود.
مايکروسافت به احتمال تلاش مي‌کند جلوي شکست ديگري، مانند آنچه در ويندوز 8 اتفاق افتاد، را بگيرد.
نسخه‌هاي ويندوز تا به حال يکي در ميان موفقيت‌آميز بوده‌اند: مايکروسافت با انتشار نسخه اکس‌پي ميليون‌ها کامپيوتر شخصي و اداري در سراسر جهان را تسخير کرد؛ نسخه ويستا اما يک آبروريزي تمام‌عيار بود؛ نسخه هفت در مقابل بسيار موفق بود؛ همان اندازه که ويندوز 7 موفق بود، نسخه هشتم اين سيستم عامل ناموفق. اگر همين روند ادامه يابد، نسخه بعدي – ويندوز 10 – بايد موفق باشد.
تا کنون جزئياتي در مورد بهاي ويندوز 10 اعلام نشده است. همزمان شايعاتي به گوش مي‌رسد مبني بر اين‌که اين نسخه براي کاربران ويندوز 8 رايگان خواهد بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر