خفن ترین اتمسفرها

brain

کاربر سایت
Sep 14, 2007
516
Shdow Of The Colossus که 100% زمان خودش خیلی خفن تر هم بوده ... مخوف و آرام
S.T.A.L.K.E.R 1 سنگین
Bioshock 1 روانی
Mafia 1 مافیا :d
+ اینایی هم که انتخاب کردید خیلی خوبن.

Gone Home هم خفنه ولی باید زبانتون خوب باشه.
Limbo هم خیلی خوب بود.

تاپیک خوبیه ، یکی از اصلی ترین معیار هام اتمسفر بازیه. باعث میشه عنوان هایی رو که بنا به دلایلی تجربه نکرده بودم ، یه نگاهی بندازم و برم بازی کنم.
البته بد نبود یه تعریفی از اتمسفر بشه. فکر کنم منظور جو حاکم بر بازی هستش. چون شاید بعضی ها به خاطر داستان خوب فکر کنن اتمسفر خوبی داشته ( البته همه این عناصر ( داستان ... گرافیک ... موزیک و صدا ... و... ) باهم اتمسفر رو شکل میدن ... ولی به صورت جدا نمیدونم که مثلا چون walking dead داستان و روایت خوبی داره پس اتمسفرش خیلی خوبه ....بازم اطلاع دقیقی ندارم)

------
الان یه سرچ زدم ، یه سری مقاله Gamasutra نوشته که باید جالب باشه ، سر فرصت مطالعه میکنم ، بد نیست یه نگاهی بندازید.

آخرین ویرایش:

hosseincode

کاربر سایت
Dec 15, 2007
832
فک کنم این عکس باید اینجا باشه!

father.jpg

"RUSSIA"

کاربر سایت
Oct 10, 2014
38
نام
اسحاق
سلام به کاربران عریز امیدوارم بعد از ظهر آرومی رو گذرونده باشید.اگر بخوام در مورد فضای بازی براتون بگم به نظرم Shadow of the colossus -- Resident evil 4 -- BLACK این ها از نظر زیبایی مناظر در سطح واقعا بالایی قرار دارند به ویژه Shadow که آدم از بازی کردن با اون خسته نمیشه مخصوصا اون دشت وسیع و یک نفر یکه و تنها به همراه اسب وفادارش در پی یک هدف. در مورد BLACK که گرافیکش تو کنسول ps2 کم نظیره. اگه در مورد اهنگ بازیها بخوام نظر بدم این 3 تایی که گفتم صدا گذاریشون عالی و کم نظیره در Shadow موقع درگیری با کلوسوس ها اهنگ هاش واقعا خود نمایی و شخص رو غرق در بازی میکنه . در مورد Evil که اهنگهاش دلهره اوره و همون بازی رو هم جذاب کرده مخصوصا در Chapter 3 اهنگها خفن میشن و سردرد هم بگیری بازی رو ول نمیکنی. در مورد BLACK هم بخوام براتون بگم اهنگهاش بیشتر هیجان داره مخصوصا آخرای مرحله اخر . شب آرومی داشته باشید (یاحق)

MAXXX

کاربر سایت
Jul 19, 2006
265
stalker
silent hill
fahrenheit
oblivion
max payne 1,2

اینا بازی هایی هستن که وقتی تمام میکنی انگار جزئی از خاطرات زندگی خود آدم میشن ... من که هنوز بعد 7-6 سال وقتی هوا ابری و بارونی میشه یاد stalker میفتم .... وقتی هوا خیلی سرد میشه یاد مکس پین میفتم !

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر