PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
با درود
خوب یاس ROM THE SPIDER زدم الان رسیدم به باس THE ONE REBORN و باز هم سئوال
1-این مسر رو تا چراغ من بدو ، بدو رفتم چون هر کی کشتم باز زنده میشد مشکل که نداره
2-رسیدم به تالاری کی قبلا چراغ داشت الان چراغش خراب شده بود پایین تالار سه نفر بودن اینها کینا و حتما باید بزنیشون یا نه
3-نوی هانتر دریزم 4 سنگ قبر سمت راست عروسک دال هست یسرس سنگ قبر پشت سر بازکن تو اون سربالایی برای من فعال شدن اینها چی هستن و کارشون چیه من زدم گفتم شاید یه آیتم مهم که لازم داشته باشم کم کنه بخاطر همین دست نگه داشتم بپرسم بعدا اقدام کنم
با تشکر

اول از همه در مورد اون سنگ قبرها پاسخ میدم چون بخش بسیار مهم بازی هستش و یک سری از تروفی های بازی طوریه که باید حتما اینارو کامل کنی . من قبلا در مورد چالیس ها توضیح دادم عین همون پستو اینجا برات میزارم

این چالیس ها جایی هستش که از سطح آسون 1 تا سطح سخت 5 قرار داره . در داخل این چالیس ها یکسری باسها و اسلحه ها و موجوداتی هستش که در بازی اصلی وجود نداره ضمنا برای پلات کردن بازی احتیاج به تروفی ملکه داری که باید حتما سری به چالیس ها بزنی . برای شروع کردن در داخل هانتر دریم در سمت چپ جایی که خرید میکنی یک سری جای قبر هست اونجا میتونی روی هر کدوم از جاهای خالی کلیک کنی و چالیس مورد نظر رو بسازی و واردش بشی . اهمیت نداره توی اون شیش جا کجا بسازیش یعنی ترتیبش و بالا و پایین بودن اصلا مهم نیست . ضمن اینکه بعد از اینکه یک چالیس رو تمام کردی میتونی پاکش کنی و یکی دیگه جاش بسازی . برای ساختن هر چالیس نیاز به یک سری آیتم ها هست . اون آیتم ها رو یا در جریان بازی میگیری و یا در داخل فروشگاه های داخل هانتر دریمز طبق پیشرفتت در بازی آزاد میشه و یا در داخل خود چالیس ها اکثرا موارد مورد نیاز برای چالیس بعدی رو بهت میده . این چالیس ها شامل چهار شاخه اصلی هستش به نام های

Pthumeru
Hintertomb
Ailing Loran
Isz

هر کدوم از چالیس های بالا خودش به چندین شکل مختلف مثل lower , root و غیره وجود داره .در حالت کلی چالیس اصلی رو در بازی بهت میده یعنی

چالیس Pthumeru رو وقتی باس سمی Blood-starved Beast رو زدی بهت میده
چالیس Hintertomb رو در داخل چالیس Central Pthumeru Chalice در لایه دوم پیدا میکنی
چالیس Ailing Loran رو بعد از کشتن باس آمیگدالا Amygdala در منطقه Nightmare frontier بهت میده
چالیس ISZ هم بعد از کشتن باس ابرتیاس Ebrietas, Daughter of the Cosmos در بازی بدست میاری

هر کدوم از چالیس های اصلی بالا خودش به چند چالیس دیگه تقسیم میشه که اونارو اکثرا در داخل خود چالیس ها پیدا میکنی یا اینکه در داخل چالیس ها یک سری فروشگاه ها هستش که میتونی چالیس ها رو اونجا بخری . هر کدام از چالیس های اصلی بالا شامل زیر مجموعه های زیر میشه

pthumeru chalice چالیس اصلی
pthumeru Root chalice سطح یک
Central pthumeru chalice سطح 2
Central pthumeru Root chalice سطح 2
Lower Pthumeru Chalice سطح 3
Lower Pthumeru Root Chalice سطح 3
Sinister Lower Pthumeru Root Chalice سطح 3
Defiled Chalice سطح 4
Cursed and Defiled Root Chalice سطح 4
Great Pthumeru Ihyll Chalice سطح 5
Pthumeru Ihyll Root Chalice سطح 5
Sinister Pthumeru Ihyll Root Chalice سطح 5

Hintertomb Chalice چالیس اصلی
Hintertomb Root Chalice سطح 2
Lower Hintertomb Chalice سطح 3
Lower Hintertomb Root Chalice سطح 3
Sinister Hintertomb Root Chalice سطح 3

Ailing Loran Chalice چالیس اصلی
Ailing Loran Root Chalice سطح 4
Lower Loran Chalice سطح 5
Lower Ailing Loran Root Chalice سطح 5
Sinister Lower Loran Root Chalice سطح 5

Great Isz Chalice چالیس اصلی
Isz Root Chalice سطح 5
Sinister Isz Root Chalice سطح 5

برای افزایش مهارت در بازی خیلی خوبه که تمام چالیس ها رو با حوصله بری و تمام مناطق و درهای بونوس رو خوب بگردی که پر از آیتم و اسلحه هستش. چالیس ها رو حتما برو چون در ادامه وقتی بازی کاملا دستت اومد مراحل اصلی و فرعی بازی برات آسون میشه و اونجا به غیر از دی ال سی نیاز به جایی داری که مراحلش سخت باشه که در اینجا چالیس ها سطح 5 مخصوصا وقتی هر سه تیک اون خورده باشه از نظر میزان سختی خیلی خوب و لذت بخشه

اما در مورد سوالهایی که پرسیدی . در مورد سوال اول نه مشکلی نیست میتونی نزنی و بری ولی اگه میخوای موجوداتی که کشتی دوباره زنده نشن باید جادوگری که با زنگش اینارو دوباره زنده میکنه رو بکشی . اولین جادوگر توی اتاق پایین پله هاست . برو تو اتاق و از پله های کوچیک برو بالا . جادوگر زن اونجاست بکشش . وقتی کشتیش دیگه اونایی که کشتی زنده نمیشن . دومین جادوگر هم توی بالای اتاقک مخفی جایی که کلید upper cathdral ward هستش قرار داره . باید از اون نرده ای که با عکس صفحات پیشین نشون دادم بپری پایین و قبل از اینکه توی اون اتاقک کوچیک بری و کلید رو بگیری همون بالا جادوگر مشخصه اونو بکش . در مورد سوال بعدی اون سه تا هانتر هستن بکششون و آیتم هاشون رو بگیر . بیشتر مثل یه مسابقه برای چک کردن مهارتت در مبارزه با هانترها میمونه . اینا دوباره زنده نمیشن . یعنی هر کدوم رو که کشتی اگه با بقیه در حال مبارزه بمیری در سری بعدی فقط همونایی که نکشتی تو اون سالن منتظرتن

آقا من با شمشیر Ludwing بازی میکنم و دیروز رسیدم به باس Rom توی چلیس دانجنها! کلا باسیه که خودش کار خاصی انجام نمیده ولی اون عنکبوتایی که سامن میده واقعا اعصاب و روان میریزن بهم خصوصا که باید حتما به بدنشون ضربه بزنی و اگر به سر ضربه بزنی فایده ای نداره! طبق معمول یه دو سه باری دخلمو آورد تا اینکه عوض کردم به Saw Spear و در حالت ترنسفورم شده تست زدم و مثل آب خوردن عنکبوتاشو زدم رفت! بعدم خودش که هیچی نی دیگه نابودش کردم با خود Ludwig! در کل از اول بازی سعی کنید با Saw Spear برید که توی این باس به مشکل نخورید! البته شاید اصلحه ی بهتری هم باشه برای زدن عنکبوتها که من تست نگرفتم! فقط نکته اینکه میره توی فاز 2، وقتی عنکبوتارو میخواید بزنید حتما خود Romو ببینید چون پراجکتایل پرت میکنه و ممکنه به دیار باقی بپیوندید مثه خودم!:D
یه سوال: من الان Tomb Mold 3 لازم دارم! گلیف دانجنش یا اسم چلیسشو میدونید دوستان؟ قبلا گرفتم و 8تا دارم منتاها بیشتر لازم دارم و نمیدونم از کدوم یکی از این چلیسا دراپ شده برام!:| تشکر.

برای زدن ROM فقط حوصله لازمه . عنکبوتایی که دور و برشن سر محکمی دارن ولی نقطه ضعفشون پشتشونه که راحت میمیرن . اگه حوصله ندارید که تک تک عنکبوتارو بکشید باید از یه اسلحه با دمیج خوب که روش BOLT PAPER انداخته باشید استفاده کنید در حالت دو سریع برید پیشش یک یا دو ضربه بزنید و سریع جاخالی . در واقع باید کم کم جون ROM رو بگیرید بخاطر اینکه مخصوصا در حالت های بالای سختی بازی همون عنکبوتا با یه ضربه روی شما میکشنتون . نباید حریص ضربه بیشتر بشید . یک یا دوضربه و عقب نشینی . دوباره گشتن دور اون و پیدا کردن یه راه و فرصت مناسب برای حمله . یه نکته مهمه . تو فاز اولش که اصلا به شما حمله نمیکنه بهترین فرصت برای شماست که به جای رفتن به فاز دومش مستقیم به فاز سومش بفرستیدش . برای اینکار باید از Whirligig Saw استفاده کنید روش BOLT PAPER بندازید و دقیقا از اون زمانی که نزدیک به خطی میشه که میچرخه و وارد فاز دومش میشه با Whirligig Saw برید کنارش و تا اسمتینا دارید از Whirligig Saw روش استفاده کنید ( اره اش کنید و تا وقتی غیب نشده همینطور حالت اره رو روش نگه دارید ) . اگه دمیج Whirligig Saw شما بالا باشه و جم های خوبی روش انداخت باشید معمولا اکثر موارد اینقدر دمیج میخوره که مستقیم به جای فاز دوم وارد فاز سومش میشه

اما در مورد Tomb mold 3
به طور پیش فرض توی تمام چالیس های سطح دو و سه میتونی پیداشون کنی . البته توی بازی هم میتونی از داخل فروشگاه های هانتر دریم خریداریشون کنی . اما اگر دنبال اینی که سریع به دست بیاری از چالیس های Lower Pthumeru که سطح 3 هستند استفاده کن و روی زدن موش ها تمرکز کن . معمولا جایی که یه گله موش هستش با زدن همه اونها میتونی Tomb mold 3 خوبی بدست بیاری

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,424
نام
علی
اما در مورد Tomb mold 3
به طور پیش فرض توی تمام چالیس های سطح دو و سه میتونی پیداشون کنی . البته توی بازی هم میتونی از داخل فروشگاه های هانتر دریم خریداریشون کنی . اما اگر دنبال اینی که سریع به دست بیاری از چالیس های Lower Pthumeru که سطح 3 هستند استفاده کن و روی زدن موش ها تمرکز کن . معمولا جایی که یه گله موش هستش با زدن همه اونها میتونی Tomb mold 3 خوبی بدست بیاری
اول اینکه دمت گرم که حوصله میکنی اینجوری با جزئیات توضیح میدی که میدونم ناشی از عشق به بازی هست که خودمم دارم تجربش میکنم.
نکته ی ریز اینجاس که الان فروشگاها ندارن Tomb Mold 3. من یکبار بازی رو تموم کردم و الانم تا Forbidden Woods رفتم و باس وودزو هنوز نزدم! دلیلش اینه که باید تا NG+7 برم تا فروشگاها تمام آیتمایه جدیدو بیارن؟ یا خود چلیسارو باید برم تا آیتمای جدید بیاد توی فروشگاه؟ یا ترکیب هردوش؟ تشکر.

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین
بچه ها سلام یه سوال
من بلادبورن و قبلا بازی کردم و تا خیلی جاها رفتم و خیلی اپگیرد کردم هیرو مو سره یه اتفاقا مجبور شدم همون موقع ها کنسولمو ریست فکتوری کنم چون میخواستم بفروشمش که کنسل شد فروختنم الان دوباره بازی رو نصب کردم همه چی از اوله چرا نباید طبیعتا سیو های بازی رو اپلود کنه؟
اخه سیوام توی پلیستیشن نتورک ( توی اکانتم هستش) جال اینجاست میزنه بلادبورن سیوش هست تو پلیستیشن نتورک و کپی میکنم رو کنسول ولی بازم همه چی از اوله

به نظرتون چی کار کنم؟

شاید باید برم جای اون روح کوچیکا اونجا شاید سیو بازی رو اپلود کنه

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
اول اینکه دمت گرم که حوصله میکنی اینجوری با جزئیات توضیح میدی که میدونم ناشی از عشق به بازی هست که خودمم دارم تجربش میکنم.
نکته ی ریز اینجاس که الان فروشگاها ندارن Tomb Mold 3. من یکبار بازی رو تموم کردم و الانم تا Forbidden Woods رفتم و باس وودزو هنوز نزدم! دلیلش اینه که باید تا NG+7 برم تا فروشگاها تمام آیتمایه جدیدو بیارن؟ یا خود چلیسارو باید برم تا آیتمای جدید بیاد توی فروشگاه؟ یا ترکیب هردوش؟ تشکر.

خواهش میکنم .
باید ملکه یارنام رو بزنی تا برای خرید در فروشگاه هانتر دریم آزاد بشه . اگه میبینی آیتمی رو کم داری به این علته که خوب چالیس ها مخصوصا درهای امتیازی قبل و بعد از باس و شروع مراحل رو نگشتی چون بازی طوریه که پیش نیازهای لازم واسه چالیس بعدی رو در داخل مراحل میده . به این خاطر طبق لیستی که در بالا نوشتم چک کن که تمام چالیس ها رو در سطح مورد نظر کامل رفته باشی . چالیس ها رو هم کامل بگرد وجب به وجب ، تمام درها همه بخش ها رو بگرد مخصوصا دیوارهای مخفی که آیتم های خیلی خوبی میده . اهمیت این درهای امتیازی اینه که یکدفعه میبینی مثلا ده تا از یه آیتم مورد نیازت بهت میده . پس کامل همه چالیسها رو برو

بچه ها سلام یه سوال
من بلادبورن و قبلا بازی کردم و تا خیلی جاها رفتم و خیلی اپگیرد کردم هیرو مو سره یه اتفاقا مجبور شدم همون موقع ها کنسولمو ریست فکتوری کنم چون میخواستم بفروشمش که کنسل شد فروختنم الان دوباره بازی رو نصب کردم همه چی از اوله چرا نباید طبیعتا سیو های بازی رو اپلود کنه؟
اخه سیوام توی پلیستیشن نتورک ( توی اکانتم هستش) جال اینجاست میزنه بلادبورن سیوش هست تو پلیستیشن نتورک و کپی میکنم رو کنسول ولی بازم همه چی از اوله

به نظرتون چی کار کنم؟

شاید باید برم جای اون روح کوچیکا اونجا شاید سیو بازی رو اپلود کنه

نه نمیشه باید از اول بری . منم یکبار دستگاه معمولی رو فروختم لول 470 بودم . دوباره که ps4 pro گرفتم با اینکه توی دستگاه قبلی بازی رو پلات کرده بودم ولی دوباره مجبور شدم از اول بازی کنم . البته از اول بازی کردن وقتی با بازی آشنایی لذت خاصی داره . چالش خوبی هستش بهتره از اول شروع کنی چون منم اینکارو کردم و دفعه دوم توی دستگاه جدید به لول مکس 544 رسوندم . واقعا بازی کردن با لول پایین توی چالیس ها برام لذت بخش و چالش برانگیز بود

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
بعد دو سال دوباره ps4 خریدم و بازیش کردم .هنوز اونقدر جذابه که بازی های دیگه که با کنسول خریدم و بیخیال شدم:D وافعا چطوری میشه یه بازی همچین اتمسفری داشته باشه؟ این دوستان from software دقیقا چی زدن موفع ساخت این بازی؟:D وافعا از بهترین بازی هایی بوده که تا حالا بازی کردم

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,915
نام
نـــــــویـــــــــد
بعد دو سال دوباره ps4 خریدم و بازیش کردم .هنوز اونقدر جذابه که بازی های دیگه که با کنسول خریدم و بیخیال شدم:D وافعا چطوری میشه یه بازی همچین اتمسفری داشته باشه؟ این دوستان from software دقیقا چی زدن موفع ساخت این بازی؟:D وافعا از بهترین بازی هایی بوده که تا حالا بازی کردم

چیزای سنگین و خوبی زدن که امیدوارم ۲برابرش رو بزنن و نسخه ۲ رو هم بحمدلله بدن ما بزنیم :D

dariush_ho

کاربر سایت
Feb 21, 2017
15
من بازی یه بازی تموم کردم اما لیدی ماریا اصلا ندیدم !!
کجا رو جا انداختم
بعد اینکه تو یوتیوب دیدم اواخر بازی وقتی به یکی مرحله اولیه بازی برمیگردی شهر تغییر کرده پر تپه های شنی
ممنون میشم راهنمایی کنید

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,915
نام
نـــــــویـــــــــد
من بازی یه بازی تموم کردم اما لیدی ماریا اصلا ندیدم !!
کجا رو جا انداختم
بعد اینکه تو یوتیوب دیدم اواخر بازی وقتی به یکی مرحله اولیه بازی برمیگردی شهر تغییر کرده پر تپه های شنی
ممنون میشم راهنمایی کنید

باید dlc داشته باشین

• Like
Reactions: dariush_ho

joker+1

کاربر سایت
Nov 1, 2014
312
نام
حسین
نه نمیشه باید از اول بری . منم یکبار دستگاه معمولی رو فروختم لول 470 بودم . دوباره که ps4 pro گرفتم با اینکه توی دستگاه قبلی بازی رو پلات کرده بودم ولی دوباره مجبور شدم از اول بازی کنم . البته از اول بازی کردن وقتی با بازی آشنایی لذت خاصی داره . چالش خوبی هستش بهتره از اول شروع کنی چون منم اینکارو کردم و دفعه دوم توی دستگاه جدید به لول مکس 544 رسوندم . واقعا بازی کردن با لول پایین توی چالیس ها برام لذت بخش و چالش برانگیز بود[/QUOTE]

ممنون از پاسخت داداش
ولی داداش پیگیری کردم و متوجه شدم مشکلم اینه که بازیم قبلا رجیون دو بوده ولی الان بزی که گرفتم رجیون یک هستش به خاطر همین سیوامو اپلود نمیکنه

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
چیزای سنگین و خوبی زدن که امیدوارم ۲برابرش رو بزنن و نسخه ۲ رو هم بحمدلله بدن ما بزنیم :D

من خیلی امید داشتم توی E3 چند ماه پیش حتی توی PlayStation Experience خبری از بلادبورن دو بشه ولی وقتی توی این دو تا مراسم خبری نشد تقریبا مطمئن شدم دیگه توی این نسل دیگه خبری از بلادبورن دو نمیشه . به دلیل اینکه حداکثر تا 2020 نسل نهم شروع میشه و PS5 میاد . لاین آپ سونی واسه 2018 و 2019 اینقدر بازی های آس انحصاری داره که فکر نکنم سونی بخواد این شاه مهره رو اینجا بزاره . فقط یه نگاه بندازیم گاد اف وار ، تلو دو ، دیز گان ، دیس استرندینگ ، اسپایدر من ، دیترویت ، دریمز ، Ghost of Tsushima ، اینا فقط بخشی از انحصاری های این دو سال باقی مونده هستن . من فکر کنم اگر بلادبورن دو ساخته بشه به احتمال بسیار زیاد در نسل 9 خواهد بود . به شخصه حاضرم دو سال بگذره ولی بلادبورن دو رو روی PS5 با گرافیک 4k ببینم. تنها میشه یه شانس کوچیک دید واسه دیدن بلادبورن دو در این نسل اونم در مراسم E3 بعدی . اگه اونجا معرفی بشه میشه به این نتیجه رسید که بازی در ماه های آخر نسل هشت به طور مشترک هم روی PS4 بیاد و هم روی PS5 . به نظر من ارزش داره صبر کنیم و بلادبورن دو رو روی PS5 بزنیم

NaViiDii

God Of War
کاربر سایت
Jan 4, 2009
14,915
نام
نـــــــویـــــــــد
من خیلی امید داشتم توی E3 چند ماه پیش حتی توی PlayStation Experience خبری از بلادبورن دو بشه ولی وقتی توی این دو تا مراسم خبری نشد تقریبا مطمئن شدم دیگه توی این نسل دیگه خبری از بلادبورن دو نمیشه . به دلیل اینکه حداکثر تا 2020 نسل نهم شروع میشه و PS5 میاد . لاین آپ سونی واسه 2018 و 2019 اینقدر بازی های آس انحصاری داره که فکر نکنم سونی بخواد این شاه مهره رو اینجا بزاره . فقط یه نگاه بندازیم گاد اف وار ، تلو دو ، دیز گان ، دیس استرندینگ ، اسپایدر من ، دیترویت ، دریمز ، Ghost of Tsushima ، اینا فقط بخشی از انحصاری های این دو سال باقی مونده هستن . من فکر کنم اگر بلادبورن دو ساخته بشه به احتمال بسیار زیاد در نسل 9 خواهد بود . به شخصه حاضرم دو سال بگذره ولی بلادبورن دو رو روی PS5 با گرافیک 4k ببینم. تنها میشه یه شانس کوچیک دید واسه دیدن بلادبورن دو در این نسل اونم در مراسم E3 بعدی . اگه اونجا معرفی بشه میشه به این نتیجه رسید که بازی در ماه های آخر نسل هشت به طور مشترک هم روی PS4 بیاد و هم روی PS5 . به نظر من ارزش داره صبر کنیم و بلادبورن دو رو روی PS5 بزنیم

به شخصه واقعا عجله ندارم واسش، فکر کنم خودتم همینجوری باشی، این بازی خیلی با ارزشه و ترجیح میدم مدت بیشتر منتظر بمونم اما یه چیز بی نقص دیگه ببینم، همینجوریش نسخه اول شاهکار و یه جورایی بی نقص بود، ادامه دادن همین مسیر برای نسخه دوم خیلی سخته اما خب میازاکی و تیمش از پسش بر میان اما زمان لازمه
با توجه به موفقیت تجاریش و همچنین محبوبیتی که کسب کرد احتمال اینکه ادامشو نسازن خیلی کمه !
به هرحال یا این نسل یا نسل بعد دیدن بلادبورن۲ خیلی لذتبخش خواهد بود، انتظار شیرینیه :D اما ارزششو داره

sam.fisher

کاربر سایت
May 29, 2006
878
نام
نويد
ولی من امیدوارم تریلری که از from software توی فکر میکنم TGA بود که پخش شد مال bloodborne بعدی باشه [-o<

• Like
Reactions: J. Constantine

J. Constantine

کاربر سایت
May 19, 2012
2,424
نام
علی
ولی من امیدوارم تریلری که از from software توی فکر میکنم TGA بود که پخش شد مال bloodborne بعدی باشه [-o<
ولی من امیدوارم که نباشه!:D اصن تصوره بلادبورن 2 روی پلی 5 هم قند تو دل آب میکنه مرد مومن!:D چرا باید رو پلی 4 بیاد؟!:D ولی محکم امیدوارم اگه جزو لاین آپ نسل بعد نباشه، دست کم یه سال بعد شروع بیاد که تا تهه نسلو باهاش بریم!:D میدونم معمولا لاین آپا خراب میکنن ولی خو این دست یه هیولایی مثه میازاکیه و ریسک خرابیش به مراتب پایینتره اگر اصن باشه البته!:D من خودم این نسل بازیو خیلی دیر کشف کردم ولی نسل بعد دیگه نمیزارم اینجوری تو پاچم بره عمو!:D

• Like
Reactions: sam.fisher

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر