آموزش خارج کردن دستی دیسک از PS4 + عکس

sajjadsa

کاربر سایت
Nov 13, 2011
91
نام
سجاد
سلام دوستان
خب با توجه به اینکه کنسول PS4 خودم ایراد پیدا کرد و مجبور شدم در حالت خاموشی دیسک رو از اون خارج کنم فکر کردم آموزش این کار رو برای دوستان دیگه هم بذارم که اگر لازمشون شد استفاده کنن.
مدیران محترم اگر صلاح دونستند این تاپیک رو در قسمت تاپیک های مهم قرار بدن که همه ببینن.

1-
در مرحله اول طبیعتا کنسول باید کاملا خاموش باشه. هر کابلی که به کنسول هست رو از اون جدا کنید و اون رو روی یک سطح مسطح قرار بدید. بهتر بعد از جدا کردن کابل برق چند بار دکمه پاور یا اجکت رو بزنید تا برق اون کاملا تخلیه بشه.

1.jpg

2-
در مرحله دوم مثل تصویر کف دست خودتون رو روی قسمت براق کنسول بذارید و انگشت هاتون رو لای شکاف سمت چپ کنسول قرار بدید. حالا از انگشت های خودتون به عنوان تکیه گاه استفاده کنید و با کف دستتون قسمت براق کنسول رو به طرف چپ دستگاه یه فشار ملایم وارد کنید.
2.jpg

3-
یه صدای کلیک میشنوید و قسمت براق مثل تصویر جدا میشه. دقت کنید زیادی زور نزنید. در این قسمت یک سری خار استفاده شده که اگر بشکنن ممکن دیگه نتونید قطعه براق رو درست سر جاش برگردونید.

3.jpg

4- حالا مثل تصویر قطعه براق رو از سمت جلوی کنسول بلند کنید و به آرومی اونو جدا کنید.

4.jpg

5- با باز شدن این قسمت میتونید به هارد 500 گیگابایتی کنسول هم دسترسی داشته باشید و در صورت نیاز با باز کردن پیچش اونو با یه مدل با ظرفیت بالاتر جایگزین کنید.
خب با باز کردن قسمت براق دستگاه میتونید به پیچ مخصوص اجکت دستی دسترسی داشته باشید. ولی این پیچ مخفیه و اگر ندونید کجاست اصلا به چشم نمیاد. اگر از لابلای شیار های کنسول دقت کنید لای شیار های قسمت پایی کنسول اونو میبینید. یک پبچ پلاستیکی مشکی هست که به کمک عکس ها میتونید اونو پیدا کنید.

5.jpg

6.jpg

6- حالا با یک پیچ گوشتی خیلی ظریف دو سو پیچ مورد نظر رو مثل عکس خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخونین. همینطور که میچرخونین شاهد خروج دیسک خواهید بود. معمولا دو تا سه بار چرخوندن پیچ کفایت میکنه. همینکه دیسک به اندازه کافی خارج شد اون با دست بگیرید و از کنسول بیرون بکشید.

7.jpg

8.jpg

7- حالا میتونید قطعه براق رو همونطور که جدا کردید دوباره نصب کنید.

9.jpg

خب امیدوارم این آموزش براتون مفید باشه و کنسول هاتون مثل مال من خراب نشه و همیشه براتون کار کنه ...

خوش باشین

منبع عکس ها از سایت سونی بوده و توضیحات از خودم.

این مقاله ویزه بازی سنتر نوشته شده است.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر