DX12 دارای قابلیتهایی برای نسل آینده GPU ـها خواهد بود.[ پست اول تاپیک حتماً خوانده ]

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
حالا ما نفهمیدیم الان کارت جدید بگیریم یا نه؟؟
این که 2 سال دیگه میاد

نخری بهتره حداقل دو سه ماه صبر کن تا انویدا کارتای معماری مکسولشو کامل معرفی کنه.

- - -ویرایش - - -

بعضیا حواسشون باشه دارن چیزیو ترول میکنین که amd و intel دربارش گفتن.

Raja Koduri از amd درباره dx12 گفته:
getting four generations of hardware ahead

چهار نسل سخت افزاررو میبره جلو

Eric Mentzer از اینتلم درباره dx12 گفته
This is absolutely, I think, the most significant jump in technology in a long, long time

بدون شک بزرگترین جهش تو تکنولوژی برای یه مدت زمان خیلی حیلی طولانیه

Meet the future of PC graphics: Microsoft reveals faster, console-like DirectX 12 | PCWorld

ravi

کاربر سایت
Nov 20, 2008
2,794
ببین سطح بازی سنتر به کجا رسیده که یوزرهاش دارن AMD رو مسخره میکنن...:|

ماکروسافت کم بود AMD هم به لیست شرکت های مورد تمسخر اضافه شد...=d>

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
دوستان الان یعنی مثلا کارت رافیت 710 انویدیا از dX12 پشتیبانی میکنه؟
چون میخوام لپ تاپ بگیرم موندم صبر کنم یا نه
مثلا با این میخوای بازی اجرا کنی =)) اصلا فکر نکنم 9 هش به کار این بیاد چه برسه به 12

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
این پستو به پست اول اضافه کردم برای راهنمایی بهتر:

DX12 شامل یک سری قابلیتها میشه:
1. دسترسی سطح پایین به سخت افزار برای کد نویسی که استفاده از اون بستگی به سازنده بازی داره و اجباری نیست.
2. کم کردن CPU Overhead که نتیجه مثبتی برای همه PCـهای سازگار با DX12 داره (بین 20 تا 50 درصد و در بعضی سناریوها تا 200 درصد)
3. یک سری قابلیتهای جدید در رندرینگ که احتیاج به سخت افزارهای جدید داره (برای GPU ـهای نسل بعد)

از این قابلیتها دوتای اول رو کارتهای قدیمی که با DX12 سازگاری دارن میتونن پشتیبانی کنن.
کارتهای DX11 که دو قابلیت اول DX12 رو پشتیبانی میکنن:

nVidia

Geforce 400
به جز 405
Geforce 400M

Geforce 500
Geforce 500M

Geforce 600
Geforce 600M

Geforce 700
Geforce 700M

AMD
سری HD7000 فقط مدلهای:
HD 77xx - 79xx
HD 77xxM-79xxM

سری HD800 (که تو ایران وارد نشده) شامل همه مدلها به جز:
HD8xxxG
HD8xxxD

سری R7 و R9 شامل:
R7 240 و R7 240 به بالا و کلیه مدلهای سری R9

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
دوستان الان یعنی مثلا کارت رافیت 710 انویدیا از dX12 پشتیبانی میکنه؟
چون میخوام لپ تاپ بگیرم موندم صبر کنم یا نه

پشتیبانی میکنه ولی به نظرم صبر کنی ضرر نمیبینی البته ایجا ایرانه یه وقت دیدی شب خوابیدی صبح دلار شد 4 تومن.

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
پشتیبانی میکنه ولی به نظرم صبر کنی ضرر نمیبینی البته ایجا ایرانه یه وقت دیدی شب خوابیدی صبح دلار شد 4 تومن.
بابا مگه با 710 اونم لپ تاپ میشه بازی کرد ؟ فکر نکنم Angry Birds رو هم بتونه درست درمون اجرا کنه :d

MASTER OC 7

کاربر سایت
May 6, 2011
79
نام
Maxwell
NVIDIAs TBA DX11 Driver will be better than Mantle

خبر تو اکثر سایتها ترکونده
انویدیا چطور تونسته با بهینه سازی درایو high level برای کارت گرافیک های خودش کاسه کوزه mantle amd بریزه به هم :d درایو api برای سخت افزار ترجمه میکنه این فقط بایه درایو اونم برای dx11 اینکارو کرده ..تازه dx12 low level بیاد amd میخواد چطوری جلوی انویدیا رو بگیره

دم انویدیا گرم عاشقشم :x

آخرین ویرایش:

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
بابا مگه با 710 اونم لپ تاپ میشه بازی کرد ؟ فکر نکنم Angry Birds رو هم بتونه درست درمون اجرا کنه :d

geforce 710m اونجوری که فکر میکنی ضعیف نیست از x360 و ps3 خیلی قویتره.
tomb raider بالای 68 فریم روی low اجرا میکنه بالای 32-33 فریم روی med
crysis 3 روی low بالای 40- 50 فریم میزنه
mass effect 3 بالای 30 فریم روی high
sleepeing dogs بالای 40 فریم روی med
کلا واسه کسایی که دنبال high و very high نیست کارت خوبیه خیلی بازیارو میتونن راحت باهاش بازی کنن حالا ترکیب درایور جدید با dx12 بهش اضافه بشه حداقل 50 درصدم اونجا بهتر میشه حتی کیفیتش خیلی قابل قبول میشه.

TOP Game

کاربر سایت
Feb 4, 2008
2,332
نام
Mohamad®eza

Angry Birds ؟ حالت خوبه شما؟

من که GT555M دارم تونستم Crysis2 رو با پچ گرافیکی DX11 خیلی راحت اجرا کنم. Max Payne 3 با تنظیمات گرافیکی Medium 40-50 فریم میگرفتم. خیلی از بازی های این نسل رو که گرافیکِ دارند رو اجرا کرده.

بازی هایی که این اواخر منتشر شده رو هم تست نکردم ولی مطمئنا روی تنظیماتِ پایین اجرا میکنه.

کلا برای اوایل این نسلِ جدید هم که واردش شدیم جواب میده. حداقل واسه من که اینطوریه... حالا یه خورده تنظیماتِ گرافیکی رو میارم پایین ولی اجرا شدن رو مطمئن باش راحت اجرا میکنه!

سریِ Geforce 700m هم اگه اشتباه نکنم 710 جز ضعیف ترین کارت این سری محسوب میشه ولی خوب با توجه به اینکه جدیده مطمئنا جواب میده. منم که GT555M دارم, اگه سری GTX رو کار بزاریم که مختص گیم هست, قوی ترین کارت این سری محسوب میشه و تا الان که جواب داده برای من.

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
یعنی خاک تو سر AMD کنن با این ساپورت کردنش، Nvidia از سری 400 تا 700 فقط 405 اش ساپورت نمی کنه، بعد این AMD خاک بر سر شده فقط از سری 7000 به بعدش اونم فقط یه سری کارت های Mid-Rangeش:| واسه همینه همیشه طرفدار Nvidia هستم!

K I 1 1 E R

ناظم انجمن
Feb 22, 2011
17,159
نام
∂αнмα
Angry Birds ؟ حالت خوبه شما؟

من که GT555M دارم تونستم Crysis2 رو با پچ گرافیکی DX11 خیلی راحت اجرا کنم. Max Payne 3 با تنظیمات گرافیکی Medium 40-50 فریم میگرفتم. خیلی از بازی های این نسل رو که گرافیکِ دارند رو اجرا کرده.

بازی هایی که این اواخر منتشر شده رو هم تست نکردم ولی مطمئنا روی تنظیماتِ پایین اجرا میکنه.

کلا برای اوایل این نسلِ جدید هم که واردش شدیم جواب میده. حداقل واسه من که اینطوریه... حالا یه خورده تنظیماتِ گرافیکی رو میارم پایین ولی اجرا شدن رو مطمئن باش راحت اجرا میکنه!

سریِ Geforce 700m هم اگه اشتباه نکنم 710 جز ضعیف ترین کارت این سری محسوب میشه ولی خوب با توجه به اینکه جدیده مطمئنا جواب میده. منم که GT555M دارم, اگه سری GTX رو کار بزاریم که مختص گیم هست, قوی ترین کارت این سری محسوب میشه و تا الان که جواب داده برای من.
دادا اون میون رده محسوب میشه با این که مال دو-سه سال پیشه ...
این خیلی ضعیف تر از این کارت محسوب میشه بعدم تو نسخه ی دکستاپیش اصلا به در گیم نمیخوره چه برسه به موبیلش ....

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر