Tomb Raider: Definitive Edition

Tomb Raider: Definitive Edition

سازنده : CrysTal Dynamics
توسعه دهنده نسخه Xbox One و PlayStation.4 : گروه Nixxes Software BV
ناشر : Square Enix
پلتفرمها : Xbox One - PlayStation.4
موتور گرافیکی : Modified Crystal Engine
تاریخه انتشار : 28 January برای NA و 31 January برای اروپا

بنا بر انچه Square Enix اعلام کرده این نسخه تنها یک پرت ساده نیست بلکه برای کنسولهای نسله بعدی به طور کامل طراحی و بازسازی شده است.
این نسخه از این بازی محبوب 59.99 دلار قیمت گزاری شده و به علاوه بازی اصلی شامل DLC های :
Tomb of lost adventure -
تعداد 6 لباس برای لارا -
یک نسخه art book به صورت digital -
یک comic به نامه beginning به صورت digital
همچنین با پیش خرید این نسخه شما یک Art Book با جلد سخت تحویل خواهید گرفت.

به نقل از Square Enix در نسخه Definitive Edition ما شاهد جزییات بیشتر در شخصت لارا و همچنین دنیای با جزییات بیشتر خواهیم بود. شخصیت Lara Croft به طوره کامل دوباره مدل سازی شده تا کیفیت بیشتری رو به نمایش بزارد و همچنین از قابلیت TRESS FX که پیشتر فقط روی نسخه PC این بازی برای جلوه دادن واقعی گرانه موهای لارا استفاده میشد در این نسخه نیز به طوره کامل استفاده خواهد شد. همچنین تعداده زیادی از shader ها و نورپردازی ها از ابتدا طراحی و بازسازی شده اند تا محیط بازی رو هرچه بیشتر زیباتر جلوه بدند.
به علاوه اضافات غید شده در بالا نیز بازی بر روی وضوح تصویری 1080p اجرا خواهد شد و همه texture ها در بازی 4 برابر افزایش در وضوح داشته اند. دیگر مدلها از جمله مدلهای دشمنان و شخصیتها و حتی محیطهای بازی نیز برای بهبود کیفیت هرچه بیشتر گرافیک ارتقا داده شده اند.

مدله ارتقا یافته Lara در نسخه PS4 و Xbox One . اینبار از Tress Fx برای رندر هرچه بهتر و واقعی گرانه موهای لارا استفاده شده . همچنین نورپردازی قویتر و texture map ها با وضوح بالاتر به واقعی جلوه دادن هرچه بیشتر لارا کمک کرده است .

تهیه کننده بازی Scot Amos در مورده این بازی میگوید:
از نامه بازی مشخص هست که ما این بازی رو به طوره کامل برای کنسولهای نسله بعدی بازسازی و طراحی کرده ایم. قدرت سخت افزاری کنسولهای نسله بعدی به ما اجازه میده تا این بازی رو به نهایت شکوهی که همیشه در کنسولها میخواستیم برسونیم و این حاصل تلاش سازندگان بازی هست. ما بیشتر قسمتهای بازی رو ارتقا دادیم و جزییاته جدیدی را به بازی اضافه کرده ایم تا از نظر کیفیتی بهبود بالایی داشته باشه. البته ما تغییری در رونده بازی ایجاد نکردیم و هدف تیم سازنده از این نسخه دادن یک تجربه هرچه بیشتر واقعی گرانه و سینماتیک به بازیباز بوده است. ما واقعا ذوق زده هستیم از اینکه فنهای بازی این بازی رو دوباره تجربه کنن.
.

تصاویر منتشر شده از نسخه PS4 - XBOX ONE

آخرین ویرایش:

™Meysam

کاربر سایت
May 22, 2007
1,542
نام
میثم
والا من امروز یکی گرفتم . اش دهن سوزی نیست.
تروفی هاش سخته مخصوصا انلاینش ...
ویس روی دسته زیاد جالب نیست.
رنگ ال ای دی بعضی جاها ثابته و بعضی جاها 3_4 با هم عوض میکنه.
گرافیکش عالی شده.
و در کل خوب نبود
به نظر من ارزش خرید نداره . اگه گرافیک براتون مهم نیست نسخه پلی 3 بازی کنید ،

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
والا من امروز یکی گرفتم . اش دهن سوزی نیست.
تروفی هاش سخته مخصوصا انلاینش ...
ویس روی دسته زیاد جالب نیست.
رنگ ال ای دی بعضی جاها ثابته و بعضی جاها 3_4 با هم عوض میکنه.
گرافیکش عالی شده.
و در کل خوب نبود
به نظر من ارزش خرید نداره . اگه گرافیک براتون مهم نیست نسخه پلی 3 بازی کنید ،
تروفیاش که خیلی ساده هست
بخشه انلاین هم میشه توی مپه با یکی از friend هات همه رو بگیری . فقط میمونه level up کردن ! بقیه همش خیلی راحته !_!
D:

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
به نظرم شاید 90% کسانی که اینو خریدن اشخاص خاطره بازی هستن و حس نوستالژی براشون خیلی لذت بخشه مثل خودم :x
برا همین ممکنه این بازی رو هیچ وقت نفروشم (گرچه پلاتش کردم) :>

ULTIMATE TEAM

True Online Gaming
کاربر سایت
Aug 25, 2010
14,426
نام
مصطفی682سابق
دوستان توی اون قسمت مثه کشتی یا زیر دریایی که الکس روی پاش لول افتاده در جلوش هم برق داره نمیشه وارد بشیم بعد باید با تیرکمان نردبان رو جابه جا کنیم بریم بالا و لوله رو بیندازیم بعدش چیکار باید کنیم من اونجا موندم:(

NINJѦ

Kill em With Kindness
کاربر فعال
Jul 11, 2008
3,337
نام
رضـا
دوستان توی اون قسمت مثه کشتی یا زیر دریایی که الکس روی پاش لول افتاده در جلوش هم برق داره نمیشه وارد بشیم بعد باید با تیرکمان نردبان رو جابه جا کنیم بریم بالا و لوله رو بیندازیم بعدش چیکار باید کنیم من اونجا موندم:(
خب بعدش اون دستگاه رو بکوب به کابهای سیم فشار قوی که جلو در رو گرفتن ، بعد دوباره دستگاه رو بگش عقب

mohamada

کاربر سایت
May 30, 2011
1,365
نام
محمد
توی قسمتی مولتی ps3 افت فریم وحشتناک داشت به طوری که نمیشد بازی کرد!!
تو این نسخه این نسخه این مشکل هست؟! یا برطرف شده؟!

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
توی قسمتی مولتی ps3 افت فریم وحشتناک داشت به طوری که نمیشد بازی کرد!!
تو این نسخه این نسخه این مشکل هست؟! یا برطرف شده؟!
من مشکلی ندیدم
بیشتر مواقع بازی روی 60 فریم ثابت هست
همچنین توی بخشه Multi

I love truth

کاربر سایت
Oct 29, 2010
141
سلام خدمت دوستان

یه مشکلی در طول این بازی همین نسخه PS4 برای بنده پیش اومد، گفتم که بد نیست به سمع و نظر دوستان برسونم.
70 و خورده ای درصد از بازی رو گذرونده بودم که یک بار وقتی داشتم از صخره ها بالا میرفتم و به خاطر یه اشتباه، کاراکتر بازی پرت شد پایین. همین که بازی میخواست از چک پوینت لود بشه، با یه اروری مواجه شدم با این کد: CE-34878-0 و از بازی خارج شد. از اون به بعد هر بار که خواستم وارد بازی بشم، مثل اینکه سیو خراب شده و دیگه ادامه نمیده و همون ارور رو میده. یعنی در واقع باید بازی رو از اول شروع کنم (وارد بازی میشه اما با اتنتخاب گزینه continue بعد از چند ثانیه تلاش برای لودیگ، همون ارور مشاهده میشه).

یه جستجویی انجام دادم و متوجه شدم که ظاهرا خیلیها در دنیا با این مشکل مواجه شدند. ظاهرا در یه جاهای خاصی از بازی، احتمال رویت شدن این ارور وجود داره که توصیه شده همیشه حداقل بازی در سه اسلات ذخیره بشه. البته مثل اینکه در بازیهای دیگه ای مثل میدان نبرد هم در PS4 همچین مشکلی گزارش شده (با همون کد ارور). اما طبق جستجوی بنده، ظاهرا چنین مشکلی در TR و اتفاقا در قسمتهای خاصی وجود داره. مثلا کرش در زمان وقوع حادثه برای هلیکوپتر در بازی یا انجام عملیات انتقال سریع (Fast Travel) به یه کمپ خاص (کمپ کشتی داغون شده در ساحل). در مورد آخری (کمپ کشتی) هم توصیه شده که اون قسمت 100 درصد بشه.

آخرین ویرایش:

محمود.

کاربر سایت
Mar 26, 2008
463
نام
محمود
آقا مرحله 59% وقتی دوتا دستگیره هست اون قفس زندانی از پایین میاریم بالا میکوبیمش به دیوار که راه صاف بشه بعدش چه جوری باید رفت رو قفس که پرید؟هرکار میکنم نمیشه؟قفس پایین که میارم روش میرم اما دستش نمیرسه به تخته که بگذره؟؟؟

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر