Rise Of The Tomb Raider | PC

newtombraider610.jpg

درود
سری Tomb Raider را می‌توان به عنوان یکی از پر فراز و نشیب ترین بازی های ژانر اکشن‌ادونچر نام برد. اولین شماره بازی در سال 1996 منتشر شد. شخصیت اصلی بازی لارا کرافت نام داشت. شخصیتی که از روی شخصیت محبوب ایندیا جونز الهام گرفته شده بود. شماره اول بازی یک عنوان بی‌نقص در زمان خودش بود و استقبال نسبتا خوبی هم از آن شد. همین امر باعث شد تا ادامه های مختلفی برای این بازی در طول سالیان گذشته ساخته شود، اما متاسفانه هر شماره دارای نواقص مختلفی بود و هیچ وقت نتوانست تجربه نسخه اول بازی را تکرار کند تا این که در سال 2011 شرکت Crystal Dynamics نسخه Reboot شده بازی را معرفی کرد. این بار همه چیز فرق کرده بود. لارا کرافت جوان و کم تجربه به سرعت توانست در دل طرفدران ژانر اکشن ادونچر جای باز کند. داستان، گیم پلی و گرافیک بازی به صورت کلی دگر گون شده و از آن حالت خشک و کلاسیک بیرون آمده بود. با محبوبیت نسخه اول استودیو Crystal Dynamics تصمیم گرفت ساخت ادامه این عنوان را هم در دستور کار خود قرار دهد. بازی ابتدا در E3 سال 2014 برای کنسول های نسل هفتم و هشتم و PC معرفی شد. اما این تمام داستان نیست، دو ماه بعد و در طول کنفرانس Games Com شرکت مایکروسافت اعلام کرد که Rise Of Tomb Raider به صورت انحصاری برای کنسول های مایکروسافت منتشر خواهد شد. متاسفانه تا به امروز اطلاعات زیادی از بازی منتشر نشده و فقط ما می دانیم بازی ادامه دهنده نسخه قبلی این عنوان است. بعد از آن که لارا کرافت جوان موفق شد از جزیره و وقایع شماره اول جان سالم به در ببرد، در این شماره قسمت جدیدی از ماجراجویی های او را تجربه خواهیم کرد. بر خلاف شماره اول این بار لارا کرافت به یک شخصیت پخته و با تجربه تبدیل شده‌است. به نظر می رسد این بار ماجراجویی های او از جزیره گرمسیر شماره اول به محیط های کوهستانی و برفی انتقال یافته‌است. با توجه به موفقیت شماره اول و همچنین حمایت مایکروسافت از این عنوان، به نظر می رسد باز هم شاهد Tomb Raider بی نقصی خواهیم بود.
ظاهرا بخش تکنیکی و فنی بازی نسبت به نسخه قبلی خیلی بهتر شده . به طوری که طراحی صورت پیشرفت زیادی داشته همه موارد به صورت کامل واقعی طراحی و ساخته شده از طریقه حرکت کردن بدن تا اب هوا مخصوصا برف که کاملا طبیعی به نظر می رسد
برای مثال وقتی لارا نزدیک یک دیوار باشد، آن را لمس می کند .هنگامی که در برق فرو می روید برای بیرون امدن از ان تلاش می کنید .و این باعث می شود در بازی حس بیشتری داشته باشید
تاریخ عرضه بازی در سال 2016 اعلام شده

تاپیک تصاویر

سایت سازنده بازی

lcgsri3sby2ba32ruxre.png

720P

1. Platforms: Xbox One, Xbox 360, PlayStation 4, Microsoft Windows
  2. Publishers: Square Enix, Microsoft Studios

حداقل سیستم مورد نیاز بازی

• Processor: Intel Core i3-2100 or AMD equivalent
    • GPU: NVIDIA GTX 650 2 GB or AMD HD7770 2 GB
    • RAM: 6 GB
    • HD Space: 25 GB
    • DirectX: DirectX 11
    • Input: Mouse + Keyboard

طبق تایید رسمی ناشر، Rise of the Tomb Raider در تاریخ ۲۸ ژانویه (مصادف با ۸ بهمن) برای ویندوز ۱۰ و استیم به همراه قابلیت پشتیبانی از وضوح تصویر ۴K منتشر خواهد شد.

آخرین ویرایش:

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
فقط امیدوارم بازی بهینه باشه و مثل cod هزارتا پشت هم اپدیت ندن
آقا واس این DLC اینا اومده؟ کامل میدن دیگه واس pc
اینا نسخه فیزیکی الان به هیچ وجه نمیشه خرید؟
هیچ جایی واسه نگرانی واسه پورت بازی نیست :bighug:

نسخه قبلی یکی از بهینه ترین بازیهایی هست که رو PC میشه پیدا کرد ;;)

الان که حدود 3 سال از عرضه نسخه قبلیش گذشته , هنوز 90% سایت های سخت افزار , ازش به عنوان بنچمارک استفاده میکنن ... :>

تازه بازی روی X1 هم بشدت بهینه هست و با این گرافیک و جزئیات و با رزولوشن 1080P داره فریم ریت ثابتی رو ارائه میده :>

mehdir333

کاربر سایت
Nov 16, 2014
209
نام
مهدی
هیچ جایی واسه نگرانی واسه پورت بازی نیست :bighug:

نسخه قبلی یکی از بهینه ترین بازیهایی هست که رو PC میشه پیدا کرد ;;)

الان که حدود 3 سال از عرضه نسخه قبلیش گذشته , هنوز 90% سایت های سخت افزار , ازش به عنوان بنچمارک استفاده میکنن ... :>

تازه بازی روی X1 هم بشدت بهینه هست و با این گرافیک و جزئیات و با رزولوشن 1080P داره فریم ریت ثابتی رو ارائه میده :>

یعنی چون قبلی بهینه بود باید 100% امید داشت که اینم بهینه میشه؟!!! یعنی میگی Assassins Creed : Brotherhood بهینه بود یونیتی هم بهینه ساختن :d

A l i N T 7 7

کاربر سایت
May 3, 2014
764
نام
Ali
یعنی چون قبلی بهینه بود باید 100% امید داشت که اینم بهینه میشه؟!!! یعنی میگی Assassins Creed : Brotherhood بهینه بود یونیتی هم بهینه ساختن :d

نه همیشه که معلومه اینطور نیست
ولی معمولا اگه انجین یک بازی نسبت به ورژن قبلی عوض نشه (که تو این بازی همینطوره) دیگه دلیل خاصی واسه بهینه نبودنش نیست

مثل battlefield 4 و Sw:BF :d

آخرین ویرایش:

ehsan7

کاربر سایت
Apr 13, 2010
177
دیگه بازی برای نسل هفتم ارائه شده!
انجین بازی هم که به گفته دوستان همان انجین مورد استفاده نسخه اول است!
پس براحتی با همان سخت افزار مورد نیاز نسخه قبل قابل بازیه و روی pc بهینه خواهد بود.
چه چشمی بخوره این بازی:d

hitman99

کاربر سایت
Jan 14, 2014
67
نام
ali
بازیش خیلی خوب و طبیعی بود من توی سرما و یخبندان که بود رو دوست داشتم مخصوصا وقتی بهمن اومد. یجورایی هم شبیه prince of persia بود البته این دختره :d

ehsancjdk

کاربر سایت
Mar 24, 2015
225
نام
ٍehsan

داداش وظیفه پورت به عهده همون Nixxes هست. تو پورت کردن بازیا کلا معروفه

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
6uw8jvezvz4anpswh0hj.jpg

بنظر میرسه Rise of the tomb raider قصد داره بصورت باندل با سری های 900 Nvidia که شامل ( GTX 970 / 980 / 980ti ) هست در همین ماه عرضه بشه . البته خبر هنوز از سوی nvidia بصورت رسمی تایید نشده .

متن خبر :

Rise of the Tomb Raider To Be Bundled With NVIDIA***8217;s GeForce 970 & 980 GPUs | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

من فک میکنم این میتونه خبر فوق العاده خوبی برای دارندگان کارتهای Nvidia باشه . تا اونجا که ذهنم یاری میکنه قبلا اکثر عناوین Square Enix بصورت باندل روی کارتهای AMD عرضه میشدن . به عنوان مثال کوپن و Cd key عناوین Tomb raider و ( Bioshock infinite از 2K ) روی کارتهای 7850 و 7870 عرضه شده بودن که خودمم یکی از اون کوپنها رو اون موقع تهیه کرده بودم :d و هیچ وقتم یادم نمیره چه افت فریم وحشتناکی روی کارتهای nvidia پیدا میکرد وقتی آپشن ۴ تا شیوید لارا رو ON میکردیم :d ( البته بعد از مدتی با آپدیت و patch درستش کردن ! ) . امیدوارم خبر صحت داشته باشه تا دوباره به مصیبت چند سال گذشته دچار نشیم ;)

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل

بنظر میرسه Rise of the tomb raider قصد داره بصورت باندل با سری های 900 Nvidia که شامل ( GTX 970 / 980 / 980ti ) هست در همین ماه عرضه بشه . البته خبر هنوز از سوی nvidia بصورت رسمی تایید نشده .

متن خبر :

Rise of the Tomb Raider To Be Bundled With NVIDIA***8217;s GeForce 970 & 980 GPUs | DSOGaming | The Dark Side Of Gaming

من فک میکنم این میتونه خبر فوق العاده خوبی برای دارندگان کارتهای Nvidia باشه . تا اونجا که ذهنم یاری میکنه قبلا اکثر عناوین Square Enix بصورت باندل روی کارتهای AMD عرضه میشدن . به عنوان مثال کوپن و Cd key عناوین Tomb raider و ( Bioshock infinite از 2K ) روی کارتهای 7850 و 7870 عرضه شده بودن که خودمم یکی از اون کوپنها رو اون موقع تهیه کرده بودم :d و هیچ وقتم یادم نمیره چه افت فریم وحشتناکی روی کارتهای nvidia پیدا میکرد وقتی آپشن ۴ تا شیوید لارا رو ON میکردیم :d ( البته بعد از مدتی با آپدیت و patch درستش کردن ! ) . امیدوارم خبر صحت داشته باشه تا دوباره به مصیبت چند سال گذشته دچار نشیم ;)

به نظرم اتفاقا خبر بدیه.توی این مدت من بازی ندیدم که با همکاری انویدیا ساخته و یا عرضه بشه و پرفرمانس درست حسابی داشته باشه.اتفاقا بازی هایی که با همکاری AMD عرضه شدن به مراتب پرفرمانس بهتری داشتن و فوقش با خاموش کردن تکنیک های انحصاری AMD میشد یک بازده خوبی داشت.خلاصه خدا به خیر کنه:d

Hamidreza

ناظم انجمن
Jun 3, 2008
3,605
نام
حمیدرضا
به نظرم اتفاقا خبر بدیه.توی این مدت من بازی ندیدم که با همکاری انویدیا ساخته و یا عرضه بشه و پرفرمانس درست حسابی داشته باشه.اتفاقا بازی هایی که با همکاری AMD عرضه شدن به مراتب پرفرمانس بهتری داشتن و فوقش با خاموش کردن تکنیک های انحصاری AMD میشد یک بازده خوبی داشت.خلاصه خدا به خیر کنه:d

اینم حرفیه :d من ۲ تا از بازیایی که از Nvidia Works پشتیبانی میکردنو وقتی اجرا کردم قشنگ ضعف سازندگانشو تو نسخه ی PC به وضوح حس میکردم . منتها این وسط nvidia شد بده داستان . به عنوان مثال AC unity و batman arkham knight کلا تو اجرا با تمام کارتا مشکل داشتن . ربطی م به AMD / Nvidia نداشت ! unity رو که با چنتا patch مشتی درستش کردن . شخصا AC unity رو عید امسال ( بعد از ۳ ماه از عرضه ) اجرا میکردم با یه 980 با ماکزیموم دیتیل عالی و بدون نقص اجرا میشد . بتمنم که یه تیم کوچک وظیفه پورتشو داشتو انقد وضعش خراب بود که کلا از روی استور استیم جم شد :d البته بگما اون موقع با همون وضعیت داغونش آپشنهای Nvidia رو خامش میکردی قابل تحمل میشد ( مث همین تکنیکی که میگی رو AMD نهایت خاموشش میکنی ok میشه :d ) Witcher 3 رو هم چون RPG باز نیستم اصن طرفش نرفتم اما با بقیه دوستان که حرف میزدم ایرادی توی اجراش حس نمیکردن !

در کل موافقم این تکنیکا و ادا اصولا جز مصیبت چیز دیگه ای رو نصیب گیمر نمیکنه ( کارت قوی و ضعیفم نداره موقع اجرا همشون مرخص میشن !) . اگه اپتیمایز شده باشه استقبال میشه چون بعضی از افکتا واقعا به زیبا شدن بازی کمک میکنه . مث افکت بارون توی Arkham knight . اما اینکه با فعال کردنش باعث شه بازی رو تو اب نمک بذارید برا ۳ ماه دیگه که با پچ و وصله پینه ترتمییز اجرا شه میخوام 100 سال سیا نیاد :d هنو بساطی که سر Mafia II داشتیمو یادمون نرفته :|

Void Knight

کاربر سایت
Jan 12, 2014
313
نام
Yoshi
برای من که بهینه ترین بازی امسال mgsv tpp بود. گاهی اوقات احساس میکردم اصلا سیستمم کار نمیکنه ( برای من که اینطوری بود :D) برخلاف Inquisition که کیس رو تا مرز انفجار می برد witcher نسبتا سنگین بود و یکم افکت ها رو زیاد میکردی سیستم پیام میداد دیگه پررو نشو :D
در کل امیدوارم مثل MGS بهینه و photo mode هم داشته باشه.

پ.ن : تو پست قبلی فاز غم برداشتم که بازی نمیاد یهو فرداش خبر اومد تاریخ عرضه بازی لیک شد . :| یکم بیشتر فشار میاوردم بازی الان عرضه شده بود :D

VahiD_ST

کاربر سایت
Nov 10, 2009
8,048
نام
وحید
نسخه قبلی با فروش بیش از 9 میلیون نسخه پر فروش ترین بازی تاریخ Square Enix شد. این نسخه چون انحصار زمانی مایکروسافت هست هنوز نتونسته به رکورد بازی قبلی برسه. انتشار بازی رو PC و PS4 کمکش میکنه تو فروش
و بنظرم انحصار زمانی بازی کاملا تصمیم اشتباهی بود. و بدتر از اون زمان انتشار بازی که اصلا مناسب نبود

Tommy Vercetty

Remember the Name!
کاربر سایت
Nov 18, 2010
5,290
نام
ROULY
انودیا باندل بودن دلیل بر استفاده حتمی از تکنیکهای انودیا تو اون بازی نیست..تو این بازی هم قرار نیست تکنیک انودیا استفاده بشه..فقط لوگوی انودیا رو اول بازی خواهید دید دقیقا مثل MGS V که تکنیک انودیا داخلش نبود اما انودیا باندل بود..خوبی این داستان اینه که با خرید محصولات انودیا میتونید این بازی رو به لیست بازیهای استیم خودتون اضافه کنید..

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر