بازی های رایانه ای چه هدفی را دنبال می کنند ؟

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
من نميدونم اگر قرار نظرات رو با جوابهايي مثل "ساده انگارانه" يا "٢ تا بچه ١٣ ساله" پاسخ بديم چه نيازي به زدن تاپيك و بحث وجود داره.....اين كه نشد بحث و انجمن ميشه به زور يه نظري رو تحميل كردن

+

در مورد فريميسني و اين حرفا هم اين چيزا رو تو خود امريكا(كه حضور داشتم و دارم) ملت در موردش نه ميدونن و نه ميخوان بدونن و تجربه نشون داده فقط كشورهايي مثل كشور ما كه يجورايي ميخوان گناهان و زشتي ها و كلا نكات منفي دنيا رو بندازن سر برخي كشورها اين مسايل رواج داره......
و چون پايه اثبات شده نداره ميشه تا ابد بسطش داد(فلاني عطسه كرد اين نشون ميده ميخوان مسلمونا رو بكشن دلارو فلان جور تا كني ايت علامت ميشه و ......)

در مورد مثلا cod هم يه لحظه فكر كنين ساخت مثلا تركيه بود طبيعي بود كه ميومد ارتش تركيه رو تبليغ مي كرد مال ايران بود هميشه ارتش ايران پيروز ميشد:d حالام ساخت امريكاس و طبيعيه اين اتفاق بيفته
يارو داره در مورد ارتش كشور خودش بازي ميسازه بعد شكستشو نشون بده؟:d(شما تو كدوم فيلم ايراني ديدي ارتش ايرانو خبره نشون ندن و اخرش هم شكت بخورن/:))

+

در نتيجه بازيتو انجام بدين و لذت ببرين ....اينم بدونين بازيها ٩٠ درصدشون سرگرمي رو دنبال مي كنن و در درصد مواقع هم يا تبليغات عادي يا پيامهاي فلسفي هست(فراميسيني هم باشه اكثرا فقط خريداراي ايراني شون متوجه خواهند شد:))

.

دقیقا

چه کاریه میشینین از تو یه بازی همچین چیزایی رو میکشین بیرون؟ والا من که اصلا توجه نمیکنم اگه 10000 تا علامت نمیدونم هرم و چشمم باشه تو بازی رو من تاثیر خاصی نداره و از بازیم لذت میبرم ^_^

Jackdaw

کاربر سایت
Dec 19, 2013
1,174
نام
محمّد
دقیقا

چه کاریه میشینین از تو یه بازی همچین چیزایی رو میکشین بیرون؟ والا من که اصلا توجه نمیکنم اگه 10000 تا علامت نمیدونم هرم و چشمم باشه تو بازی رو من تاثیر خاصی نداره و از بازیم لذت میبرم ^_^
کسی نگفت حتما باید با هربازی که انجام میدین تاثیر پذیر جلوه بدید..
آدم باید واسه وقتی که روی یه چیز میزاره ارزش قائل باشه..شما وقتی کتابی رو شروع میکنی به خوندن باید مطمئن باشی بعد از تموم شدنش یه چیزی ازش برداشت کردی وگرنه یه کتاب داستان کودکانه با یک کتاب دینی و پربار فرقی نداره...مهم طرز خوندنشه نه طرز ورق زدنش.. ;)

ohum

کاربر سایت
Sep 6, 2011
46
خدمت دوست محترم ehsanservatچرا اصرار و پافشاری بی مورد دارید؟؟!!
احساس میکنم از سر لج و لجبازی دارید جواب دوستانتون رو میدین که این باعث دلسردی دیگران از شما میشود .
اگر واقعأ میخواهید پیام مثبت و اطلاعات مفید در اختیار دیگر کاربران قرار بدهید لازمه اش اینه که صبور باشی .
لطفأ در گفتگوهایتان به دیگران احترام بگذارید تا خدای ناکرده حمل بر بی ادبی نشود .

BatmanGame

Only DC
کاربر سایت
Jun 7, 2011
1,600
نام
Omid
موافقم گل گفتی ( اینه فرق یه بچه با یه آدم بالغ و کامل )

ممنون از اینکه توجه کردی و پست اول و پست ها بعدیشو خوندی

نه لج و لجبازی نیست مشکل اینجاست بعضی ها به کوچکترین چیزی یه الگو تو ذهنشون پیداه کرده که تو روانشناسی بهش میگن طرح واره اصلا پست اول نخونده فوری میخوان با استفاده از طرح واره مخالفت کنن اینطوری بگن ما هم هستیم یکی ماهم جدی بگیره اصلا هم تفکر نکردن همش از طرحواره و ضد بودن شروع کردن و پیش میرن

فکر میکنن بقیه ساده لوح هستن میشه بقیه گول زد اما این چیزا دیگه تو دنیا امروز هیچ جایی نداره مثل سفسطه مثل استدلال نمادین و ........

لازمه هر کاری فکر کردنه دوستی که روزی 5 ساعت بازی میکنه بعد میگه من یخم یعنی نه برای خودش ارزش قائل بوده نه برای کار وفعالیتی که انجام داده ارزش قائل بوده نه برای وقت و شخصیت خودش

تو پست بالا Jackdaw واقعا حرف باارزش و مفهوم داری رو زد از قدیم گفتن حرف درست و راست از دشمنتم شنیدی قبول کن

باشه :)

Dark Souls II

کاربر سایت
Apr 14, 2013
30
نام
سامان
تاثیر گذاشتن کاری نداره عکس آواتار آیدی خودت نمونشه ( اگه تاثیر نذاشته بود هزار تا عکس زیبا و قشنگ دیگه میتونستی بزاری )

شما تا حالا با واژه ی "هایپ" برخورد کردی ؟
یعنی جا آدمای خشکه تعصب خیلی خالی بود تو سایت که خدا رو شکر اضافه شد

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
میگم دوستان نکنه انتظار دارید توی بازی COD بیاد عکس حسن نصرالله رو رو بزنه رو در و دیوار ؟؟

بازی رو آمریکایی ها میسازن و از نمادها و تفکرات خودشون توش استفاده میکنند.

اگر بازی جنگ جهانی رو یه تیم روسی میساختن اونوقت قضیه فرق میکرد

===================

من به شخصه کاری به این چیزا ندارم و همیشه از بازیها لذت بردم و هیچوقت هم ازشون تاثیر نگرفتم.

در نهایت میتونم بگم هدف اول و اصلی از بازیها لذت بردن از اونها هست و بس

• Like
Reactions: ehsanservat

avannn

کاربر سایت
May 23, 2010
558
نام
آوان
شما از همان دسته ی هستید که میگن سونیک فراماسون هست چون دستکش سفید پوشیده! یا به یک بازی قدیمی psp اتهام توهین به شخصیتهای اسلامی میزنید چون اسم یکی از شخصیت ها Fatima هست!
دوست عزیز شما کانسپت سرگرمی رو درست درک نکردید متاسفانه.

¡ HALA MADRID !

BEHZAD WESKER

کاربر سایت
Jan 13, 2014
2,053
نام
بهزاد
احسان جان من برای داستان یک سری از بازی ها ارزش قائلم. مثلا سری بازی DE US EX . این سری بازی به طرز زیبا و ماهرانه ای از سوء استفاده از تکنولوژی انتقاد کرد! اگر بحث را سر این دسته از بازی ها میبردی قشنگ تر بود. ربطی به هیچ کشوری هم نداره و میتونه تو هر کشوری اتفاق بیفته.این بحث شما کمی کلیشه ای و قطعا برای بچه ها خسته کننده هست!بازی یک هنر و من اصلا معتقد نیستم که فقط و فقط برای سرگرم شدن هست. من بعضی از سری بازی ها را از نظر داستان واقعا دوست دارم و جدی میگیرم.

• Like

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
احسان جان من برای داستان یک سری از بازی ها ارزش قائلم. مثلا سری بازی DE US EX . این سری بازی به طرز زیبا و ماهرانه ای از سوء استفاده از تکنولوژی انتقاد کرد! اگر بحث را سر این دسته از بازی ها میبردی قشنگ تر بود. ربطی به هیچ کشوری هم نداره و میتونه تو هر کشوری اتفاق بیفته.این بحث شما کمی کلیشه ای و قطعا برای بچه ها خسته کننده هست!بازی یک هنر و من اصلا معتقد نیستم که فقط و فقط برای سرگرم شدن هست. من بعضی از سری بازی ها را از نظر داستان واقعا دوست دارم و جدی میگیرم.

درست میگی بهزاد. بعضی از بازیها کل حال و هواشون به داستان بازی ربط داره. هدف اول هم از رمان خوندن و داستان خوندن باز هم به نظر من لذت هست.

• Like

NoctisSasuke

کاربر سایت
Sep 24, 2011
5,016
نام
Farshad
موافقم گل گفتی ( اینه فرق یه بچه با یه آدم بالغ و کامل )

من بچم بارها هم تو همین فروم و فروم های دیگه که فعالیت میکنم گفتم که من بچه اصلا من Peter Pan دوس دارم همیشه بچه بمونم چون خدایی نکرده نمیخوام طرز تفکرم مثل یه انسان بالغ مانند شما بشه

بچه کودک بزرگ پیر همه بازی میکنن همه یه جور از بازی لذت میبره

شما با این کارا لذت بازی کردن رو از خودت میگیری

نکنه میخوای با یه بازی جهان رو متحول کنیم و همرو به دوستی و عشق دعوت کنیم؟

یاد اون اپیک افتادم که به Devil may Cry داشتن گیر میدادن :)) میگفتن علائم شیطانی تو بازی هست :)) طرف اصلا نمیدونست بازی راجع به چیه؟ بازی که شخصیت اصلیش پسر شیطان باشه میخوای علائم فرشته ای توش باشه XD

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
اولا همه دوستان عزیز پست اول بخونن و نظرشونو بگن و دفعه اولی که وارد این تاپیک میشن آخرین پست نگاه نکنن و نقل قولش کنن و نظر بدن

موضوع تاپیک پست اول هست ( یاد بگیرید پست اول حتما بخونید بعد اگه چیزی به ذهنتون رسید ممنون میشم بگید و استفاده کنیم )

من بچم بارها هم تو همین فروم و فروم های دیگه که فعالیت میکنم گفتم که من بچه اصلا من Peter Pan دوس دارم همیشه بچه بمونم چون خدایی نکرده نمیخوام طرز تفکرم مثل یه انسان بالغ مانند شما بشه

یاد اون اپیک افتادم که به Devil may Cry داشتن گیر میدادن :)) میگفتن علائم شیطانی تو بازی هست :)) طرف اصلا نمیدونست بازی راجع به چیه؟ بازی که شخصیت اصلیش پسر شیطان باشه میخوای علائم فرشته ای توش باشه XD

دوست خوش خنده و بامزه گوله نمک من یاد بگیر پستی از من نقل قول میکنی اون پست کامل نقل قول کن و یه بخششو جدا سازی نکن این از تو که ادعا معلوماتت میشه بعیده

بقول Jackdaw که حرف خوبی زد

کسی نگفت حتما باید با هربازی که انجام میدین تاثیر پذیر جلوه بدید..
آدم باید واسه وقتی که روی یه چیز میزاره ارزش قائل باشه..شما وقتی کتابی رو شروع میکنی به خوندن باید مطمئن باشی بعد از تموم شدنش یه چیزی ازش برداشت کردی وگرنه یه کتاب داستان کودکانه با یک کتاب دینی و پربار فرقی نداره...مهم طرز خوندنشه نه طرز ورق زدنش.. ;)

حالا تو دوست داری از بازی که به پیامبرت به کتاب قرآنت توهین میکنه لذت ببری ببر کسی جلوتو نگرفته اما من دوست ندارم همچین بازی بازی کنم شاید من اشتباه میکنم تو عقل کل جهانی شایدم خودت جزو اونایی

میتونی بازم بخندی

چنتا مثال از این علائم میزارم

Devil%20May%20Cry%203-Kabba%20Dor.jpg

داستان بازی د رمورد دو برادر شیطان زاده است که یکی از آن ها در جایگاه خیر! و دیگری در جایگاه شر توصیف می شوند. در این بین، برادر شرور برای دستیابی به ارثیه سیاه پدر خود، اقدام به مبارزه با برادرش می نماید...

نکاتی که باید به آن ها توجه داشت:

نمایش فرزند شیطان به عنوان منجی و عامل خیر برای بشریت، توهین به قبله گاه مسلمین و نمایش درب خانه خدا به عنوان دروازه ای برای ورود به دنیای شیاطین.

Resident%20Evil%204-Masjed%20al%20Nabi%20Dor.jpg

دنیا به علت انتشار ویروس ناشناسی که محصول آزمایشگاهی چندین کشور ابرقدرت است، دچار فاجعه ای انسانی شده و انسان ها به مردگانی متحرک تغییر ماهیت داده اند. اما در این بین، دانشمندان سازنده ویروس موفق شده اند تا در آزمایشگاه های مخفی خود در کشور اسپانیا، با خلق نوع پیشرفته ای از این ویروس، گونه ای جدید از سربازان ژنتیکی را به وجود آورند و آن را در اختیار فرقه ای از افراطیون مذهبی اسپانیایی قرار دهند. رهبران این فرقه به منظور تحت فشار قرار دادن دولت آمریکا برای توجه به خواسته های آن ها، دختر رئیس جمهور را می ربایند و اقدام به اخاذی می کنند. دولت آمریکا برای یافتن دختر رئیس جمهور و نفوذ به این فرقه، لیان اسکات کندی (Leon S. Kennedy)، محافظ مخصوص رئیس جمهور را به اسپانیا می فرستد و لیان با این گروه درگیر می شود... در این بازی برای دری که به اتاق شکنجه فرقه باز می شود، از درب مسجد النبی استفاده شده است.

نمایش یک فرقه مذهبی به عنوان تروریست و عامل تهدید جهانی، نمایش درب مسجد النبی به عنوان ورودی به اتاق ترس و شکنجه و توهین به نام مقدس پیامبر و ترکیب آن با نماد فرقه شیطانی ایلومناتی.

Resident%20Evil%205-Quran.jpg

در قسمت پنجم این بازی، ویروس به یک کشور آفریقایی انتقال می یابد و مردم را آلوده می کند. باز هم برای حل این بحران و جلوگیری از تهدیدهای تروریستی سازندگان ویروس، یک کماندوی کار کشته آمریکایی به کمک نیروهای نظامی آفریقایی آمده و با عاملان تولید و پخش ویروس درگیر می شود. در این بازی درون اتاق یکی از روئسای گروه تروریستی، چندین جلد کتاب قرآن را می توان مشاهده نمود.

ارتباط دادن گروه های تروریستی و تفکرات آن ها با کتاب آسمانی قرآن.

حالا میخوای به این علائم توجه کن میخوای نکن حتی وقتی جنگی میشه یه سری وای میستن جلو دشمن مبارزه میکنن یه سری افراد ترسو خائنم هستن فرار میکنن حالا جزء هر کدوم دوست داری باش ( بخاطر همین تاثیر گذاری هاست که خیلی ها ما ایرانی ها تروریست میدونن و دومین کشور منفور دنیا شناخته میشیم )

بازم تاکید میکنم پست اول بخونید مثل طوطی نباشید پست آخر بخونید نقل قول کنید جواب بدید پست اول بخونید ببینید بحث اصلا چی هست

ممنونم از همه

crash.

کاربر سایت
Jun 24, 2013
135
نام
سید حسین

شما با حرفای خودت جواب سوالایی رو که مطرح میکنی رو میدی .
موندم چطور بعضیا نمیگیرن و نقل و قول میکنن و جواب میدن.
خیلی خوشحالم یه نفر تو سایت تونست این جریان رو مطرح کنه و روش مانور بده.متاسفانه گیمرهای ما اصلا تحمل روشنگری و فک کردن به چیزایی که به خوردمون میشه رو ندارن.
فک کنم میترسن که این چیزارو بدونن و عذاب وجدان بگیرن.
چارش اینه اول درمورده این چیزها یه تحقیق کامل انجام بدین وقتی همه چیز رو دربارش دونستین و در واقع پادزهر این چیزارو به خودتون زدین برین بازیتونو بکنین و وقتی هم با اینجور چیزا مواجه شدین فقط بهش بخندین از گرافیک و طراحی مرحله و موسیقی و کلا همه چیز بازی لذت ببرین و اون نمادها براتون اسباب خنده بشه.چون شما دیگه گمراه نمیشین و واکسینه شدین.این کار رو بنده امتحان شده و خیلی هم جواب میده.
امتحانشهم مجانیه

• Like

AMIN-1399F

خوشا فریاد زیر اب
مدیر انجمن
Oct 29, 2011
5,462
نام
امین
خدا خودش یه رحمی بکنه به ما و این طرز فکرهای اطرافیانمون!
خدا لعنت کنه امثال رافعی پور و ... که اینطوری ذهن ملتو متوهم کردن و درگیر خزعبلات!

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر