Rainbow Six Siege

گفتگو در 'Console Games Community' ایجاد شده توسط Fenris Wolf, ‏Jun 10, 2014.

 1. کاربر سایت

  ارسال ها:
  8,357
  تاریخ عضویت:
  ‏Jan 9, 2009
  نام:
  Shervin

  dpaz_980_tom_clancys_rainbow_six_siege_banner.jpg
  نام بازی: Rainbow 6 Siege
  سازنده و ناشر: Ubisoft

  سبک: FPS, Tactical Shooter
  پلتفرم: PC, PS4, Xbox One
  تاریخ عرضه: 1 دسامبر 2015 ( 10 آذر 1394 )

  Rainbow 6 Siege یا به طور مختصر R6S، یک بازی اول‌شخص تاکتیکی تمام آنلاین است که در آن بازیکنان به رقابت با یک دیگر بر سر اهداف مختلف بازی می‌پردازند. این اهداف در بخش های مختلف بازی، یعنی بخش Casual, Ranked, Terrorist Hunt پخش شده اند که به توضیح هر کدام می‌پردازم.
  همچنین بازی به طور کلی دارای آپدیت هایی است که تحت عنوان فصل از اونها یاد می‌شود. فصل ها حدودا هر 3 ماه یک بار عوض می‌شوند که با تغییر هرفصل، لیست جدیدی از باف و نرف ( قوی و ضعیف کردن ) برای اُپریتورهای فعلی بازی ایجاد می‌شود و همچنین به طور کاملا مجانی؛ نقشه و اُپریتورهای جدیدی به بازی اضافه می‌شود. این اُپریتورها رو می‌شه با استفاده از پولی که از طریق بازی کردن به دست می‌آورید ( پول درون بازی تحت عنوان Renown شناخته می‌شود ) خریداری بکنید.
  در بخش Casual، همانطور که از اسم اون پیداست، بازیکنان به طور عادی و به دور از هر نوع استرس برای گرفتن " رنک یا مدال " به بازی و رقابت با یکدیگر میپردازند. مُد های این بخش به سه دسته Secure, Bomb, Hostage تقسم می‌شوند.

  بخش Ranked نیز مشابه با بخش قبلی است با این تفاوت که بازیکنان اجازه خروج از بازی در میانه بازی را ندارند و در صورتی که این عمل را انجام بدهند به طور موقت از انجام بخش Ranked محروم ( Ban ) خواهند شد. همچنین با انجام دادن این بخش، بازیکنان یک مدال خاصی در کنار نام کاربری خود دریافت می‌کنند و میزان K/D - Win Loss ـشون هم به نسبت بازی که از خودشون نشون دادن بالا و پایین می‌شود.

  در نهایت در بخش Terrorist Hunt، بازیکنان با یک بازی نسبتا متفاوت تر از 2 مورد فوق الذکر رو به رو خواهند شد. در این بخش افراد به جای مبارزاه با یک دیگر، با تروریست های موجود در نقشه ( که توسط هوش مصنوعی کنترل می‌شوند ) مبارزه خواهند کرد و هدف ماموریت را در کنار یکدیگر انجام خواهند داد.

  به زبان ساده تر دو بخش اول حکم PvP و بخش آخر حکم PvE رو دارد.
  hlmm_ops7_1.png

  رَنک های مختلف بازی، از Copper تا Diamond


  اما مُدهای بازی به چه صورت است؟ ابتدا باید اشاره کرد که به طور کلی در مُدهای بازی ( به جز تروریست هانت ) بازی 10 بازیکن را در برابر یکدیگر قرار می‌دهد. 5 مهاجم و 5 مدافع که در بخش های ذیل به وظایف هر یک اشاره خواهد شد:

  Secure Area: در این بخش بازیکنان مدافع باید از Biohazard Container دفاع بکنند، به این صورت که به مهاجمین اجازه ندهند در اتاقی که Biohazard قرار دارد وارد بشوند و ماموریت رو به پایان برسونن. این امر هم به این شکل صورت می‌گیره که اگه اتاق Biohazard خالی از افراد تیم مدافعین باشه و مهاجم درون اتاق مذکور قرار بگیره، بعد از چند ثانیه هدف به پایان می‌رسه و مهاجمین پیروز می‌شوند.

  Bomb: دو بمب در دو اتاق مختلف قرار دارد. تیم مدافع باید مانع خنثی کردن هر یک از این دو بمب توسط مهاجمین بشود. بنابر این باید با استفاده از کار تیمی به محافظت از بمب ها بپردازد. در مقابل در صورتی که تیم مهاجم موفق به کارگذاشتن خنثی کننده بمب بشود، تیم مدافع یک فرصت کوتاه دارد تا محل دقیق آن را پیدا کرده و مانع از خنثی شدن بمب بشود.

  Hostage: یک نفر گروگان نزد تیم مدافع قرار دارد که تیم مهاجم باید به نجات او برود. در صورتی که هر یک از دو تیم موجب کشته شدن گروگان بشود، خود تیمی که به گروگان آسیب رسانده بازنده دست خواهد بود.

  نکته مهمی که وجود داره اینه که در تمامی مُد های ذکر شده، با کشتن تمامی بازیکنان یک تیم، تیم باقی مانده پیروز آن دور خواهد شد. البته درصورتی که در مُد بمب تیم مهاجم دیفیوزر رو کار گذاشته باشه حتی اگه همه اعضای تیمشون هم مرده باشن، اگه تا قبل اتمام زمان بازی مدافعین دیفیوزر رو خنثی نکننند بازی رو میبازن.

  در مُدهای مختلف Terrorist Hunt نیز بازیکنان باید به کشتن موج های مختلف تروریست ها و یا خنثی کردن 2 بمب و امثال این کارها بپردازد. همچنین امکان تکی بازی کردن Terrorist Hunt نیز وجود دارد.

  t48r_ops.jpg

  لیست اُپریتورهای مختلف بازی ( در بالا ) که جلوتر به معرفی آنها می‌پردازم:

  [​IMG]


  [​IMG]
  اپریتورهای SAS
  c9a8_dprj2fy.png
  Sledge: قابلیت اصلی این کلاس چکشش هست که میتونه دیوار های و در و پنجره چوبی رو بشکنه. همینطور میتونه در و پنجره کلاس Castle رو هم باز کنه.
  lxo9_hwmpdns.png
  Mute: قابلیت اصلیش دارا بودن Signal disrupter هست که هم میتونه Drone هارو jam کنه و هم جلوی نفوذ کلاستر فیوز رو بگیره.

  n9pt_rainbow-6-siege-clipart-15.png
  Thatcher: با داشتن EMP GRENADE خیلی راحت میتونه وسیله های الکترونیکی (C4 و ... )دشمن رو از بین ببره.
  d0uv_dprj2fy.png
  Smoke: این کلاس هم 3 تا Gas grenade داره که به دشمن ها Damage وارد میکنه. خودش میتونه داخل Gas حرکت کنه و از جونش کم نشه.


  [​IMG]

  اپریتورهای FBI SWAT
  [​IMG]
  Thermite: بریچ مخصوص خودش به اسم Brimstonebc3 رو داره که میتونه دیوار های reinforced شده رو هم از بین ببره.

  [​IMG]

  ASH: یک M120 داره که شبیه Grenade launcher هست و میتونه Breaching Round شلیک کنه. که تمام درها قابل انفجار هستن. دیوارها هم به جز دیوار های مقاوم شده.

  [​IMG]
  Castle: یکی از بهترین کلاس های مدافعان حساب میشه چون میتونه در و پنجره های ضد گلوله بزاره (Armor panel).این هارو میشه با melee کردن هم نابود کرد ولی خیلی طول میکشه.

  [​IMG]

  Pulse: این کلاس قابلیت اصلیش داشتن Heartbeat sensor هست که براحتی از پشت دیوار ها هم میتونه محل دشمن رو پیدا کنه. البته بدی هم که داره هروقت میخواد استفاده کنه داد میزنه و دشمت میفهمه.


  [​IMG]
  اپریتورهای GIGN
  [​IMG]
  Montagne: شیلد خیلی خوبی داره که با فعال کردنش کل بدن رو پوشش میده و پلیر های دیگه میتوونن پشت این کاراکتر وایسن و ازش به عنوان کاور استفاده کنند.
  [​IMG]
  Twitch: دارای Shock drone هست که میتونه کنترلش کنه. و با استفاده از تیرهای برقی درونش میتونه جون دشمن یا ابزار آلات برقیشون رو بترکونه.
  [​IMG]
  Doc: یک Stim pistol دراره که از راه دور میشه هم تیمی هارو Revive کرد.
  [​IMG]
  Rook: یکی از بهترین کلاس هاست. برای هم تیمی ها ارمور میزاره که باعث میشه ارمورشون افزایش پیدا کنه و بیشتر توی مبارزات دووم بیارن.

  [​IMG]

  اپریتورهای Spetsnaz
  [​IMG]
  Glaz: روی اسلحه اش هر زمانی که بخواد میتونه Scope خاصی بزاره که برای فاصله های دور عالیه. حتی تنها کلاسیه که تیر هاش از شیشه های ضد گلوله مپ هواپیما رد میشه. همچنین روی اسکوپش یک عدد ترمال داره که دشمنا رو با رنگ زرد نشون میده.
  [​IMG]
  Fuze: این هم Cluster charge داره که میتونه روی همه نوع در و پنجره بزاره و روی دیوار های مقاوم نشده هم همینطور.
  [​IMG]
  Kapkan: این کلاس Laser trap داره که اون هارو روی در ها و پنجره میزاره و با رد شدن دشمن از روی اون ها منفجر میشه.
  [​IMG]
  Tachanka: تاچانکا، ملقب به لُرد تاچانکا یک Mounted LMG داره و میتونه اونو هرجایی که امکانش باشه بزاره روی زمین. این LMG یه شیلد هم داره که به هیچ دردی نمیخوره و کلا لُرد از بزرگترین سوژه های سیجه :D


  [​IMG]
  اپریتورهای GSG9
  [​IMG]
  IQ: این اپریتور یک R.E.D. Sensor داره که به واسطه اون هر وسیله الکترونیکی که درحال استفاده شدن باشه ( مثل C4, A.D.S, Drone, Camera, Heartbit Sensor و ... ) رو نشون میده و بازیکن می‌تونه خطرات احتمالی رو پیش بینی بکنه.
  [​IMG]
  Blitz :این اپریتور یک شیلد متوسط داره که مجهز به Flash bang ـه که به واسطه اون خیلی راحت میشه دشمن رو به طور موقت کور کرد.
  [​IMG]
  Bandit: پشت شیلد ها و روی سیم خاردار و پشت دیوار های مقاوم شده برق وصل میکنیم که کسی نتونی بزاره.
  [​IMG]
  Jager: دستگاهی که داره خیلی راحت cluster charge یا flash bang رو خنثی میکنه و برای مدت محدودی دشمن نمیتونه چیزی پرت بکنه.


  [​IMG]
  اپریتورهای JTF2
  [​IMG]
  Buck: باک که دارای دو اسلحه قدرتمند هست، یک قابلیت ویژه هم داره که به واسطه اون یک شاتگان قدرتمند زیر اسلحه اش وصل میکنه که می‌تونه در و دیوار و هرچی که سر راهش بود رو سریع نابود کنه!
  [​IMG]
  Frost: یکی از اُپریتورهای خوب مدافعین، با قابلیت تله گذاری. درصورتی که دشمن روی تله های اون بره، Down میشه و از این موقعیت اگه هوشمندانه استفاده بکنید هم میشه شخصی که روی تله رفته رو کشت هم یارایی که برای نجات فرد مذکور میان :D


  [​IMG]
  اپریتورهای Navy Seals
  [​IMG]
  Black Beard: این اپریتور می‌تونه دوتا شیلد شیشه ای کوچیک که روی سر اسلحه اش نصب می‌شود رو استفاده بکنه که تا 2 - 3 تا ضربه از جونش محافظت میکنه و بعد میشکنه.
  [​IMG]
  Valkyrie: از ویژگی های این اپریتور، توانایی پرتاب کردن 3 تا دوربین در نقاط دلخواه است که به پیدا کردن دقیق جای دشمنا کمک میکنه، همچنین دیده شدن این دوربین توسط دشمنا کار خیلی سختیه چون دوربین کوچیک و مشکی رنگه و سخت دیده می‌شه.

  [​IMG]
  اپریتورهای BOPE
  [​IMG]
  Capitao: دارای یک CrossBow که توانایی شلیک 2 تیر آتشین و چند تیر بمب دودزا را دارد.
  [​IMG]
  Caveira: این اپریتور می‌تونه با بالاترین سرعت بدون ایجاد هیچ نوع سر و صدایی در سراسر مپ حرکت کنه و موقعی که دشمنان را Down کرده، اونا رو بازجویی کنه تا جای سایر اعضای تیم مقابل برای چند ثانیه آشکار بشه.

  [​IMG]
  اپریتورهای SAT
  [​IMG]
  ECHO: اکو یک Drone داره که می‌تونه باعث ایجاد سر گیجه و مختل شدن دید شخصی که میخواد بشه، به این صورت که به شخص مذکور یه موج شلیک میکنه. Drone اکو تقریبا نامرئیه و روی سقف هم میتونه حرکت کنه.
  [​IMG]
  HIBANA: هیبانا تقریبا شبیه ترمایته، با این تفاوت که میتونه تیرهاشو از راه دور شلیک کنه و برروی هر سطحی ( حتی سطوح Barricade شده ) حفره ایجاد بکنه.


  [​IMG]

  اپریتورهای GEO
  [​IMG]
  MIRA: میرا می‌تونه دوتا پنجره ضد گلوله که فقط از یک طرف اون میشه طرف مخالف رو دید روی دیوارها وصل کنه. همچنین روی این پنجره ها یک کپسول وجود داره که با شکستنش، پنجره باز می‌شود.


  [​IMG]
  JACKAL: جکال می‌تونه ردپای کسایی که از یه نقطه رد شدن رو ببینه و اسکن کنه. درصورت اسکن شدن تا 3 بار آخرین نقطه ای که شخص اسکن شده در اون قرار داشته برای همه بازیکنان تیم مهاجم آشکار می‌شود.

  [​IMG]
  مپ های بازی درحال حاضر 16 تا است که به شرح زیر اند:


  rpwp_2.png
  برنامه یوبیسافت برای پشتیبانی از سیج در سال دوم عرضه
  وضعیت فعلی بازی: سال 2، فصل 2، Operation Health

  جدیدترین ویژگی بازی:

  • افزوده شدن ویژگی One Step Match Making و امکان دسترسی به سایر منو های بازی درحین انجام مچ میکینگ.
  • حل مشکلات جزئی در ساختار نقشه Kanal جهت جلوگیری از Spawn Killing.
  • حل مشکل Jam شدن تیرهای ویژه Hibana در حالی که هیچ نوع Jammer ـی در محیط وجود ندارد.
  ویژگی بعدی که قرار است با آپدیت اضافه شود:


  آخرین آپدیت اصلی عرضه شده: 2.2.1.1  این پست با اضافه شدن ویژگی های جدید به بازی آپدیت خواهد شد.
   

  Attached Files:

  آخرین ویرایش: ‏Jul 14, 2017
  agent 360, NaRiiMaN, Tαylor Swift و 33 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 2. کاربر سایت

  ارسال ها:
  889
  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 21, 2015
  عجب چیزی بود این باگ دکتر :D ممنون از @BlackGamer عزیز .
  البته اینم بگم تا وقتی جواب میده که از کنترلر استفاده شه ! وقتی شروع کردم استفاده از کیبورد ، به طور کامل از بین رفت ...

  منظورمو نگرفتی !
  برای این گفتم که فقط فرصت داشته باشم تستش کنم ، و گر نه 100% باید برطرف شه :|
   
 3. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,632
  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 25, 2012
  نام:
  Arya
  PC یا PS4؟
   
 4. کاربر سایت

  ارسال ها:
  889
  تاریخ عضویت:
  ‏Jun 21, 2015
  PC .
  رو PS4 هم که صد در صد باید جواب بده .
   
 5. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,632
  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 25, 2012
  نام:
  Arya
  عکس لیک شده از اپراتور Hong Kong
  [​IMG]
   
  amir72, JAVAD20, Octienne و 7 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 6. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,979
  تاریخ عضویت:
  ‏Aug 20, 2011
  نام:
  مهدی
  دوستان دلیل اینکه مسابقات پرو لیگ فقط در مد بمب اجرا میشه چیه؟؟؟ شاید از بقیه مد ها سخت تر باشه ولی خب همیشه فقط تاکید روی بمب میکنن و هیچوقت ندیدم بخوان سیکیور یا هاستیج رو امتحان کنن:-?
   
  Helghast و amir_k2m این نوشته را Like کرده اند.
 7. کاربر سایت

  ارسال ها:
  2,949
  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 28, 2014
  اگه ایرانه که خودم تیمها انتخاب میکنن ولی اگه منظورت مسابقه اصلیه که چون بمب سخته و تاکتیکی تره
  کافیه یکی بره از دیفندر ریسپان کیل تیمشون 4 نفره شده اونم تو 2 تا بمب یعنی هر بمب دونفر
  و راشر هم توش کمتره
   
  agent 360, B20EAST و amir_k2m این نوشته را Like کرده اند.
 8. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,068
  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 3, 2011
  نام:
  امیر
  احتمالا همین که گفتیه که سختی مود بمب بیشتر از بقیست و به همکاری بیشتری احتیاج داره
   
  Helghast و ps34 این نوشته را Like کرده اند.
 9. کاربر سایت

  ارسال ها:
  243
  تاریخ عضویت:
  ‏May 6, 2014
  نام:
  S O |-| E I L
  یه دلیل دومی هم داره، کباب نشدن هاستیج توسط فیوز :D:D
   
  MO021 و ps34 این نوشته را Like کرده اند.
 10. کاربر سایت

  ارسال ها:
  49
  تاریخ عضویت:
  ‏May 14, 2017
  هاستیج رو منه نوب کباب میکنم :D نه اونی که داره تو سطح پرولیگ بازی میکنه
   
  yonestm و Octienne این نوشته را Like کرده اند.
 11. کاربر سایت

  ارسال ها:
  243
  تاریخ عضویت:
  ‏May 6, 2014
  نام:
  S O |-| E I L
  اون که بعله تا شما بخواید به اون مرحله برسید قطعا سال ها زمان میبره.... بخصوص اگر نووب هم باشید :)) :-bd

  هرچند صحبت من بیشتر معطوف بود به memeهای هاستیج/فیوز که اگر دنبال میکردید ماجراشو، متوجه میشدید منظورم رو...
   
  B20EAST و ps34 این نوشته را Like کرده اند.
 12. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,632
  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 25, 2012
  نام:
  Arya
  اسم سه اپراتور و قابلیت هاشون لیک شد. لیک قبلی لهستان هم درست بوده انگار. این Ela همون اپراتور مو بلوند ـه، اون رنگ مو و کلاه متفاوت احتمالا Headgear بوده.

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  کسی که این عکس ها رو تو 4chan لیک کرده ادعا میکنه ACOG قراره از سلاح های Bandit و Jager برداشته بشه.
   
  آخرین ویرایش: ‏Aug 15, 2017 at 10:26 AM
  aliahmadi2, B20EAST, Lions Gate و 5 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.
 13. کاربر سایت

  ارسال ها:
  2,330
  تاریخ عضویت:
  ‏May 3, 2013
  نام:
  ایلیا
  Ela چه خوشگله:D
  این Ying قابلیتش شبیه فیوزه؟
   
 14. کاربر سایت

  ارسال ها:
  370
  تاریخ عضویت:
  ‏Feb 19, 2016
  ظاهرا ELA شبیه echo عمل میکند البته اتوماتیک تر هست(نیازی نیست پشت دستگاه باشی)
  lesion شبیه اسموک هست ولی بازم اتوماتیک تر (مین میزاره)
  ying هم شبیه فیوز هست ولی ظاهرا کار دیگه ای میکنه که باید دید چیه
  در کل من توقع داشتم اپراتور ها کمی متنوع تر بشن
   
 15. کاربر سایت

  ارسال ها:
  2,949
  تاریخ عضویت:
  ‏Mar 28, 2014
  کلا من به شخصه بعد اپراتورهای برزیل از بازی زده شدم بازی بیشتر شده فانتزی تا اپراتورهای بلکبرد و والکیری همه چی طبیعی بود
  الان نه
  دیگه اصلا رغبتی به r6 ندارم فکر کنم حدودآ 2 سیزنه دیگه جدی بازی نمیکنم میرم فان بازی میکنم
   
 16. کاربر سایت

  ارسال ها:
  1,068
  تاریخ عضویت:
  ‏Jul 3, 2011
  نام:
  امیر
  [​IMG]
  نمیدونم بگم خوشحال شدم یا ناراحت واقعا انتخابش سخته:|
   
  HTC M8, arshia78, robb stark و 2 نفر دیگر این نوشته را Like کرده اند.

این صفحه را به اشتراک بگذارید