آموزش تعویض هارد دیسک پلی استیشن 4

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلام دوستان
ممنون میشم دوستان بنده را راهنمایی کنن
من هارد 500 گیگ خود کنسول ps4 تقریبا پر شده و حدود 20 تا بازی دیجیتالی روی 8 تا اکانت و پروفایل دارم .سوالم اینجاست من تقریبا تموم بازیا را دیجیتال میخرم و اینطوری با کمبود فضا مواجه شدم حالا میخوام یه هارد 2 ترا بایت تهیه کنم و بقیه بازیا که میخوام را دانلود و نصب کنم روش. اگر که من هارد 500 گیگ فابریک کنسولم را در بیارم و بعدن بخوام دوباره نصب کنم رو کنسول و از بازیای موجود روش استفاده کنم میشه یا نه؟؟ چون بعضی از دوستان گفتن موقع تعویض هارد کنسول میگه باید هارد فورمت بشه که اگه اینجور بشه تموم اکانتام همراه با بازیا پاک میشن !!!!
لطفا دقیق و درست جواب بدید که بتونم تصمیم گیری کنم پیشاپیش سپاسگزارم
موفق باشید

.:Metallica:.

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
سلام دوستان
ممنون میشم دوستان بنده را راهنمایی کنن
من هارد 500 گیگ خود کنسول ps4 تقریبا پر شده و حدود 20 تا بازی دیجیتالی روی 8 تا اکانت و پروفایل دارم .سوالم اینجاست من تقریبا تموم بازیا را دیجیتال میخرم و اینطوری با کمبود فضا مواجه شدم حالا میخوام یه هارد 2 ترا بایت تهیه کنم و بقیه بازیا که میخوام را دانلود و نصب کنم روش. اگر که من هارد 500 گیگ فابریک کنسولم را در بیارم و بعدن بخوام دوباره نصب کنم رو کنسول و از بازیای موجود روش استفاده کنم میشه یا نه؟؟ چون بعضی از دوستان گفتن موقع تعویض هارد کنسول میگه باید هارد فورمت بشه که اگه اینجور بشه تموم اکانتام همراه با بازیا پاک میشن !!!!
لطفا دقیق و درست جواب بدید که بتونم تصمیم گیری کنم پیشاپیش سپاسگزارم
موفق باشید
این سوال من هم بود، طوری که من تحقیق کردم و تو نت سرچ کردم، مشکلی پیش نمیاد و میتونی بین چنتا هارد سوییچ کنی فقط این هاردها با یه کنسول ست میشه و اگه هارد رو بزنی به یه کنسول دیگه باید فرمتش کنی !

متن یه یارویی تو نت در جواب به سوال مشابه:

Yes, you can switch multiple hard drives in and out, no problem, as long as it's the same PS4. Putting it in a different PS4, will always require a format. If you plan on swapping multiple drives in and out, you must use the same console.

When you insert a drive for the first time, it will do a format and you will need to install the firmware and then setup your PS4 account and install whatever games you want on there. Once that's done, the drive is set, you can remove it and insert it back as many times as you want, it will be like "plug and play", you won't have to do the setup/installation again.

You can then insert another drive and do the same thing again as above, set it up with the same PSN account and install a different set of games on there. When you swap the first drive back in, it will already be set up as you left it, with the games you left on there.

You can do this with as many drives as you like, using the same PSN account and keep swapping them to instantly switch to a different set of games each time. As long as it's the same PS4

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
این سوال من هم بود، طوری که من تحقیق کردم و تو نت سرچ کردم، مشکلی پیش نمیاد و میتونی بین چنتا هارد سوییچ کنی فقط این هاردها با یه کنسول ست میشه و اگه هارد رو بزنی به یه کنسول دیگه باید فرمتش کنی !

متن یه یارویی تو نت در جواب به سوال مشابه:

ممنونم دوست گرامی
من نمیخوام از هارد خودم رو کنسول دیگه ای استفاده کنم یعنی میتونم هارد 500 گیگ را در بیارم و هر موقع خواستم دوباره بزارم تو کنسول و بازیا و اکانتام را بالا بیارم ؟؟؟؟؟؟

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
ممنونم دوست گرامی
من نمیخوام از هارد خودم رو کنسول دیگه ای استفاده کنم یعنی میتونم هارد 500 گیگ را در بیارم و هر موقع خواستم دوباره بزارم تو کنسول و بازیا و اکانتام را بالا بیارم ؟؟؟؟؟؟
بله اینطوری که این نوشته میشه این کار رو کرد !

marmolak_peer

کاربر سایت
Apr 16, 2012
63
نام
یونس
اگه هارد از نوع sata 3 باشه چی ؟
اگه از نوع 7200 دور بر دقیقه باشه چی ؟
پلی استیشن ساپورتش میکنه یا نه ؟یا فقط باید از نوع sata2 و 5400 دور بر دقیقه باشه ؟
حتما باید hdd. باشه یا sshd هم میتونه باشه ؟
هارد با حافظه دو ترابایت هست بندازیم روش ؟
هاردی که میخوایم جایگزین کنیم باید دارای چه ویژگی هایی باشه ؟خواهشا یکی که خیلی ماهر. و اوستای این کاره جواب همه سوالا رو بده مرسی

آخرین ویرایش:
  • Like
Reactions: Inanc

Zisa_krage

کاربر سایت
Jun 8, 2008
110
نام
میلاد
درود بر دوستان عزیز

اگه هارد از نوع sata 3 باشه چی ؟
اگه از نوع 7200 دور بر دقیقه باشه چی ؟
پلی استیشن ساپورتش میکنه یا نه ؟یا فقط باید از نوع sata2 و 5400 دور بر دقیقه باشه ؟
حتما باید hdd. باشه یا sshd هم میتونه باشه ؟
هارد با حافظه دو ترابایت هست بندازیم روش ؟
هاردی که میخوایم جایگزین کنیم باید دارای چه ویژگی هایی باشه ؟خواهشا یکی که خیلی ماهر. و اوستای این کاره جواب همه سوالا رو بده مرسی

بله دوست عزیز
بدون هیچ مشکلی میخوره بهش
هارد 2 ترابایت اگر تو بازار نبود مشکلی نیست... شما 1 هارد اکسترنال سیگیت (Seagate Expansion portable) بخر .
دوستان دقت کنین فقط این مدل هارد توی بازار هست که قسمت مبدل Sata به USB ش قابل جدا کردنه و لحیم نیست. هارد داخلش هم Samsung هست!?!
جالبه بدونین اینجوری ارزون تر از اینترنالش هم در میاد!!! فقط گارانتیش میپره که مهم نیست (برا من که نبوده)
من اینکارو برای لپ تابم هم کردم خیالتون راحت.

موفق باشید

Mahib

کاربر سایت
Feb 15, 2015
58
از اونجایی که کیفیت ساخت ps4 خیلی بالاست هارد من بر اثر یه ضربه ی کوچیک ترکید :|

دوستان یه مدل ۱ ترابایت و یه مدل ۵۰۰ گیگ با قیمت و کیفیت خوب و مناسب معرفی میکنید که بدون دردسر ps4 ساپورت کنه؟مرسی

farzadwar

کاربر سایت
Jan 22, 2010
1,086
نام
farzad
سلام و ارادت دوستان
بالاخره دیتا بانک NYKO وارد بازار ایران شده با قیمت تقریبی 330 هزار تومن.این ابزار وسیله خیلی مفیدی در جهت ارتقای هارد کنسول ps4 هست .قیمتش هم به گفته یکی از دوستانم الان بالاست و کسانی که با مشکل کمبود فضا روبرو هستن میتونن یکماه دیگه اقدام به خریدش کنن چون 31 ماه می بصورت انبوه وارد ایران میشه و گمان میره قیمت بیاد رو مرز 250 تومن.
اگه عزیزی قیمت خوب سراغ داره به بنده اطلاع بده من خودم 2 تاش را لازم دارم

Sony+

کاربر سایت
Mar 22, 2015
543
سلام و ارادت دوستان
بالاخره دیتا بانک NYKO وارد بازار ایران شده با قیمت تقریبی 330 هزار تومن.این ابزار وسیله خیلی مفیدی در جهت ارتقای هارد کنسول ps4 هست .قیمتش هم به گفته یکی از دوستانم الان بالاست و کسانی که با مشکل کمبود فضا روبرو هستن میتونن یکماه دیگه اقدام به خریدش کنن چون 31 ماه می بصورت انبوه وارد ایران میشه و گمان میره قیمت بیاد رو مرز 250 تومن.
این سخت افزار رو بیشتر در موردش توضیح میدید؟
عکسشم بذارید لطفا

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
سلام و ارادت دوستان
دوست عزیز من فکر نکنم این هنوز ریلیز شده باشه تو سایت رسمیش که خبری نیست، توی سایت های خبری هم گفته همون 4ماهه‌ی دوم سال 2015 میاد.
Likely PS4 Nyko Data Bank price, release date | Product Reviews Net
Nyko - Products - Data Bank For Ps4

قیمتشم گفتن 30-40 دلار که 330 خیلی خیلی ناجوره...
با 330 تومن تقریبا میشه 2تا هارد 1ترا لپتاپی خرید.

mosicr7

کاربر سایت
Nov 23, 2012
385
نام
mosi
دوست عزیز من فکر نکنم این هنوز ریلیز شده باشه تو سایت رسمیش که خبری نیست، توی سایت های خبری هم گفته همون 4ماهه‌ی دوم سال 2015 میاد.
Likely PS4 Nyko Data Bank price, release date | Product Reviews Net
Nyko - Products - Data Bank For Ps4

قیمتشم گفتن 30-40 دلار که 330 خیلی خیلی ناجوره...
با 330 تومن تقریبا میشه 2تا هارد 1ترا لپتاپی خرید.
داداش اگه لطف کنی ی هارد 2 ترا بهم معرفی کنی که به ps4 راحت وصل شه ممنون میشم
اینnyko چی هست؟؟؟

Gold User
Sep 18, 2008
3,834
نام
علی متالیکا
داداش اگه لطف کنی ی هارد 2 ترا بهم معرفی کنی که به ps4 راحت وصل شه ممنون میشم
اینnyko چی هست؟؟؟
خودم خیلی دنبال هارد 2ترا لپتاپ بودم، پیدا نمیشه اصلا !

این یه حالت آداپتور داره، به قسمت ورودی هارد وصل میشه میتونید هارد اینترنال که تو PC ها پیدا میشه رو بهش وصل کنید، تا 5 ترابایت ساپورت میکنه.

loverman72

کاربر سایت
Feb 1, 2013
7
سلام دوستان،یک سوال بازی های دیجیتالی ظرفیت 1 و 2 با تعویض هارد میپرند؟یا میشه با فریمور 2.5 بک اپ گرفت و در هارد جدید ریخت؟؟یوشزر و پس اکانت بازیا دست بنده نیست

ashk@n

کاربر سایت
Jul 7, 2011
872
نام
Ashkan
آقا بی زحمت اینجا یکی چندتا هارد خوب مناسب ps4 با ظرفیت 2tb معرفی کنه ترجیحآ segate یا western digital

من زیاد از بازار ایران خبری ندارم ولی این مدلها برای کنسول مناسب است
[LTR]
Samsung Seagate Momentus SpinPoint 2TB Hard Drive2TB
  • 2TB storage capacity
  • SATA II 6.0 Gbps interface
  • 5400 RPM spindle speed
  • 2.5-inch form factor
  • 100mm x 70mm x 9mm - make sure your notebook has enough room for this drive.

Seagate Expansion 2TB Portable External Hard Drive2 TB
  • Easy and simple to use - plug it in and go
  • Fast file transfers with USB 3.0
  • Compatible with USB 3.0 and USB 2.0