اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
دوست عزیز فکر میکنم این تکنیک رم زیادی بخواد با توجه به گفته شما باید تعداد بیشتری تکسچر که از قبل رندر شدن و به صورت دو بعدی ازشون عکس گرفته شده تو رم گرافیکی ذخیره بشه...
پس به نظرتون ممکنه esram برای این تکنیک محدودیت ایجاد کنه؟

به همون دلیلی که خودت گفتی اجرای AF با POM همزمان با هم افکت خیلی سنگینی برای GPU محسوب میشه ولی بیشتر از مقدار رم پهنای باند باید تاثیر داشته باشه چون رزولوشن XO پایینتر هست احتمالا تیم سازنده تصمیم گرفتن برای اینکه نقص رزولوشن رو جبران کنن AF رو بالا ببرن تا بازی بلور کمتری داشته باشه چون سخت افزار XO محدود بوده نتونستن همزمان باهم AF و POM رو پیاده سازی کنن.

arash1996

کاربر سایت
May 17, 2012
1,479
نام
آرش
این نقد خود سایت Eurogamer: Killzone Shadow Fall review • Reviews • PlayStation 4 • Eurogamer.net

it runs at a native 1080p resolution and at 30 frames per second in the campaign, 60 in multiplayer, with not a hint of screen tear or judder or slowdown, and just a little texture pop-in. Or we can talk feel, which is knife-sharp and rock-solid. Guerrilla's technicians have made this machine sing.

این ها که منتقد هستن نفهمیدن بازی 720p هس، چه انتظاری از گیمر دارید که بفهمه؟ این رو در جواب دوستی که گفت چرا سونی فن ها نگفتن بازی 720p هست گفنم.
ولی این اصل قضیه رو مبنی بر اینکه گوریلا دروغ گفته عوض نمیکنه و کار بسیار زشتی هم بوده

یکی از دوستان هم گفت که گوریلا سر E3 2005 درمورد تریلر دروغ گفته، من تا اونجایی که یادم میاد نه سونی و نه گوریلا نگفتند که اون تریلر In-Game هست. در ضمن کیفیت نهایی بازی هم بسیار بالا بود و میشه گفت در حد همون تریلر E3 :
Breathtaking Visual Fidelity Meets Large-Scale Battles - Killzone 2 - PlayStation 3 - www.GameInformer.com

Killzone 2 is a fantastic addition to the PS3 catalogue. It makes good on the promise of its original unveiling nearly four years ago through unceasing action and breathtaking visual fidelity.

بنظرم اشکالی نداره که کسی گوریلا رو بخاطر این کارش ندامت کنه ولی سونی فن رو نه!

dr.ice

کاربر سایت
Dec 17, 2010
2,027
نام
میثم
برنامه ای برا تغییر این دارن؟
دریغ از یه بازی نسل بعدی که بدون بامبول 1080و 60fpsباشه.
سینگل رو 1080 هست و بسیار گرافیک خوبی داره
نورپردازی و کیفت بافت ها و ...تو بهترین حالت خودشون هستن..
اون چپتر که ساختمان ها در حال تخریبه رو بازی کنی یه دونه مو تو بدنت نمی مونه:d

KnightX

کاربر سایت
Oct 24, 2008
365
چیو قایم میکنین؟بازی نزدیک به 720pـه, طرف اومده تو بلاگ رسمی گفته 1080pـه. |تموم

99669369833634093588.png

66853874244813197654.png

با چه رویی اومده گفته they change the game

سونی شرکت صاف صادقی نیست از قدیم تو این کارا معروف بوده اینو همه دنیا میدونه یه روش بازاریابی داره که بهش میگن uvdercover marketing کارشون اینجوریه که تو اینترنت یا بین آدمای معروف با پول دادن کمپین راه میندازن تا به بقیه القا کنن سونی بهترینه یا بهترین چیزارو درست میکنه ولی هر چند وقت یه بارم کارشون سوتی میشه و همه میفهمن اعضای این کمپینها تو اینترنت معمولا از بین مدیرای انجمنها و صاحبای سایتا و مجله ها انتخاب میشن و هرکسی باهاشون مخالفت کنه و یا کمپینشون رو افشا کنه یا پستشو پاک میکنن یا بنش میکنن یا حرفهاشو به صورت هماهنگ شده و گروهی ترول میکنن.

Sony Ericsson used stealth marketing in 2002 when they hired 60 actors in 10 major cities

An example of this sort of backlash can be found in Sony Entertainment's debacle with Zipatoni. Zipatoni attempted to engage in a stealth marketing campaign, which was quickly detected by the internet community. Sony immediately experienced backlash from video game enthusiasts

منبعش
http://en.wikipedia.org/wiki/Undercover_marketing

In late 2006, Zipatoni produced an online viral campaign known as "All I want for Christmas is a PSP", for
Sony Computer Entertainment America, the makers of the PlayStation Portable (PSP), that combined supposedly amateur videos with a fake blog supposedly written by a friend of the characters in the videos, written in mock leet-speak

منبعش
http://en.wikipedia.org/wiki/Zipatoni

09802729254807571940.jpg

آخرین ویرایش:

Nima

مدیر انجمن
Feb 25, 2007
8,030
نام
نیما
حرکت بقیه فنای MS به من چه ربطی داره؟ مشکلی دارن پستهاشونو پاک کنید.
ولی کلا محیط اینجا شده مثل صدا و سیما همه فقط حق دارن درباره موفقیتهای سونی و پیشرفتها و سودها و اینکه بهترینه و ... صحبت کنن هر خبر منفی ای که سریع پاک میشه نمونش تاپیک ضرر 1.1 میلیارد دلاری سونی که کلا تاپیکش پاک شد.
بعدشم بی خیال دیگه الان 10 تا تاپیک هست خبرهای منفی بر علیه XO که منابعشم یه یه یوزر تو یه سایت یا انجمن ختم میشه حتی خود منبعم به عنوان شایعه ازش اسم برده حتی یه MS فن نیومده توش پست بده چه برسه به اینکه بیاد از خبر و مترجم و منبع و ... ایراد بگیره ولی فقط کافیه یکی اینجا یه خبر بزاره تا سونی فنها باهاش حال نکنن.

من نمیگم تو مثل فن های افراطی MS هستی و یا بی منطقی و ... ولی تو یکی از اونایی که فکر میکنی کلا فن های MS لولشون بالاتره و عیب و ایراد ها برای فن های رقیب هست !
این قضیه که اینجا فقط باید به سود سونی حرف بزنی و صدا سیما شده و ... یه ننه من غریبم بازی کهنه ست ! به هیچ وجه همچین چیزی نیست ...
اولا که نه تنها اینجا تو به هر فروم و هر سایتی مراجعه کنی در حال حاضر خبرهایی که به سود سونی و به ضرر مایکروسافت هست خیلی بیشتر از حالت برعکسشه ! مسلما طبیعی هم هست که توی همچین فضایی که پیش اومده فن های سونی بیشتر فعالیت داشته باشن ، و اگر هم میبینی که فن های MS چیزی نمیگن و یا کمتر ترول میکنن بخاطر اینه که هم انگیزشون پایین اومده و هم سوژه ترولشون خیلی خیلی کم هست ، ولی انگار شما فکر میکنید از بزرگواریشونه یا خیلی High Class هستند مثلا ! :))
والا همین که تو همچین شرایطی میان رزولوشن The Order رو ترول میکنن و یا خبرهایی مثل همین جریان مالتی پلیر KZ اونا رو سر شوق میاره باید بهشون خداقوت گفت !

مطمئن باش اگر روندی که این نسل تا به اینجا داشته برعکس بود تمام این اتفاقات و موضع گیری فنهای دو کنسول هم برعکس میشد ...

DieDie

کاربر سایت
Feb 28, 2010
2,772
من نمیگم تو مثل فن های افراطی MS هستی و یا بی منطقی و ... ولی تو یکی از اونایی که فکر میکنی کلا فن های MS لولشون بالاتره و عیب و ایراد ها برای فن های رقیب هست !

مقدمه: :d
نه اصلا من همچین فکری نمیکنم اینکه یکی فن باشه هیچ اشکالی نداره و به خودش ربط داره و یه چیز شخصیه شاید یکی سلیقش تو گیم با من فرق کنه ولی تو 1000 تا جای دیگه نقطه مشترک با من داشته باشه و از اینجور حرفا... مایکرو فن زبون نفهم و بی منطق با سونی فن بی منطق و کلا آدمایی که سیستم فکریشون اینه که هرچی که بهش علاقه دارن مقدسه و قابل بحث نیست فرقی با هم ندارن از نظر من.
درباره موضوع اصلی:
کلا اون چیزی که من دربارش صحبت کردم اتفاقیه که داره در مورد شخص من میوفته و طبیعیه که وقتی یه سونی فن در قبال پستهای من به خاطر اینکه باب میلش نیست رفتار عجیب نشون میده من در مورد یه سونی فن نظر میدم نه یه مایکرو فن این قضیه که شما مطرح کردی زمانی مجال بحث پیدا میکرد که مثلا من مدیر یا ناظم بودم و یه طرفه قضاوت میکردم ، من دارم به عنوان یه کاربر از رفتاری که از بعضی سونی فنها میبینم انتقاد میکنم ولی شما اومدی پست منو نقل و قول میکنی و مایکرو فنارو مثال میزنی و میگی من فکر میکنم مایکرو فنها Level دارن!؟

Schürrle

کاربر سایت
Jul 1, 2013
1,306
نام
مهران
و بالاخره یک خبر :D

42125184006788143367.jpg

Fez در PS4 و PS3 به صورت 60fps و به صورت Full-HD روی PS4 اجرا می شه :D

The details come from the PSBlog, where Polytron producer Marie-Christine Bourdua explained that the game will run at 60fps on both PS3 and PS4, with the PS4 version running in full-hd. The PS Vita version of the game will run at the native resolution of the handheld.

منبع

TCSCELL

8
کاربر سایت
Dec 5, 2007
17,779
نام
سینا
تمامی پست ها و صحبت های نامربوط پاک شد.
تاپیک در مورد رزولوشن بازی های نسل جدیده نه Xone vs PS4 و دعواها قدیمی و تیکه پرونی به هم.
در خصوص موضوع تاپیک پست بدین.
یه فضایی هم ایجاد شده که 4 تا بحث فنی توش انجام بشه، با کینه و کدورت های قدیمی و ترول های مسخره خرابش نکنین لطفا.

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
و بالاخره یک خبر :D

Fez در PS4 و PS3 به صورت 60fps و به صورت Full-HD روی PS4 اجرا می شه :D

منبع

البته علاوه بر بحث رزولوشن گويا بازي Cross-Buy هم هست بدين معنا كه شما يكبار بازي رو روي يكي از سه پلتفورم بخري به اون دوتاي ديگه هم دسترسي خواهي داشت

It’s finally happening! FEZ is coming out on PlayStation platforms on March 25th! PlayStation 3, PlayStation 4 and PS VITA. All of ‘em!
Not only that, but any version purchased gives you access to the other two. Complete with shared save files
!

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
The fact that few have actually noticed that any upscale at all is in place speaks to its quality, and we can almost certainly assume that this effect is not cheap from a computational perspective
. However, at the same time it also confirms that a massive reduction in fill-rate isn't a guaranteed dead cert for hitting 60fps.
/:)
خوب مثلا چیزای خوبی نوشته!!!؟

نوشته: "با اینکه کیفیت این تبدیل مقیاس بالا هست (بالاتر از هر تبدیل مقیاسی) و از دید محاسباتی کم ارزش نیست ولی بازم کم شدن عظیم مقدار fill rate باعث نشده اجرای بازی روی 60 فریم تضمین شده باشه!"

این دیگه چیزی واسه ذوق کردن داره!؟

اول از همه ربطی به چیز خوب یا بد بودنش نداره مطلب یه توضیح ادامه ای داشته که این موضوع پایین بیان میکرده نه چیزی که شما ترجمه کردی اینکه شما فقط بخشی که دوست داشتی در یه مطلب در میاری با وجود این همه توضیح بدون اینکه توضیح ادامه ای که مربوط به همون مطلب بیان میکنه بگی مشخص میکنه کی ذوق کرده مورد بعدی اینکه خوب اینکه رزولیشن پایین نیومده که به 60fps برسه هیچ تغییری در اینکه بازی 720p هستش در بخش مولتی و 1080p در بخش سینگل ایجاد نمیکنه این شمایی که فکر میکنی همه مثل خودتن .;)

یه موردی با این تفاسیر هرکی از شما انتقادی کنه یعنی سونی فنه ؟ پس با این تفاسیر هیچ کسی حق نداره از شما انتقاد کنه چون یه وقتی سونی فن میشه یه وقتی ماکروسافت فن و اینکه انتقاد مساویه با رفتار عجیب جالبه واقعا .

در حقیقت تعداد کمی متوجه upscale بودن میشن با توجه به محل های قرار گیری و با توجه به کیفیتی که داره و ما تقریبا مطمئنیم که این در نظر بگیریم که این افکت مورد استفاده بار محاسبتی کمی نداره از لحاظ محاسباتی .

هرچند در همین حال میشه تایید کرد که کاهش عظیم پردازش های که برای پیمایش خط به خط صورت گرفته نمیشه برای یقین دلیلی بوده باشه برای رسیدن به 60Fps .

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
جناب نیما من یه چیزی بگم ! چند روز پیش که یکی از مسئولین مایکرو اومد گفت کنسول ما میتونه به راحتی 1080P و 60 فریم اجرا کنه اومدی تو پستی به نوعی گفتی داره ماس مالی میکنه ! میخوام بدونم این حرفت از کجا استنباط میشه که داره اشتباه میگه !
اگر فقط کمی در مورد این چیزی میگم فکر کنید همه چی روشنه مثلا فکر میکنی یه بازی مثل COD GHOST چیه که نخواد روی X1 رزولوشن 1080P اجرا نشه ؟! یعنی خودت یه حساب کتاب کنی همین 360 خودمون را 3 برابر قویتر کنیم به راحتی میتونه همین COD را با گرافیک نسل بعد رو 1080P و 60 فریم اجرا کنه ! چون واقعا مالی نیست .
اگر کمی اندیشه باشه کاملا مشخصه که یکم زمان میبره که بازیسازها بتونن از پتانسیل esram استفاده کنن و طبیعی هست که همین اوایل نسل بعد برعکس مسئله ی esram براشون بلای جان شده ( قبول ) این چیزها نیاز به زمان داره و sdk های کاملتر . بعد اینکه ما هرچی بگیم میشه ماسمالیه مایکروسافت و فنهاش این را تو خیلی جاها گفتند که دوکیت های نهایی مایکرو خیلی دیرتر از دوکیت های نهایی ps4 دست بازیسازها رسیده و کاملا حقیقته ! کاملا طبیعی هست که همین اوایل نسل برتری با پلتفورم ps4 باشه . و یکم هم منطقی باشیم واقعا تفاوت ها خیلی زیاد نیست با در نظر گرفتن اماری که میدند 50 درصد قویتر یا دیر رسیدن دوکیتهای نهایی x1 دست بازیسازها واقعا تفاوت در اون حد نیست که تو نت اینطوری مثل بمب صدا میکنه . این مسئله دقیقا میشه ربط داد به اوایل نسل که گذشت و وضعیت ps3 تو عناوین مولتی میشد هزار و 1 نتیجه گرفت ولی وقتی ما میگیم منتظر موج بعدی باشید کسی به گوش نیست و خیلی راحت فکر میکنن هر بازی بعد بازیهای لانچ عرضه بشه اسمش را میزارن موج بعد !!! و شروع به ترول بازی ! موج بعد یعنی بازیهایی که جدیدا در دست ساخت بودند . یعنی حداقل باید یه 5 و 6 ماهی منتظر بود .
کسی که یکم منطقی قضیه را نگاه کنه میبینه وقتی مایکرو یک عنوانی داره مثل forza و تو رزولوشن 1080p و 60 فریم اجرا میشه دیگه کاملا مشخصه این کنسول کاملا توانایی را داره و فقط نیاز به وقت و بهینه سازی انجین های مولتی پلتفورم روی این کنسول داره و از طرفی یه بازی مثل ryse با افکتهای بینظیر هرچند 900p باشه ولی به صورت خارق العاده داره روی x1 اجرا میشه و از طرفی یه بازی مثل Wolfenstein: The New Order با گرافیک به مراتب بالاتر از عناوینی مثل COD GHOST ولی در 1080P و 60 فریم اجرا میشه این دقیقا نشون میده بازیساز اگر بازیساز باشه میدونه چطوری انجینش را بهینه کنه !

خلاصه این پست من را هرجور دلت بخواد میتونی برداشت کنی ولی بهتره یکم ادم عقبش را هم نگاه بندازه .

آخرین ویرایش:
Oct 23, 2011
369
نام
Hamid
برنامه ای برا تغییر این دارن؟
دریغ از یه بازی نسل بعدی که بدون بامبول 1080و 60fpsباشه.

دو نکته هست اینجا
1. single بازی 1080P هست
2. multi هم upscale شده به 1080P هست وقتی اینکارو میکنن رزولوشین Upscale شده رو پشت قاب مینویسن مثل COD تو نسل قبل

کسی که یکم منطقی قضیه را نگاه کنه میبینه وقتی مایکرو یک عنوانی داره مثل forza و تو رزولوشن 1080p و 60 فریم اجرا میشه دیگه کاملا مشخصه این کنسول کاملا توانایی را داره و فقط نیاز به وقت و بهینه سازی انجین های مولتی پلتفورم روی این کنسول داره و از طرفی یه بازی مثل ryse با افکتهای بینظیر هرچند 900p باشه ولی به صورت خارق العاده داره روی x1 اجرا میشه!
.
Ryse حتی تو کنفرانس مایکروسافت تو E3 افت فریم داشت و به طور متوسط هر 7-8 ثانیه تیک میزد و روون نبود
F5 رو هم از خیلی جزئیات نسبت به تریلرا زدن تا تونستن 60/1080 اجرا کنن که مقایسه بازی اصلی با تریلر هاش هم بود که Turn10 سرهمون یجورایی آبروش رفت به خاطر سیاه کردن مردم
به هر حال تفاوت فاحش قدرت GPU و RAM تا آخر نسل روی بازیها مخصوصا انحصاریها تاثیر میزاره

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر