اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها [قوانین پست اول خوانده شود]

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین
درود،

همونطور که از اسم تاپیک پیداست این تاپیک ایجاد شده تا تمامی اخبار مربوط به کیفیت اجرایی بازی ها روی پلتفرم های مختلف در اینجا قرار بگیره تا کنترل بخش اخبار هم برای مدیریت راحت بشه هم یه مرجع متمرکز برای کاربران داشته باشیم؛ تا روزانه شاهد ده ها تاپیک مختلف برای هر عنوانی که قراره منتشر بشه نباشیم.

موفق باشیم. :rose:

قوانین تاپیک:

• تاپیک در مورد اطلاع رسانی از نحوه کیفیت اجرایی بازی های مختلف در پلتفرم های مختلف است؛ پس، از قرار دادن اخبار نامربوط خودداری کنید.
  • مقایسه مستقیم سخت افزارهای کنسول ها، و همچنین مقایسه نخ نمای کنسول ها و PC، (خارج از اخبار بند اول) در این تاپیک ممنوع است.
  • قرار دادن مقایسات مختلف از سایت GamingBolt ممنوع است و سعی کنید بیشتر بر مرجع مطمئنی مثل Digital Foundry تکیه کنید.
  • اخبار در مورد قدرت و کارایی کنسول های مختلف رو در این تاپیک ارسال نکنید. برای مثال، مثلا سازنده X گفته هنوز 60% از قدرت کنسول Y مورد استفاده قرار گرفته است؛ یا فلان کنسول فلان % قویتر است.
  • مقایسه بازی های انحصاری کنسول ها با یکدیگر ممنوع است.
  • در صورت عمل نکردن به قوانین ذکر شده، دسترسی فرد خاطی بدون تذکر قبلی به مدت مورد نیاز، از فروم قطع خواهد شد. اگر کسی پست های چنین افرادی را نقل قول کند نیز اخطاری در همین راستا دریافت خواهد کرد. پس از تنش در تاپیک دوری کنید و با دکمه گزارش، تخلف را به ناظمین و مدیران گزارش دهید.
  • خواهشن بحث های سخت افزاری PC و مقایسه انواع بنچمارک های کارت های گرافیکی و افزایش راندومان و DX و ... رو به این تاپیک نیارید و در صورت امکان در بخش سخت افزار ادامه بدید.
  • قوانین با توجه به شرایط و زمان، ممکن است اضافه شوند، پس هراز چندگاهی آن ها را مرور کنید.

اگر قصد ارسال خبری را دارید، حتما باید خلاصه ای از متن ترجمه شود، تا برای همگان قابل استفاده باشد.

آخرین ویرایش:

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
یعنی گاها حرفایی میزنید که فقط و فقط خبر از کم اطلاعاتیتون داره. هر طور شده میخواید یه دلیلی در بیارید که مایکروسافت و کنسولش دارن قربانی سیاست های کثیف سونی جهان خوار میشن!

فرخ عزیز، اگر این چیزی که تو میگی منطقی باشه (منظورم افکت و ... است) پس اونوقت چرا نسخه PS4 و PS4 Pro فرقی ندارن؟ اونوقت باید میاوردن نسخه پرو رو بهتر از معمولی میکردن دیگه؟ اینجا هم سونی بهشون گفته که غلط کردین نباید اختلافی با PS4 معمولی داشته باشه؟ چرا سر بازی های دیگه نمیگه؟ مثلا Tomb Raide؟

این قضیه گرافیک دستنی 2 از روز اول معرفی روی بورس بوده. بانجی برای گرافیک بازی واقعا تنبلی کرده و تقریبا همون گرافیک شماره 1 رو داره به خوردمون میده. چه روی کنسول معمولی PS4 و Xone و چه روی PS4 Pro و X1X. این کم کاری خود شرکت رو میرسونه و دیگر هیچ. اگر مثلا گرافیک بازی روی پرو و معمولی فرق داشتن و بعدش روی X1X همون کیفیت Pro میشد حرف شما متین بود و من کاملا تایید میکردم حرفت رو اما الان با آوردن مسائل حاشیه ای مثل جدا شدن بانجی از مایکروسافت و ... وسط یه بحث تکنیکی نمیتونم هیچ کودوم از حرفات رو قبول کنم.
در مورد فرق ps4 و ps4 pro تقریبا تو اکثر بازی ها همینطوره به خاطر 4k شدن بازی ها تمام قدرت سخت افزار ps pro صرف همین قضیه میشه ولی خب تو الان قدرت one x را در نظر بگیر تقریبا 2 ترا قدرت اضافه در اختیار دارن ! یعنی هرجور که شده راحت میتونند افکتهای اضافی به کار ببرن مگر اینکه گفتم بانجی بیاد بگه ته قدرت انجین ما همینه که روی ps4 هست و تمام ! حرف غیر منطقی میزنم بگو ؟ الان این 2 ترا قدرت اضافه را بانجی نمیتونه کاری کنه ؟ البته یه جایی خوندم تو لنگ 4k کردن بازی هم روی one x موندن ! درست و نادرستش را نمیدونم .
کسی نگفت کار سونی هست و سونی جهان خوار از کجای حرفهای من در اوردی ؟! من منظورم خود بانجی هست که به نظرم نمیخواد چون دقیقا بعد جدایی از مایکرو مشخصه که با دلخوشی و همین راحتی ازشون جدا نشدند همین طور که گفتم اگه بانجی به خوبی و خوشی از مایکرو جدا میشد حداقل انتظاری که از بانجی میشد داشت یه رابطه خوب با مایکرو بعد جدایی بود اگه باز غیر منطقی میگم بگو .

بعد فردین جان گیر نده بعد یه عمری یه پستی گذاشتیم :D جدا دیگه اصلا حوصله جانبداری یه کنسول را ندارم و اگه فکر میکنی اومدم مثلا بگم سونی اله و بله کاملا در اشتباهی کافیه پستهای اخیر منو خونده باشی اتفاقا این اواخر از سیاستهای مایکرو حالم بهم میخوره و برعکس سونی بسیار بهتر عمل میکنه .

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: esm nadaram

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
با این گرافیکی که Destiny 2 داره راحت میتونه رو XB1 X حتی ۶۰ فریم رو 1080 باشه ولی اینجا یک موضوع دیگه هم هست اونم بالانس بهم میریزه بین نسخه ها کلا نمیشه XB1 بیاد ۳۰ فریم مثلا تو مولتی اون ۶۰ !!

Outer Heaven

کاربر سایت
Apr 21, 2011
4,317
در مورد فرق ps4 و ps4 pro تقریبا تو اکثر بازی ها همینطوره به خاطر 4k شدن بازی ها تمام قدرت سخت افزار ps pro صرف همین قضیه میشه ولی خب تو الان قدرت one x را در نظر بگیر تقریبا 2 ترا قدرت اضافه در اختیار دارن ! یعنی هرجور که شده راحت میتونند افکتهای اضافی به کار ببرن مگر اینکه گفتم بانجی بیاد بگه ته قدرت انجین ما همینه که روی ps4 هست و تمام ! حرف غیر منطقی میزنم بگو ؟ الان این 2 ترا قدرت اضافه را بانجی نمیتونه کاری کنه ؟ البته یه جایی خوندم تو لنگ 4k کردن بازی هم روی one x موندن ! درست و نادرستش را نمیدونم .
کسی نگفت کار سونی هست و سونی جهان خوار از کجای حرفهای من در اوردی ؟! من منظورم خود بانجی هست که به نظرم نمیخواد چون دقیقا بعد جدایی از مایکرو مشخصه که با دلخوشی و همین راحتی ازشون جدا نشدند همین طور که گفتم اگه بانجی به خوبی و خوشی از مایکرو جدا میشد حداقل انتظاری که از بانجی میشد داشت یه رابطه خوب با مایکرو بعد جدایی بود اگه باز غیر منطقی میگم بگو .

بعد فردین جان گیر نده بعد یه عمری یه پستی گذاشتیم :D جدا دیگه اصلا حوصله جانبداری یه کنسول را ندارم و اگه فکر میکنی اومدم مثلا بگم سونی اله و بله کاملا در اشتباهی کافیه پستهای اخیر منو خونده باشی اتفاقا این اواخر از سیاستهای مایکرو حالم بهم میخوره و برعکس سونی بسیار بهتر عمل میکنه .

اين رابطه خوب اگه منظورتون كانتنت انحصاري ميشه كه كاملا با اكتيويژن (ناشر)ربط داره. كلا نميدونم چه اصراري هست اين وسط كه بگين بانجي با كسي مشكل داره!!

FaRd!N

Nothing as it Seems
کاربر سایت
Aug 30, 2007
14,104
نام
فردین

کلا در مورد اون حرفای قهر کردن بانجی و مایکروسافت و... من دیگه ادامه نمیدم چون واقعا خنده داره :D

در مورد اون چیزی که در مورد pro و x1x گفتی باید بگم به همین سادگی هم نیست. اولا قدرت پرو روی 4 کی کردن میره اما چطوری؟ پرو همه بازی ها رو بصورت2K رندر میکنه و با چکر بورد میبره روی 4کی (خیلی معدود بازی ها هستن که 4کی نیتیو میدن) اما اسکورپیو قراره همرو 4K نیتیو و یا نزدیک به این خروجی بده. فکر میکنی این به همین راحتیه این همه جهش؟ مطمئن باش همین قدرت اضافی اسکورپیو هم میره روی 4K نیتیو و شاید خیلی کم چیزی براشون بمونه برای ارتقای افکت ها و ... که این وسط وقتی بحث بانجی و موتورش مطرح میشه میبینیم که اینا عملا ضعیف عمل کردن و خودشون و موتورشون مقصر هستن ظاهرا.

Adam

عضو تحریریه
Jun 27, 2009
4,576
نام
alireza
امروز df یه ویدیو داده در باره ی قیمت نسل بعد کنسولها
اول گفته که سیستم کولینگ و ۴ گیگ رم بیشتر و ساخت پردازنده ی پیچیده تر و هارد سریعتر(همراه با لرزشگیرش) باعث شده ۱۰۰ دلار x از پرو گرونتر بشه
گفته که پیشرفت سخت افزار سریع هست نسبت به کم شدن قیمت تکنولوژی ها...یعنی ps4 که پیشرفته ترین کنسول زمان خودش بود ۴۰۰ دلار بوده ولی الان x ۵۰۰ دلار میشه....درضمن به گفته اسپنسر با فروش هر x مایکروسافت ضرر میده ( عمر کنسولها هم کم شده)...
گفته طبق شایعه ها اگر قرار باشه ps5 سال ۲۰۱۸ بیاد قیمتش کمتر از ۵۰۰ نمیشه
نکته: قبل از معرفی x (معرفی سخت افزاری که با دعوت از df شده بود) این سایت تخمین زده بود که قیمت کنسول جدید ۵۰۰ دلار است.

Gartall

کاربر سایت
Nov 30, 2006
7,804
نام
فرخ
کلا در مورد اون حرفای قهر کردن بانجی و مایکروسافت و... من دیگه ادامه نمیدم چون واقعا خنده داره :D

.
میگم فکر نکن مثلا اونایی که تو استودیو ها نشستند ادم فضایی ها کار میکنند و با ما ادمها فرق دارند :D چون کلمه قهر گفتی گفتم .
خیالت راحت سر همین موضوع از مایکرو شاکی هستم چند تا از کسایی که تو مایکرو بودن یا براش بازی میساختن بعد جدایی مایکرو را ترول کردند . حالا بانجی مقصر بوده یا خود مایکرو کاری ندارم ولی خب مشخصه که یه استودیو اگه ازادی عمل راحت داشته باشه همینجوری جدا نمیشه حالا برداشتت از حرف من چطوره نمیدونم ولی مشخصه که بانجی همینجور که گفتم با دلخوشی جدا نشده . اگر بانجی با رضایت جدا میشد همینطور که گفتم حداقل انتظاری که میشد داشت یه رابطه خوب با مایکرو داشت .

SPILL

کاربر سایت
May 20, 2013
2,239
نام
HESAM
میگم فکر نکن مثلا اونایی که تو استودیو ها نشستند ادم فضایی ها کار میکنند و با ما ادمها فرق دارند :D چون کلمه قهر گفتی گفتم .
خیالت راحت سر همین موضوع از مایکرو شاکی هستم چند تا از کسایی که تو مایکرو بودن یا براش بازی میساختن بعد جدایی مایکرو را ترول کردند . حالا بانجی مقصر بوده یا خود مایکرو کاری ندارم ولی خب مشخصه که یه استودیو اگه ازادی عمل راحت داشته باشه همینجوری جدا نمیشه حالا برداشتت از حرف من چطوره نمیدونم ولی مشخصه که بانجی همینجور که گفتم با دلخوشی جدا نشده . اگر بانجی با رضایت جدا میشد همینطور که گفتم حداقل انتظاری که میشد داشت یه رابطه خوب با مایکرو داشت .
من فکر میکنم بانجی بعد از جدایی که با اکتی قرارداد بست 10 ساله در این مورد تصمیم گیرندس . فکر نمیکنم به بانجی ربط داشته باشه چیزی بین ناشرهاست این مساله

• Like
Reactions: mikammi

WCW

کاربر سایت
Nov 5, 2007
4,810
نام
کثافت
مگه خونه خاله یا باباشونه که قهر و اشتی کنن الان همه چی بیزنس و تجارته مثلا SQ میبینه IO سوداور نیست عذرشون میخواد حالا هر چی بوده بانجی شایدم نمیخواسته دیگه فقط منحصر به هیلو بشه کلا اکتی خبیثه و همه اش زیر سر اوناس چون تو Cod چندین ساله شما میبینی انمیشن ها پیشرفت نمیکنه بخاطر انجین اینا میخوان با کمترین هزینه بیشترین سود ببرن الانم انجینشون رو دستینی در حدی نیست که بتونن ۶۰ فریم کنن

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
سازندگان Project Cars 2 اعلام کردند که این بازی به صورت Native 4K/60FPS بر روی XBOX ONE X اجرا خواهد شد.همچنین عنوان شده که هنوز در مورد رزولوشن PS4 Pro تصمیمی گرفته نشده است.

منبع

.........................

Middle Earth Shadow Of War هم به صورت Native 4K/30FPS بر روی Xbox One X اجرا خواهد شد.

منبع

.....................

Crackdown 3 به صورت Native 4K/30FPS بر روی Xbox One X اجرا خواهد شد.

منبع

Soheil

Set Free The Devil Inside
کاربر سایت
Sep 5, 2006
4,645
نام
سهيل
بازی F1 2017 به صورت Native 4K/60Fps و همراه با بهبودهای گرافیکی بر روی Xbox One X اجرا خواهد شد.
.....................
بازی Super Lucky's Tale هم به صورت Native 4K/60Fps بر روی Xbox One X اجرا خواهد شد.

منبع : 1 و 2

Cloud Strife

کاربر سایت
Nov 13, 2006
15,177
نام
ماکان
در رابطه با قدرت one x یه مساله ای وجود داره، اینکه چند درصد از سازنده ها حاضرن برای یه کنسول گرون که Installed Base هم نداره وقت و هزینه صرف کنن و گرافیک های خفن تر بسازن؟ در نتیجه اینکه مثلا بانجی بیاد فقط PS4 رو در نظر بگیره حداقل از نظر من غیر منطقی نیست و احتمالا این مساله رو تو خیلی بازی های دیگه هم ببینیم. 1X زمانی میتونه همه پتانسیل هاش رو نشون بده که یه نفر بیاد روی سخت افزارش تحقیق کنه و ازش کار بکشه. در حال حاضر خود مایکرو هم چندان توان اینکارو نداره دیگه چه برسه به ترد پارتی ها.

Royal343

کاربر سایت
Jul 28, 2016
33
در رابطه با قدرت one x یه مساله ای وجود داره، اینکه چند درصد از سازنده ها حاضرن برای یه کنسول گرون که Installed Base هم نداره وقت و هزینه صرف کنن و گرافیک های خفن تر بسازن؟ در نتیجه اینکه مثلا بانجی بیاد فقط PS4 رو در نظر بگیره حداقل از نظر من غیر منطقی نیست و احتمالا این مساله رو تو خیلی بازی های دیگه هم ببینیم. 1X زمانی میتونه همه پتانسیل هاش رو نشون بده که یه نفر بیاد روی سخت افزارش تحقیق کنه و ازش کار بکشه. در حال حاضر خود مایکرو هم چندان توان اینکارو نداره دیگه چه برسه به ترد پارتی ها.
متن خیلی سبکیه به نظرم.;)
کنسول گرون؟!!
Installed Base نداره! همون طور که به نظر میاد نمیدونی، اینه که متوسط فروش یه بازی مولتی حول و حوش ۵ تا ۱۰ میلیونه و این رقم معمولا بین کنسول ها به صورت یکسان تقسیم میشه. ( بین Ps4 و One این نسبت معمولا دو به سه بوده این نسل) دوست من برای همین شرکت ها مثله شما Installed Base رو ۶۰ به ۳۰ نمیبینن!;)
و اخر هم اینکه میگی وقت و هزینه نمیزارن! نکتش همینجاست که مایکرو اومده کنسولی طراحی کرده که بازی ساختن روش خیلی ساده تر شده!( این رو دوستان فنی قبلا توضیح دادن و بهتر میتونن توجیهت کنن)

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: dark souls

The End Of Ps

کاربر سایت
Apr 5, 2012
3,731
نام
علی
متن خیلی سبکیه به نظرم.;)
کنسول گرون؟!!
Installed Base نداره! همون طور که به نظر میاد نمیدونی، اینه که متوسط فروش یه بازی مولتی حول و حوش ۵ تا ۱۰ میلیونه و این رقم معمولا بین کنسول ها به صورت یکسان تقسیم میشه. ( بین Ps4 و One این نسبت معمولا دو به سه بوده این نسل) دوست من برای همین شرکت ها مثله شما Installed Base رو ۶۰ به ۳۰ نمیبینن!;)
و اخر هم اینکه میگی وقت و هزینه نمیزارن! نکتش همینجاست که مایکرو اومده کنسولی طراحی کرده که بازی ساختن روش خیلی ساده تر شده!( این رو دوستان فنی قبلا توضیح دادن و بهتر میتونن توجیهت کنن)
Installed Base منظورش ONE X هست که خب راست میگه ! همونطور که خوده مایکرو هم قبلا گفته انتظاره فروش بیشتری از ONE X نسبت به مدل معمولی (ONE S) ندارند و کاملا هم طبیعیه چون هر کسی نمیاد 500 دلار برا کنسول بین نسلی 4K gaming بده , همونطور که بعد از انتشار PS4pro همچنان فروش نسخه معمولی PS4 بیشتره این اتفاق برا ONE X هم خواهد افتاد پس اینکه گفته میشه Installed Base زیادی نداره منظور اون 30 میلیون نیست .

• Like
Reactions: vaan 2

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر