افزایش سرعت اتصالات Xbox One بوسیله ی تغییرات DNS

Mehrdad Bayern

کاربر سایت
Mar 29, 2009
1,125
نام
مهرداد
با این dns وضع بهتر شده ولی هنوز همون مشکلات پا برجاست!!
جالبه تو استور ک میرم بدون هیچ لگ تریلر فیلم و بازی ها راحت پخش میشه ولی تو دانلود آپدیت ها این مشکل پیش میاد!!

E_R_B

کاربر سایت
Jul 18, 2014
318
نام
ارباب
با این dns وضع بهتر شده ولی هنوز همون مشکلات پا برجاست!!
جالبه تو استور ک میرم بدون هیچ لگ تریلر فیلم و بازی ها راحت پخش میشه ولی تو دانلود آپدیت ها این مشکل پیش میاد!!
آخه DNS چه ربطی به لود تریلر داره یا لود استور؟!

E_R_B

کاربر سایت
Jul 18, 2014
318
نام
ارباب
همون ربطی که ب دانلود و این چیزا داره
بخون یاد بگیر
کلمه DNS ، مخفف Domain Name System یا "سیستم نام دامنه" است.

سیستم نام دامنه (DNS) یک سیستم پایگاه داده است که نام کامل دامنه یک کامپیوتر را به یک آدرس IP ترجمه میکند.

کامپیوترهای موجود در یک شبکه برای اتصال به یکدیگر از آدرسهای IP استفاده می کنند، ولی به یاد داشتن آدرس های IP کامپیوترهای یک شبکه برای افرادی که قصد اتصال به آنان را دارند بسیار دشوار است. مثلا به خاطر سپردن نام دامنه SarzaminDownload.com بسیار ساده تر از به خاطر سپردن آدرس IP نظیر آن (207.171.166.48) است. به همین علت اغلب ما برای اتصال به سایت ها، نام دامنه آن را وارد می کنیم. لذا DNS به شما امکان می دهد تا به جای استفاده از آدرس های عددی IP برای اتصال به یک کامپیوتر خاص در شبکه ای دیگر (یا برای دسترسی به یک سرویس راه دور)، با به کارگیری نام دامنه ای که به خاطر آوردن آن برای شما راحت تر است به آن کامپیوتر متصل شده یا از آن سرویس بهره بگیرید.

(برعکس عکس این مسئله، Reverse DNS یا rDNS نام دارد که آدرس IP را به نام دامنه متناظر ترجمه می کند)

هر سازمانی که دارای یک شبکه کامپیوتری است حداقل مجهز به یک سرور مرکزی است که پرس و جوهای DNS را کنترل و سازماندهی می کند. این سرور که Name Server نامیده می شود فهرستی از همه آدرس های IP اختصاص داده شده به کامپیوترهای موجود در آن شبکه را نگه می دارد. این سرور همچنین آدرس های IP آن دسته از کامپیوترهای خارج از شبکه را که اخیرا مورد دسترسی قرار گرفته اند نیز نگه می دارد. هر کامپیوتر در هر شبکه باید مکان تنها یک Name Server را بداند.

زمانی که کامپیوتر شما درخواست یک آدرس IP را می کند، بسته به اینکه آدرس IP درخواست شده در محدوده شبکه محلی شما قرار دارد یا خیر یکی از این سه حالت رخ می دهد:

حالت اول : اگر آدرس IP درخواست شده به طور محلی ثبت شده است (مثلا این آدرس متعلق به یکی از کامپیوترهای شبکه سازمان شماست) مستقیما پاسخی را از یکی از Name Server های محلی فهرست شده در تنظیمات Workstation خود دریافت خواهید داشت. در این حالت معمولا دریافت پاسخ یا خیلی کم طول می کشد یا به صورت کاملا بلادرنگ صورت می گیرد.

حالت دوم : اگر آدرس IP درخواست شده به صورت محلی ثبت نشده است (مثلا این آدرس متعلق به کامپیوتری در خارج شبکه سازمان شماست) ولی شخصی در سازمان شما اخیرا به همان آدرس IP رجوع کرده و به سایت نظیر آن متصل شده است، آنگاه Name Server آدرس IP را از سیستم ذخیره سازی کش خود بازیابی خواهد کرد (کش= حافظه ای محدود که بخشی از آدرسهای IP که اخیرا مورد مراجعه قرار گرفته اند را در خود نگه می دارد). مجددا در این حالت هم معمولا دریافت پاسخ یا خیلی کم طول می کشد یا به صورت کاملا بلادرنگ صورت می گیرد.

حالت سوم : اگر آدرس IP درخواست شده به صورت محلی ثبت نشده است و شما اولین کسی هستید که در یک بازه زمانی خاص اطلاعاتی از سیستم مورد نظر را درخواست کرده اید، ( از 12 ساعت تا یک هفته پیش) آنگاه Name Server محلی به جای Workstation شما جستجو را انجام خواهد داد. این جستجو ممکن است شامل پرس و جو از دو یا چند Name Server دیگر در هر مکان راه دور دیگری باشد. این پرس و جوها ممکن است از یک ثانیه تا بیشتر به طول انجامد (بسته به آنکه اتصال شما به شبکه راه دور چه کیفیتی دارد و با چند Name Server بایستی ارتباط برقرار شود).

برخی اوقات به خاطر پروتکل lightweight مورد استفاده در DNS ، ممکن است پاسخی دریافت نکنید. در چنین شرایطی Workstation یا نرم افزار Client شما ممکن است تا زمان دریافت پاسخ به تکرار پرس و جوی خود ادامه دهد یا ممکن است پیام خطایی دریافت کنید.

زمانی که از برنامه ای مثل Telnet برای اتصال به کامپیوتری دیگر استفاده می کنید، احتمالا برای برقراری این اتصال به جای تایپ کردن آدرس کامپیوتر مورد نظر، نام دامنه آن را وارد می کنید. برنامه Telnet نام دامنه ای که توسط کاربر تایپ شده است را دریافت کرده و با به کارگیری یکی از روشهایی که در بالا گفته شد و به کمک Name Server ، آدرس IP نظیر آن را به دست می آورد.

به عنوان مثال می توان DNS را مانند یک دفترچه تلفن الکترونیکی برای یک شبکه کامپیوتری در نظر گرفت، به طوری که اگر نام کامپیوتر مورد نظر را بدانید، Name Server آدرس IP نظیر آن را جستجو کرده و می یابد.

• Like
Reactions: reeis

reeis

کاربر سایت
Jan 14, 2015
5
سلام مهندس :
ایکس باکس وان اس دارم ( XBOX 1 S ) با اکانت ماکروسافت خودم وارد میشوم بازی میکنم . آپدیت هارا گرفتم مشکلی نبوده
الان بازی " بتمن " راخریدم نصب کردم اما اجازه وارد شدن نمیدهد و ارور:
: There waz a problem , and we coulnt contionue
0x80a40019
dns آن را به طبق سوال یکی از دوستان وجواب صفحه انجمن به :
64.6.64.6
64.6.65.6
تغییر دادم ونتیجه نگرفتم و لطفا کمک کنید و ممنون

• Like
Reactions: tpouria

Console

ناظم سابق انجمن
کاربر سایت
Nov 2, 2007
8,441
نام
پدرام
کسانی که قصد دانلود دارند، DNS پیشنهادی روی XBox One این پیشنهاد میشه بهشون :

208.67.222.123
208.67.220.123
برای اُپن دی‌ان‌اس هست.
در حال حاضر این بهترین گزینه هست که کیفیتش بالا باشه.
از همین سرویس دی ان اس دیفالت هم هست :

208.67.222.222
208.67.220.220

• Like
Reactions: mirad

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,994
نام
محمد امین
من در حالی که با PC سرعت 20 مگ بیت هم میگیرم ولی تو کنسول برای دانلود به سختی به 5 مگابیت میرسه 100 تا DNS هم عوض کردم بازم درست نشد من با خود کنسول که تست میگیرم سرعت دانلود رو میزنه حدود 18 ولی موقع دانلود میاد رو 4 به نظر من خود کنسول یک سری محدودیت ها روی دانلود قرار میده
پشتیبانی ماکروسافت هم تو لینگ زیر یک سری اطلاعات برای رفع این مشکل ارائه کرده مثلا میگه موقع دانلود هیچ بازی و برنامه ای رو اجرا نکنید ولی با بسته شدن اینها بازم درست نشد

Troubleshoot Slow Game or App Downloads | Xbox One
خود ماکرو میگه اگر همه این راه ها رو رفتین و بازم درست نشد ببینید کیفیت اتصال شما QOS هست؟ حالا این QOS رو چه جوری فعال کنیم؟

Alita34

کاربر سایت
Mar 14, 2018
51
منم تمام dnc هارو تو کنصول زدم سرعت فرقی نکرد وخیلی پایین هست قبلا این مشکل نبود ولی الان اصلا نمیشه با هات اسپات دانلود کرد رو ایکس باکس خیلی سرعت کمه

bewin

کاربر سایت
Jul 6, 2013
495
من در حالی که با PC سرعت 20 مگ بیت هم میگیرم ولی تو کنسول برای دانلود به سختی به 5 مگابیت میرسه 100 تا DNS هم عوض کردم بازم درست نشد من با خود کنسول که تست میگیرم سرعت دانلود رو میزنه حدود 18 ولی موقع دانلود میاد رو 4 به نظر من خود کنسول یک سری محدودیت ها روی دانلود قرار میده
پشتیبانی ماکروسافت هم تو لینگ زیر یک سری اطلاعات برای رفع این مشکل ارائه کرده مثلا میگه موقع دانلود هیچ بازی و برنامه ای رو اجرا نکنید ولی با بسته شدن اینها بازم درست نشد

Troubleshoot Slow Game or App Downloads | Xbox One
خود ماکرو میگه اگر همه این راه ها رو رفتین و بازم درست نشد ببینید کیفیت اتصال شما QOS هست؟ حالا این QOS رو چه جوری فعال کنیم؟
Configuring QOS on a D-link DSL-275U router

• Like
Reactions: Terova

Terova

No Trolls
Gold User
Dec 1, 2007
12,994
نام
محمد امین
واقعا خسته کننده شده قضیه من نمیدونم یعنی راهی نیست؟ اینجوری اصلا نمیشه نه آپدیت کرد نه دانلود به نظرم باید به ماکرو شاکایت کنیم چون مشکل کاملا تقصیره ماکرو هست
من حالا مشکلی که دارم اینکه مثلا یک گیگ دانلود میکنم حدود 1.5 از حجمم کم میکنه و

• Like
Reactions: M@SOUD64

erfan zero

کاربر سایت
Jul 20, 2015
207
نام
Erfan
واقعا خسته کننده شده قضیه من نمیدونم یعنی راهی نیست؟ اینجوری اصلا نمیشه نه آپدیت کرد نه دانلود به نظرم باید به ماکرو شاکایت کنیم چون مشکل کاملا تقصیره ماکرو هست
من حالا مشکلی که دارم اینکه مثلا یک گیگ دانلود میکنم حدود 1.5 از حجمم کم میکنه و
واقعا یه حرکتی بزنید دوستان هم مشکل عکس نامربوط هم این مشکل
یکی از دوستان لطف کنه اینو ریپورت کنه حداقل شاید فرجی شد !

MASHIN

کاربر سایت
Aug 24, 2012
597
نام
KAMRAN
اقا برای نتlte ایرانسل dns پیشنهاد میدین؟؟؟؟ کلا وصل نمیشه به سرورای ماکرو، اقلا با dns وصل بشم، dns هایی که دوستان تست کردن و گفتن رو زدم کار نکرد
الان کسی هست با ایرانسل وصل بشه و dns بده

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر