آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
اگر آخرین آپدیت نرم افزار خود کنسول رو بریزی یه بخشی داره که از کل هارد و نصب و dlc ها و سیو ها کلا همه هاردت بکاپ میگیره ترجیحا یه هارد یک ترا اکسترنال بهش بهش وصل کن که فرمت شده باشه کاملا و بعد تعویض هارد باز اکسترنال بهش وصل کن و برو تو تنظیمات ری استور بزن عین هارد قبلی میشه.حتی تنظیمات هم برمیگرده.

خب شکر خدا تعداد هاردهای اکسترنال زیاده یکی رو فرمت میکنم :D
فقط این روش تست شده و 100% پاسخگو هست ؟ نرم هارد 2 ترا بگیرم به مشکل بخورم :D

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
بلخره عوضش کردم
یه هارد 2 ترابایتی سامسونگ SATAIII و 7200 دور هستش.قیمتش 230 هزارتومن بودو تا 200 تومن هم هارد دوترا لبتابی پیدا میشه ولی کیفیتشون خوب نیست.
بازیها یکم زودتر لود میشوند وگرنه فرق دیگه با هارد خودش نداره.
تنها بخش سخت باز کردن درپوش پلاستیکی شفاف رو هارد هست آدم همش میترسه بشکنه.
یه پیچ گوشتی چهارسو مخصوص داره من قرض گرفتم ، با اونا راحت پنج تا پیچ ، باز میشه و هرز هم نمیکنه.
یکم نسبت به هارد خودش کلفتر بود ولی مشکلی نیست قبلا فکرشو کردند و حتی کلفتر از هارد 2 ترا هم میشه تو خشابش جا زد.
بعد همه کارها لازم نیست حتما تو سیف مود بروید خود کنسول اتوماتیک میره رو بخش نصب ریکاوری و ازتون میخواد که USB Flash رو نصب بکنید و خودش اتوماتیک کارها رو انجام میده.
راضیم ازش.

پیام خصوصی دادم جواب ندادی از کدوم سایت خریدی؟

- - -ویرایش - - -

خب شکر خدا تعداد هاردهای اکسترنال زیاده یکی رو فرمت میکنم :D
فقط این روش تست شده و 100% پاسخگو هست ؟ نرم هارد 2 ترا بگیرم به مشکل بخورم :D

والا کار پیچیده ای نیست من قبلا هاردمو یک ترا کردم فایل ریکاوری درست با نسخه دستگاه بگیر و مراحل درست انجام بده

Rezahajizadegan

کاربر سایت
Oct 1, 2005
2,578
پیام خصوصی دادم جواب ندادی از کدوم سایت خریدی؟

انقدر پیام خصوصی دادند صندوقم پر شد ندیدم.
از هیچ سایتی نخریدم.
هارد اکسترنال نخرید دستکاری کنید ، هم مشکل دار میشه هم گرونتر می افته.
از چهار راه ولیعصر خریدم از دوتا مغازه بپرسید پیدا میکنید.اسم مغازه خاصی هم نمیگم دردسر بشه برام بگردید پیدا میشه.
هیچ مدل خاصی نمیخواد ، این قضیه پشتیبانی میکنه یا نمیکنه نمیدونم چه صیغه ای ، هارد ، هارد هستش دیگه هیچ تکنولوژی پیچیده ای نداره که این بخوره اون نخوره من فقط هارد اینترنال لبتابی دو ترا خریدم ، اتفاقا به یه فروشنده هم گفتم واسه PS4 میخوام گفت شاید پشتیبانی نکنه من مسئولیت قبول نمیکنم ، سوخت پس نمیگیرم پس نمیفروشم بهت! ، تجربه شد رفتم مغازه بغلی گفتم واسه لبتاب میخوام ، فاکتور کرد داد.
اینومیگن چون اون بنده خدا هم نمیدونه هارد PS4 چه جوریه میگه با خودش ، که میبری میسوزونی هاردو فردا میای مدعی میشی ، میخوای پس بدی حوصله شر نداره.وگرنه هارد محل ذخیره سازی اطلاعات فرقی ندارن با هم ، CPU و GPU و Ram نمیخوای عوض کنی دست و دلت بلرزه ، البته من ته دل خودم گفتم نخورد هم نخورد میندازم رو لبتابم یا با باکسم به عنوان هارد اکسترنال استفاده میکنم ، با این ذهنیت (شجاعت) رفتم خریدم انداختم بهش.
تو نت دیدم تو اروپا یه پسره هارد 3 ترا هم انداخت راحت جواب داد یکی دیگه دیدم SSD انداخت راحت جواب داد.من تو مغازه ها 3 ترا پیدا نکردم وگرنه میخواستم روش 3 ترا بندازم.
هیچ تغییری هم ندادم ، پیچ گوشتی مخصوصشو داشته باشید راحتتر از اونی که فکر کنید در عرض چند ثانیه تو خشاب جا میزنید و تموم ، مهم نصب درست ریکاوری و اگر بکاپ گرفتید ، نصب بکاپ هستش.کسی به منم چیزی نگفت رفتم خریدم انداختم ، چقدر ترسویید به خدا خفه شدم انقدر PM اومد.
الحکم لله...

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
یک سوال دیگه از دوستان
در صورتی که فول بکاپ روی هارد اکسترنال بگیریم بازم نیاز به نصب فریمور و ریکاوری هست ؟

ArefTheGreat

کاربر سایت
Jul 7, 2009
1,172
نام
عارف واعظ قائمی
دوستان من چند تا سوال داشتم درباره فرقی که هارد های sshd با معمولی رو ps4 ایجاد می کنن؟
من الان قصد ارتقای هارد رو دارم، حالا ما یک آشنا داریم تو این کارا، اون آقا می گه بیا 1 ترا بایت sshd بزار که سرعتش هم 5 برابر معمولی هاست، از اونور من خودم بیشتر نظر رو 2 ترا بایت هست که من هر جا چک کردم 2 ترا فقط معمولی 5400 دور هست و sshd فوقش میشه 1 ترا بایت، از طرف دیگه این آشنای ما میگه 2 ترا سرعت لودینگ رو زیاد می کنه و کلا سرعت دستگاه رو میاره پایین. آیا واقعا این موضع خیلی به چشم میاد؟
حالا از دوستان سوال دارم که کسی اینجا هست که یا 2 ترا معمولی یا 1 ترای sshd رو تست کرده باشه؟ اگه واقعا 2 ترا معمولی سرعت رو کم می کنه آزار دهنده هست؟ (برام زیاد مهم نیست سرعتش زیاد شه، همون مثل هارد عادی ps4 هم کار کنه جواب منو میده فقط کندتر نشه، ازیت نکنه)
پیشاپیش از همه کسایی که کمک می کنن تشکر میکنم، من آخر هفته قرار هست برم پیش این آقا گفته برا اون فرقی نمیکنه هر چی من بگم انجام میده، ولی پیشنهادش sshd هست و میگه 2 بندازی دستگاه کند میشه.

omidbooter

کاربر سایت
Jun 1, 2015
12
سلام.من هارد ps4 رو عوض کردم هارد 1 ترا وسترن بلک هایبریدی گرفتم و نصب کردم.فایل ورژن2.57 رو که 233 مگ ظرفیت داره هم طبق اموزش تو فلش با فرمت fatt32 ریختم و و از تو safe mod وارد شدم و گزینه اخر رو طبق اموزش زدم اما ارور میده cannot و گزینه 6 که initialize زدم اونم تا نصفه رفت ارور داد و بعد هم گزینه 4 restore defualt seting زدم اونم ارور داد و اخر هم گزینه 5 یعنی rebuild database رو زدم و اوکی کردم که پیغام داد دستگاه خاموش بشه اوکی زدم خاموش شد دوباره روشن کردم زبان دستگاه کلا ژاپنی شده بود(البته دستگاه من ریجن 2 ژاپن هست) خلاصه الان بگید چطوری زبانش رو انگلیسی کنم و بعدش چرا ارور میده و سیستم عامل رو نصب نمیکنه؟

هارد جدید رو باید پارتیشن بندی کنی یا همونجوری بدون پارتیشن و خام وصل کنم؟؟فرمت خاصی باید باشه تا بشناسه؟

مممنون میشم جواب بدید زودتر

habib.

کاربر سایت
Oct 4, 2015
1
سلام.
ببخشید ها من زیاد سر در نمیارم:d
میشه بگین چ مدلی هارد 2ترا بگیرم؟سرعتش هم خوب باشه همه چیش ینی:d
ممنون میشم جواب بدین جای هم میشناسید معرفی کنن مررررررررررررسییییییییی

babakxz2

کاربر سایت
May 5, 2011
472
درود
دوستان من 10تا بازی شرینگی تو هارد دارم 10تا بازی تو لیست دانلود اگه هارد دیگه ای بندازم لیست دانلود نمیپره چون یوز پس اکانت را ندارم؟

Peyman_a71

کاربر سایت
Jul 7, 2014
179
سلام دوستان مرسى از راهنمايي هاتون ولى من يه سوال دارم. هيچ مدل هاردى وجود نداره كه به صورت اكسترنال وصل كنيم به كنسول و كنار هارد اصلى كار كنه؟واقعا اطلاعاتى كه رو هارد اصليم دارم رو نمى تونم از دست بدم و به بن بست خوردم.ديگه حتى يه آپديت ساده هم نمى تونم دانلود كنم با اينكه هنوز ٥٠ گيگ خالى دارم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mini3oy

WikiVB سابق
کاربر سایت
Aug 9, 2011
1,052
نام
Mostafa
درود
دوستان من 10تا بازی شرینگی تو هارد دارم 10تا بازی تو لیست دانلود اگه هارد دیگه ای بندازم لیست دانلود نمیپره چون یوز پس اکانت را ندارم؟

سلام دوستان مرسى از راهنمايي هاتون ولى من يه سوال دارم. هيچ مدل هاردى وجود نداره كه به صورت اكسترنال وصل كنيم به كنسول و كنار هارد اصلى كار كنه؟واقعا اطلاعاتى كه رو هارد اصليم دارم رو نمى تونم از دست بدم و به بن بست خوردم.ديگه حتى يه آپديت ساده هم نمى تونم دانلود كنم با اينكه هنوز ٥٠ گيگ خالى دارم.

Sent from my iPhone using Tapatalk

میتونید فول بکاپ بگیرید از کنسول روی هارد جدید به راحتی ریستور کنید کل اطلاعات و تنظیمات بدون مشکل منتقل میشه

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
سلام به دوستان
من از روز اول خرید PS4 با این قضیه هارد مشکل داشتم
خیلی ظرفیتش پایینه
برای من که کلی بازی دارم و کلی هم دانلود میکنم و معمولا از ضبط بازی استفاده میکنم خیلی به مشکل خوردم
توی PS3 هم همین مشکل برام پیش اومده!
سوال من این هستش
1- برای PS4 چه هاردی بخرم ؟ که دیگه مشکل ساز نشه و بعدا دوباره نیاز به تعویض نباشه
2- آیا بعد از انتقال دیتاها روی هارد اکسترنال و ریستور کردن روی هارد جدید و تعویض هارد میتونم اون هارد 500 که از PS4 در آوردم بندازم روی PS3 ؟
3- کلا این انتقال اطلاعات چقدر زمان می برده
4- برند خاصی برای هارد PS4 استفاده بشه ؟

M.A DARKNESS

کاربر سایت
Apr 13, 2007
225
نام
محسن
سلام به دوستان
من از روز اول خرید PS4 با این قضیه هارد مشکل داشتم
خیلی ظرفیتش پایینه
برای من که کلی بازی دارم و کلی هم دانلود میکنم و معمولا از ضبط بازی استفاده میکنم خیلی به مشکل خوردم
توی PS3 هم همین مشکل برام پیش اومده!
سوال من این هستش
1- برای PS4 چه هاردی بخرم ؟ که دیگه مشکل ساز نشه و بعدا دوباره نیاز به تعویض نباشه
2- آیا بعد از انتقال دیتاها روی هارد اکسترنال و ریستور کردن روی هارد جدید و تعویض هارد میتونم اون هارد 500 که از PS4 در آوردم بندازم روی PS3 ؟
3- کلا این انتقال اطلاعات چقدر زمان می برده
4- برند خاصی برای هارد PS4 استفاده بشه ؟
1)سعی کن 2ترابایت بخری.2ترا از نوع ساتا دو و نیم اینچی که ضخامتش بیشتر از 9.5میلیمتر نشه (هارد های جدید 2014 و 2015 2ترابایتی همگی بهش میخورن)
اگر هارد اینترنال 2ترابایت گیرت نیومد میتونی 2ترابایت اکسترنال بخری از جعبه بازش کنی و بزنیش به پلی4 !
بیشتر از 2ترابایت فعلن توصیه نمی کنم چونکه پلی4 فعلن تا 2ترا ساپورت میکنه بیشتر از اون توی Rest Mode میگن که یه ایراداتی پیش میاد.هرچند ممکنه بعدن سونی پچ بده درستش کنه نمیدونم اطلاع دقیقی ندارم.

2)بله براحتی.

3)بستگی داره اگر هاردت پره یه 10ساعتی میبره! بزارش بک آپ که گرفت، برو استراحت کن :d بعدن واسه رستور هم بزارش رستور شه که خیلی طول میکشه این رستور!
دقت کن حتمن روش Recovery رو بری برای تعویض هارد بری که در تاپیک پائینی کامل توضیح داده »
آموزش تعویض هارد دیسک و مسایل مربوط به آن

4)فرقی نمیکنه تو اینترنت نیگا کن چه مدل هاردی از چه برند هایی سرعت خوبی دارند،همونو انتخاب کن.هرچقدر سرعت بیشتر باشه بهتره.منظورم 7200دور و 5400دور نیست،منظورم سرعت خواندن و نوشتن هستش.
اول ببین فروشگاه ها چی دارن بعد تو اینترنت چک کن ببین کدومشون سرعتشون بیشتره.

موفق باشین :)

• Like
Reactions: jalal_immortal

nimaprince

کاربر فعال بخش مطبوعات و دنیای بازی
کاربر سایت
Jun 4, 2009
2,332
نام
نيما
تشکر از دوستان
من که دیروز یه هارد Solicon Power با ظرفیت 1TB از نوع اکسترنال خریدم و همونجا توی مجتمع هارد رو به آرامی از توی کاورش در آوریدم
خوشبختانه هارد SAMSUNG SIGATE بودش و همونی بودش که دنبالش بودم
امروز صبح دست به کار شدم و کلی دیتا بازی و اپدیت منقضی شده رو از روی کنسول حذف و مابقی اطلاعات رو به وسیله یه فلش UE700 ADATA 64GB بک آپ گرفتم و سپس هارد رو تعویض با هارد جدید کردم
آپدیت 800 مگابایتی رو هم دانلود و نصب کردم و کنسول تر و تمیز اومد بالا و بک آپ رو ریستور کردم و همه چیز دقیق اومد بالا
عالی
فقط هر اکانتی روی دستگاه بود دوباره ازمن پسورد ها رو خواست و لاگین و آنلاین شد :)

بعدش رفتم سراغ PS3 و یه بک آپ گرفتم ( ریشه ام در اومده 7 ساعت طول کشید )
سپس هارد 250 گیگ روشو در آوردم و 500GB مال PS4 رو گذاشتم روش و هنوز داره ریستور میشه :( نزدیک 7 ساعت هم این طول میکشه
اون هارد 250 گیگ رو هم گذاشتمش توی کاور هارد اکسترنال که باز شده بود و دربش تر و تمیز بستم و شد یه هارد اکسترنال USB 3.0 با حجم 250 گیگا بایت

دوستان سوالی باشه در خدمتتونم چون امروز کلا گیر این قضیه بودم

در رابطه با خرید هارد یه نکته رو اضافه کنم
من خودم قبل از شغل فعلی ام توی یه مجتمع کامپیوتر بزرگ ........ کار میکردم
و همه جای کشور آشنا دارم
در مورد خرید هارد های 2.5 اینچی خیلی خیلی دقت کنید 70 % هارد های 2.5 اینچی توی بازار که برای لپ تاپ استفاده میشند ریفر هستند
توجه کنید و به تاریخ تولید هارد و آرم ریفر توجه کنید
بخصوص هارد های وسترن دیجیتال
دقت کافی رو داشته باشد
هارد 7200 دور توی کنسول نزارید
هارد SSD با ظرفیت بالا هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست ارزش نداره

• Like
Reactions: jalal_immortal

kasra2011

کاربر سایت
Jun 15, 2012
861
نام
kasra
تشکر از دوستان
من که دیروز یه هارد Solicon Power با ظرفیت 1TB از نوع اکسترنال خریدم و همونجا توی مجتمع هارد رو به آرامی از توی کاورش در آوریدم
خوشبختانه هارد SAMSUNG SIGATE بودش و همونی بودش که دنبالش بودم
امروز صبح دست به کار شدم و کلی دیتا بازی و اپدیت منقضی شده رو از روی کنسول حذف و مابقی اطلاعات رو به وسیله یه فلش UE700 ADATA 64GB بک آپ گرفتم و سپس هارد رو تعویض با هارد جدید کردم
آپدیت 800 مگابایتی رو هم دانلود و نصب کردم و کنسول تر و تمیز اومد بالا و بک آپ رو ریستور کردم و همه چیز دقیق اومد بالا
عالی
فقط هر اکانتی روی دستگاه بود دوباره ازمن پسورد ها رو خواست و لاگین و آنلاین شد :)

بعدش رفتم سراغ PS3 و یه بک آپ گرفتم ( ریشه ام در اومده 7 ساعت طول کشید )
سپس هارد 250 گیگ روشو در آوردم و 500GB مال PS4 رو گذاشتم روش و هنوز داره ریستور میشه :( نزدیک 7 ساعت هم این طول میکشه
اون هارد 250 گیگ رو هم گذاشتمش توی کاور هارد اکسترنال که باز شده بود و دربش تر و تمیز بستم و شد یه هارد اکسترنال USB 3.0 با حجم 250 گیگا بایت

دوستان سوالی باشه در خدمتتونم چون امروز کلا گیر این قضیه بودم

در رابطه با خرید هارد یه نکته رو اضافه کنم
من خودم قبل از شغل فعلی ام توی یه مجتمع کامپیوتر بزرگ ........ کار میکردم
و همه جای کشور آشنا دارم
در مورد خرید هارد های 2.5 اینچی خیلی خیلی دقت کنید 70 % هارد های 2.5 اینچی توی بازار که برای لپ تاپ استفاده میشند ریفر هستند
توجه کنید و به تاریخ تولید هارد و آرم ریفر توجه کنید
بخصوص هارد های وسترن دیجیتال
دقت کافی رو داشته باشد
هارد 7200 دور توی کنسول نزارید
هارد SSD با ظرفیت بالا هم از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نیست ارزش نداره
با این تفاسیر بخوام از هارد ps4 بکاپ بگیرم ک حدود 350 گیگش پره چقدر طول میکشه؟
البته فک کنم 3 یو اس بی 3 نباشه

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر