برق مصرفی کنسول های نسل جدید در حالت استند بای برای روشن کردن یک شهر کافی است

ebibatboy

کاربر سایت
Nov 27, 2009
549
مصرف برق کنسول های جدید در حد نسل قبل نیست بلکه به راحتی 2-3 برابر آن شده است...حتی وقتی در حال اجرای بازی نیستند!
بر طبق مطالعه ای در NRDC (سازمان حفاظت از منابع طبیعی) برق مصرفی PS4 و Xbox one و WiiU در آمریکا هر ساله به اندازه مصرف برق تمام شهر هیوستون (Houston) است.در این مطالعه نشان داده شده که اکثر برق مصرفی صرف بازی نمی شود بلکه برای روشن نگه داشتن کنسول در حالت Stand by مصرف می شود!

PS4 و Xbox one نسبت به نسل قبل دو تا سه برابر انرژی مصرف می کنند و در این میان مقدار برق مصرفی Xbox One از PS4 نیز به مراتب بیشتر است.PS4 اکثر برق را در هنگام اجرای بازی مصرف می کند ولی Xbox اکثریت برق را در حالت استند بای و در انتظار شنیدن عبارت "Xbox on" از کاربر برای روشن شدن صرف می کند.در این مطالعه آمده که این قابلیت در هنگام شب و در ساعات کار خریداران کنسول نیز فعال است و اگر فکری به حال آن نشود می تواند سالانه مبلغ حدود 400 میلیون دلار بر قبض های برق تحمیل کند که این مبلغ معادل مبلغ برق خروجی سالیانه یک کارخانه برق 750 مگاواتی است.

نکته جالب در این میان میزان مصرف برق WiiU می باشد که به طرز جالبی از برق مصرفی کنسول نسل قبلی نینتندو یعنی Wii کمتر است!

Newest%20vs%20previous%20generation%20150.jpg

به هر حال نتیجه تحقیق برای تهدید کردن بازیبازان نیست بلکه درخواستی برای سازندگان کنسول است تا بتوانند کنسول خود را بهینه تر طراحی کنند.در این تحقیق Amazoon Fire TV نیز مثال زده شده است که قابلیتی مشابه Xbox One دارد و می تواند با صدای کاربر فعال شود اما برق مصرفی آن در حالت استند بای 80% از Xbox کمتر است.

منبع : America's Unused Game Consoles Eat Up as Much Power as All of Houston | Motherboard

ps34

کاربر سایت
Aug 20, 2011
4,298
نام
مهدی
دوستان اگر بعد از هر بار استفاده کنسول رو از برق بکشیم مشکلی پیش میاد یا برای دستگاه ضرری داره؟؟؟؟

Arash.RG

کاربر سایت
May 7, 2014
617
نام
آرش
من بعد از هر بار بازی خاموش میکنم ، استند بای دو بار گزاشتم برق رفت دیگه نمیکنم اینکارو ... حالا میترسم اینجوری هم مشکل ایجاد بشه هی خاموش روشن کنم

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
خوده 7870 در حالت عادی انقد مصرف نداره که PS4 داره .

حتی 7770 هم به اندازه XONE انقد مصرف نداره .

البته فقط به GPU مربوط نمیشه احتمالا سخت افزارهای دیگر کنسول هم خوب برای مصرف برق بهینه نشدن

MOHS4N

کاربر سایت
May 30, 2011
821
نام
محسن
آخه دلیلی نداره الکی بزارین رو استند بای. وقتی کسی استفاده نمیکنه از یه دستگاهی باید خاموشش کنه. هیچ ضرری هم نداره. مگر بخوای بازی دانلود کنی خب اون موقع میزاری استند بای.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
بعد بیاین بگین AMD از Nvidia بهتره:|
پ.ن: 7870 در حالت IDLE حدود 100 وات مصرف میکنه:-" بعد 750TI در حالت IDLE فقط 52 وات مصرف مصرف میکنه. میتونستن مثلا 860(سری X60 با معماری Maxwell) بزارن واسش که باز هم کمتر از 100 تا میشد:D

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
پ.ن: 7870 در حالت IDLE حدود 100 وات مصرف میکنه:-" بعد 750TI در حالت IDLE فقط 52 وات مصرف مصرف میکنه. میتونستن مثلا 860(سری X60 با معماری Maxwell) بزارن واسش که باز هم کمتر از 100 تا میشد:D

بازم ارتباطات فوق مهندسی دوستان شروع شد!:((

الان چه جوری AMD و Nvidia رو به هم در این مورد پیوند دادید؟:|

Roter Jäger

کاربر سایت
Mar 17, 2009
1,750
نام
سهراب
آره من متوجه شده بودم، قبض این دوره من حدودا دو برابر قبض سری پیش اومده بود...کلی هم متعجب شده بودم ولی بعد این مقاله رو توی Gamespot خوندم دیدم که It makes sense

sia sag

کاربر سایت
Aug 10, 2010
438
نام
علی رضا
خوب نسبت به قدرتی که PS4 داره، خیلی هم بالا نیست. بزارین بازی های انحصاری Ps4 بیان ، می بینین که مصرف برقش در قبال خروجی که سخت افزارش میده چیزی نیست!

s-arash

کاربر سایت
May 19, 2011
1,173
عزیزان دقتی بکنند که این نمودار آماری هست و بر مبنای kWh/y یعنی کیلووات ساعت در هر سال محاسبه شده ، خدایی نکرده تحلیل های هاشون به هم نریزه :-??

pouryaps3

کاربر سایت
Aug 29, 2009
576
نام
پوریا

77870 رو با 750Ti مقایسه میکنی؟ :))

پ.ن: من خودم طرفدار Nvidia هستم اما این مقایسه خیلی عجیب بود.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر