راه حل مشکل نخواندن DVDها توسط Xbox 360

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

Ali-360

کاربر سایت
Feb 14, 2007
1,140
نام
شک داری؟؟؟ گفتم که علی
بابا یکی نیست تاپیک رو قفل کنه؟ دیگه بحث از این خنده دار تر نبود؟
کاملا راه هایتان غیرمنطقی و خنده دار است

یه دفعه ترازوی درایور به کار میفته و بعد از مدتی تازه سنگینی دیسک هارو حس میکنه؟ یا بعضی دیویدی ها چاق هستند و بعضی ها لاغر؟ چطوره دیویدی رو نصف کنیم ، سبک تر میشه ها ...

این مشکل دو راه حل داره:
1- تنظیم لنز و اگه نشد
2- تعویض لنز

Rainbow

کاربر سایت
Oct 12, 2006
1,183
نام
فرزاد
این بنده خدا خیلی خیلی راه خوبی رو هم گفته.
Arash_oninax رو میگم. اولین پست این تاپیک رو زد.
یه سری از دیسکها رو اگه روش پرینت کنن یا برچسب بزنن خیلی خیلی بد کار میکنن.
نمونه ش Call of Duty 3 که من دارم روی Fuji هست و پرینت شده س. گاهی DDE میده.
من یه کاری کردم.
رفتم دنبال دیسک با Dye های Ritek که گفتم.
Ridata گیر آوردم.
مدیاش هم RitekD01-01 بود عین فوجی هام.
10 تا گرفتم. تا حالا هم روی 5 تاش رایت زدم.
معرکه س!!! تموم دیسکهای HPم رو ریختم دور... .
NBA Street Homecourt رو روش ریختم خیییییلی عالی کار کرد. روی HPهه هر 24 ساعت یکبار کار میکرد.
به این نتیجه رسیدم که اگه DDE دارید فقط یا از ورباتیم استفاده کنین یا از دیسک ها با Dye ساخت Ritek.
گوش بدین حرفمو. ضرر نمیکنین. درضمن دیسکهاتون رو بدون چاپ بگیرید.
همین....
بحث تنظیم لنز رو هم بندازید دور که من خیلی بهش ور رفتم ولی نتیجه ای نگرفتم.
الان به جرات میتونم بگم حدود 2 هفته س که اصلا چشمم به جمال این Dirty Disk Error های آشغال اعصاب خرد کن لعنتی روشن نشده!
حرف گوش کنید تو رو به خدا...!

به این سادگی ها هم که میگی نیست. اگر رو 10 تا کنسول تست کردی و رو هر 10 تاشون هم جواب گرفتی بازم جواب قانع کننده نیست عزیز. حالا که شما همین یه کنسول خودتو در نظر گرفتی!
اصولا درایو من با هیچ دیسکی مشکل نداره. ولی بعضی از کنسول ها رو دیدم که فقط با همین تایپی که گفتین مشکل دارن ، بعضی ها هم فقط با HP مشکل دارن ، بعضی هم با Fuji ، بعضی ها هم با SafeData و... هیچ قاعده و قانون خاضی نیست و به خیلی چیزی ها بستگی داره. ;)

البته شاید به عنوان یه روش قابل قبول باشه ولی وقتی خلافش دیده شده باشه ، این هم میره تو راه حل های شانسی دیگه!!!

پ.ن: از دوستان کسی بوده که حداقل 5-6 ماه از بازی اصل استفاده کرده باشه ( با Firmware اصل ) و بعد از کپی خور کردنش با مشکل Unreadable Disc برخوده باشه؟! چون کنسول من یه همچین وضعیتی داشته (یعنی شاید به عبارتی لنز ها هم باید با بازی اصل آببندی بشن :biggrin1: )...

NES

کاربر سایت
Oct 8, 2006
62
سلام
شاید این یکی از دلیلها اصلی خوب نخواندن DVD ها باشه
من تاجای که دیدم Xtreme firmware روی درایورها از ورژن D استفاده میکنند ورژن های D اکثرآ بجز کپی خور شدن درایور تغییرات دیگه ای درش انجام میشه مثلآ سرعت خواندن DVD پایین امده
خلاصه باید برای بهتر خواندن درایور از ورژن استفاده کنید که سرعت خواندنش خوب باشه
من این مطلب کاملآ تست کردم مثلآ در ورژن 5.3D روی اکثر بازی ها مشکل داشتم با تغییر دادن به ورژن A مشکلاتم 100% حل شد ;)
اینم README از ورژنXtreme 5.3 خودتون ببنید!!!!!
Code:
FOr Xtreme 5.3A backup Read Speed is always same as original game disks 12x. Original discs unaffected
FOr Xtreme 5.3B backup Read Speed is always quiet/slow. Original discs unaffected.
FOr Xtreme 5.3C default backup Read Speed is same as original game disks 12x. When Original Game disk is booted, all subsequent backup loading will be at Quiet/Slow Read mode, Original Game disks are unaffected. Turn console off/on to reset back to Default backup read speed (12x). Quiet/Slow Read Speed is for quiet operation and/or cheap DVD+R DL media.
FOr Xtreme 5.3D default backup Read Speed is Quiet/Slow 2-4x. When Original Game disk is booted, all subsequent backup loading will be at Fast Read mode 12x, Original Game disks are unaffected. Turn console off/on to reset back to Default backup read speed for backups (2-4x).

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
بابا یکی نیست تاپیک رو قفل کنه؟ دیگه بحث از این خنده دار تر نبود؟
کاملا راه هایتان غیرمنطقی و خنده دار است

یه دفعه ترازوی درایور به کار میفته و بعد از مدتی تازه سنگینی دیسک هارو حس میکنه؟ یا بعضی دیویدی ها چاق هستند و بعضی ها لاغر؟ چطوره دیویدی رو نصف کنیم ، سبک تر میشه ها ...

این مشکل دو راه حل داره:
1- تنظیم لنز و اگه نشد
2- تعویض لنز

نه بابا!!!؟
عجب راه حلی دادی بنده خدا!
اینو که اگه از دسته هونگ هم بپرسی میدونه.
داریم راههایی رو بررسی میکنیم که نیاز به تعویض لنز نداشته باشه.
اصلا به من چه بابا؟؟!
دلت میخواد دی وی دی هات خوشگل باشه؟! جهنم... برو همشو با چاپ رنگی بگیر. هم پول اضافه بده هم ببین وقتی کار نمیکنه چه حالی بهت دست میده.
اگه یه ذره... فقط یه ذره گوگل رو سرچ کنی میبینی قضیه چاپ روی دی وی دی ها نه تنها برای XBox بلکه برای یه سری از DVD Player ها هم مشکل ساز بوده.
از من گفتن از شما هم نشنیدن... .
من که مشکلم کاملا حل شده. راه حل منم فقط تجربی بوده. دستگاه بقیه هم به من ربطی نداره.
مدیر این بخش هم به اندازه کافی میدونه و سر در ماره و میدونه که کدوم تاپیک رو باید ببنده و کدومو نباید ببنده.
اصلا شما گویا با 360 ت مشکلی نداری و شکم سیری داری پست میزنی ها!! :biggrin1:

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
به این سادگی ها هم که میگی نیست. اگر رو 10 تا کنسول تست کردی و رو هر 10 تاشون هم جواب گرفتی بازم جواب قانع کننده نیست عزیز. حالا که شما همین یه کنسول خودتو در نظر گرفتی!
اصولا درایو من با هیچ دیسکی مشکل نداره. ولی بعضی از کنسول ها رو دیدم که فقط با همین تایپی که گفتین مشکل دارن ، بعضی ها هم فقط با HP مشکل دارن ، بعضی هم با Fuji ، بعضی ها هم با SafeData و... هیچ قاعده و قانون خاضی نیست و به خیلی چیزی ها بستگی داره. ;)

البته شاید به عنوان یه روش قابل قبول باشه ولی وقتی خلافش دیده شده باشه ، این هم میره تو راه حل های شانسی دیگه!!!

پ.ن: از دوستان کسی بوده که حداقل 5-6 ماه از بازی اصل استفاده کرده باشه ( با Firmware اصل ) و بعد از کپی خور کردنش با مشکل Unreadable Disc برخوده باشه؟! چون کنسول من یه همچین وضعیتی داشته (یعنی شاید به عبارتی لنز ها هم باید با بازی اصل آببندی بشن :biggrin1: )...

تا اونجای هم که من میدونم اکثر 360 ها با HP مشکل دارن. البته گفتم اکثر. یه سری هم هست که اصلا با HP مشکل نداره مثل مال شما یا خیلی های دیگه که از CMC MAG تعریف میکنن.
شما اگه یه سرچی بکنی توی نت میبینی بعد از ورباتیم یا دارن از Memorex استفاده میکنن یا از Fujifilm. یه سرچ با Ritek dye for xbox 360 backup اگه بزنی میبینی.
حالا من دارم اینو میگم مشکل من با این کار حل شد. به صرفه نیست قبل از اینکه آدم بخواد 50000 بده برای لنز یه 2200 برای Ridata خرج کنه ببینه مشکلش حل میشه یا نه؟!!؟
در ضمن SafeData رو که گفتی منو یاد Datawrite انداختی! البته من SafeData رو امتحان نکردم ولی Datawrite ها از هر 10 تاش 6 تاش مشکل Layer Brake داره و کنسول نمیتونه بوتش کنه.
البته اونهاییش که مدیای RICOHJPND0101 داره.

Triangels

플레이 스테이션 팬
کاربر سایت
Sep 17, 2007
9,891
نام
ارمان
من یه دفعه با این ارور مواجه شدم ، دستگاهم رو افقی کردم درست شد !

:biggrin1:من 40 بازی دارم همشون رو HP-Verbatim-Fuji-Dataright یه سوته میان فقط 41 Conan که دستگاهو افقی میکنی سرسع میاره و گرنه 4 دقیقه طول داره !

silent_ninja

کاربر سایت
May 4, 2007
70
نام
سید محمد
منم اصلا از دیسکهای Hp راضی نیستم بسیار پر سر وصدا هستن

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
به به!!!
میبینم که IranXbox هم رفته سراغ RiData. پس بگید اونها هم مثل من احمق هستن آره؟؟!
نه عزیزان. اونها خیلی هم خوب میدونن دارن چی کار میکنن چون من همینجا رسما شرط میبندم یه دونه از RiData هاشون برگشت نمیخوره البته در صورتی که مدیاش RITEK G05 نباشه.

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
من که اصلا از ridata راضی نیستیم 3 تا از iranxbox گرفتم 1 دونش رو پس دادم 2تای دیگه هم چون چاپ روش رو کندم نشد پس بدم چون هیچکدوم اجرا نمیشد اگه هم میشد دستگاه هنگ میکرد ولی HP-Verbatim-Dataright رو مثل هلو اجرا میکنه

Enthusiant

کاربر سایت
Oct 5, 2007
148
RiData اگه از اول بدون چاپ باشه و مدیاش هم RITEKD0101 باشه تضمین میکنم که اجرا میشه.
لا اقل برای درایو های سامسونگ که همینه.
راستی کسی میدونه مدیای AOne چیه؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
رسما شرط میبندم یه دونه از RiData هاشون برگشت نمیخوره
کيفيت ديسک ridata زياد جالب نيست ، کلاً برگشتی زياد داره
من که اصلا از ridata راضی نیستیم 3 تا از iranxbox گرفتم 1 دونش رو پس دادم 2تای دیگه هم چون چاپ روش رو کندم نشد پس بدم چون هیچکدوم اجرا نمیشد اگه هم میشد دستگاه هنگ میکرد ولی HP-Verbatim-Datarightاين
اين نشون میده کيفيت اين ديسک ها بالاتره
در ضمن شما با برنامه nero ميتونيد به سادگی از کيفيت ديسک ها اطمينان حاصل کنيد

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
من میخوام از بازیهایی که دارم و اجرا نمیشه رو یک نوع dvd دیگه رایت بزنم بیزحمت یه راهنمایی کنید که چطوریه چون با Alcohol 120 ایمیج گرفتم بعد رایت کردم ولی اجرا نشد

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
اين نشون میده کيفيت اين ديسک ها بالاتره
در ضمن شما با برنامه nero ميتونيد به سادگی از کيفيت ديسک ها اطمينان حاصل کنيد
چطوری میشه با نرو کیفیت رو فهمید اگه میشه یه توضیح بدید.ممنون

hamid_barca

کاربر سایت
Dec 23, 2006
3,627
من میخوام از بازیهایی که دارم و اجرا نمیشه رو یک نوع dvd دیگه رایت بزنم بیزحمت یه راهنمایی کنید که چطوریه چون با Alcohol 120 ایمیج گرفتم بعد رایت کردم ولی اجرا نشد
کسی بلد نیست؟

Black Roz

کاربر سایت
Oct 14, 2007
2,793
چطوری میشه با نرو کیفیت رو فهمید اگه میشه یه توضیح بدید.ممنون
برنامه نرو باز کن بيا تو قسمت tools بعد nero cd-dvd speed بعد disc quality سرعت رو روی 8x تنظيم کن
بعد strat بزن ، پس از 10 دقيقه که کاملاً scan کرد صفحه ای مياد حاوی اطلاعات مهمی داخلش هست
که ما فقط میريم سره قسمت final کار يا همون قسمت نهايی انجام کار ( منظورم quality score هست )
اين قسمت امتياز از 100% حساب میشه ، هرچقدر کيفيت dvd شما مرغوبتر باشه اونجا درصد بالاتری رو به شما نشون میده و بلعکس هرچقدر کيفيت بدتر باشه درصد پايينتری رو بهتون نشون میده
البته اون صفحه قسمتهای مهمی ديگه ای ام داره که ديگه يه مقدار تخصصی میشه اگر مايل بوديد قسمتهای بعدی کارو هم توضيح میدم ولی مهمترين جای کار همين قسمت quality score هست يعنی امتياز کيفيت

وضعیت
گفتگو بسته شده و امکان ارسال پاسخ وجود ندارد.

کاربرانی که این قسمت را مشاهده می‌کنند

رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
or ثبت‌نام سریع از طریق سرویس‌های زیر