آموزش رفع مشکل NAT در پلی استیشن 4 و JOIN شدن به سرور های دیگه

naser6355

کاربر سایت
Dec 21, 2010
14
نام
ناصر
nat1 مال موقعیه که دستگاه رو با کابل وصل کنید به اینترنت.

دوست من با کابل یا وایرلس هیچ فرقی نداره با هم. NAT 1 رو پایین توضیح دادم برادر;)

من الان natام 2 هستش برا اینکه یک1 بشه باید چیکار کرد ؟ کسی از دوستا 1 داره؟ یا کلا قضیه بهisp برمیگرده آیا؟

دوست عزیز NAT type 2 و 1 هردوتاش مورد قبوله و از نظر کیفیت بازی با هم فزقی ندارند. شما وقتی از ADSL استفاده می کنی یک یوزر و پسورد دارید که ISP به شما داده. حالا شما چند جای مختلف میتونید اون یوزر و پس رو وارد کنید و کانکت شید.
حالتی که معمولا استفاده میشه اینه که توی مودم ADSL یوزر و پس وارد میشه و خود مودم کانکشن PPPoE رو برقرار میکنه. اینجوری IP که ISP به شما اختصاص میده روی مودم شما قرار می گیره و دستگاه های دیگه مثل PS4 و PC و... توسط NAT به اینترنت وصل میشن.
اگه مودم شما به همین صورت کانکت بشه و PS4 به صورت NAT به اینترنت وصل بشه و عملیات Routing و NAT توسط مودم به درستی انجام بشه شما Type 2 میگیری که مشکلیم نداره.
اگه به همین صورت باشه ولی مودم به درستی NAT انجام نده ( من همین مشکل رو داشتم که با خرید یک روتر حل شد‌) همیشه Type 3 می گیرید. دوستان می گن با Port forwarding و .... ممکنه حل بشه که تو مورد من حل نشد. به هر حال من یک روتر بی سیم گرفتم و یوزر و پس isp رو توی اون وارد کردم و کانکشن PPPoE رو الان روتر میزنه بجای مودم و NATهم به درستی انجام می گیره و همیشه و بدون انجام هیچ port forwarding ی ( البته IP مربوط به PS4 رو گذاشتم رو DMZ روتر ) همیشه Type 2 دارم.

اما برای Type 1 شما باید یوزر و پس isp رو توی PS4 وارد کنید یعنی PS4 خودش کانکشن بزنه. تو Manual config تو قسمت IP Address یک گزینه PPPoE داره که Username و Password میخواد. کافیه وارد کنید .البته قبلش باید تنظیمات مودم رو روی Bridge بگذارید. اما باید اینو بدونید که با اینکار فقط و فقط PS4 اینترنت داره و هیچ دستگاهی نمیتونه به Internet وصل بشه!

آخرین ویرایش:

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
شرمنده من یه چند وقتی به این تاپیک سر نزدم اصلا فراموش کرده بودم .:d

راجب فرق بین NAT 1,2,3 هم که دوستمون ناصر توضیح داده ممنون .;)

رو ps3 هم جواب میده؟

بله اگه مطمئنی اینترنت شما مشکلی نداره وقتی میخوای به سرور های بازی join بشی طول زیاد میکشه یا میخوای با کسی Chat کنی ارتباط برقرار نمیشه و error میده و ... بله .;)

naser6355

کاربر سایت
Dec 21, 2010
14
نام
ناصر
اقا من تو بتل زیاد بیرون میپره با این روش قطعا درست میشه؟

شما Nat Type چندی؟ اگه ۲ باشی این کار قایده ای نداره. ممکنه سرعت و یا کیفیت اینترنتت مشکل دار باشه. اکه ۳ هستی این روش یا راه حل منو که بالا گفتم تست کن که ۲ بشی. باید حل بشه

mahdi007

کاربر سایت
Dec 15, 2007
748
نام
میگن داش میتی
شما Nat Type چندی؟ اگه ۲ باشی این کار قایده ای نداره. ممکنه سرعت و یا کیفیت اینترنتت مشکل دار باشه. اکه ۳ هستی این روش یا راه حل منو که بالا گفتم تست کن که ۲ بشی. باید حل بشه

داداش ممنون از کجا بفهمم نت چندم ..///؟؟؟؟؟؟

naser6355

کاربر سایت
Dec 21, 2010
14
نام
ناصر
نت 2 هستم :(

ای تو روحت شانس

خب اگه ۲ هستی مشکلی تو تنظیمات نیست. شاید سرعتت پایینه. یا DNS ت خوب نیست. تو Setting>Network>Setup internet connection>Use xxx >Custom >DNS setting میتونی DNS رو تغییر بدی. ۸.۸.۴.۴ یا ۸.۸.۸.۸ معمولا خوبه

• Like
Reactions: prometheus

mahdi007

کاربر سایت
Dec 15, 2007
748
نام
میگن داش میتی
خب اگه ۲ هستی مشکلی تو تنظیمات نیست. شاید سرعتت پایینه. یا DNS ت خوب نیست. تو Setting>Network>Setup internet connection>Use xxx >Custom >DNS setting میتونی DNS رو تغییر بدی. ۸.۸.۴.۴ یا ۸.۸.۸.۸ معمولا خوبه

ًنه سرعت نتم ۳۰۰ هست ثابت و پینگ هم ۱۳۰ . تو بازی هم اصلا لگ ندارم ولی قطع میشه اگه آینو بزارم بهتره میشه .ممنون

vivanred

کاربر سایت
Oct 26, 2008
7,163
نام
Alireza
ناصر جان اون بخش که گفتی شماره NAT به باز بودن Port ربط داشته باشه اشتباهه Port برای اینکه وقتی شما برای مثال داری بازی میکنی و از اون طرف کامپیوتر شما یا روشنه یا اینکه Port ها باز نیست دستگاه نمیتونه به Port خاصی روی مودم دسترسی پیدا کنه که موجب قطع شدن یا اجازه ندادن ارتباط میشه برای مثال 80 و 8080 برای وبگردی حالا اگه شما Skype روشن کنی این پورت 80 که مربوط به وبگردی هستش بسته میشه به خاطر اینکه Skype داره ازش استفاده میکنه کسایی که برنامه نویسی وب انجام میدن و با نرم افزار های مثل سرور های مجازی مثل Wamp استفاده میکنن میدونن بهتون اجازه نمیده run بشه نرم افزار مجبوری Port عوض کنی حالا همین روی دستگاه PS4 هم اتفاق میفته یا دستگاه دیگه این Port به خودش اختصاص میده یا اینکه مودم نمیتونه به صورت اتوماتیک این Port به دستگاه اختصاص بده برای استفاده اینجوری میشه که ارتباط شما قطع میشه یا وسط کار نمیتونه سویچ کنه به خاطر همین این راه حل گزاشتم که مشکل دوستان حل بشه .

شما هم که مودم عوض کردی امکان داشته مشکل از مودمت بوده باشه یا قدیمی بوده باشه به خاطر اینکه مودم Adsl هم عمر مفید داره بعضی سیستم های شبکه ای و اینترنتی جدید شاید پشتیبانی نکنه مثل routing های اینترنتی که باید انجام بده شما اول راهی که گفته بودم تست میکردی اگه جواب نمیگرفتی بعدشم من پیشنهاد میکردم Ip ولید بگیری بعدش اقدام به تعویض مودم کنی .;)

ًنه سرعت نتم ۳۰۰ هست ثابت و پینگ هم ۱۳۰ . تو بازی هم اصلا لگ ندارم ولی قطع میشه اگه آینو بزارم بهتره میشه .ممنون

پیشنهاد میکنم حتما انجام بدی خیلی روی کیفیت بازی کردن و ارتباط با سرور ها و مواردی از این دست تاثیر داره .;)

SogMaD

کاربر سایت
Feb 6, 2011
91

دوست عزیز فعلا اینترنت ایران داغونه الان چند وقته همه بچها تو bf4 xbox360 مشکل بیرون پرت شدن از بازی رو دارن ، هر 2 دقیقه lost connection میده اصلا نمیشه بازی کرد

mahdi007

کاربر سایت
Dec 15, 2007
748
نام
میگن داش میتی
دوست عزیز فعلا اینترنت ایران داغونه الان چند وقته همه بچها تو bf4 xbox360 مشکل بیرون پرت شدن از بازی رو دارن ، هر 2 دقیقه lost connection میده اصلا نمیشه بازی کرد
عجیبه امروز یه 20 مچ زدم مشکلی نداشتم فقط 2 تا مچ اول پرید بیرون و گرنه بقیه مشکلی نداشتم .از عید که اومد وضع سرورها ریخت بهم نمدونم مال تحریم هاست:d فیفا که دیگه شورشو در اورد از لول 1 رسیدم لول 10 دیگه فیفا بازی نمیکنم فعلا بتل فیلد و کالاف هستم .حالا امروز یه تست میکنم بینم چطوره با این تنظیماتی که دوستان گذاشتن.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر