خفن ترین اتمسفرها

supermir

کاربر سایت
Mar 29, 2013
86
خفن ترین اتمسفر به نظر من
اول:HEAVY RAIN (واقعا دیوید کیج شاهکار زد با این بازیش وقتی بازی میره چپتر 2 غرق در بازی میشی صدای بارون موسیقی غمگین فضای تاریک و خسته و ...)
دوم:THE LAST OF US(غیر قابل وصف شدن!)
سوم:UNCHARTED 2(مخصوصا برفیش)
چهارم:BATMAN ARKHAM CITY(فوق العاده)
پنجم:ASSASSINS CREED BLACK FLAG(محیط این بازی مخصوصا وقتی رو کشتی هستی فوق العاده است به ویژه با اهنگ های ملوان ها)

Harry-Pedram

کاربر سایت
Jul 10, 2012
124
نام
پدرام
يه بازي كه خيلي از اتمسفر و جوش خوشم اومد gta sa با gta v بود نامرد يه حس عالي اي داره وقتي ميري كوهستان.تو gta v كه يعني فقط خشاب تفنگتو پر كن و برو كوه و لذتشو ببر:dsky rym هم خيلي تعريف اتمسفرو و....اش رو شنيدم هر كي بازي كرده كلي ازش تعريف كرده:dدر كل تاپيك خوبيه مرسي;)

آخرین ویرایش:

danial.wwf

کاربر سایت
May 15, 2010
2,214
stalker
silent hill
fahrenheit
oblivion
max payne 1,2

اینا بازی هایی هستن که وقتی تمام میکنی انگار جزئی از خاطرات زندگی خود آدم میشن ... من که هنوز بعد 7-6 سال وقتی هوا ابری و بارونی میشه یاد stalker میفتم .... وقتی هوا خیلی سرد میشه یاد مکس پین میفتم !
کاملا مشخصه یه گیمر قدیمی و کار درستی.
....
لیست من :
از قدیما (هاف لایف.f.e.a.r,ویتنام.دیگه یادم نیست .اها ..فیتال فریم)
از جدیدا(gta iv .darkness,بایوشاک.مترو.گیرز.دیگه یادم نمیاد.)

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
بهترین اتمسفر ها بنظرم برای PoP 1 , PoP 2 بود که دو شاهکار بودند. بعد از اون من بازیی ندیدم تا اون اندازه خفن باشن ولی به ندرت پیش اوم که بازیی هایی مثل MGR:R شبیه اون باشه ولی هیچی لذت اون رو نداره. تو اتمسفر های ترسناک یکی Resident Evil 4 خیلی خوب بود یکی هم Silent hill یک که اصن شبا خواب میدیدم بازیشو !

x23are

میروم تا این تاریکی را از دل بیرون کنم......
کاربر سایت
Oct 2, 2010
1,425
نام
علیرضا
من خودمم دقیق نمیتونم بگم اتمسفر چیه اما اگه تعریف خودم رو بگم یه چیزیه که یه حالت و حس خاصی تو ادم بوجود میاره!! ادم حس میکنه یه چیزی یه جایی با بقیه چیزا فرق داره!

بعضی عواملی مثل :
موسیقی - گرافیک بازی - تم و رنگ بازی - داستان - دیالوگ ها و نحوه بیان شدنشون که مثلا یکی محکم بگه یا با حس بگه دیالوگو و ...

مثلا فارنهایت موسیقیش یه چیز خاصیه که با اون حال و هوای سرد زمستونی خونده و قشنگ همراهیش میکنه.یه موسیقی خسته! داستان که به کنار. موسیقی به این صورت ، تم خاکستری وسیاه سفید هم یه طرف ، اون برفه هم یه طرف. اینا دست به دست هم داده تا یه اتمسفر خوب رو شاهد باشیم.

یا مثلا بتمن شهر ارکهم : اون فضای سنگین و اون شب فوق العاده با موسیقی های بی نظیر نیک اروندل به همراه داستان جذاب و اون شلوغ پلوغی شهر یه اتمسفر جالب و عجیب رو ایجاد کرده.
اتمسفر یه جورایی مجموع عوالمیه که دست به دست هم داده تا یه حجس خاص رو تو مخاطب بوجود بیاره از نظر من! :">

یه نکته ای هم که خیلی برام جالبه این اتمسفر برای من شدیدا با برف عجین شده!!
نمیدونم چراها، ولی بد جور تاثیر گزاره لااقل برای من.
مثلا فارنهایت ، بتمن ، رد دد (منطقه کوهستانیش)، انچارتد 2 !!

یا یه عامل دیگه که بنظرم خیلی تاثیر گزاره احساس تنهایی کردنه گیمره (یا بعبارتی همراه شدن با تنهایی کاراکتر بازی) .حالا نه فقط تو بازی های ترسناک ها. تو هر بازی دیگه ای مثل مکس پین ، مثل رد دد یا بتمن یا ...

حالا دوستان دیگه هم دوست دارن بیان تعریف خودشون رو ارائه بدن.

Dr. Ariamax

کاربر سایت
Feb 1, 2012
2,451
نام
آریا
بازي هاي زيادي هستن كه اتمسفر هاي عالي دارن
من خودم علاقه ي شديدي به نور هاي رنگارنگ و ليزر و شب نما و اينا هستم
عاااااشق محيط هاي نوراني و رنگارنگم (fc3:blood dragon)
يكي ديگه از اتمسفر هاي خفن تو بازي "مردرد" بود
روح هايي كه همه نگاهمون ميكنن و تا ميريم سمتشون غيب ميشن و چهره هاي ناراحت و ... همشون يه حس اندوهگين خفن به آدم ميدن
و كيه كه از جو و محيط متال گير خا خوشش نياد
مخصوصا قديمي هاش
ديگه نياز به توضيح نيست
موزيك عالي
گيمپلي عالي
ديالوگ ها عالي
محيط ها عالي
همه چي معركه و شاهكارن اصن. مخصوصا باس فايت هايي كه با رايدن توشون شركت داشتيم

Sent from my iPhone using Tapatalk

hqdead

کاربر سایت
Dec 27, 2015
293
metro_2033_redux_primary-100374745-large.jpg

Alien.Isolation.Collection-pc-2015.jpg

2048x2048

latest

images

header.jpg

Pyramid Head

کاربر سایت
Jun 15, 2011
2,763
نام
محمد
اتمسفر بازی به خیلی از چیزا بستگی داره به ژانر بازی به نوع روایت به تم بازی و به لول دیزاین و خیلی چیزا ولی اگه بخوام چند اثر برتر رو از نظر اتمسفر نام ببرم که برای من خیلی تاثیر گذار بودند
اول از همه باید اسم چهار شماره اصلی سایلنت هیل رو ببرم خصوصا سایلنت هیل 2 اتمسفر سایلنت هیل به حدی قویه که شخصا پیشنهاد نمی کنم این بازی رو به صورت مداوم بازی کنید تو روح و روانتون تاثیر بدی می گذاره
رتبه دوم بدون شک دارک سولز و دیمنز سولز رو انتخاب می کنم واقعا خیلی سخته یه بازی فقط و فقط با اتمسفر خودش داستانش رو بیان کنه اتمسفر این دو بازی در بعضی از مکان ها به حدی خارق العاده بود که کمتر کسیه که فرامششون کنه (آنور لوندو رو به یاد بیارید مبارزه با فور کینگ با اون اتمسفر وحشتناک که انگار دنیا رو سرتون داشت خراب میشد و اتمسفر خارق العاده محیطی که با maiden astraea روبرو می شدیم فقط نمونه هایی از این دو بازی هستند )
رتبه سوم مافیا 1 که فکر می کنم اتمسفر دهه سی رو به طرز خارق العاده و باورنکردنی عالی به وجود آورده بودند به همراه لول دیزاین معرکه واقعا بازی رو بیادموندنی کرد
رتبه چهارم هم شادو اف د کلوسوس در مورد این یکی اصلا حرفی نمی زنم فقط باید تجربه کنید بازی رو تا بفهمید چی ساخته اودا
کلا رو دست ژاپنی جماعت تو اتمسفر نیومده و نخواهد آمد

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر