معرفی و گفتگو درباره بازیهای قدیمی (Retro) (پست اول تاپیک حتما خوانده شود)

محبوب ترین کنسول خانگی کلاسیک

• Atari 2600

• NES

• Sega Genesis

• Super Nintendo

• Sega Saturn

• Playstation 1

• Nintendo 64

• Dreamcast

• Playstation 2

• Gamecube

• XBOX

Results are only viewable after voting.

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
بازی Cool Spot
برای کنسول sega genesis و sega mega drive
یکی از بهترین بازی ها سگا هستش , اگر بازی نردید حتما با شبیه ساز بازی کنید
خیلی فان - بامزه و فانتزیه

cool-spot-usa.png

Cool_Spot.png
Cool_Spot_GEN_ScreenShot1.jpg

hossein hme

کاربر سایت
Oct 22, 2016
128
بازی Cool Spot
برای کنسول sega genesis و sega mega drive
یکی از بهترین بازی ها سگا هستش , اگر بازی نردید حتما با شبیه ساز بازی کنید
خیلی فان - بامزه و فانتزیه

cool-spot-usa.png

Cool_Spot.png
Cool_Spot_GEN_ScreenShot1.jpg
انگار جنبه ی تبلیغاتی داشته!

ehsanservat

کاربر سایت
Dec 3, 2012
5,253
انگار جنبه ی تبلیغاتی داشته!

یکی از معروفترین شکلات و اسمارتیز سازا دنیا M&M's ه
M&M's ازش بازی ، فیلم . کارتون . لوازم تحریر و .... ساخته شده
خیلی معروفه
کلی بازی از M&M ها هست حتی رو ps1 و ps2 و ds و ..... بازیاشو دیدم

• Like
Reactions: hossein hme

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
امروز FAR CRY رو شروع کردم به بازی. یعنی مونده بودم چطوری 13 سال پیش این بازی رو ساختن. اینقدر از نظر گرافیکی در سطح بالایی قرار داره که الحق کنسول PS2 نمی‌تونست اون رو اجرا کنه :D فعلا اوایل بازی هستم ولی بازی خیلی سخته. هوش مصنوعی عالی هست. گرافیک هم در بالاترین سطح هست

پ.ن: خیلی وقت بود به این تاپیک سر نزده بودم. امیدوارم بتونم بیشتر توی تاپیک حضور داشته باشم

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
از اونجایی که خیلی از سبک Metroidvania خوشم میاد(با اینکه زیاد تو این سبک بازی نکردم) گفتم یه سر بزنم ببینم توی لیست ها بهترین بازی این سبک چیه(میدونستم یکی از نسخه های Castlvania ست اما نمیدونستم کدوم :D) و فهمیدم که نسخه Symphony of the night ـه که روی PS1 بوده و دانلود کردم و شروع کردم به بازی.
فعلا زیاد ازش نرفتم حدود 3 ساعت اما اینطور که معلومه بازی طولانی هست :D تو همین 3 ساعت تنوع دشمنانش خیلی بهم چسبید و برام جالب بود چطوری این همه Special Skill تو یه بازی جا دادن با اون کنترلر و همشونم میشه ریل تایم(بدون اینکه توی منویی عوض کنی) استفاده کرد\m/

پ.ن: تاپیک Metroidvania نداریم تو این انجمن به این بزرگی؟ :D

jeenas

کاربر سایت
Jul 24, 2014
866
نام
مصطفی
بعد از دو روز بازی زامبی وار تونستم بازی رو تموم کنم :D(البته بازی 5تا پایان داره 3تای دیگش رو میشه با آخرین چکپوینت رفت اما برای 5ی باید یکبار دیگه بازی رو با کاراکتر دوم تموم کنم :P
واقعا باید برای لول دیزاین این بازی سر تعظیم فرو آورد ^:)^ تنوع اقلیم ها و دشمنان که چه ارز کنم عالی. تا قبل از اینکه قدرتتون از دشمنانتون بیشتر بشه برای هر کدومشون باید استرتژی خاصی موقع مبارزه به کار بگیرید. حجم آیتم ها و تنوع مبارزات و پاور آپ ها و ... هم کلا نگم توشون گم میشین :D. بازی رو میشه بعد از 50% به پایان اول رسوند(البته اگه زورتون به باسش میرسه :D). آدم موقع مبارزات بازی یاد SF میوفته :D(شباهت اجرای Special Move ها)
بعد از دست یافتن پایان اول یه سر به YT زدم دیدم من چقد الکی لقمه دور سرم میگردوندم :)) و چه راه های آسونتری برای پیشبرد بازی بود :D
بازی نسخه Saturn هم داره که دو بخشه اما زبان ژاپنیه خیلی دوست دارم اونم بازی کنم فعلا میچسبم به همین رسشو میکشم بعد میرم سراغ اون =))
بازی دارای المان های RPG هم هست از جمله لول آپ و Attribute
چیزی که خیلی نظرمو جلب کرد نسبت به بقیه بازی های همسبکی که انجام داده بودم آزادی انتخاب پیشبرد بازی بود. یعنی بازی و باس های اونجوری نبود که ترتیب خاصی داشته باشه شما بعد از اینکه تونستین توی بازی پرواز کنید(3تا پاورآپ هست که این قدرت رو میده) میتونین همه جای قلعه رو بگردید و بازی اصن مجبورتون نمیکنه جایی برید که نمیخواید و میتونین با کلک و دور زدن بعضی موانع هر جایی که خواستین برین. بازی پر از مکان های مخفیه که هنوز همشون رو خودم پیدا نکردم(خیلی هاشو خودم پیدا کردم اما 2تاشو از YT :D)

سرتونو درد نیارم :D بازی رو همه جوره پیشنهاد میکنم :P. گیمپلی بازی که اصن قدیمی و کهنه نمیشه گرافیک بازی هم پیکسلیه و اونقدرا اذیت نمیکنه(من که خوراکمه :D)

و اینم یادم OST بازی محشره حتی شده بازی هم نکردید OST رو دانلود کنید.

پ.ن: حالا فهمیدم ملت چجوری این همه تو یه پست مینویسن و خسته هم نمیشن :D

playstation1

کاربر سایت
Feb 17, 2017
614
0589.jpg

یکی از بهترین و طبیعی ترین بازی ها در سبک اکشن و ماجرایی و معمایی!

سبک بازی مبارزه ای تعیین شده اما از دیدگاه شخصی من اکشن به لحاظ داشتن صحنه های مبارزاتی مختلف. ماجرایی و معمایی هم به علت این که در قسمت های مختلف بازی باید ذهنتون رو به کار بندازید تا بتونید از جایی که توش گرفتار هستید، بیرون بیایید!

موضوع بازی از این قرار هست که یه شخصیت بدجنس که یه دکتر نصفه روبوت هست! شخصیت اصلی بازی یعنی Sketch Turner اگه درست نوشته باشم! رو داخل صفحات کاغذ محبوس می کنه!! یعنی در واقع شما وارد نقاشی می شید و با موجودات عجیب و غریبی رو به رو خواهید شد که دشمن اصلی شما برای شما در نظر گرفته!!

البته به غیر از شخصیت اصلی بازی، یه زن که دوست Sketch Turner هست هم داخل کاغذ محبوس هست و در مرحله اول بازی هم اون رو می بینید و این خانم با استفاده از یه سرویس ارتباطی در جاهای لازم شما رو راهنمایی می کنه. طبیعی بودن بازی هم به خاطر همین هست. یعنی در واقع دلیل دو بعدی بودن بازی، قرار داشتن شخصیت اصلی بازی در فضای دو بعدی صفحه کاغذ هست!! این بازی حقیقتا معماهای زیادی داره و خیلی جاها ممکنه گاف بدید. نکته ای که بازی رو سخت تر از اون چیزی که فکر می کنید، می کنه کم شدن جون هنگام وارد کردن ضربه هست. یعنی شما هر ضربه ای که وارد می کنید، مقدار کمی از جونتون کم می شه. بنابراین اصلا مجال اشتباه توی این بازی وجود نداره.

اگر از نسخه gameboy advance یا شبیه ساز استفاده میکنید شدیدا باید از امکان Save کردن توی این بازی بهره ببرید. در طول بازی باید از اشیاء مختلف و به ویژه موش مخصوص خودتون بهره ببرید. برای این که اشیاء رو بگیرید باید روشون بشینید.

38143-Comix_Zone_(USA)-2.png
Comix%20Zone%20(E).png

Democracy

Stay hungry. Stay foolish.
کاربر سایت
Feb 15, 2010
4,957
0589.jpg

یکی از بهترین و طبیعی ترین بازی ها در سبک اکشن و ماجرایی و معمایی!

سبک بازی مبارزه ای تعیین شده اما از دیدگاه شخصی من اکشن به لحاظ داشتن صحنه های مبارزاتی مختلف. ماجرایی و معمایی هم به علت این که در قسمت های مختلف بازی باید ذهنتون رو به کار بندازید تا بتونید از جایی که توش گرفتار هستید، بیرون بیایید!

موضوع بازی از این قرار هست که یه شخصیت بدجنس که یه دکتر نصفه روبوت هست! شخصیت اصلی بازی یعنی Sketch Turner اگه درست نوشته باشم! رو داخل صفحات کاغذ محبوس می کنه!! یعنی در واقع شما وارد نقاشی می شید و با موجودات عجیب و غریبی رو به رو خواهید شد که دشمن اصلی شما برای شما در نظر گرفته!!

البته به غیر از شخصیت اصلی بازی، یه زن که دوست Sketch Turner هست هم داخل کاغذ محبوس هست و در مرحله اول بازی هم اون رو می بینید و این خانم با استفاده از یه سرویس ارتباطی در جاهای لازم شما رو راهنمایی می کنه. طبیعی بودن بازی هم به خاطر همین هست. یعنی در واقع دلیل دو بعدی بودن بازی، قرار داشتن شخصیت اصلی بازی در فضای دو بعدی صفحه کاغذ هست!! این بازی حقیقتا معماهای زیادی داره و خیلی جاها ممکنه گاف بدید. نکته ای که بازی رو سخت تر از اون چیزی که فکر می کنید، می کنه کم شدن جون هنگام وارد کردن ضربه هست. یعنی شما هر ضربه ای که وارد می کنید، مقدار کمی از جونتون کم می شه. بنابراین اصلا مجال اشتباه توی این بازی وجود نداره.

اگر از نسخه gameboy advance یا شبیه ساز استفاده میکنید شدیدا باید از امکان Save کردن توی این بازی بهره ببرید. در طول بازی باید از اشیاء مختلف و به ویژه موش مخصوص خودتون بهره ببرید. برای این که اشیاء رو بگیرید باید روشون بشینید.

38143-Comix_Zone_(USA)-2.png
Comix%20Zone%20(E).png

بسیار خوب و خواندنی بود. ممنون

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر