بررسی سریع و جامع تفاوتهای ps4 و xbox one

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

pedy56

کاربر سایت
Jun 30, 2011
67
نام
پدرام
بررسی سریع و جامع تفاوتهای ps4 و xbox one

قابل توجه دوستان بنده یکی از با تجربه ترین افراد در این تاپیک و گروه هستم البته در ضمینه بازی و کنسول (38 سالمه) و اکثر کنسولهارو داشتم و الانم 7 ماهه x1 دارم(بعد از کلی تحقیق) و ps4 هم گرفتم البته برای یه مدت محدود (فقط بری بازی the last of us) و چند بازی رو با هاش تست کردم تلویزیونمم led 46 سری 7 سامسونگ هستش با کیفیت خیلی بالا 600 هرتز . این اطلاعات رو میدم شاید بدرد بخور باشه........(البته نظر شخصیه اینجانب هستش)

1.از نظر تکنولوژی ساخت و دوام و مصرف انرژی و مقاومت در شرایط سخت هردو کنسول معایت و محاسن مربوط به خودشونو دارن پی اس جمعو جور تره و شکیل تر و حرارت بیشتری تولید میکنه و صدای فنش بیشتره ولی ایکس وان بزرگتر حرارت کمتر و بطور کلی از نظر ساخت و دوام بهتر از پی اس ساخته شده و حرارت و مصرف انرژی کمتری داره و صدای فنش واقعاً کم هستش و نوسان نداره. من تو این 7 ماه هیچ مشکلی نداشتم. اما دردسر پاور بزرگ رو هم داره که حملو نقلشو سخت تر میکنه که خوب یه جور حسن هم هست که باعث دوام بشتر خود کنسول میشه... ودر صورت خرابیه پاور شما فقط پاورو تعویض و یا تعمیر میکنی.(استثناء در خرابیه هر دو دستگاه هستش بالاخره دستگاهه برقیه ولی در ایکس وان کمتر گزارش شده)(در نظر کلی ایکس وان بهتره)

2.ازنظر دسته و کینکت و دوربین بنظر من ایکس وان بهتره هم طراحیش و هم جنسش و کینکت که اصلاً حرف نداره و در آینده تازه معلوم میشه چه امکاناتی داره ولی در صورتی که اهل این جور بازیها باشی مثل دنس و اسپورت باشی و گرنه برای اسکایپ و دوربین خیلی فرق نمیکنه.از نظر سیستم تشخیص صدا کینکت بهتره..من که مشکلی نداشتم.ولی پی اس به اون خوبی نیست.دسته وان مشکلی خاصی نداره ولی اگه باطری شارژی براش بگیری بهتره که داشتن این حالت در پی اس مزیت خوبیه.(ایکس وان بهتره)

3.از نظر رزولیشن و فریم ریت و سخت افزار خداییش خدایشش دارم میگم بدونه هیچ فن بازییی (من خودم عاشق رزولیشن و فریم ریتم و برام مهمه) بین ایکس وان و پی اس تفاوت مشخص نمیشه یعنی شما تو خونه دوستت بتلو با پی اس بازی کنی بعد بیای خودت تو خونه با وان بازی کنی امکان نداره تفاوتشو احساس کنی من شرط میبندم... ولی اگه بقل هم بذاری میبینی که تو رنگو لعاب و تکستچر ایکس وان بهتره ودر نرمی لبه ها پی اس و بازم 1080 بودن پی اس معلوم نمیشه. البته در بازی متال گیر یکم پی اس بهتره اونم اگه بقل هم بذاری و گرنه اصلاً به چشم نمیاد(تفاوت بین 30 و 60 فریمم همینه مگه در بازیهای سرعتی که 60 بهتره ولی 30 هم ضرر نداره) در کل اینو میخوام بگم یه چیزی از این بهتره یه چیزی از اون و زیاد فرقی نداره فن بازیش کاملاً تبلیغاتی و دری وریه چه بسا که در بازیهای جدید این فاصله کم شده و یا بهم رسیده...البته باید تا دایرکت ایکس 12 صبر کرد اون موقه ممکنه یه اتفاقاتی بیفته.
(در نظر کلی جفتش یکیه)

4. از نظر اینترنت و آنلاین میزان وابستگی به اینترنت در ایکس وان بیشتره حجم آپدیتها هم همینطور(بخاطر خود بازی و شرکته سازندش ) و همینطورهم شبکه لایو فوق الاده سروراش قوی تر از psn هستش در نتیجه آنلاین باز باشی لایو بهتره و بازیه مجانیو این جور چیزام داره و منکه مشکله خاصی نداشتم.البته پی اس هم به اینترنت نیاز داره و بازیهاشم هر چند وقت به اپدیت و این جور چیزا نیاز داره و psn هم بد نیست و کلی هم بازیهای ریزو درشت دانلودی داره(از نظر کلی وان اینترنتی تره ولی نه اینکه پی اس نباشه و لایو ایکس وان بهتر عمل کرده)

5.از نظر بازی و انحصاری و قیمت و تعویض بطور کلی به نظر من پی اس بهتره چون تو دهن تره و تعداد بشتری فروش داشته و قیمت بازیهاش یه کوچولو کمتره حداقل در ایران ولی از اون ور هم ایکس وان داره انحصاریهای دیوانه کننده ای میده تو بازار مثل کوانتوم بریک و هیلو که ارزش داره و خوب پی اس هم آنچارتت و last of us داره و یا order 1886 .کلاً برای انحصاری آیندرو باید دید.(به نظر من با یه کم ارفاق پی اس 4 بهتره)

6.
اینم بگم که داشتن مزیتهای مالتی مدیای ایکس وان خوب هستش و لی توی ایران زیاد قابلیت استفاده نداره اینکه ورودیه HDMI داره یه حسن هستش و نبودشم مشکلی ایجاد نمیکنه و به نظر من دلیلی بین انتخاب بین پی اس و ایکس وان نمیشه حداقل در ایران با این اینترنت لاکپشتی و ***** بودن اکثر سایتهای سرگرمی.

(امیدوارم مفید بوده باشه . ممنون)

آخرین ویرایش:

Muhammadfire

کاربر سایت
Sep 3, 2010
97
نام
محمد
سلام دوست عزیز ..ممنون از نظرتون..فقط میخواستم ببینم XBOX LIVE 360 قویتره یا X1..بیشتر از نظر لگ داشتنو این چیزا!!

pedy56

کاربر سایت
Jun 30, 2011
67
نام
پدرام
ما وفقط یه شبکه لایو داریم نه 2 تا

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر