Danganronpa: Trigger Happy Havoc

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان

Danganronpa: Trigger Happy Havoc

سازنده : Spike ChunSoft
ناشر : NIS America
سبک : Adventure - Visual Novel
پلتفرم : PS Vita

Dangan Ronpa: Trigger Happy Havoc و یا به زبان مادری ダンガンロンパ 希望の学園と絶望の高校生 بازی هست در سبکه ماجرایی به سبک Visual Novel و همانند بازیهایی مثل Virtue's last Reward که از ساخته های همین استودیو نیز هست که سال گذشته برای ویتا و 3DS عرضه شده بود . بازی Danganronpa به صورت انحصاری برای PSP و بعد برای Ps Vita عرضه شد و قرار هست قسمت دوم این بازی نیز در 3 ماه سوم امسال نیز عرضه شود. نسخه Vita این بازی اولین نسخه از این سری هست که به خارج از جاپن راه پیدا کرده است.

داستان Danganronpa درونه مدرسه ای به اسمه Hope's Peak که به معنای قله امید است که تنها دانش اموزان برتر رو قبول میکنه که در کاره خودشون میشه گفت No.1 هستن. شخصیت اصلی بازی Makoto Naegi یک دانش اموزه معمولی هست که به شانسه قره کشی به این مدرسه دعوت شده و به اون Ultimate Lucky Student لقب داده شده. وقتی Makato به لابی ورودی دانشگاه وارد میشه دچار سرگیجه میشه و بعدا دورنی کلاسی بلند میشه که پنچره ها با قابهای اهنی پوشیده شده اند. بعد از بازگشت به لابی Makato به 14 دانش اموزه دیگه روبرو میشه که برای هرکدوم نیز اتفاقه مشابهی افتاده است. اینجا هست که ریس مدرسه Monokuma یک خرسه عجیب غریب وارد کار میشه و به پس خوشمد گویی به اونها میگه که یک قتل در این مدرسه اتفاق خواهد افتاد و دانش اموزان وظیفه پیدا کردن قاتل رو دارند که در غیر این صورت باعث مرگ همه انها خواهد شد.

gameplay بازی به دو قسمت کلی Daily life یا زندگی روازنه و Deadly life یا زندگی کشنده تقسیم بندی میشه. هنگام Daily life شما اجازه دارید در مدرسه به گشت و گذار بپردازید و میزان دوستی خودتان رو با شخصیتهایی که انتخاب میکنید به وسیله صحبت کردن و دوست شدن با اونها افزایش بدید. شما نیز میتونید به بررسی محیط برای پیدا کردن medal و یا سرنخها بپردازید. با پیدا کردن مدلها شما میتونید کادوهای مختلفی رو در مدرسه خریداری کنید و با هدیه کردن این کادوها به دیگر دانش اموزان به اونها نزدیکتر شوید و در نتیجه بتونید اطلاعات بیشتری رو در مورد پس زمینه هر شخصیت در بازی پیدا کنید. زمانی که قتلی اتفاق میفته و یا صحنه ی مرگی کشف میشه بازی به Deadly life شیف پیدا میکنه و در این قسمت شما وظیفه دارید تا با انجام mini game های مختلف و یا حل کردن معماهای مختلف سرنخهای بیشتر رو در مورده قتل به دست بیارید. هر چقدر به افراد مختلف نزدیکتر هستید انها به شما اطلاعات بیشتری خواهند داد و یا حتی به شما یاری بیشتری در این زمینه خواهند داد. نسخه ویتا نیز شامل یک mini game به اسمه school life میشود که شما در ان میتونید برای کامل کردن side quest ها گروهای مختلفی رو ایجاد کنید . نسخه ویتا نیز شامل دیگر امکاناته خاصی میشود که پس از پایان بازی به شما اجازه دسترسی خواهد داد.

Danganronpa متای 80 را با 52 نقد کسب کرده و نمرات بسیاری خوبی مثل 8.5 رو از gameinformer و ign کسب کرده است . بازی Danganronpa شاید بازی برای همه نباشد ولی امتحان کردنش حتما ارزش داره .

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
سلام ارمان من دارم بازی میکنم اینو....این هم مثل 999 و zero جزو visual novel هست و در نوع خودش عالیه..اگرچه گمان نمیکنم هیچ اثری بتونه تو زمینه داستان حتی به zero escape ها نزدیک بشه ولی این بازی هم خیلی خوب کارش رو انجام داده نمرش 8.5 شده و به نسخه دوم هم برای ویتا ارایه شده که هیچ جا حتی تو استور ندیدمش!!یه تحقیق راجع به نسخه 2 میکنم ببینم گیر میاد یا ن فیزیکیش یا دیجیتالش
خالی بودن این تاپیک حکایت از این داره که گیمر های ایرانی همچنان هم سطح زبان ضعیفی دارن هم کلا گیم پلی محور هستن و این اصلا خوب نیست این دست بازی ها واقعا تجربه فراموش نشدنی هستن و مطالب اموزنده زیادی هم توشون دارن که مخاطب هاش متاسفانه کم به نظر میان حداقل تو ایران که این طور به نظر میاد
در کل باز هم شاهد یه کار فوق العاده از spike chun soft هستیم یه نسخه سوم هم به نام another episode معرفی شده که هنوز عرضه نشده اما در کل این دست بازی ها رو به شدت توصیه میکنم فقط کافیه یه کم زبانتون خوب باشه تا پای این دست بازی ها میخکوب بشین اگرچه همون طور که گفتم شخصیت پردازی و داستان و .... به پای last reward نمیرسه اما خب اون بازی یه شاهکار تاریخیه پس مطمعن باشید که این بازی هم واقعا عالی هست...در پایان توجه دوستانی رو که این دست بازی هارو جدی نمیگیرن به این نمره نهاییه ign به بازی zero escape جلب میکنم به نکات منفی بازی خوب توجه کنید
yahoo_21.gif

https://www.dropbox.com/s/030aaxoni0ugq5z/zero.jpg?dl=0

آخرین ویرایش:

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
سلام ارمان من دارم بازی میکنم اینو....این هم مثل 999 و zero جزو visual novel هست و در نوع خودش عالیه..اگرچه گمان نمیکنم هیچ اثری بتونه تو زمینه داستان حتی به zero escape ها نزدیک بشه ولی این بازی هم خیلی خوب کارش رو انجام داده نمرش 8.5 شده و به نسخه دوم هم برای ویتا ارایه شده که هیچ جا حتی تو استور ندیدمش!!یه تحقیق راجع به نسخه 2 میکنم ببینم گیر میاد یا ن فیزیکیش یا دیجیتالش
خالی بودن این تاپیک حکایت از این داره که گیمر های ایرانی همچنان هم سطح زبان ضعیفی دارن هم کلا گیم پلی محور هستن و این اصلا خوب نیست این دست بازی ها واقعا تجربه فراموش نشدنی هستن و مطالب اموزنده زیادی هم توشون دارن که مخاطب هاش متاسفانه کم به نظر میان حداقل تو ایران که این طور به نظر میاد
در کل باز هم شاهد یه کار فوق العاده از spike chun soft هستیم یه نسخه سوم هم به نام another episode معرفی شده که هنوز عرضه نشده اما در کل این دست بازی ها رو به شدت توصیه میکنم فقط کافیه یه کم زبانتون خوب باشه تا پای این دست بازی ها میخکوب بشین اگرچه همون طور که گفتم شخصیت پردازی و داستان و .... به پای last reward نمیرسه اما خب اون بازی یه شاهکار تاریخیه پس مطمعن باشید که این بازی هم واقعا عالی هست...در پایان توجه دوستانی رو که این دست بازی هارو جدی نمیگیرن به این نمره نهاییه ign به بازی zero escape جلب میکنم به نکات منفی بازی خوب توجه کنید:))
https://www.dropbox.com/s/030aaxoni0ugq5z/zero.jpg?dl=0
همش یادم میرفت این پست رو جواب بدم
نسخه دوم هم به صورت english به صورت فیزیکی و دیجیتال عرضه شده ... رلیز کلی هم شده ... چون خودم Dangan2 رو دارم فیزیکی :)
نسخه دومش هم خیلی باحاله ! کلا از این تیپ بازیاست که هرچی جلوتر میره باحالتر میشه. شخصیتهای نسخه دومش هم فوق القعادن
اره چون کلا بیشترش حرف هست . هم نیاز به حوصله داره هم نیاز به زبان .... کلا بازیش برای کسایی هست که طرفداره این تیپ سبکها هستن ولی در کل انقدر داستانش درگیرکننده هست که ادم درگیرش میشه خیلی راحت ...
مثل Zero Escape بازی که میکنی زمان از دسته ادم در میره ..

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
داستان Danganronpa درونه مدرسه ای به اسمه Hope's Peak که به معنای قله امید است که تنها دانش اموزان برتر رو قبول میکنه که در کاره خودشون میشه گفت No.1 هستن. شخصیت اصلی بازی Makoto Naegi یک دانش اموزه معمولی هست که به شانسه قره کشی به این مدرسه دعوت شده و به اون Ultimate Lucky Student لقب داده شده. وقتی Makato به لابی ورودی دانشگاه وارد میشه دچار سرگیجه میشه و بعدا دورنی کلاسی بلند میشه که پنچره ها با قابهای اهنی پوشیده شده اند. بعد از بازگشت به لابی Makato به 14 دانش اموزه دیگه روبرو میشه که برای هرکدوم نیز اتفاقه مشابهی افتاده است. اینجا هست که ریس مدرسه Monokuma یک خرسه عجیب غریب وارد کار میشه و به پس خوشمد گویی به اونها میگه که یک قتل در این مدرسه اتفاق خواهد افتاد و دانش اموزان وظیفه پیدا کردن قاتل رو دارند که در غیر این صورت باعث مرگ همه انها خواهد شد.
Holy Sh!t :d
داستانش منو عجیب درگیر خودش کرد...!!!

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
بازیش خیلی Story Focused هست ...
ولی همینطوری که جلوتر میری مکانیزمهای جالبتری توی gameplay بازی معرفی میشه.
کلا خیلی باحاله بازیش ...

ارمان من هیچ جا نسخه 2 رو گیر نیاوردم تو استورم ندیدم!!قیمتش چنده تو استور؟

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
راستش معلومه که تاپیک قدیمی هست، اصلاً تصمیم نداشتم تاپیک قدیمی رو up کنم ولی واقعیت اینه که منم به شدت گرفتاره Gameـهای Story Focus هستم ;) باید حتماً یه جوری تهیه ـش کنم...

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
ارمان من هیچ جا نسخه 2 رو گیر نیاوردم تو استورم ندیدم!!قیمتش چنده تو استور؟
شاید وارد نکردن ... کسی دنباله این تیپ بازیا نیست فک کنم .
کدوم استوری هستی ؟
توی استوره من هست ... 40 دلار فک کنم ... استوره us هم باید باشه 30 تا ولی چک نکردم ////
خیلی وقته رلیز شده ...

راستش معلومه که تاپیک قدیمی هست، اصلاً تصمیم نداشتم تاپیک قدیمی رو up کنم ولی واقعیت اینه که منم به شدت گرفتاره Gameـهای Story Focus هستم ;) باید حتماً یه جوری تهیه ـش کنم...
مهم نیست D: ....
احتمالا خوشت بیاد ×_× کلا بیشتر حرفه ... یه جاهاییش هم عوض میشه کلا سیستم بازی D: ولی واقعا طول میکشه تا خوده بازی شروع میشه D:

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
ولی واقعا طول میکشه تا خوده بازی شروع میشه D:
چه بهتر :d اینجوری بیشتر دوست دارم... این نشون میده که نویسنده برای بازی چه مقدمه ای نوشته، چه Baseـه قوی ای میخواد برای داستان پایه گذاری کنه! اینجوری بازی ها داستانشون به شدت درگیر کنندست!!!

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
چه بهتر :d اینجوری بیشتر دوست دارم... این نشون میده که نویسنده برای بازی چه مقدمه ای نوشته، چه Baseـه قوی ای میخواد برای داستان پایه گذاری کنه! اینجوری بازی ها داستانشون به شدت درگیر کنندست!!!

من توصیه میکنم شما با بازی 999 شروع کن بعد zero بعد این...

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
شروعش که خیلی قویه . همون اولش یه اتفاقی میفته قشنگ جا میخوری D: قشنگا !!

Frozen Flame

کاربر سایت
Dec 26, 2014
795
نام
دانیال
من توصیه میکنم شما با بازی 999 شروع کن بعد zero بعد این...
999 :-/ چی هست؟ :d من راستش بازی های Story Focus رو بسیار دوست میدارم ولی یه کم اطلاع رسانی توی این مملکت در مورد این سبک بازی ها کمه :d

شروعش که خیلی قویه . همون اولش یه اتفاقی میفته قشنگ جا میخوری D: قشنگا !!
یعنی هایپ شدم در حدلالیگا :d این کلمه آخرت:
قشنگا
قشنگ معلومه با چیز خفنی روبرو هستم، قشنگا...
:d

2flow

کاربر سایت
Dec 14, 2012
472
نام
حسین
تبریک میگم به خودم :d اینو هم نفهمیدم :d چی هست این؟ بازیه؟
قوی ترین سری از سری های visual novel از لحاظ داستانی همین 999 و zero هستن
999 ابتدا برای ds و فقط تو ژاپن ریلیز شده بود اما بازی به قدری موفقیت کسب کرد که خود سازنده ها هم انتظار نداشتن کلا این سری به دو بخش novel که صرفا داستان و دیالوگ هست و puzzle که گیم پلی بازی محسوب میشه تقسیم میشن بعد از موفقیت بالای 999 به خاطر داستان قوی و روایت عالی (به لطف نویسنده یا گروه نویسنده های فوق العاده پشت اون) نسخه بعدی به نام zero escape virtues last reward ساخته شد که حتی از نسخه قبل هم بهتر عمل کرد در این نسخه حتی تمام تکست های بازی توسط گوینده ها گفته شد و نه گویندگی عادی بلکه جزو بهترین صدا گذاری ها و گویندگی ها در سال های اخیر محسوب شد بازی نمره 9.5 از 10 رو کسب کرد و فقط روی 3ds و ویتا ارایه شد اما بازی 999 الان برای ios در دسترس هست و بخش پازل یا گیم پلی اون حذف شده و فقط تصمیم گیری ها و داستان بازی تو نسخه ios موجود ان که خیلی بهتر شده چرا که نکته اصلی در مورد این بازی ها داستانشون هست
این بازی دانگانرنپا به نظر سال 2010 برای psp از همون شرکت ریلیز شده که این نسخه ویتا یجور remake هست کلا این دست بازی های visual novel طرفدارهای خاص خودشون رو دارند در کل بازی دانگانرنپا هم از نظر داستان و روایتش عالی از اب درومد اما با اسکور 8.5 از 10 مسلما به پای سری zero نرسید اما همچنان یه تجربه خیلی عالی محسوب میشه طوری که نسخه 2 هم ساختن و خیلی خوب هم از اب درومد و نسخه سوم هم در راهه اگرچه چشم ها بیشتر منتظر نسخه سوم zero هست.@};-

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر