اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,591
نام
alireza
Df سرویس ps now رو انالیز کرده.
درمجموع سدویس برای بازیهای ps3 خوب هست و با کیفیت ۷۲۰ اجرا می شه.
بازی های ps4 رو ۷۲۰ و ۳۰ اجرا می شه کا باید سونی یه فکری بکنه واسش
در‌مورد تاخیر در وارد کردن دستور ها هم با دستگاه فیزیکی خیلی فاصله داره ولی می شه باهاش بازی کرد
برای بازی بازان غیر حرفه ای سیستم خوبیه و لی برای حرفه ای ها که حداکثر رزولوشن و کمترین تاخیر رو می خوان کنسول فیزیکی بهتره.
PlayStation Now's PS4 game performance analysed

Anonymous M3

人類に栄光あれ
کاربر سایت
Jul 30, 2014
1,074
نام
امیر مسعود
صفحات بازی های Wolfenstein II: The New Colossus و The Evil Within 2 در سایت Xbox به روز شدن و عبارت های 4K ، HDR و Xbox One X Enhanced بهشون اضافه شده که میشه اینو به معنای تائید 4K بودن این بازی ها بر روی XB1X و استفاده ی این ۲ عنوان از قدرت بیشتر این کنسول در نظر گرفت .

Wolfenstein® II: The New Colossus™ | Xbox

The Evil Within 2 | Xbox

reach usa

کاربر سایت
Dec 28, 2009
1,209
نام
hassan
FF ها جدا چقدر از زمان خودشون جلوتر بودن. همین ورژن PS2 بازی رو هم در نظر بگیریم همچنان زیبا بنظر میرسه آدم باورش نمیشه بازی مال زمان PS2 بوده براحتی با ریمسترهایی که از نسل 7 میان قابل مقایسست
کاش این بازی رو مثل مایکروسافت که هیلو یک و دو و فیبل رو ریمیک کرد ریمیکش میکردن تا باور نکردنیتر میشد چون واقعا فاینال ۱۲ بازی فراموش نشدنی هست
یه نکته هم اینه که من احساس میکنم این ریمستر رو میتونستن رو نسل هفت هم با همین کیفیت عرضه کنند

saphire

کاربر سایت
Dec 9, 2007
2,578
نام
امیرحسین
FF ها جدا چقدر از زمان خودشون جلوتر بودن. همین ورژن PS2 بازی رو هم در نظر بگیریم همچنان زیبا بنظر میرسه آدم باورش نمیشه بازی مال زمان PS2 بوده براحتی با ریمسترهایی که از نسل 7 میان قابل مقایسست
اسکوئر واقعا وحشتناک بوده از نظر گرافیکی. همین الان به نظرم یکی از زیبا ترین بازی هایی که تو کل تاریخ عرضه شده Secret of Mana 3 هست، از نظر تکنیکی هم خفن ترین پیکسل آرتیه که بشر ساخته:D

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
کاش این بازی رو مثل مایکروسافت که هیلو یک و دو و فیبل رو ریمیک کرد ریمیکش میکردن تا باور نکردنیتر میشد چون واقعا فاینال ۱۲ بازی فراموش نشدنی هست
یه نکته هم اینه که من احساس میکنم این ریمستر رو میتونستن رو نسل هفت هم با همین کیفیت عرضه کنند
خوب در مورد سطر دومتون باید بگم دقیقا این اتفاق افتاده یعنی FFX, FFX-2 هردوشون روی ویتا و PS3 ریمستر شدن روی PS3 بارزلوشن 1080 که فوق العاده هم بودن. ولی در هر صورت از زیبایی کار این ریمستر کم نمیشه.

• Like
Reactions: reach usa

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
چند روز پیش تاپیکی تو گف زده بودن که برای من خیلی جذاب بود و پستا رو دنبال میکردم. ماجرا بر میگشت به تریلر جدید Kingdom Hearts III که اطاق اندی در کارتون Toy Story رو به تصویر میکشه بعلاوه کاراکترهایی مثل باز لایتیر و وودی و دایناسور و سیب زمینی پشندی و باقی بروبچه ها:D

کل تاپیک مظمونش این بود که بلاخره موفق شدیم که گرافیک Toy Story رو در یه بازی کامپیوتری داشته باشیم. خلاصه جنگ بزرگی در گرفته بود و موافقان و مخالفان زیادی هم داشت.

تا بلاخره Digital Foundry تحلیل و مقایسه خودش رو بین بازی KHIII و TS ارائه داد.

ویدئو طولانیه و پیشنهاد میکنم خودتون ببینید ولی خیلی خلاصه

اولا تریلر روی PS4 عادی اجرا میشده و رزولوشن هم نیتیو فول هیچ دی بوده.
دوما نورپردازی بازی از فیلم به مراتب بهتره
سوما تکسچرها در بازی نسبت به فیلم جزییات بالاتری دارن.
چهارما بازی نسبت به فیلم رزولوشن و فریم بالاتری داره
و در نهایت AA بازی با اینکه خیلی نزدیکه ولی نمیتونه با فیلم یکسان تلقی بشه. البته شاید با سوپر سمپلینگ روی پرو این مورد هم برطرف بشه.

در مجموع بازی رو بهتر از فیلم دونستن.<:-P:D:x>:D<

بله بلاخره به جایی رسیدیم که میتونیم ادعا بکنیم گرافیک بازی ها به CG رسیده.

ماجرا جایی جالبتر میشه که بدونیم برای رندر کردن Toy Story چندین ابر کامپیوتر نقش داشتن و هر فریم گاها تا 30 ساعت زمان برای رندر نیاز داشته ولی PS4 داره هر فریم رو در 33 هزارم ثانیه رندر میکنه.

جدا من خودم یه لحظه احساس خوشایندی بهم دست داد که جدا انگار ما داریم در آینده زندگی مکنیم فارق از اینکه چه پلتفورمی داریم و روی چه پلتفورمی بازی میکنیم جا داره یک لحظه فکر کنیم که بازی ها ی کامپیوتری در چه حدی پیشرفت کردن

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
چند روز پیش تاپیکی تو گف زده بودن که برای من خیلی جذاب بود و پستا رو دنبال میکردم. ماجرا بر میگشت به تریلر جدید Kingdom Hearts III که اطاق اندی در کارتون Toy Story رو به تصویر میکشه بعلاوه کاراکترهایی مثل باز لایتیر و وودی و دایناسور و سیب زمینی پشندی و باقی بروبچه ها:D

کل تاپیک مظمونش این بود که بلاخره موفق شدیم که گرافیک Toy Story رو در یه بازی کامپیوتری داشته باشیم. خلاصه جنگ بزرگی در گرفته بود و موافقان و مخالفان زیادی هم داشت.

تا بلاخره Digital Foundry تحلیل و مقایسه خودش رو بین بازی KHIII و TS ارائه داد.

ویدئو طولانیه و پیشنهاد میکنم خودتون ببینید ولی خیلی خلاصه

اولا تریلر روی PS4 عادی اجرا میشده و رزولوشن هم نیتیو فول هیچ دی بوده.
دوما نورپردازی بازی از فیلم به مراتب بهتره
سوما تکسچرها در بازی نسبت به فیلم جزییات بالاتری دارن.
چهارما بازی نسبت به فیلم رزولوشن و فریم بالاتری داره
و در نهایت AA بازی با اینکه خیلی نزدیکه ولی نمیتونه با فیلم یکسان تلقی بشه. البته شاید با سوپر سمپلینگ روی پرو این مورد هم برطرف بشه.

در مجموع بازی رو بهتر از فیلم دونستن.<:-P:D:x>:D<

بله بلاخره به جایی رسیدیم که میتونیم ادعا بکنیم گرافیک بازی ها به CG رسیده.

ماجرا جایی جالبتر میشه که بدونیم برای رندر کردن Toy Story چندین ابر کامپیوتر نقش داشتن و هر فریم گاها تا 30 ساعت زمان برای رندر نیاز داشته ولی PS4 داره هر فریم رو در 33 هزارم ثانیه رندر میکنه.

جدا من خودم یه لحظه احساس خوشایندی بهم دست داد که جدا انگار ما داریم در آینده زندگی مکنیم فارق از اینکه چه پلتفورمی داریم و روی چه پلتفورمی بازی میکنیم جا داره یک لحظه فکر کنیم که بازی ها ی کامپیوتری در چه حدی پیشرفت کردن
بازی ۲۰۱۸ با انیمیشن ۱۹۹۵ مقایسه کرده ؟

benjohn

کاربر سایت
Jun 19, 2012
5,994
نام
ehsan
سوال کردم فقط
تعجب کردم اینجوری تعریف کردی اول فکر کردم با نسخه ۳ مقایسه کردن
خوب منم سوال کردمB-)

اتفاقا تو پست قبلی هم اشاره کردم ویدئو فقط اونی نیست که من بازتاب دادم خیلی طولانیه و مطلب زیاد داره خیلی جاها با شماره 2 و 3 هم مقایسه شده مثلا استفاده از AO و همینطور انیمشن ها و......

من فکر میکنم شما یه نکته رو در نظر نمیگیری و اونم اینه که Toy Story زمان خودش بنچمارکی در زمینه ی گرافیک بوده و الانم هست. جوری که بعضیا الان هم باور نمیکنن ما بهش رسیده باشیم.
بازم تکرار میکم TS رو کنسول پردازش نکرده سوپرکامپیوترهای چند میلیون دلاری کردن اونم هر فریم 30 ساعت طول کشیده. اینکه الان ما میتونیم گرافیک یه بازی اونم بازی مولتی پلتفورم رو با TS مقایسه کنیم و حتی بگیم بهتره در جای خودش شگفت انگیزه. خود من اول نسل تصورش رو نمیکردم به اینجا برسیم

• Like
Reactions: James Sunderland

samijavid

کاربر سایت
May 15, 2010
4,200
نام
سامان
خوب منم سوال کردمB-)

اتفاقا تو پست قبلی هم اشاره کردم ویدئو فقط اونی نیست که من بازتاب دادم خیلی طولانیه و مطلب زیاد داره خیلی جاها با شماره 2 و 3 هم مقایسه شده مثلا استفاده از AO و همینطور انیمشن ها و......

من فکر میکنم شما یه نکته رو در نظر نمیگیری و اونم اینه که Toy Story زمان خودش بنچمارکی در زمینه ی گرافیک بوده و الانم هست. جوری که بعضیا الان هم باور نمیکنن ما بهش رسیده باشیم.
بازم تکرار میکم TS رو کنسول پردازش نکرده سوپرکامپیوترهای چند میلیون دلاری کردن اونم هر فریم 30 ساعت طول کشیده. اینکه الان ما میتونیم گرافیک یه بازی اونم بازی مولتی پلتفورم رو با TS مقایسه کنیم و حتی بگیم بهتره در جای خودش شگفت انگیزه. خود من اول نسل تصورش رو نمیکردم به اینجا برسیم
سوپر کامپیوترهای اون زمان در حد مینی کامپیوتر الانم نیستن !
بجز قدرت یسری تکنولوژی هم اون زمان نبوده و مجبور بودن خیلی چیزهارو دستی اضافه کنن
چیز خفنی نیست بعد ۲۳ سال به این پردازش رسیدن

• Like
Reactions: a.messi10

esm nadaram

کاربر سایت
Jan 24, 2010
2,676
نام
حسین
سوپر کامپیوترهای اون زمان در حد مینی کامپیوتر الانم نیستن !
بجز قدرت یسری تکنولوژی هم اون زمان نبوده و مجبور بودن خیلی چیزهارو دستی اضافه کنن
چیز خفنی نیست بعد ۲۳ سال به این پردازش رسیدن
شما دوسته من اینم در نظر بگیرید که خود kh 3 از لحاظ گرافیک انچنان بازیه شاخی نیست

وگرنه خیلی بازیها هستن که از همین انیمیشن ها چند سال پیش گرافیک به مراتب بهتری رو به نمایش میذارن.

صرفا بحث kh 3 الان شکل گرفته بخاطر اینه که یکی از اون صحنه های انیمیشن رو مستقیم باز سازی کرده

012.jpg
ratchetclank_1727443.jpg

آخرین ویرایش:

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر