AMD در حال کار بر روی پردازنده ۱۶ هسته با کنترلر مجتمع PCI Express 3.0

8030

کاربر سایت
Dec 10, 2010
2,445
نام
mohammad
کی من؟!
عزیز جان من از معماری x86 متنفرم AMD که افتضاح در افتضاحه
البته دما و ... حق داره خداییش کاری نمیتونه بکنه. بعد از AMD 64 که رسما داشت اینتل رو له میکرد اینتل به طور کامل آزادی هایی که تو لایسنسش بود رو محدود کرد و رسما جز افزایش هسته و فرکانس AMD کاری نمیتونه بکنه.
اگرمیفرمایید که خب باز هم اینتل بهتره... بله هست اما اینتل ناجوانمردانه رفتار میکنه سیستم مدیریت حافطه کشش رو با لایسنس نمیفروشه و تمام نرم افزارها هم بر اساس این سیستم بهینه میشن اوج فاجعه هم اینه که زیندوز فقط از این سیستم اینتل پشتیبانی میکنه و برای AMD شبیه سازی میشه (دستورالعمل های اصلی با دسوتورات مشابه در AMD جایگزین میشه )

این و چندتا چیزدیگه الان شده برگ برنده های اینتل.

مبنای قدرت بله ولی برتری کامل هر سه فاکتور توش مهم اند.
حتی باز هم این بنچمارکا مهم نیستن .
مثلا مقاییسه اجرای تعداد دستورالعمل های ممیز شناور یا سرعت دسترسی به حافطه ویا مدیریت حافطه کش برای اجرای برمتال مهم اند.

پس میشه بفرمایید چی مهمه؟
نکنه این همه نرم افزار بنچمارک گیری و اندازه گیری ips و محاسبه شناور و تاخیر کش و پهنای باند رم و ......رو همه رو اینتل به شرکتهاشون پول داده که نتایج رو به نفع پردازندهای اینتل نشون بدن؟

مثلا مقاییسه اجرای تعداد دستورالعمل های ممیز شناور یا سرعت دسترسی به حافطه ویا مدیریت حافطه کش برای اجرای برمتال مهم اند

sandra-arithmetic.png

یه 2500k با 4 هسته مقدار ips یا اجرای دستور العمل در ثانیش بیشتر یه از fx8150 با هشت هسته هست تازه سرعت 8150 دویست مگاهرتز بیشتره.

sandra-mem-bandwidth.png

sandra-cache-latency.png

حالا در کنار اینا مصرف برق رو هم شما داشته باشید:
average-power.png

energy-used.png

برادر عزیز اینتل خودش 16 تا fabrication plants با بهترین تکنولوژِی و اخرین فن اوری ساخت وافر
List of semiconductor fabrication plants - Wikipedia, the free encyclopedia
داره.
amd عرضه داره خودش بره کشف کنه و اختراع کنه و انحصاری خودش کنه اون موارد رو.

میزان برق مصرفی r9 290x تو حالت استاندارد فکر کنم 250w و تو اوج بار مصرف حدود 900 تا باشه ! این مورد برای کارت 780ti تو حالت استاندارد 300 تاو تو حالت اوج بار مصرفی تا جایی که من دیدم بیش از 900 تا بوده!
مورد دوم باس حافظه هست که برای r9 290x عدد 512 بیت و برای 780ti عدد 256 بوده تا جایی که یادمه!

سوم اینکه قیمت r9 290x خیلی خیلی پایین تر از 780ti هست و تو بنچمارک های مختلف تفاوت این دوکارت خیلی خیلی کمه! این تفاوت فقط و فقط تو بنچمارکه و در عمل اصلا دیده نمیشه . همونطوری که اگر شما بری یه کارت pci-e 3.0 رو روی مادربوردی با اسلات pci- 2.0 نصب کنی و تفاوت بیشتر از 10% نیست ، اینم تقریبا مثل همونه . حتی اون 10% اسلات مادربورد هم اصلا قابل حس نیست .

از نظر فاکتور قیمت به کارایی قطعا کارت r9 290x بهتره . کلا انویدیا یه شرکتیه که پول اضافی بایت محصولاتش میگیره و به همین دلیل کاربر فکر میکنه اون کارت بهتره! دقیقا مثل اپل و محصولات مزخرفش!
اون زمانیکه amd با کارت های سری 6000 اومد پشتیبانی از dx 11 رو روی کارت هاش گذاشت ، اینتل به خاطر کلاه گذاشتن سر کاربراش خوشحال بود و تا چندین ماه بعدش هیچ کارت dx 11 بیرون نداد!
amd همیشه بهترین محصولات با بهترین فناوری ها رو میزنه و تو کارت گرافیک من خیلی قبولش دارم . حالا هر کی میخواد بگه مزخرفه ، بره با اینتل خوش باشه . اینم بدونید که تفاوت بین 10 تا 15% اصلا قابل حس نیست . چون بازی ای نیست که تمرکزش روی همون 10% اضافه بریا قدرت نمایی باشه!

کلهم Zisa_krage جوابت و کامل داده . همیشه اینطور که شما فکر میکنید نیست . همیشه هم مبنای سنجش قدرت بنچمارک نیست . شما یه فراری داری که سرعتش بالاست . اما وقتی نتونی 4 تا کارتون باهاش جا به جا کنی هیچ فایده ای نداره ! اون بنچمارک ها هم بدرد عمه اشون میخوره . چون بعضی از این سایت ها که کاملا هم مشخصه با اینتل قرار داد پنهانی برای دستکاری برخی بنچمارک ها رو امضا کردن! تابلکه بتونن تبلیغات بیشتری برای اینتل کنن! تا جایی که من دیدم ، سایت های بی طرف تفاوت بنچمارک هاشون روی مثلا دو کارت r9 290x و 780ti حدود 1 تا 5 فریم بوده ، اما بعضی سایت ها تا 20 فریم هم بوده!

خداوکیلی تیکه قرمز رنگ رو خودت فهمیدی چی گفتی؟

59709.png

اوج فاجعه هم اینه که زیندوز فقط از این سیستم اینتل پشتیبانی میکنه و برای AMD شبیه سازی میشه (دستورالعمل های اصلی با دسوتورات مشابه در AMD جایگزین میشه )

مدرکی داری برای این حرفت؟
سیستم عاملهای دیگه چی؟ نکنه اونا هم فقط از اینتل پول میگیرن؟

آخرین ویرایش:

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
شما هر چی دلت خواست بار ملت کردی بعد می‌گی قصد توهین ندارم :d
به نظر من هیچ کدوم از حرفاتون هم درست نیست.

نمیخوام جبهه گیری کمم . اما حرفای IronHide کاملا درسته. مخصوصا واسه بعضی ها که ایپد ومیذار رو گوششون و باهاش تلفن صحبت میکنن :)) بعدش هم فکر میکنن کلاسه! دقیقا همون مثال دهاتی هست که IronHide گفت!

- - -ویرایش - - -

پس میشه بفرمایید چی مهمه؟
نکنه این همه نرم افزار بنچمارک گیری و اندازه گیری ips و محاسبه شناور و تاخیر کش و پهنای باند رم و ......رو همه رو اینتل به شرکتهاشون پول داده که نتایج رو به نفع پردازندهای اینتل نشون بدن؟

یه 2500k با 4 هسته مقدار ips یا اجرای دستور العمل در ثانیش بیشتر یه از fx8150 با هشت هسته هست تازه سرعت 8150 دویست مگاهرتز بیشتره.
حالا در کنار اینا مصرف برق رو هم شما داشته باشید:
برادر عزیز اینتل خودش 16 تا fabrication plants با بهترین تکنولوژِی و اخرین فن اوری ساخت وافر
List of semiconductor fabrication plants - Wikipedia, the free encyclopedia
داره.
amd عرضه داره خودش بره کشف کنه و اختراع کنه و انحصاری خودش کنه اون موارد رو.
خداوکیلی تیکه قرمز رنگ رو خودت فهمیدی چی گفتی؟
مدرکی داری برای این حرفت؟
سیستم عاملهای دیگه چی؟ نکنه اونا هم فقط از اینتل پول میگیرن؟

سلام.
1- چندتا از چیزایی که من گفتم توش غلط املایی بود که دیگه حس و حال تصحیحش نبود!
2- بنچمارک ملاک خوبی برای ارزیابی یه سخت افزار هست ، اما همه چیش نیست! مثل قضیه محدودیت های اسلات pci ! که از نظر طراحی برای اجرای بازی مشکلات زیادی داره و باعث افت عملکرد و کارایی میشه . ( یکی از دلایلی که مثلا یه نمیتونخ از 100% قدرتش استفاده کنه! در این مورد میتونی به حرف های طراحی سخت افزار PS4 مراجعه کنی! مفصل توضیح داده )
3-اون دوستمون 90% چیزایی که گفته درست بوده . منتها به دلیل گستردگی و نیاز به تخصص زیاد تو اون مبحث ، فقط یه سری چیزای خیلی کلی رو بهش اشاره کرد.
4- اینکه یکسری از سایت ها برای نماش بنچمارک های تقلبی از اینتل پول میگیرن ، چیز جدید نیست و مدتهاست که وجود داره و سایت VIDEOCARDZ هم بارها به این نکته تو خبرهاش اشاره کرده. اینکه شما تازه شنیدی دلیل بر اشتباه بودنش نیست.

در آخر هم بگم که خیلیا همه چیز یه قدرت و بنچمارک میدونن! این اشتباست. مثلا معماری " کپلر " در مقابل معماری " فرمی " 3 برابر از نظر تراشه قدرتمند تر هست . اما درعمل و تو بنچمارک ها این قدرت فقط 30% بیشتر از معماری قبلی بوده! میتونید بنچمارک!!! هاش رو ببینید! سوال اینه که پس این 70% کجاست؟!

اینجاست اونقدر بحث تخصصی میشه که باید وارد مبحث برنامه نویسی به زبان VHDL و Front end ها و FFU ها و FPGA/CPLD و .... بشیم که حتی از سطح سواد من و خیلی از ادیتورهای همین سایت های بزرگ سخت افزاری خارجه! چون اینا مباحث پایه آکادمیک و در سطح دانشگاهی و embedded chip designer هست! جواب اینکه چراهمه چیز بنچمارک نیست برمیگرده به همین توضیح که الان خوندی!

در آخر هم اینو اضافه کنم که ادیتور های خارجی هم مثل ما هستن ، از فضا نیومدن!! فقط به امکانات و اطلاعات شرکت ها به صورت به روز دسترسی دارن! تو همین سایت های داخلی و ادیتور های داخلی میتونی افرادی رو پیدا کنی که خیلی خیلی از اونا غول تر و بزرگتر هستن.

موفق باشید.

آخرین ویرایش:

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
میزان برق مصرفی r9 290x تو حالت استاندارد فکر کنم 250w و تو اوج بار مصرف حدود 900 تا باشه ! این مورد برای کارت 780ti تو حالت استاندارد 300 تاو تو حالت اوج بار مصرفی تا جایی که من دیدم بیش از 900 تا بوده!
مورد دوم باس حافظه هست که برای r9 290x عدد 512 بیت و برای 780ti عدد 256 بوده تا جایی که یادمه!
سوم اینکه قیمت r9 290x خیلی خیلی پایین تر از 780ti هست و تو بنچمارک های مختلف تفاوت این دوکارت خیلی خیلی کمه! این تفاوت فقط و فقط تو بنچمارکه و در عمل اصلا دیده نمیشه . همونطوری که اگر شما بری یه کارت pci-e 3.0 رو روی مادربوردی با اسلات pci- 2.0 نصب کنی و تفاوت بیشتر از 10% نیست ، اینم تقریبا مثل همونه . حتی اون 10% اسلات مادربورد هم اصلا قابل حس نیست .

از نظر فاکتور قیمت به کارایی قطعا کارت r9 290x بهتره . کلا انویدیا یه شرکتیه که پول اضافی بایت محصولاتش میگیره و به همین دلیل کاربر فکر میکنه اون کارت بهتره! دقیقا مثل اپل و محصولات مزخرفش!
اون زمانیکه amd با کارت های سری 6000 اومد پشتیبانی از dx 11 رو روی کارت هاش گذاشت ، اینتل به خاطر کلاه گذاشتن سر کاربراش خوشحال بود و تا چندین ماه بعدش هیچ کارت dx 11 بیرون نداد!
amd همیشه بهترین محصولات با بهترین فناوری ها رو میزنه و تو کارت گرافیک من خیلی قبولش دارم . حالا هر کی میخواد بگه مزخرفه ، بره با اینتل خوش باشه . اینم بدونید که تفاوت بین 10 تا 15% اصلا قابل حس نیست . چون بازی ای نیست که تمرکزش روی همون 10% اضافه بریا قدرت نمایی باشه!

کلهم Zisa_krage جوابت و کامل داده . همیشه اینطور که شما فکر میکنید نیست . همیشه هم مبنای سنجش قدرت بنچمارک نیست . شما یه فراری داری که سرعتش بالاست . اما وقتی نتونی 4 تا کارتون باهاش جا به جا کنی هیچ فایده ای نداره ! اون بنچمارک ها هم بدرد عمه اشون میخوره . چون بعضی از این سایت ها که کاملا هم مشخصه با اینتل قرار داد پنهانی برای دستکاری برخی بنچمارک ها رو امضا کردن! تابلکه بتونن تبلیغات بیشتری برای اینتل کنن! تا جایی که من دیدم ، سایت های بی طرف تفاوت بنچمارک هاشون روی مثلا دو کارت r9 290x و 780ti حدود 1 تا 5 فریم بوده ، اما بعضی سایت ها تا 20 فریم هم بوده!

ماشالا رکورد اطلاعات اشتباه دادن رو شکوندی عزیز دل:x

کجاش مصرف 290x یا 780ti رسیده به 900 وات!؟؟؟؟ 290x نهایتاً مصرفش 315وات اونم در uber mode هست و 780ti نهایتاً 282 وات

پهنای باند 780ti هم 384 بیت هست!

قیمت 290x دم محل شما چنده که خیلی خیلی پایین تر از 780ti هست؟ بگید بریم از اونجا خرید کنیم! تو بازار ایران که قیمتگذاری هیچ نظارت و حساب و کتابی نداره 290x ایسوس dc قیمت 2450 و 780ti گیگا ویند فورس 2840 هست! قیمت جهانیشون از یک برند که بخواهیم در نظر بگیریم فقط 18 دلار اختلاف قیمت دارند.برای مثال هر دو از برند گیگابایت خودتون ببینید:

Amazon.com: Gigabyte R9 290X GDDR5-4GB 2xDVI/HDMI/DP OC Graphics Card GV-R929XOC-4GD: Electronics

Amazon.com: Gigabyte GTX780 Ti GDDR5-3GB 2xDVI/HDMI/DP OC Graphics Cards GV-N78TOC-3GD: Electronics

باز دوباره میگی تفاوت دو تا کارت خیلی خیلی کمه! 8 الی 12 فریم در یک بازی , خیلی خیلی کم محسوب میشه؟
metro_lastlight_1920_1080.gif

اون قضیه pci e هم ارتباطی به این بحث نداشت هرچند اختلافشون در حد 10درصد هم نیست و خیلی پایین تره چون اگر 10 درصد بود قابل چشم پوشی نبود! ولی pcie 3 x16 با pcie 2 x16 اختلافشون در حد 1 تا 2 فریم هست:
Ivy Bridge PCI-Express Scaling with HD 7970 and GTX 680 Review | techPowerUp

ولی در حالت 2 SLI این اختلاف تا نزدیک به 30 فریم هم میرسه:
86360696882037972649.png

اون موقع که 290X قیمتش 500دلار بود واقعاً ارزش خرید داشت الان که شده 700دلار و تقریباً هم قیمت با 780TI اصلاً منطق خرید نداره مگر اینکه ذوب شدگان در amd از روی عواطف و احساسات خریدش رو منطقی کنن!!! حتی این موضوع در فروم های معتبر خارجی مثل تامزهاردور هم بیان میشه.

از طرفی میگی تفاوت 10 الی 15 درصد اصلاً قابل حس نیست. من جواب این حرف رو نمیدونم باید چی بگم وقتی دو تا نسل اینتل مثل آیوی و هاسول تفاوتشون به زور 10درصد تا 15 درصده و هر دو رو امتحان کردم خلاف این بهم ثابت شد.ولی خوب نظر شما هم برای خودتون محترمه . کلاً تفاوت ها رو فقط 50درصد به بالا احساس میکنید و این یه موضوع شخصیه.

و اما سخنان گهربار شما که باید همه آویزه گوش کنند اینهاست:

همیشه هم مبنای سنجش قدرت بنچمارک نیست

اون بنچمارک ها هم بدرد عمه اشون میخوره

کلاً تمام دنیا دستشون تو یه کاسه است. تامز و گورو3d و کیت گورو و تک پاورآپ(که حتی خودش سمت amd هست) یا هاردورکناکس و ... اینها هم همشون عضو مافیای کثیف اینتل و انویدیا هستند برای خراب کردن AMD معصوم. امیدواریم همه شون نابود بشن و در اون صورت بتونیم بجای بنچمارکهایی که به درد عمه سایت های دشمن قسم خورده AMD میخوره, از نظرات واقع گرایانه(!) و کاملاً منطقی! و به دور از هرگونه DIE Hard Fan بازی و احساسات شما مستفیض بشویم و گره از کار ملتی که انگشت به دهن موندن باز بشه

با تشکر از شما:">

LORD

کاربر سایت
Jan 31, 2011
231
نام
آریا
مطلب من ربطی به تاپیک نداره منتها چون دیدم داره بحث میشه منم نظر خودمو میگم.
من قصد توهین به کسی رو ندارم.
فقط نظر خودمو میگم.
محصولات اپل ساخته شده برای ملت ساده لوح و بی بخار آمریکا که واقعا هیچ کاری هم از دستشون بر نمیاد.
محصولات اپل برای کسایی هستش که نمیخوان تلاش کنن.
نمیخوان سعی و خطا کنن.
میخوان همه چیز بشه هلو بیا برو تو گلو.
دوست بنده بلد نیست تو کامپیوتر Copy/Paste کنه ولی هم آیپد داره و هم آیفون. تازه آیپوود (سطح سواد ایشون) هم داره.
کیفیت محصولات اپل واقعا بالا است. تو این هیچ شکی نیست ولی محصولات اپل وسیله نیستن، اسباب بازی هستن.
ولی اینی که با داشتن محصولات اپل احساس بزرگی به کسی دست بده دقیقا حس اون دهاتی هستش که گاوش رو فروخته و ب ام و سوار شده.
من که دارم این حرفو میزنم در حال حاضر هم آیفون دارم و هم آیپد 3. آیپد جدید رو هم انشالله خواهم گرفت.
ولی باور کنین بیشتر از اسباب بازی بهشون نگاه نمیکنم.
احسنت ، حرفت حرف حساب بود

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
ماشالا رکورد اطلاعات اشتباه دادن رو شکوندی عزیز دل:x

با تشکر از شما:">

قبل از اینکه پست بزنی ، لطف پست های دیگه رو بخون! بعد پست بده! تو پست قبل از شما هم توضیح دادم که برخی از نوسته ا اون پست اشتباه تایپی بوده و حوصله تصحیح کردنش رو هم نداشتم! جالبه اینه که اون 8030 پست شما رو لایک کرده! با اینکه یه بار بهش گفتم که اشتباه تایپی شده! از اون عجایبیه که تو بازی سنتر فقط میشه دید!

پس یادت قبل زا اینکه 3 ساعت وقت بذاری بری ینچامرک جنع کنی و بری تو تامز هاردوار!! تا یه چیزی رو ثابت کنی! یه دور پست ها رو اول بخون! که وقتت تلف نشه!

در مورد اختلاف تو بنچمارک هم تو پست قبل از شما توضیح کامل دادم! هر چند مطمئنم نخوندیش! وگرنه اینقدر توضیحات الکی نمینوشتی! حتی مثال هم زدم! اگه قضیه رو گرفتی که هیچچی! اگه نگرفتی که باید به سبک خیلی از بچه های قدیمی که خوراکشون سخت افزار هست ، فقط در مقابل کپی کردن لینک های شما سکوت کنم! چون شما و امثال شما فقط سندتون حرف های ادیتور های سایت های خارجیه!

موفق باشید.

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
قبل از اینکه پست بزنی ، لطف پست های دیگه رو بخون! بعد پست بده! تو پست قبل از شما هم توضیح دادم که برخی از نوسته ا اون پست اشتباه تایپی بوده و حوصله تصحیح کردنش رو هم نداشتم! جالبه اینه که اون 8030 پست شما رو لایک کرده! با اینکه یه بار بهش گفتم که اشتباه تایپی شده! از اون عجایبیه که تو بازی سنتر فقط میشه دید!

پس یادت قبل زا اینکه 3 ساعت وقت بذاری بری ینچامرک جنع کنی و بری تو تامز هاردوار!! تا یه چیزی رو ثابت کنی! یه دور پست ها رو اول بخون! که وقتت تلف نشه!

در مورد اختلاف تو بنچمارک هم تو پست قبل از شما توضیح کامل دادم! هر چند مطمئنم نخوندیش! وگرنه اینقدر توضیحات الکی نمینوشتی! حتی مثال هم زدم! اگه قضیه رو گرفتی که هیچچی! اگه نگرفتی که باید به سبک خیلی از بچه های قدیمی که خوراکشون سخت افزار هست ، فقط در مقابل کپی کردن لینک های شما سکوت کنم! چون شما و امثال شما فقط سندتون حرف های ادیتور های سایت های خارجیه!

موفق باشید.

میذاشتی برا سال دیگه جواب میدادی!

عزیزجات لازم نیست شما به من بگی پست های دیگه رو بخونم!خودم میخونم.پست های دیگه شما هم دست کمی از این شاهکارت نداشت.هر چی دلت میخواد مینویسی دست آخر به تمسخر کل فروم بازی سنتر رو زیرسوال میبری.حداقل مرد باش بگو اشتباه کردم نمیدونستم چرا الکی همه اشتباهات خودت رو میذاری به حساب اشتباه تایپی؟؟؟؟؟ "حوصله تصحیح کردنشو نداشتم" دیگه چه صیغه ایه؟؟؟؟ دیگه حالا گیر دادی به 8030 ! خوب جواب سوال اون رو هم ندادی! گفت برای این حرفت مدرک داری؟

اوج فاجعه هم اینه که زیندوز فقط از این سیستم اینتل پشتیبانی میکنه و برای AMD شبیه سازی میشه (دستورالعمل های اصلی با دسوتورات مشابه در AMD جایگزین میشه )

اینم جوابیه که بهش دادی:
اینجاست اونقدر بحث تخصصی میشه که باید وارد مبحث برنامه نویسی به زبان VHDL و Front end ها و FFU ها و FPGA/CPLD و .... بشیم که حتی از سطح سواد من و خیلی از ادیتورهای همین سایت های بزرگ سخت افزاری خارجه! چون اینا مباحث پایه آکادمیک و در سطح دانشگاهی و embedded chip designer هست! جواب اینکه چراهمه چیز بنچمارک نیست برمیگرده به همین توضیح که الان خوندی!

ایشون نگفت بیا با فرمول ثابت کن که میگی سواد ندارم! مدرک داری یعنی از یک سایت معتبر مدرک بیاری که این حرفت درسته نه رو هوا یه چیزی بپرونی بعد بگردی دنبال پوکه اش! بعدشم که چیزی برای اثبات ادعات پیدا نکردی با همه اعضای فروم جنگ راه بندازی و خودزنی کنی!

یا مثلاً اینجا:
در آخر هم اینو اضافه کنم که ادیتور های خارجی هم مثل ما هستن ، از فضا نیومدن!! فقط به امکانات و اطلاعات شرکت ها به صورت به روز دسترسی دارن! تو همین سایت های داخلی و ادیتور های داخلی میتونی افرادی رو پیدا کنی که خیلی خیلی از اونا غول تر و بزرگتر هستن.

حتماً اون غول تر و بزرگترش هم تویی!:))
کسی نگفته از فضا اومدن.حتی سایتی مثل تویک تون وقتی میاد به گفته های تامز استناد میکنه یعنی باید تکلیف خودتو بدونی. خود شرکت ها و OEM های تولید کننده قطعات میرن بررسی سایت های تامز و کیت گرو و هاردورکناکس رو میخونن.حتی کامنت کاربراشونم بررسی میکنن.میرن فیدبک های نیواگ رو میخونن و حتی همونجا هم پاسخ میدن به کاربرانی که مشکلی دارند یا ناراضی هستن.وقتی EVGA میاد مدار تغذیه و فازبندی و PCB رو طبق سفارش کینگ پین دوباره طراحی میکنه و 780ti ادیشن کینگ پین وارد بازار میکنه یعنی این حسن اعتماد به افرادی که بررسی سخت افزاری انجام میدن و همچنین اکستریم اورکلاکرها جوابگو بوده و برای شرکت هم نظر اونها بسیار قابل احترامه.اساس کار همینه! یکی قطعه رو میسازه و میده سایت های معروف و معتبر بررسی میکنن و کاربرانی که از لحاظ مالی یا دسترسی امکان تهیه اون قطعه رو ندارند بررسی ها رو میخونن و طبق نتیجه گیری و بنچمارک ها اقدام به انتخاب قطعه مورد نظر میکنن.
ارتباط و انتقال تجربیات قابل اعتماد و مفید باعث میشه همه مجبور به تجربه یه چیزی نباشند.

3 ساعت وقت بذاری بری ینچامرک جنع کنی

برخلاف شما بنده با سایت های بررسی سخت افزاری بیگانه نیستم.کلاً 3ساعت سیستمم روشن نیست که بخوام بگردم بنچ جمع کنم.وقتی قطعه ای معرفی و عرضه میشه امثال من بیسواد که اصلاً هم غول نیستیم و ادعا هم نداریم میریم تو سایت ها معتبر بررسی ها رو میخونیم . فردا روزی که در مقابل افراد باسواد و غول مثل شما قرار گرفتیم اون بنچمارک رو بهشون نشون میدیم یا مثل خودمون بیسواد هستن و قانع میشن یا اینکه غول هستن و قانع نمیشن:|

به سبک خیلی از بچه های قدیمی که خوراکشون سخت افزار هست ، فقط در مقابل کپی کردن لینک های شما سکوت کنم! چون شما و امثال شما فقط سندتون حرف های ادیتور های سایت های خارجیه!

ببین دوباره زدی تو کار جوک گفتن.
بنده پست های شما در تاپیک های بازی رو دیدم و واقعاً مفید بودن از این بابت هم ازتون به عنوان کوچکترین عضو خانواده بازی سنتر تشکر و قدردانی میکنم ولی گمان نمیکنم این پست ها شما رو به چیزی که ادعا داری تبدیل کنه:d

کسی میاد این ادعا رو میکنه که هم تقریباً همه قطعات سخت افزارهای جدید رو که هر هفته میان تست کنه و ریویو بنویسه! شما این کار رو میکنی؟ ریویوت کو پس؟ قطعاً نه! و هم اینکه سطح بالای دانش سخت افزاری داشته باشه(که بازم شامل احوالات شما نمیشه!)
حالا اینکه چجوری شدی قدیمی سایت و از اون بامزه تر خوراکت سخت افزار شده خودش حکایت دیگری داره. چون امثال فرشید و رامین و امیرحسین هم که همیشه در مباحث سخت افزاری فروم حاضر هستند و همه از اطلاعاتشون بهره میبریم و زحمت میکشن تابحال چنین ادعایی نکردن که شما داری.مخصوصاً رامین که بسیار افتاده و سربه زیره:x
حالا از فرشید یا رامین اگر سوالی بپرسی قطعاً در صورت لزوم برای اثبات ادعای خودشون از همون ادیتورهای سایت های خارجی(که از دیدگاه شما مطرود شده اند) سند ارائه میکنن.
خیلی شیک و مجلسی کارشون رو انجام میدن.ادعای بابابزرگ بودن هم ندارند.همه هم دوستشون دارند
اینکه خدای نکرده آدم طبل توخالی باشه و فقط ادعای داشتن چیزی که همه میدونن نداره بکنه نه کار هنرمندانه ای محسوب میشه و نه درخور بخش سخت افزاره.

من میگم حالا که در همین فروم بازی امکان بحص های سخت افزاری پیش آمده , بیایم با دلیل و مدرک حرف بزنیم و حرف حساب بزنیم تا این بحث ها هم به ارتقای سطح دانش خودمون کمک کنن و هم خواننده های پست هامون لذت ببرن. نه اینکه حرف بی حساب بزنیم و روش وایسیم.

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
میذاشتی برا سال دیگه جواب میدادی!
عزیزجات لازم نیست شما به من بگی پست های دیگه رو بخونم!خودم میخونم.پست های دیگه شما هم دست کمی از این شاهکارت نداشت.هر چی دلت میخواد مینویسی دست آخر به تمسخر کل فروم بازی سنتر رو زیرسوال میبری.حداقل مرد باش بگو اشتباه کردم نمیدونستم چرا الکی همه اشتباهات خودت رو میذاری به حساب اشتباه تایپی؟؟؟؟؟ "حوصله تصحیح کردنشو نداشتم" دیگه چه صیغه ایه؟؟؟؟
اصلا کسی رو مسخره نکردم! چون این کار اصلا لذت بخش نیست! سوء برداشت شما از حرف های من به خودتون مربوطه. اون پست هم بخشی از اطلاعاتش مربوط به یکی از پست های قدیمی سایت آناندتچ بود که مشخصلات کارت و پیش بینی کرده بود. بعد که رفتم چک کردم ، دیدم اشتباست! دیگه هم حس و حال تصحیح پست خودم و نداشتم! والا از این منطقی تر دیگه نمیشه توضیح داد!

دیگه حالا گیر دادی به 8030 ! خوب جواب سوال اون رو هم ندادی! گفت برای این حرفت مدرک داری؟
جواب ایشون رو هم با یه مثال از معماری فرمی و ماکسول دادم! اگر شما و ایشون نتونستین جواب اون مثال و بدین به خودتون مربوطه. پس بحث نپیچونید!
کسی نگفته از فضا اومدن.حتی سایتی مثل تویک تون وقتی میاد به گفته های تامز استناد میکنه یعنی باید تکلیف خودتو بدونی. خود شرکت ها و OEM های تولید کننده قطعات میرن بررسی سایت های تامز و کیت گرو و هاردورکناکس رو میخونن.حتی کامنت کاربراشونم بررسی میکنن.میرن فیدبک های نیواگ رو میخونن و حتی همونجا هم پاسخ میدن به کاربرانی که مشکلی دارند یا ناراضی هستن.وقتی EVGA میاد مدار تغذیه و فازبندی و PCB رو طبق سفارش کینگ پین دوباره طراحی میکنه و 780ti ادیشن کینگ پین وارد بازار میکنه یعنی این حسن اعتماد به افرادی که بررسی سخت افزاری انجام میدن و همچنین اکستریم اورکلاکرها جوابگو بوده و برای شرکت هم نظر اونها بسیار قابل احترامه.اساس کار همینه!
به نظرم داری حرف بی ربط میزنی! کسی نگفت ادیتور این سایتهایی که شما میگی بی سوادن! اینا سواد سخت افزاری دارن! ولی فکر نکنم همشون سواد آکادمیک در سطح عالی هم داشته باشن! مثل ادیتور های چیپ ورک!

برخلاف شما امثال من بیسواد که اصلاً هم غول نیستیم و ادعا هم نداریم .
خیلی خوشحال میشم ثابت کنی من ادعایی تو زمینه سخت افزار کردم!
من میگم حالا که در همین فروم بازی امکان بحص های سخت افزاری پیش آمده , بیایم با دلیل و مدرک حرف بزنیم و حرف حساب بزنیم تا این بحث ها هم به ارتقای سطح دانش خودمون کمک کنن و هم خواننده های پست هامون لذت ببرن. نه اینکه حرف بی حساب بزنیم و روش وایسیم.
شما کلا این پستت با دلیل و مدک و کاملا منطقی بود!! حرف حساب و برداشت های شخصی از حرف های دیگران هم که اصلا توش وجود نداشت!! یعنی آخر حرف حساب بود این پست شما!! از همون اول هم و چند پست بالاتر هم بحث سر بنچمارک بود. بعد آقای 8030 چند تا سوال و ابهام و مطرح کرد و من هم سوال زیر و پرسیدم!

شما که اینقدر دوست داری با دلیل و مدرک حرف بزنی ، جواب سوال زیر وبده! اگر دیدم جوابت منطقی بود ، میشه به ادامه بحث امیدوار بود. در غیر این صورت شما هم یکی از کپی کارای دیگه هستی که همه چیزت دست نوشته های ادیتور های خارجیه!

در آخر هم بگم که خیلیا همه چیز یه قدرت و بنچمارک میدونن! این اشتباست. مثلا معماری " کپلر " در مقابل معماری " فرمی " 3 برابر از نظر تراشه قدرتمند تر هست . اما درعمل و تو بنچمارک ها این قدرت فقط 30% بیشتر از معماری قبلی بوده! میتونید بنچمارک!!! هاش رو ببینید! سوال اینه که پس این 70% کجاست؟!

mm65

کاربر سایت
Jul 8, 2012
142
نام
مجید
اصلا کسی رو مسخره نکردم! چون این کار اصلا لذت بخش نیست! سوء برداشت شما از حرف های من به خودتون مربوطه.

پس این جمله از شما نیست؟؟؟؟
از اون عجایبیه که تو بازی سنتر فقط میشه دید!
هم من و هم شما خوب میدونیم معنی اینجور جمله ها چیه!ربطی هم به سوء برداشت یا خود رو به اون راه زدن نداره.

اون پست هم بخشی از اطلاعاتش مربوط به یکی از پست های قدیمی سایت آناندتچ بود که مشخصلات کارت و پیش بینی کرده بود. بعد که رفتم چک کردم ، دیدم اشتباست! دیگه هم حس و حال تصحیح پست خودم و نداشتم! والا از این منطقی تر دیگه نمیشه توضیح داد!

آناندتک همون روزی که r9 290x لیک شد تمام بنچمارک های ویدئوکارتز بدبخت رو گذاشت بدون اون چندتا عنوانی که در اونها تایتان بهتر عمل کرده بود! چند روز بعدش نتایج کراس 290x رو گذاشت و ادعا کرد با کراس پرفرمنس تا دو برابر بهتر میشه.بعداً که گذشت و کارت مذکور اومد و تست هم شد و چند وقت بعدش 780ti هم sli شد خیلی راحت تاپیک اون نتایج پاک شد.شایدم آرشیو شده ولی من دیگه پیداش نکردم:| تک پاورآپ متمایل به AMD هست. ولی من همیشه برای بنچمارک های انویدیا میرم به سایتش چون میدونم حتی 1% هم امکان نداره جانب انویدیا رو بگیره و مو از ماست بیرون میکشه

جواب ایشون رو هم با یه مثال از معماری فرمی و ماکسول دادم! اگر شما و ایشون نتونستین جواب اون مثال و بدین به خودتون مربوطه. پس بحث نپیچونید!

من سوال شما رو ندیده بودم. اگر بتونم کمک کنم مطمئن باشید کوتاهی نمیکنم.

به نظرم داری حرف بی ربط میزنی! کسی نگفت ادیتور این سایتهایی که شما میگی بی سوادن! اینا سواد سخت افزاری دارن! ولی فکر نکنم همشون سواد آکادمیک در سطح عالی هم داشته باشن! مثل ادیتور های چیپ ورک!

ببینید اینکه همه چیز رو به سواد آکادمیک اونم به قول خودت در سطح عالی وابسته بدونیم درست نیست.من حدس میزنم شما دانشجو یا فارغ التحصیل از یک رشته مثل برق هستی.و تصور میکنی برای ریویو نوشتن یا بحث سخت افزاری حتماً باید مهندسی یا کارشناسی ارشد خوند. من تو همین ایران خودمون دوستانی رو میشناسم که دیپلم دارند ولی رکورد بعضی اورکلاک ها در سطح جهانی هنوزم در دست خودشونه.ایرانی هم هستند.تو همین شهری که من و شما داریم زندگی میکنیم در کنار ما هستند.رفتار سخت افزار رو در اکستریم اورکلاک طوری بررسی میکنه که استاد دانشگاه هم نمیتونه.
بدون هیچ گونه ادعا بارها شده مشکل سخت افزاری داشتم یا سوالی داشتم ساعت 11 شب زنگ زدم با روی خوش جواب داده هر جور تونسته کمک کرده.

من اینها رو با 1000 تا مدرک آکادمیک که خودشون بگیره و اولدورم پولدورم هم عوض نمیکنم.

خیلی خوشحال میشم ثابت کنی من ادعایی تو زمینه سخت افزار کردم!

البته احتمالاً اینها از دید شما ادعا نیست.خدا به داد ادعا کردنت برسه:d
اگر من کپی کننده از سایت های سحت افزاری هستم حداقل سعی میکنم اطلاعات غلط ندم.اگر هم کارم ایرادی داشته باشه و کسی بهم تذکر بده خیلی هم خوشحال میشم و میپذیرم چون در نهایت به نفع خودمه که پی به اشتباهم ببرم.

شما کلا این پستت با دلیل و مدک و کاملا منطقی بود!! حرف حساب و برداشت های شخصی از حرف های دیگران هم که اصلا توش وجود نداشت!! یعنی آخر حرف حساب بود این پست شما!! از همون اول هم و چند پست بالاتر هم بحث سر بنچمارک بود. بعد آقای 8030 چند تا سوال و ابهام و مطرح کرد و من هم سوال زیر و پرسیدم!
اگر جایی اشتباه گفتم بگید اصلاح میکنم عزیز.خیلی هم خوشحال میشم:x اینجا که همه باهم دوست هستیم اگر عیب و ایراد من گفته بشه بهتره من هم با روی باز میپذیرم.

شما که اینقدر دوست داری با دلیل و مدرک حرف بزنی ، جواب سوال زیر وبده! اگر دیدم جوابت منطقی بود ، میشه به ادامه بحث امیدوار بود. در غیر این صورت شما هم یکی از کپی کارای دیگه هستی که همه چیزت دست نوشته های ادیتور های خارجیه!

پس شما جواب سوالت رو میدونی و در واقع سوالت جنبه پوززنی داره.منم که خودم گفتم همیشه به گفته سایت های سخت افراری معتبر استناد میکنم یا به تعبیر شما کپی کار هستم.بحثی هم توش نیست.جواب سوالتون رو هم در حد سوادم(که ندارم!) میدم ان شالا که نمره کامل رو بگیرم و پاس کنم.

این قضیه خیلی مفصله. اولش که انویدیا برای 680 خالی بست که این کپلره . بله کپلره ولی کپلر کامل نیست و محدوده و برای مثال زدن از قدرت کپلر که بخواد با فرمی مقایسه بشه کامل نیست.انویدیا بیشتریم تبلیغش این بود که DIE رو از 520 به 295 میلی مترمربع کاهش داده و Performance per watt و بازده تبدیل انرژی دو برابر شده:
22991515972409101241.jpg

هر چند اون سه برابر کردن خطی کوداکورها در GK104 که از 512 به 1536 هم با کاهش فرکانس هسته های کودا همراه بود و هم ترانزیستورها فقط 16درصد بیشتر شدن.
ضمناً به دلیل این قضیه بازده تبدیل انرژی که انویدیا روش خیلی مانور میداد نحوه دیکد و زمانبندی دستور العمل ها هم نسبت به fermi تغییر کرد. در واقع از hw scheduling به sw scheduling تغییر کرد.یعنی صدور دستورالعمل ها از طریق کامپایلر انجام میشه.
89875124461322252061.jpg

زمانی که 680 عرضه شده بود چون درایورها هنوز بهینه نشده بودن زیاد با 580 اختلاف نداشت و در عناوینی هم 580 بهتر بود.

ولی الان قضیه فرق کرده . هم درایورها بهینه تر شدن و هم کپلر خالص(یعنی با 2880کوداکور مثل 780ti) وجود داره.

البته سوال شما هم اشتباه بود! اگر بنا به 3 برابر شدن باشه یعنی 300% و از طرفی فقط 30% افزایش داشته باشیم یعنی باید دنبال 270% باشیم نه 70 درصد! که در این صورت حتی قوی ترین و خالص ترین نمونه کپلر که 780ti هست این اختلاف وجود نداره:

اگر 770 رو 25 تا 30 درصد قوی تر از 580 بدونیم هم باز چنین چیزی نیست حتی با اورکلاک کردن قوی ترین 780ti باز هم نهایتاً 130درصد بهتر میشه نه 270درصد:

91586321876798073361.jpg

35660007840891073778.jpg

این چیزی بود که من میدونستم
حالا شما بگو

HosseinBrusli

کاربر سایت
Jun 19, 2010
3,265
نام
حسین
پس این جمله از شما نیست؟؟؟؟ هم من و هم شما خوب میدونیم معنی اینجور جمله ها چیه!ربطی هم به سوء برداشت یا خود رو به اون راه زدن نداره.
این همون سوء برداشتی هست که گفتم... شما هم نباید وکیل وسی کسی بشید..... بگذریم....
آناندتک همون روزی که r9 290x لیک شد تمام بنچمارک های ویدئوکارتز بدبخت رو گذاشت بدون اون چندتا عنوانی که در اونها تایتان بهتر عمل کرده بود! چند روز بعدش نتایج کراس 290x رو گذاشت و ادعا کرد با کراس پرفرمنس تا دو برابر بهتر میشه.بعداً که گذشت و کارت مذکور اومد و تست هم شد و چند وقت بعدش 780ti هم sli شد خیلی راحت تاپیک اون نتایج پاک شد.شایدم آرشیو شده ولی من دیگه پیداش نکردم:| تک پاورآپ متمایل به AMD هست. ولی من همیشه برای بنچمارک های انویدیا میرم به سایتش چون میدونم حتی 1% هم امکان نداره جانب انویدیا رو بگیره و مو از ماست بیرون میکشه
اناندتچ هم انجمن داره و هم سایتی که مطالب زیادی رو قبل ئو بعد از عرضه رسمی سخت افزار ها منتشر میکنه. من چیزی که همون لحظه دیم نوشتم... تموم شد رفت پی کارش ..... دیگه هم صحبت نکنیم دربارش!

من سوال شما رو ندیده بودم. اگر بتونم کمک کنم مطمئن باشید کوتاهی نمیکنم.
بعد میگی تمام پست ها رو میخونم..... بگذریم....!
ببینید اینکه همه چیز رو به سواد آکادمیک اونم به قول خودت در سطح عالی وابسته بدونیم درست نیست.من حدس میزنم شما دانشجو یا فارغ التحصیل از یک رشته مثل برق هستی.و تصور میکنی برای ریویو نوشتن یا بحث سخت افزاری حتماً باید مهندسی یا کارشناسی ارشد خوند. من تو همین ایران خودمون دوستانی رو میشناسم که دیپلم دارند ولی رکورد بعضی اورکلاک ها در سطح جهانی هنوزم در دست خودشونه.ایرانی هم هستند.تو همین شهری که من و شما داریم زندگی میکنیم در کنار ما هستند.رفتار سخت افزار رو در اکستریم اورکلاک طوری بررسی میکنه که استاد دانشگاه هم نمیتونه.
بهتره تا وقتی کسی رو نشناختید حدس نزنید دربارش....! بازم مقایسه اشتباه کردید! کسی منکر اول بودن رتبه ایرانی جماعت تو اورکلاک نیست. کسی هم منکر این نیست که خیلیا هستن که سواد آکادمیک دارن و خیلی چیزا میدونن. بحث ما سر سواد آکادمیک ادیتور ها بود.... اصلا بحث اصلی سر بنچمارکی بود که سایت های مختلف میذارن و بحث سر این بود که همه چیز بنچمارک نیست و بعضی بنچمارک ها دستکاری میشن.....

بحث سر این بود که حتی آقای مارک سرنی طراح و معمار PS4 یکی از دلایل اصلی که PC نمیتونه به صورت 100% از قدرتش استفاده کنه رو گذرگاه های PCI E میدونست و اینکه اینا باعث میشن خیلی از بنچمارک ها واقعی نباشن ( البته این تیکه آخرش حدس خودمه و تقریبا هم درسته به نظرم. چون بنچمارک قدرت کلی سخت افزار و لحاظ میکنه ، اما هیچ وقت از این قدرت تو بازی استفاده نمیشه! بنا به دلایلی که 1: مارک سرنی کاملا توضیحش داده 2: یه سری مسائل حرفه ای مثل بهينه سازي نرخ 4way type none void 64 operand issue براي CU core هاي GCN 2.0 که تو مقاله کمی بحث فنی : مقایسه تحلیلی قدرت PS4 با قدرت PC های روز توضیح دادم و یه سری دلایل فنی دیگه به معماری X86 برمیگرده.)

درمورد صحبت های مارک سرنی هم دوست خوبمون DIEDIE مقاله ای نوشته که به زودی تو سایت guard3d.com منتشر میشه.
البته احتمالاً اینها از دید شما ادعا نیست.خدا به داد ادعا کردنت برسه:d
اینا سوء برداشت های شما از حرف های بنده هست و هیچ ربطی به چیزایی که گفتم نداره. شما راحتی هر طور دوست داری فکر کنی.

اگر من کپی کننده از سایت های سحت افزاری هستم حداقل سعی میکنم اطلاعات غلط ندم.اگر هم کارم ایرادی داشته باشه و کسی بهم تذکر بده خیلی هم خوشحال میشم و میپذیرم چون در نهایت به نفع خودمه که پی به اشتباهم ببرم.
اینکه کپی کننده باشی ایراد نداره. اما اینکه بتونی تحلیل گر همین مسائلی که کپی میکنی هم باشی کار سختیه. من اصلا ادعا نمیکنم و حتی تو خیلی از موارد از خود شما هم سوادم کمتره! اما سعی میکنم از زوایه ای به این قضایا نگاه کنم که خیلیا نگاه نمیکنن.

یادم نمیره رفتم بازار کامپیوتر رضا ( اگه تهران باشی ، میدونی کجاست ) ، تو تک تک مغازه ها رفتم و پرسیدم ، مادربورد با پشتیبانی از ساتا 6GB دارید!! اما هیچ کی نمیدونست چی هست!!!! خیلی از همون الافهای پشت میز نشین الان تو سایت هایی مثل لیون کامپیوتر و ... دارن به ملت راهنمای خرید قطعات میدن!!! :| شما هم اگر نمیدونی ساتا 6GB چی هست تو همون تامز هاردواری که عاشق هستی یه سرچ بزن!:d بگذریم...... !

اینجا که همه باهم دوست هستیم اگر عیب و ایراد من گفته بشه بهتره من هم با روی باز میپذیرم.
همه دوستیم با هم! فکر کردی دشمنیم!
پس شما جواب سوالت رو میدونی و در واقع سوالت جنبه پوززنی داره.منم که خودم گفتم همیشه به گفته سایت های سخت افراری معتبر استناد میکنم یا به تعبیر شما کپی کار هستم.بحثی هم توش نیست.جواب سوالتون رو هم در حد سوادم(که ندارم!) میدم ان شالا که نمره کامل رو بگیرم و پاس کنم.
برداشت های شما از حرف های من داره به مراحل جالبی میرسه!:|:d بگذریم....!
این قضیه خیلی مفصله. اولش که انویدیا برای 680 خالی بست که این کپلره . بله کپلره ولی کپلر کامل نیست و محدوده و برای مثال زدن از قدرت کپلر که بخواد با فرمی مقایسه بشه کامل نیست.انویدیا بیشتریم تبلیغش این بود که DIE رو از 520 به 295 میلی مترمربع کاهش داده و Performance per watt و بازده تبدیل انرژی دو برابر شده:

هر چند اون سه برابر کردن خطی کوداکورها در GK104 که از 512 به 1536 هم با کاهش فرکانس هسته های کودا همراه بود و هم ترانزیستورها فقط 16درصد بیشتر شدن.
ضمناً به دلیل این قضیه بازده تبدیل انرژی که انویدیا روش خیلی مانور میداد نحوه دیکد و زمانبندی دستور العمل ها هم نسبت به fermi تغییر کرد. در واقع از hw scheduling به sw scheduling تغییر کرد.یعنی صدور دستورالعمل ها از طریق کامپایلر انجام میشه.

زمانی که 680 عرضه شده بود چون درایورها هنوز بهینه نشده بودن زیاد با 580 اختلاف نداشت و در عناوینی هم 580 بهتر بود.

ولی الان قضیه فرق کرده . هم درایورها بهینه تر شدن و هم کپلر خالص(یعنی با 2880کوداکور مثل 780ti) وجود داره.

البته سوال شما هم اشتباه بود! اگر بنا به 3 برابر شدن باشه یعنی 300% و از طرفی فقط 30% افزایش داشته باشیم یعنی باید دنبال 270% باشیم نه 70 درصد! که در این صورت حتی قوی ترین و خالص ترین نمونه کپلر که 780ti هست این اختلاف وجود نداره:

اگر 770 رو 25 تا 30 درصد قوی تر از 580 بدونیم هم باز چنین چیزی نیست حتی با اورکلاک کردن قوی ترین 780ti باز هم نهایتاً 130درصد بهتر میشه نه 270درصد:

این چیزی بود که من میدونستم
حالا شما بگو
اما در مورد معماری کپلر و معماری فرمی :

همونطور که خودت گفتی تعداد تراشه های به کار رفته تو معماری کپلر 1536 هسته کودا هست که دقیقا میشه سه برابر تراشه های گرافیکی تعبیه شده تو GTX 580 !! درست حساب کنی ، میشه سه برابر!
اما سوال مهمی که مطرحه اینه که چرا با وجود سه برابر شدن تراشه های بهکار رفته تو معماری کپلر فقط و فقط 30% افزیش کارایی داشتیم؟!

یه مقدرا از چیزی که گفتی درسته . اما این مورد چندین دلیل داره -یکی تعداد بسیار کم SM ها است که موجب کاهش تعداد Front end ها و FFU ها شده!
یکی دیگر از ادعاهای انودیا این هست که با از بین بردن hotclock به efficiency بالایی رسیده وهم در حجم تراشه و هم در مصرف سود کرده که در نهایت تو مقدار 30% ( بعضی جاها هم میگن 16% ) تاثیر داشته.

برای درک این سوال باید برگردیم به تئوری ساخت نیمه هادی ها و اینکه چرا تراشه های دارای اجزائ اسنکرون داخلی یا multiple clock (البته در اینجا pumped clock )داخلی که بر خلاف جریان داده (data flow) سطح تراشه چون با فرکانسی متفاوت از کل تراشه عمل میکنن باعث افزایش حجم کلی تراشه و در نتیجه استفاده از ترانزیستور بیشتر و نهایتا مصرف بیشتر میشن. برای اینکه این مسئله و دلیل تفاوت بین این دو معماری به خوبی روشن و درک بشه ، باید وارد مبحث برنامه نویسی به زبان VHDL و Front end ها و FFU ها و FPGA/CPLD و .... بشیم که خیلی از جاهاش برای خود من هم غیر قابل درک و بسیار سخته! چه برسه به بقیه!

یکی از دلایلی که میگم همه چیز بنچمارک نیست ، همین موارد هست. بنچمارک قدرت استاندارد تراشه رو با معیار های از پیش تعیین شده اندازه گیری میکنه. در صورتی که این معیار ها تو بازی کاربردی ندارن و خیلی از موارد دیده شده که تو بازی نمیشه از قدرت 100% تراشه گرافیکی استفاده کرد. همین الان خیلیا که از سخت افزار هیچ چی نمیدونن اومدن میگن PS4 و XBOX ONE خیلی خیلی خیلی!!!!!!!!!!!!! از PC های روز ضعیف تره! چون عقل و چشمشون به 4 تا بنچمارک هست! اما وقتی پای عمل و پای بازی میاد وسط میبینن با هیولایی طرفن که قادره کارهای عجیبی کنه!

همین PS4 الان عرضه شده ، از نظر معماری توی این کنسول دیگه رابطه بین اسلات های PCI E با پردانده و رم وجود نداره و گذرگاهای جدید با معماری جدید براش تعریف شده که عمرا تو PC نمیشه به راحتی چنین کاری رو انجام داد! این تغییرات هم به خاطر محدودیت های عجیبی بود که این گذرگاه داشت! بحث تو این زمینه خیلی گسترده و خیلی زیاده و به راحتی نمیشه همه چی رو توصیف کرد.

موفق باشید.

hesam_k69

کاربر سایت
Aug 5, 2013
23
حالا انصافا اگه از دو شرکت amd یا intel از مدیراشون یکی یه نفر بیان اینجا بحثای شمارو بشینن از اول تا آخر بخونن از خنده روده به دل میشن .. در نهایت حالا یه شرکت بهتر بود چی این وسط به منو شما میرسه ؟ نشستم از اول تا آخر خوندم بحثاتونو تنها چیزه که دستگیرم شد این بود معلوم نشد کدوم بهتره ؟ نظرم من رو بخوایید می گم هیچ کدوم .. هردوشون یه گوهن

XagroX

کاربر سایت
Dec 1, 2008
1,268
نام
عرفان
کسی که علاقه به سخت افزار داره و به قول بچه های این دوره زمونه گیک هستش محصولات اپل همون اسباب بازین واسشون.. اما کسی که سخت افزار رو فقط به چشم یه وسیله ی محض برای راه انداختن امور زندگیش نیگا میکنه محصولات اپل بهترین محصولاتن ..

OMG

کاربر سایت
Sep 17, 2012
4,223
نام
امیرحسین
کسی که علاقه به سخت افزار داره و به قول بچه های این دوره زمونه گیک هستش محصولات اپل همون اسباب بازین واسشون.. اما کسی که سخت افزار رو فقط به چشم یه وسیله ی محض برای راه انداختن امور زندگیش نیگا میکنه محصولات اپل بهترین محصولاتن ..
بیخیال، بحث مال زمان تیرکمون شاهه:D

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر