نحوه ی شناسایی ps4 refurbished

گفتگو در 'PlayStation 4' ایجاد شده توسط Mr.Msvi, ‏Feb 23, 2014.

1. Mr.Msvi

کاربر سایت

سلام دوستان
    با توجه به ورود پلی استیشن های ریفر به بازار ایران و وجود عده ای سود جو که این دستگاه ها رو به جای دستگاه معمول و اورجینال شرکت به مردم میفروشند لازم دونستم این تاپیک رو بزنم تا از تجربیات و اطلاعات دوستان اهل گیم اند تکِ این محفل استفاده کنیم..:d
    ابتدا تعریف دستگاه های ریفر بیشد که خرید و فروششون هم تو اکثر کشور های جهان طرفداران خودش رو داره و این هم به علت قیمت مناسب کالا ها (معمولا 20 30 درصد پایینتر از قیمت عادی) و گارانتی و حمایت کامل کمپانی از اون محصول هستش...معمولا این کالاها به یکی از علت هایی که در زیر ذکر میشه به کارخونه بازگشت داده میشن وبعد از رفع نقص دوباره بسته بنده شده و به بازار عرضه میشن..

1. اجناسی که توسط کاربران عودت داده شده اند. این نمونه محصولات ممکن است به دلایل مختلفی برگردانده شده باشند. مثل این که کاربر، فقط در مورد خرید خود تجدید نظر کرده است. در بعضی از کشورها، مشتری این امکان را دارد که تا مدت مشخصی پس از خرید، کالا را پس داده یا با مدل دیگری عوض کند. در این موارد مراکز فروش، کالای مرجوعی را با تخفیف و به عنوان کالای ریفربیشد عرضه می کنند.

2.محصولاتی که در مرحله ی تولید دچار نقص شده اند و یا دارای خط و خش و نقایص ظاهری گهگاه کوچک و جزئی شده اند، نیز در رده ی محصولات ریفربیشد قرار می گیرند.

3.محصولاتی که بصورت مازاد و به مدت طولانی در انبار مانده و به فروش نرفته اند. (هنگامی که مدلها از رده خارج شوند و مدلهای جدید جایگزین شوند)

4.در شرایطی که در هنگام حمل کالا، به کالا آسیب هایی وارد شده باشد؛ شرکت سازنده ی کالا، اجناس را تعمیر کرده و کالا را به عنوان کالای ریفربیشد به بازار عرضه می کند.

5.اجناس ویترینی نیز در دسته ی کالاهای ریفربیشد قرار می گیرند. غالبا نمایندگی های فروش، کالاهای ویترینی را با تخفیفات زیادی و به عنوان ریفربیشد می فروشند. این تخفیفات به این دلیل است که جعبه ی دستگاه باز شده و احتمال وجود تعداد کمی خش روی دستگاه وجود دارد. به دلیل اینکه بیشتر کالاها مستقیما از بخش نمایش به بخش فروش منتقل می شوند؛ فروشگاه ها معمولا کالا را دوباره به جعبه بر می گردانند و به کاربر تحویل می دهند.

یکی از راههای شناخت این محصولات بسته بندی متفاوت اونهاست که البته در مواردی دیده شده که بسته بندی دستگاه عینا مثل محصول نو هستش و تشخیص فقط میتونه از روی شماره سریال انجام بشه.با توجه به اینکه ممکنه اطلاعات من یا خیلی از دوستان در مورد نحوه ی شناسایی پلی استیشن 4 های ریفر درون بازار کم باشه از دوستانی که اطلاعات دارن میخوام که تجربیاتشون رو در اختیار بقیه هم قرار بدن..
    ممنون

trainer, pbgame و PEDRAMGOLCHIN این نوشته را Like کرده اند.
  2. bk_unforgiven

کاربر سایت

والا روزی که ما میخریدیم فروشنده یه اشاره ای به این موضوع که شما فرمودین کرد. ولی مدعی بود که از روی تاریخ ساخت دستگاه میشه فهمید. اما با توجه به نوشته های شما که منطقیم هست تاریخ ساخت نمیتونه تعیین کننده این موضوع باشه. چون ممکنه هر فروشگاه یا نمایندگی در هر تاریخی اقدام به فروش و بعد از مدتی اقدام به پس گرفتن کنسول کرده باشه. به نظر من که ما تو ایران نمی تونیم این موضوع رو بفهمیم. تو کشورای دیگه احتمالا این دستگاه ها رو با همین عنوان refurbished می فروشن و مشخصه. اما اینجا؟

Rezahajizadegan این نوشته را Like کرده است.
  3. hosienharami

کاربر سایت

نام:
    حسین
    این حرفت میتونه غلط باشه
    چون مثلا یک PS4 که تو آپریل ساخت و عرضه شده طی یک ماه کمتر که نمیتونه خریده شده باشه ، یک طوریش شده باشه ، پس داده شده باشه ، بسته بندی شده باشه و در نهایت اومده باشه تو ایران !
    پس از تاریخ هم میشه فهمید.

4. ravi

کاربر سایت

الکی خودتون درگیر این داستان تاریخ نکنید که فقط خودتون و بقیه رو به شک میندازید!

هر وقت راه مطمئنی برای تشخیص بود بیاید بگید و الان تخیل پردازی شما برای تشخیص کنسول ریفر جواب گو نیست!

reach usa این نوشته را Like کرده است.
  5. Mahdi.M

کاربر سایت

نام:
    مهدے
    فقط می تونم بگم از جای مطمئن خریداری کنید؛ به بهانه چندهزارتومن پایین تر به هر فروشنده ای اطمینان نکنید.

pbgame این نوشته را Like کرده است.
  6. ortegoli

کاربر سایت

نام:
    مهدی ارتگلی
    اصلا تاریخ معیار خوبی نیست چرا که دیده شده در همین ایران هم بر چسب تاریخ رو میتونن خودشون تولید کنن و بزنن رو دستگاه
    کاری نداره این کارا

7. bk_unforgiven

کاربر سایت

حرفت كاملاً منطقيه. ولي تنها در صورتي كه مثال زدي ميشه يقين پيدا كرد كه refurbished نيست. در شرايط ديگه بازم نميتونه تاريخ ملاك باشه.

8. Bellic

کاربر سایت

نام:
    محمد
    کسی راه حل اصولی برای شناسایی ریفر پیدا نکرده؟

9. masoud.speed

کاربر سایت

نام:
    مسعود
    سلام دوستان من چند وقت قبل تو اینترنت چرخ میزدم چنتا عکس از یک ps4 ریفر شده دیدم ولی متاسفانه یادم رفت عکس ازش سیو کنم ولی اون چیزی که یادمه اینکه زیره جعبش یه کادر سبز رنگ خورده بود و زیر بدنه کنسول یه بر چسب مربع قرمز رنگ شبیه برچسب گارانتی که روش نوشته شده بود : refurbished

ولی دوتا عکس دارم از یه ps1 و جعبه یه ps3 که رو جعبه کلمه refurbished چاپ شده شاید در مورد ps4 هم اگر همه قسمت های جعبه و بدنه کنسول رو بررسی کنیم به این عبارت یا به صورت چاپ شده و یا به صورت برچسب برخورد کنیم .[​IMG][​IMG]

10. hadika

کاربر سایت

کارخانجات مثل سونی درصورتی کخ بخواهند
    refurbished توضیع کنند حتما روی کنسول و جعبه اطلاع از refurbished بودنش خواهند داد این داستان بیشتر بهانه ای برای قیمت بالاتر فروختن بعضی مغازه داران است

11. imanps4

کاربر سایت

ooooooooooook

12. mohsen_75

کاربر سایت

دوستان من دیروز یه کنسول از شرکت بانیان پرتو الکتروتیک خریدم که دستگاه کاملا هم سالمه. ولی جعبه دستگاه خیلی داغونه.انگار که قبلا مورد استفاده قرار گرفته باشه.البته با تحقیق های زیاد فهمیدم که این شرکت معمولا کارش درست بوده.ولی خب داخل خود جعبه هم که یه جعبه کوچکتر قرار داره،رو جلدش یه برگه گارانتی علاوه بر اون برگه گارانتی که به خودم دادن چسبانده شده که روش زده مدت اعتبار ۱۴/۴/۹۷ در حالیکه من این کنسول رو ۱۷ ام خریداری کردم و گارانتی ۱۲ ماهه داره.به نظرتون این کنسول از اوناس که از قبل خریداری شده و برای یک اشکال مرجوع خورده و پس از درست کردن دستگاه دوباره به فروش رسیده؟؟ ایا راهی هست که این موضوع رو بفهمیم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید

13. mohsen_75

کاربر سایت

در ضمن وقتی خواستم کنسول رو اپدیت کنم از چیزی حدود ۳۵۰ مگ که برا اپدیت اومده بود ۱۵۰ مگش از قبل دان شده بود. برا همه ی کنسول های پرو اینجوریه یا ن؟

14. dooste.man83

کاربر سایت

نام:
    محمد
    خیر دوست عزیر
    دستگاه آک حتی روشتم هم نشده چه برسه به اینکه بخواد به اینترنت وصل شه و آپدیت انجام بده

Rezahajizadegan این نوشته را Like کرده است.
  15. ss_mostafa_ss

کاربر سایت

سلام
    ببخشید دوست عزیز جعبه داخلی ps4 pro شما هم مثل عکس پایین نبود؟

Attached Files: