نحوه خرید از Xbox live ( مخصوص Xbox one )

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
clipboard01wewerwre.jpg

درود

مدتهاست که مایکروسافت IP ایران را بسته است و دیگر نمی شود بازیهای Xbox one را از لایو به صورت عادی خرید کرد.تا به حال تنها یک روش برای ما ایرانی ها وجود داشت و اونم Share کردن VP-n روی کنسول بود که هرچند خودم هم آموزشش را بارها گذاشتم اما چون کمی پیچیده است بعضی ها دچار مشکل میشدند.اما روشی هست که به راحتی میشود از آن طریق ما ایرانی ها هم خریدهای خودمون از لایو را انجام دهیم و به سادگی این کار انجام می شود.فقط دقت داشته باشید که از این روش تنها برای خرید خود بازی انجام می شود و بازیهای Xbox 360 و متعلقات اضافه بازی DLC و ... را نمی توان از این روش خرید و برای این کار حتما باید چیز پی ان Share کرد.مراحل زیر را دنبال کنید:

1 - یک VP-n یا چیلتر شکن تهیه کنید.اگر چیلتر شکن مطابق با اکانت لایو شما باشد بهتر است مثلا اگر اکانت شما US است VP-n مخصوص امریکا تهیه کنید.
2 - با ایمیل لایو خود وارد سایت www.xbox.com بشوید.
3 - به بخش بازیهای ایکس باکس وان بروید و بازی که قصد خرید دارید را انتخاب کنید.
4 - در صورتی که مبلغ کافی در اکانت لایو خود داشته باشید مبلغ نشان داده می شود و شما خرید را انجام می دهید.
5 - و سرانجام کنسول Xbox one خود را روشن کنید و بعد از وصل شدن به لایو وارد قسمت My games & apps شوید.خواهید دید که بازی که خریده اید برای دانلود فعال شده است.

تمام شد.به همین سادگی;) فقط دقت داشته باشید که همواره مبلغی به عنوان مالیات برای خرید در لایو در نظر گرفته می شود.مثلا اگر بازی مورد نظر شما 59 دلار باشد شما باید در اکانت خود 61 دلار داشته باشید وگرنه قادر به خرید نخواهید بود.

موفق باشید و از خرید خود لذت ببرید.
---------------------------------------------------
توجه:این روش توسط خود بنده تست شده و امروز بازی Child of Light را خریدم.
---------------------------------------------------
86871a60-9127-4bec-a1f8-624d223e55de.jpg

آبدیت شماره 1 :

نحوه share کردن V-pn روی Xbox one و Xbox 360 برای خرید بازیهای Xbox 360 و DLC بازیها

دوستان نحوه خرید بازی را دیدید که چقدر ساده بود اما خیلی از دوستان از من سوال پرسیدند که برای خرید DLC بازیها و همچنین عناوین Xbox 360 که بر روی Xbox one اجرا می شوند باید چیکار کرد؟می دانیم که تنها راه Share کردن V-pn بر روی کنسول است.پس نیاز دیدم آموزش این کار را نیز در همین تاپیک قرار دهم.

توجه: دوستانی که روی اکانت خود یک حساب کارت اعتباری معتبر (ویزا کارت - مستر کارت و ...) دارند نیاز به انجام عملیات شیرینگ ندارند و به راحتی از طریق وب سایت می توانند خرید خود را انجام دهند.

نکات مهم:

1 - این آموزش عملیات Sharing از طریق کابل LAN می باشد و عزیزان دقت داشته باشند آموزش از طریق وایرلس نیست.
2 - با کابل USB امکان عملايت sharing وجود ندارد و مي بايست حتما يک کارت شبکه(PCI) و همچنين يک کابل LAN ديگر تهيه کنيد.

3 - سرور V_P_N شما مي بايست قوي باشد و کانکشن داشته باشد.شخصا V-pn های PPTP و L2TP را پیشنهاد میدهم.

4 - سعی کنید برای امنیت و جلوگیری از ریسک ، V_P_N شما با اکانت پروفايل شما يکي باشد.مثلا اگر اکانت شما انگليس است بهتر است V_P_N شما هم انگليس باشد.

5 - قبل از عملايت Sharing تمامي Firewall هاي ويندوز را غير فعال کنيد.در صورت فعال بودن به هيچ وجه عمليات موفق آميز نخواهد بود.

6 - اين آموزش مختص ويندوز 7 است.

تذکر مهم: برای خرید بازیهای Xbox 360 عملیات شیرینگ را می بایست روی کنسول Xbox 360 خود انجام دهید و بعد از اتمام خرید بازی بر روی Xbox one برای دانلود آماده می شود.

کار تقریبا راحتي است طبق ترتيب زير عمل کنيد

ca338v4ljazpjjhra0jj.png

ابتدا روي عکس مونيتور کوچک مربوط به کانکشن اينترنت کليک کرده و سپس Open network and sharing Center رو باز کنيد.

vl8ynl0tbu6d18d4ei3x.jpg

در صفحه باز شده بر روي گزينه Change Adapter setting کليک کرده و صفحه اي با شکل تصوير زير باز مي شود.

ye3rmyrww5wsjxciyegm.jpg

من چون از دو سرور چي پي ان استفاده ميکنم دو بخش مربوط به چي پي ان در اين صفحه واسم موجود هست.بر روي چي پي ان کليک راست کرده و گزينه آخر يعني properties رو کليک کنيد.

303dso7hz52i49bzbkpr.jpg

یک تکته اينجا لازم هست در این قسمت تاکيد کنم:

* همانطور که اشاره کردم بايد يک کارت شبکه تهيه کنيد وقتي که کارت شبکه رو نصب مي کنيد يک Local Area Connection ديگر با نامهاي شماره دار مثلا Local Area connection 3 در اين بخش ظاهر مي شود که شما مي بايست اين Local را براي عمليات Sharing استفاده کنيد.در صورتي که اين Local ظاهر نشود يعني کارت شبکه را به خوبي نصب نکرده ايد!

بعد از اين که بر روي properties کليک کرديد در صفحه جديد طبق شماره هايي که زدم ابتدا بر روي تب Sharing کليک کرده سپس تيک مربوط به قسمت شماره 2 را بزنيد تا مجوز عملیات صادر شود و سپس در قسمت 3 مي بايست Local مروبطه را که قصد داريد عملايت Sharing روي ان اعمال شود را انتخاب کنيد به عنوان مثال Local Area connection 2 و در آخر ok را بزنيد.

حالا کار شما در بخش تنظيمات به اتمام رسيده است .نوبت به بخش کابل ها مي رسد.همانطور که قبلا هم توضيح دادم يکي از کابل هاي Lan را به پورت LAN کامپيوتر زده و سر ديگر را به مودم وصل کنيد.سپس کابل Lan ديگر را به کارت شبکه زده و سر ديگر را به کنسول بزنيد.حالا کنسول را روشن کنيد.خواهيد ديد که به راحتي کانکت شده و مي توانيد از ايکس باکس لايو خريد کنيد.

---------------------------------------
آبدیت شماره 2 :

با توجه به یک سری تغییرات که مایکروسافت در نحوه استور خود داده است بعضی از متعلقات بازی از جمله DLC بازیها بدون عملیات Sharing و با همن روش اول (خرید از از وب سایت با فعال بودن چیلتر شکن ) انجام می شود.

سوالي بود در خدمتم

---------------------------------------
توجه:این آموزش تنها و تنها برای بازی سنتر است و لطفا در صورت کپی برداری نام نویسنده و ادرس منبع درج شود.

آخرین ویرایش:

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,832
نام
علی متالیکا
ممنون بابت آموزش فرشاد جان،

یه نکته رو هم من بگم که موقع ساخت اکانت آدرستون رو Seattle ایالت واشنگتون بدید و یا یه آدرس تو ایالت Alaska بدید دیگه اون مالیات هم بهتون تعلق نمیگیره !

• Like
Reactions: 19Rodar

Serial Killer

کاربر سایت
Jan 18, 2014
196
آقا میشه یکی یه توضیحی به من بده.خیلی وقت بود میخواستم سوال کنم ولی جاشو پیدا نمیکردم خوب شد این تاپیکو زدید:d
اول اینکه براچی باید v**p**n شیر کنیم؟!سایت ایکس باکس که شیلتر نیس واسه خریدن براچی باید v**p**n داشته باشیم؟
آخه من 360 ام جی تگ شده هستش و اصلا از لایو و خریدن دی ای سی یا بازی اینجور چیزا اطلاعی ندارم
بعد چجوری باید به حسابمون پول واریز کنیم با مستر کارت و حساب ارزی؟
مگه v**p**n پورتش بسته نشده تو بیشتره جاها؟
کلا میشه یکی یه توضیحی به من بده که باید چجوری از لایو خرید کنم حالا بازی باشه یا دی ال سی بازی ها و چجوری باید تو حسابم پول باشه؟
اگه یکی یه توضیح کامل بهم بده دمش خیلی گرمه:d

Bahram

Alan, Wake Up
مدیر انجمن
Sep 7, 2011
7,755
نام
Bahram
آقا میشه یکی یه توضیحی به من بده.خیلی وقت بود میخواستم سوال کنم ولی جاشو پیدا نمیکردم خوب شد این تاپیکو زدید:d
اول اینکه براچی باید v**p**n شیر کنیم؟!سایت ایکس باکس که شیلتر نیس واسه خریدن براچی باید v**p**n داشته باشیم؟
آخه من 360 ام جی تگ شده هستش و اصلا از لایو و خریدن دی ای سی یا بازی اینجور چیزا اطلاعی ندارم
بعد چجوری باید به حسابمون پول واریز کنیم با مستر کارت و حساب ارزی؟
مگه v**p**n پورتش بسته نشده تو بیشتره جاها؟
کلا میشه یکی یه توضیحی به من بده که باید چجوری از لایو خرید کنم حالا بازی باشه یا دی ال سی بازی ها و چجوری باید تو حسابم پول باشه؟
اگه یکی یه توضیح کامل بهم بده دمش خیلی گرمه:d
چون خرید از ایران تحریم شده (البته بعضی ها هم یک زمانی می گفتن اون قسمتی که خریدو تایید میکنه *****ه)
نه، با خرید Gift Card. چند تا سایت ایرانی می فروشن، تو بازار سنتر خودمون هم فکر کنم چند نفر می فروشن:d
از فرشاد بپرس از کجا V\P\N خریده
توضیح خاصی نداره. اول می ری تو سایت Xbox.com یا Store خود کنسول اون بازی یا DLC که می خوای می بینی قیمتش چقدره، بعد یک Gift Card می خری و کدشو می زنی و حسابت شارژ میشه. بعد هم آموزش بالارو انجام میدی و در آخر بازیو با کنسولت دانلود می کنی

M@SOUD64

کاربر سایت
Mar 23, 2013
2,170
سلام داداش گل کاشتی
فدایی داری
میشه درباره این بیشتر توضیح بدی:
1 - یک VP-n منطبق با اکانت لایو خود تهیه کنید.مثلا اگر اکانت شما US است شما می بایست حتما VP-n مخصوص امریکا تهیه کنید.
​درضمن اکانت من برای انگلیسه شهر منچستر برای چی پی ان چکارکنم از کجا بگیرم که کارم راه بیفته

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
بجای وی ----پی----ان میشه از ک----ر----ی----و استفاده کرد؟!:-/

آره مهم نیست چی باشه فقط هر چی استفاده میکنی باید به هر حال IP شما رو همون IP کشور اکانت لایوت بکنه.

سلام داداش گل کاشتی
فدایی داری
میشه درباره این بیشتر توضیح بدی:
1 - یک VP-n منطبق با اکانت لایو خود تهیه کنید.مثلا اگر اکانت شما US است شما می بایست حتما VP-n مخصوص امریکا تهیه کنید.
​درضمن اکانت من برای انگلیسه شهر منچستر برای چی پی ان چکارکنم از کجا بگیرم که کارم راه بیفته

یعنی اینکه چون اکانت شما UK یا همون بریتانیا هستش باید V-pn انگلیس تهیه کنید و IP شما به انگلیس تغییر کنه;)

Fenris Wolf

کاربر سایت
Jan 9, 2009
8,739
نام
شروین
فرشاد مگه اینجوری نبود که از سایت مایکرو بخوای بخری باید آدرس و یک کردیت کارد وارد کنی ؟ این قسمتو چجوری دور زدی ؟

19Rodar

کاربر سایت
Dec 28, 2011
2,876
نام
فرشاد
فرشاد مگه اینجوری نبود که از سایت مایکرو بخوای بخری باید آدرس و یک کردیت کارد وارد کنی ؟ این قسمتو چجوری دور زدی ؟

اون واسه زمانی هست که بدون vp-n بری و تو اکانتت پول نباشه.وقتی با vp-n بری و اکانتت پول کافی داشته باشه با اون پیام رو به رو نمیشی دیگه

Kevin-1993

کاربر سایت
Oct 1, 2010
274
نام
محمد
تمام شد.به همین سادگی;) فقط دقت داشته باشید که همواره مبلغی به عنوان مالیات برای خرید در لایو در نظر گرفته می شود.مثلا اگر بازی مورد نظر شما 59 دلار باشد شما باید در اکانت خود 61 دلار داشته باشید وگرنه قادر به خرید نخواهید بود.

اینکه خیلی بی انصافیه! اینطوری نسخه دیجیتال برای بازی هایی که معمولاً 59.99 دلار هستند، اصلاً نمی‌ارزه.
چون به خاطر 2 دلار، باید 35 هزار تومان پول بدیم تا یک گیفت کارد 10 دلاری بخریم.
شما فرض کن می‌خوای یه بازی بخری 59.99 دلار. با توجه به گیفت‌کارد های موجود در بازار ایران که 10 - 25 - 50 دلاری هستند، باید یک عدد گیفت‌کارد 50 دلاری + 2 عدد گیفت‌کارد 20 دلاری خریداری کنید که از نسخه‌ی فیزیکی گرون‌تر می‌شه.

arshia78

کاربر سایت
Aug 30, 2013
1,139
نام
Arshia
اینکه خیلی بی انصافیه! اینطوری نسخه دیجیتال برای بازی هایی که معمولاً 59.99 دلار هستند، اصلاً نمی‌ارزه.
چون به خاطر 2 دلار، باید 35 هزار تومان پول بدیم تا یک گیفت کارد 10 دلاری بخریم.
شما فرض کن می‌خوای یه بازی بخری 59.99 دلار. با توجه به گیفت‌کارد های موجود در بازار ایران که 10 - 25 - 50 دلاری هستند، باید یک عدد گیفت‌کارد 50 دلاری + 2 عدد گیفت‌کارد 20 دلاری خریداری کنید که از نسخه‌ی فیزیکی گرون‌تر می‌شه.

طبق گفته دوستمون (
یه نکته رو هم من بگم که موقع ساخت اکانت آدرستون رو Seattle ایالت واشنگتون بدید و یا یه آدرس تو ایالت Alaska بدید دیگه اون مالیات هم بهتون تعلق نمیگیره !

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر