PlayStation Bloodborne

سازنده
From Software
تاریخ انتشار
March 2015
ناشر
Sony Interactive Entertainment
پلتفرم‌ها
  1. PlayStation 4
Bloodborne

بازی جدید FROM SOFTWARE به کارگردانی خود میازاکی معرفی شد .
بازی به صورت انحصاری برای PS4 عرضه خواهد شد .

======================================

بازی توسط
SCE Japan Studio
From Software
توسعه و ساخته میشود.

سال عرضه ی بازی 2015 اعلام شده است .

=========

توجه:
در این تاپیک بحث:

درمورد داستان و مراحل بازی فقط در تگ اسپویلر!
در مورد ریجن ممنوع!
در مورد قیمت بازی ممنوع!
در مورد کدام فروشگاه بازی رو آورده و کدام فروشگاه معتبره ممنوع!

آخرین ویرایش:

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
کسی از دوستان تونسته Cursed Poorman´s Damp Blood Gem (6) رو بگیره؟
یا Cursed Fool´s Damp Blood Gem (6) رو؟
واقعا عذاب آور هستن و اصلا دراپ نمیشن!!!!!!

در کنار بازی اصلیم روی این موضوع هم دارم کار میکنم سعی میکنم هر طور شده بفهمم چطوری . غیر از ریون های EYE شما بخش Arcane رو تا چه عددی بردی بالا ؟

اره ولی با مشت نمیمردو فک کنم اکثرا که اولش راهنما نداشتیم بهمون بگه اینطوری شدیم.بدترین حسم تو این بازی اینه که با سیصد هزارتا بلاد اکو تو مپ بچرخی با ترسD:.بد تازه یکی بعنوان دشمن بهت وصل شه بزنتت بپره بد بیای تو بازی ببینی بلاد اکوت دست یکی ازین گوسفندایه بازیهD:

اون گرگ با مشت هم میمرد ولی خیلی وقت گیر بود و باید دائما جا خالی میدادی و میزدیش . نیازی هم نبود البته ولی میشد با مشت هم این گرگه رو زد . چند تا ویدیو از این با مشت زدن گرگه هم توی یوتیوب موجوده ولی همونطوری که گفتم کار وقت گیر و بیهوده ایه

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
کسی از دوستان تونسته Cursed Poorman´s Damp Blood Gem (6) رو بگیره؟
یا Cursed Fool´s Damp Blood Gem (6) رو؟
واقعا عذاب آور هستن و اصلا دراپ نمیشن!!!!!!

من دومی رو دارم. نمی دونم کی بهم داده چون دنبال فارم ش نبودم ولی تو دانجون ها زیاد ول گشتم. ولی اولی رو تو جم هام پیدا نکردم. باید سخت باشه چون من 150 ساعتی وقت روی چالیس گذاشتم حداقل و هنوز ندارم ش.

حالا همچین تاثیرات خفنی هم ندارن با همین جم های عادی کار راه می افته. همین ها که منفی نداره و بیست و خورده ای درصد اتک آپ می کنه. اون یکی که مثل اینکه باید خونت کم باشه تا اثر کنه که به نظرم به ریسکش نمی ارزه. صد در صد هم افزایش بده باز من نمی ندازم رو اسلحه م!

................
اینم اتفاقی پیدا کردم. قبل از این واقعی ش رو ندیده بودم. یه جایی تو ایسلند هست.

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
در کنار بازی اصلیم روی این موضوع هم دارم کار میکنم سعی میکنم هر طور شده بفهمم چطوری . غیر از ریون های EYE شما بخش Arcane رو تا چه عددی بردی بالا ؟

اون گرگ با مشت هم میمرد ولی خیلی وقت گیر بود و باید دائما جا خالی میدادی و میزدیش . نیازی هم نبود البته ولی میشد با مشت هم این گرگه رو زد . چند تا ویدیو از این با مشت زدن گرگه هم توی یوتیوب موجوده ولی همونطوری که گفتم کار وقت گیر و بیهوده ایه
تو صفحه قبل که بیلد گذاشتم :D
بخش Arcane رو تا 50 بردم بالا که با ریون Eye تا 430 دیسکاوری میره بالا
البته یکی دارم که 33% اتک رو میبره بالا
ولی دنبال اینم چند تا دیگه پیدا کنم
هنوزم تو کف بازی Ray Dhimitri موندم دیگه!!!

s_silent

کاربر سایت
Sep 28, 2012
139

بالاخره تو گلایف Pwmf22gu پیداش کردم . کلا این گلایف منبع جمهای خوبه
نکته ای که هست اینه که باید ببینید جمهای که قبلا گرفتین تا چه Rating بودن من این جمو تو جریان عادی بازی و دانجها تا Rating 16 گرفته بودم . اینقدر این گلایف رو زدم تا رسیدم به Rate 19 . و یه مورد دیگه نمیدونم ربطی داره یا نه . با Insight بالای 50 جمهای بهتری واسم دراپ شد امروز با Insight 4 اصلا جم خوبی گیرم نیومد . این بازی اینقدر پارامترهای مختلف توش هست که نمیشه رو چیزی حساب کرد . مثلا Insight با BeastHood رابطه عکس داره از طرفی BeastHood با Physical Def رابطه عکس داره . حالا نمیدونم واقعا تعداد Insight ها با Discovery رابطه ای داره یا نه .​

آخرین ویرایش:

M ξ λ δ ζ

کاربر سایت
Feb 11, 2011
6,215
نام
مهدی
طبق چیزی که تو این سایت نوشته این جم تو گلایف Pwmf22gu دراپ میشه چیزی که شما دنبالشین تو Rate 19 هست نمیدنم تا چه ریتی تونستین این جمو بگیرین .
از اون جم 27% که من 4_5 تا دارم! :D
بیشتر دنبال اون 34% هستم
من اکثر جم هایی که دارم 19 هستن

• Like
Reactions: mohsen__gamer

amirarsenal

کاربر سایت
Dec 5, 2010
520
نام
امیر
سلام
چند تا سوال
1: این استان کردن و کریت زدن چه جوریاست؟یکی آموزش درستش رو بگه ممنون
2: بعضی از آیتمها تو بازی نمیدونم چیکار میکنن اصلا.جعبه موسیقی سکه ها و ..... البته این آیتمهای که رو اسلحش میزنه رو میدونم مثل فایر پیپر
3: من الان رسیدم به اون قسمت که با یه خون آشام صحبت میکنی فرستادمش کلینیک. چقدر از بازی مونده؟
4: تو آپدیت کردن خودت اولویت رو چی باشه؟ من اون 3 تا پایینی رو اصلا آپدیت نکردم ولی بالایی ها مثل استامینا و هیل رو تا 22 رسوندم
ممنون

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab

بالاخره تو گلایف Pwmf22gu پیداش کردم . کلا این گلایف منبع جمهای خوبه
نکته ای که هست اینه که باید ببینید جمهای که قبلا گرفتین تا چه Rating بودن من این جمو تو جریان عادی بازی و دانجها تا Rating 16 گرفته بودم . اینقدر این گلایف رو زدم تا رسیدم به Rate 19 . و یه مورد دیگه نمیدونم ربطی داره یا نه . با Insight بالای 50 جمهای بهتری واسم دراپ شد امروز با Insight 4 اصلا جم خوبی گیرم نیومد . این بازی اینقدر پارامترهای مختلف توش هست که نمیشه رو چیزی حساب کرد . مثلا Insight با BeastHood رابطه عکس داره از طرفی BeastHood با Physical Def رابطه عکس داره . حالا نمیدونم واقعا تعداد Insight ها با Discovery رابطه ای داره یا نه .​

البته می دونی که اون حدود 12% منفی که میبینی روی هفت تا از باسها و تعدادی از دشمن ها تاثرگذاره ها:D

شما هنوز میتونی ورژنی شو پیدا کنی که اون منفی رو نداره و بجاش حدود 3% استامینا رو هم زیاد می کنه.

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
[
تو صفحه قبل که بیلد گذاشتم :D
بخش Arcane رو تا 50 بردم بالا که با ریون Eye تا 430 دیسکاوری میره بالا
البته یکی دارم که 33% اتک رو میبره بالا
ولی دنبال اینم چند تا دیگه پیدا کنم
هنوزم تو کف بازی Ray Dhimitri موندم دیگه!!!

من حدس زدم ممکنه Discovery بالاتر باعث بشه کار ساده تر بشه دارم Arcane رو کم کم میبرم لول آخر ولی حدس میزنم یه فرمول خاصی باید باشه . رسما دارم تمام احتمالات رو چک میکنم

Tiny music box به چه دردی می خوره

از این جعبه موسیقی در دو جای بازی میتونی استفاده کنی که هر دو باس هستند . اولیش Father Gascoigne که وقتی در حال نبرد ازش استفاده کنی استان میشه و میتونی بهش ضربه بزنی . سه بار کلا میشه ازش در نبرد با این باس استفاده کرد . دو بار قبل از اینکه تبدیل به beast بشه و یک بار وقتی که تبدیل شد ولی دقت کن که اگه از جعبه موسیقی استفاده کنی زودتر از حالت معمول تبدیل به beast میشه . دومین جایی که هم که میتونی از جعبه موسیقی استفاده کنی در نبرد با باس Mergo's Wet Nurse هستش

سلام
چند تا سوال
1: این استان کردن و کریت زدن چه جوریاست؟یکی آموزش درستش رو بگه ممنون
2: بعضی از آیتمها تو بازی نمیدونم چیکار میکنن اصلا.جعبه موسیقی سکه ها و ..... البته این آیتمهای که رو اسلحش میزنه رو میدونم مثل فایر پیپر
3: من الان رسیدم به اون قسمت که با یه خون آشام صحبت میکنی فرستادمش کلینیک. چقدر از بازی مونده؟
4: تو آپدیت کردن خودت اولویت رو چی باشه؟ من اون 3 تا پایینی رو اصلا آپدیت نکردم ولی بالایی ها مثل استامینا و هیل رو تا 22 رسوندم
ممنون

1- استان کردن و VA زدن سه حالت کلی داره . اولیش زمانی هستش که دقیقا قبل از اینکه دشمن بهت ضربشو بزنه با تفنگ بهش شلیک کنی در این حالت استان میشه و بعد همونجا بدون اینکه دگمه دیگه ای رو بزنی فقط سریع دگمه R1 رو باید بزنی تا VA بزنه . نیاز به تمرین داره ولی دستت راه بیفته دیگه راحت میتونی ازش استفاده کنی . دومین حالتش اینه که ضربه قدرتی شارژی که با R2 میزنی رو در پشت دشمنات بزنی . تقریبا اکثر دشمنای بازی وقتی پشتشون باشی و در اون حالت دگمه R2 رو تا آخر نگه داری و ضربه شارژی قدرتی بهشون بزنی استان میشن و بعد میتونی با R1 بهشون VA بزنی البته دقت کن موقع ضربه خوردن باید به پشتشون بخوره ضربه و اگر برگردن استان نمیشه . میتونی با فشردن خیلی آروم آنالوگ سمت چپ به شکل آهسته بری پشت دشمنات و این ضربه رو بزنی . سومین حالت هم در نبرد با باس ها هستش به این شکل که به یه جای حساسشون ضربه بزنی . اکثرا باس های بزرگ به این شکل استان میشن مخصوصا وقتی با اسلحه های قدرتی به سرشون یا جاهای حساس بدنشون ضربه میزنی حدودا یکی دو بار به این شکل در طول نبرد استان میشن مثلا آمیگدالا حدودا دو بار میشه بهش VA زد

2- هر آیتمی که نمیدونی اسمشو بزار برات توضیح میدیم به چه کاری میاد
3- الان Forbidden Woods هستی . اگه بخوای بازی رو فقط سریع تکمیل کنی که آخر این ناحیه باس SHADOW OF YHARNAM و منطقه بعدیش باس عنکبوتی ROM و بعد منطقه Yahar'gul, Unseen Village که آخرش میرسی به باس One Reborn که اونم وقتی بزنی میری به منطقه Nightmare of Mensis که ابتدا میرسی به باس Micolash, Host of the Nightmare و بعدش در آخر این مراحل میرسی به باس Mergo's Wet Nurse بعدشم که برمیگردی هانترز دریم و نبرد آخر با باس gehrman و اگه حداقل سه تا آیتم Cord رو بدست آورده باشی باس آخر مخفی Moon Presence . این مسیرت به آخر بازی هستش اگه بخوای فقط بازی رو تمام کنی ولی توجه کن تمام این مراحل پر از جاهای مخفی و آیتم های مختلف هستش که خیلی به کارت میان همچنین اگر میخوای یک سری از چالیس ها برات آزاد بشه باید باس های انتخابی بازی رو بزنی مثل آمیگدالا یا مثل ابرتیاس . پیشنهادم اینه تمام مراحل بازی رو با دقت بگردی و کل بازی رو کامل تمام کنی . به نظرم اگه همین تاپیک رو با حوصله از اول بخونی خیلی چیزها دستت میاد ولی اگر سوالی بود بپرس با دوستان هستیم راهنمایی میکنیم

4- این بستگی به سبک بازیت داره ولی در حالت کلی اون دو آیتم قدرت و اسکیل وسطی رو حتما زیاد کن و استمینا و بعدش جون . اگه از تفنگ در بازی زیاد استفاده کنی bloodtinge رو زیاد کن و اگه از firepaper یا boltpaper در بازی زیاد استفاده میکنی یا میخوای که آیتم های دراپ شده از دشمنات بیشتر باشه Arcane رو زیاد کن . فقط توجه کن که تمام این حالت ها تا لول 50 ارتقاشون مشخصه بعد از اون باید چندین لول بالا ببری تا ببینی مثلا یک درجه بالاتر بره پس اگر طرفدار بالانس در بازیت هستی هر 6 سطح رو به لول 50 برسون و بعدش چیزهایی که بیشتر به کارت میاد زیادتر کن ولی در حالت کلی پیشنهاد من اینه اول دو آیتم قدرت و در کنارش استمینا بعدش HP و بعد با توجه به سبک بازیت یکی از اون دو بخش Arcane یا bloodtinge

u.s.a

کاربر سایت
May 19, 2009
15,128
نام
حسین
درود.
یه سوال کلی داشتم. خواستم بدون این بازی سخت تر هست یا Dark Souls؟ و نکته دیگه اینکه کدومشون بیشتر قلق داره؟ چون مثلا Ninja Gaiden هم سخت بود. ولی یه سری قلق خاص داشت که اگه اونا دست آدم میومد بازی راحت میشد براش. برای همین خواستم بدونم کدوم یکی از این 2 بازی بیشتر قلق داره. نکته دیگه اینکه من تا حالا بازی این سبکی اصلا بازی نکردم. ولی جدیداً به این سبک علاقمند شدم. برای همین خواستم بدونم کدوم بازی رو اول بگیرم.
ممنون.

MAKEDREAM

کاربر سایت
Dec 21, 2013
367
درود.
یه سوال کلی داشتم. خواستم بدون این بازی سخت تر هست یا Dark Souls؟ و نکته دیگه اینکه کدومشون بیشتر قلق داره؟ چون مثلا Ninja Gaiden هم سخت بود. ولی یه سری قلق خاص داشت که اگه اونا دست آدم میومد بازی راحت میشد براش. برای همین خواستم بدونم کدوم یکی از این 2 بازی بیشتر قلق داره. نکته دیگه اینکه من تا حالا بازی این سبکی اصلا بازی نکردم. ولی جدیداً به این سبک علاقمند شدم. برای همین خواستم بدونم کدوم بازی رو اول بگیرم.
ممنون.

این بازی هم قلق خاص خودشو داره . هر چقدر در بازی پیش میری تجربه و یادگیریت بالاتر میره و طبعا بازی برات راحت تر میشه و طرفدار این میشی که بازی رو در حالت های سخت تر دوباره شروع کنی . سخت تر بودن بازی بستگی به سبک بازیت داره . بلادبورن یک بازی در سبک کاملا تهاجمی هستش یعنی کلا یک سمت اسلحه سرد و سمت دیگه اسلحه گرم و کلا یکی دو مورد سپر در بازی هستش که یکیش چوبیه و یکیش هم توی دی ال سی هستش که معمولا خیلی کم استفاده میشه ولی در سری سولز سپر خیلی مهمه و این یکی از فرق های بین این دو سریه . البته دارک سولز هم بازی بسیار خوبیه ولی اگر طرفدار فلسفه تهاجم هستی بلادبورن بی نظیره و بسیار چالش برانگیز . من هم قبل از اینکه بلادبورن رو بازی کنم در حدود فقط نیم ساعت مجموعه دارک سولز یک و دو و دمون سولز رو روی ps3 تست کردم ولی اون زمان نتونستم باهاش ارتباط برقرار کنم ولی فضای خوفناک و بی نظیر بلادبورن کاری کرد نه تنها این بازی رو شروع کنم که یکی از سه بازی برتر زندگیم تا حالا شده . طراحی مراحل ، بخش های مخفی بازی ، باس های چالش برانگیز و ده ها مورد ریزه کاری و... کمک کردن به بازیکنان در حالت آنلاین یا کمک گرفتن ازشون . نبرد با بازیکنان در حالت آنلاین ، چالیس های مخوف از سطح یک تا 5 ، ده ها نوع اسلحه ، لباس و تفنگ که هر سبکی رو دوست داشته باشی میتونی پیش بری. مطمئن باش این بازی یکی از تجربه های برتر زندگیت میشه و البته بهتره که زودتر اینو بازی کنی چون زمزمه های معرفی bloodborne 2 در E3 بعدی به گوش میرسه .

ardalthebest

کاربر سایت
Jun 3, 2015
334
من خیلی وقته پلات کردم کلی هم بازی دارم ولی واقعآ این بلادبورن اعتیاد آوره.
کسی هست بریم فارم کنیم یخورده بلاد ایکو بگیریم؟

ardalanshami یوزرمه اد کنین

mikammi

کاربر سایت
Feb 9, 2014
455
نام
shahab
درود.
ممنون.

تقریبا تمام نکات رو دوستمون گفتن. ولی عمده ترین فرق شون بنظرم زیادتر بودن بنفایرهای(نقاط سیو) دارک سولز نسبت به بلادبورن هست که خیلی بازی رو آسونتر کرده. تقریبا به ندرت چالشی که توی مداومت بازی بدون سیو توی بلادبورن هست رو توی مناطق دارک سولز می بینی.

نکته دیگه هم اینه که آیتمی که خون شما رو پر میکنه توی دارک سولز نامحدوده ولی توی بلاد شمارش می شه. این حداقل توی شروع بازی بلاد رو سخت تر می کنه. اوایل ممکنه مجبور بشی ساعت ها ازی کنی فقط واسه اینکه خون به اندازه ی کافی داشته باشی.

نکته ی دیگه پیچیدگی نقشه هست که بلاد پیچیده تره و مثلا من بعضی مناطق بلاد رو هنوز بعد پنج شش دور بازی هنوز توش بگی نگی گم می شم.

نکته ی دیگه فست تراول هست که توی دارک سولز شما از هرجا باشی به هرجا میتونی فست تراول کنی ولی توی بلاد فقط از یک مکان می شه فست تراول کرد.

سپر هم توی دارک سولز امنیتی میده که توی بلاد چیزی شبیه ش وجود نداره و بلاد بازی وحشی تریه و امنیت کمتری احساس می کنی.

از همه ی اینا مهمتر از نظر من کیفیت بالاتر بلاد هست. من باشم بهتره رو آخر بازی می کنم که توی ذوقم نخوره. نه اینکه دارک خوب نیست، دارک عالیه ولی بلاد عالی تره.

HalfLife G

کاربر سایت
Feb 21, 2009
3,755
نام
مراد حلیمی
درود.
ممنون.
منظورت از DARK SOULS شماره1 اش هست یا شماره 3 اش؟؟
اگر شماره 3 هست که در کل آسونتر از بلادبورن هست ولی بازم بازیه سختی هست(قلق هم میخواد و سختی الکی نیس)
ولی اگه منظورت شماره1 هستش از هر لحاظ که فکرشو بکنی شماره 1 از بلادبورن سخت تر

دارک سولز1 و بلادبورن باکیفیت ترین و سخترین بازیهای میازاکی هستن

.

• Like
Reactions: u.s.a

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر